جاذبه های طبیعی فرانسه

02
اسفند

16 عدد از جاذبه های طبیعی فرانسه که باید ببینید

فرانسه از نظر مساحت بیش از نیم میلیون کیلومتر مربع – اگر قلمروهای ماوراء بحری آن را نیز حساب کنید، بیش از 600000 کیلومتر مربع را پوشش می دهد.

با زمینی به این بزرگی و قابل توجه، جای تعجب نیست که فرانسه خانه شگفتی‌های طبیعی و شگفتی‌های بی‌شماری از هر شکل و شکلی است.

جاذبه های طبیعی فرانسه

امروز بیایید گشتی در برخی از چشمگیرترین و زیباترین جاذبه های طبیعی فرانسه طبیعی فرانسه بزنیم! خواه به دنبال چالش‌برانگیزترین مسیرها، خیره‌کننده‌ترین مناظر یا ترکیبی مناسب از هر دو باشید، شرط می‌بندم که شما هم به اندازه من از کشف این جاذبه‌های طبیعی شگفت‌انگیز در فرانسه لذت خواهید برد!

سیرک یخچالی گاوارنی

در اعماق Pyrenees، نزدیک به مرز اسپانیا، یک سیرک عظیم قرار دارد – یک نوع تشکیل دره نادر که در اثر میلیون‌ها سال فرسایش توسط یخچال‌ها ایجاد شده است – معروف به Le Cirque de Gavarnie.

ویکتور هوگو به آن لقب معروف «کولوسئوم طبیعت» داد، زیرا نمای آن شبیه آمفی تئاتر باستانی است.

سیرک یخچالی گاوارنی
جاذبه های طبیعی فرانسه – سیرک یخچالی گاوارنی

سیرک نه تنها یکی از زیباترین مقاصد در کوه های فرانسه است (مهم نیست در نزدیکی دره بمانید یا تا قله های آن پیاده روی کنید، نفس گیر است)، بلکه اکوسیستمی منحصر به فرد از گیاهان و زندگی حیوانات کمیاب را نیز دارا می باشد.

از آنجا که تعیین نقطه شروع و پایان سیرک دشوار است و بسیار نزدیک به مرز اسپانیا قرار دارد، اغلب به عنوان یک شگفتی طبیعی در اسپانیا نیز به حساب می آید، جایی که به عنوان ال سیرکو شناخته می شود.

مونت بلان

هیچ لیستی بدون ذکر مون بلان نمی تواند جاذبه های طبیعی فرانسه را تکمیل کند! با ارتفاع خیره کننده 4807 متر، مرتفع ترین قله آلپ و در واقع اروپای غربی به عنوان یک کل را تشکیل می دهد.

مونت بلان
جاذبه های طبیعی فرانسه – مونت بلان

مونت بلان با نام ایتالیایی Monte Bianco نیز شناخته می شود، با این حال قله آن در سمت ایتالیایی آلپ قرار دارد، توده ای که توسط کوه تشکیل شده است و به داخل کشور کشیده شده و هنوز هم یکی از بزرگترین شگفتی های طبیعی ایتالیا محسوب می شود.

تپه های بنفش اسطخودوس

از یک فرد معمولی بخواهید که منظره ای از پروونس را تصور کند، در این صورت به سختی می توانید پاسخ هایی را بیابید که حاوی تپه های غلتان و بنفش مایل به اسطوخودوس نباشد.

تپه های بنفش اسطخودوس
جاذبه های طبیعی فرانسه – تپه های بنفش اسطخودوس

البته، اسطوخودوس ها هرگز به طور طبیعی به این شکل رشد نکردند، و توسط انسان در اینجا کشت شده اند. اما از آنجایی که برطبیعت نقطه تسلط یافته است. مزارع اسطوخودوس تبدیل به بخش ذاتی چشم‌انداز این منطقه شده ، بسیاری این را منصفانه می‌دانند که آنها را در زمره مهم‌ترین جاذبه های طبیعی فرانسه قرار دهند.

دریای یخ در شامونی

یخچال‌های طبیعی خیره‌کننده Chamonix که دریای یخ در فرانسه (یا Mer de Glace) نامیده می‌شود، یکی از بزرگترین یخچال‌های جهان با بیش از هفت کیلومتر طول است!

دریای یخ در شامونی
جاذبه های طبیعی فرانسه – دریای یخ در شامونی

این مار در امتداد دره Chamonix، در میان قله‌های کوه قرار گرفته است که بی شباهت به یک رودخانه واقعی نیست، که باعث می‌شود تعجب کنید که چرا هرگز به جای آن La Rivière de Glace نامیده نشد.

جدای از زبان، مکان خیره کننده ای برای بودن است. از Chamonix، قطارهای محلی وجود دارد که می‌تواند شما را به جاذبه‌های طبیعی اصلی در امتداد دریا برساند، از جمله یک غار یخی زیرزمینی توخالی به نام Grotto، و همچنین یک رستوران پانوراما در بالای تپه!

همچنین یک موزه یخبندان شناسی بسیار زیبا وجود دارد (فقط در ماه های تابستان باز است) که نه تنها توضیح می دهد که یخچال های طبیعی مانند دریای یخ در فرانسه چگونه می توانند تشکیل شوند، بلکه توضیح می دهد که آنها چه نقشی را در محیط با مقیاس بزرگ تر ایفا می کنند.

شبه جزیره کیبرون

دور از شهر سرد Chamonix، در منطقه Bretagne، شبه جزیره Quiberon به عنوان یکی از خیره کننده ترین ویژگی های جغرافیایی شمال فرانسه برجسته است.

شبه جزیره کیبرون
جاذبه های طبیعی فرانسه – شبه جزیره کیبرون

کیبرون که مدت‌هاست نقطه‌ای گرم برای گردشگرانی است که به دنبال کشف سواحل اقیانوس اطلس فرانسه هستند، و مملو از مناظر شگفت‌انگیز است. از صخره های لبه تیز گرفته تا مسیرهای کیلومتری در امتداد سواحل آرام و همچنین تماشای نهنگ تا غواصی، کیبرون مجموعه بزرگی از مسافرانی را جمع آوری کرده است که بارها و بارها برای بازدید به آنجا می آیند.

خواه فقط بخواهید امواج را تماشا کنید که به طور چشمگیری به خط ساحلی ناهموار برخورد می کنند یا می خواهید برخی از عجیب ترین جاذبه های طبیعی را کشف کنید، Quiberon برای یک عمر ماجراجویی کافی است.

نمکزار کامارگ

منطقه کوچک Camargue، در جایی واقع شده است که رودخانه رون به دریای مدیترانه می ریزد و یکی از منحصر به فردترین شگفتی های طبیعی فرانسه را در خود جای داده است.

نمکزار کامارگ
جاذبه های طبیعی فرانسه – نمکزار کامارگ

نمکزارهای کامارگ نه تنها بزرگ و خیره کننده هستند، بلکه یکی از ویژگی های اصلی زمین شناسی جنوب فرانسه و منبع مهم نمک برای صنعت اروپا هستند.

علاوه بر این، بر خلاف اکثر نمکزارها در سراسر جهان، Salin d’Aigues-Mortes، همانطور که در فرانسه شناخته می شود، در رنگ صورتی درخشان خود می درخشد.

این به لطف یک گونه جلبک منحصر به فرد است که این نمکزار را به خانه خود تبدیل کرده است – که نشان دهنده اهمیت زیاد نمکزار ها برای اکوسیستم آنها است.

تلماسه پیلات

وقتی به تپه‌های شنی فکر می‌کنید، احتمالاً تصاویری از بیابان‌های عربستان یا شاید مناظر صحرای آفریقا در ذهن شما ظاهر می‌شود. نه فرانسه.

تلماسه پیلات
جاذبه های طبیعی فرانسه – تلماسه پیلات

به همین دلیل است کسانی که برای اولی بار از آن بازدید میکنند کاملا شوکه میشوند.

تپه شنی پیلات که بزرگترین نوع خود در این قاره است، حدود 60 کیلومتر مربع در امتداد ساحل جنوب غربی اقیانوس اطلس فرانسه را پوشش می دهد. بیشتر بازدیدکنندگان تصمیم می‌گیرند با پای پیاده به لبه صخره تپه‌های شنی بلند صعود کنند و پاراگلایدر و قایق‌سواری در کنار ساحل نیز از فعالیت‌های محبوب هستند.

اما حتی یک پیاده روی آرامش بخش در کنار ساحل می تواند یک تجربه خوبی باشد!

اترتات

Étretat که توسط پاریسی ها به عنوان یکی از محبوب ترین تفریحات تابستانی از دهه 1800 شناخته می شود، به عنوان یکی از نمادین ترین مکان های طبیعی فرانسه شناخته می شود. تا حد زیادی، این به خاطر خط ساحلی نفس‌گیر آن است که در کنار آن مجموعه‌ای از صخره‌ها، صخره‌های تیز و غنی از مواد معدنی است که در سایه‌های سفید و سبز می‌درخشند.

اترتات
جاذبه های طبیعی فرانسه – اترتات

منظره ای از Étretat الهام بخش هنرمندان بی شماری تاریخ فرانسه الهام بخشیده است، که معروف ترین آنها بودین است که بارها صخره ها و ساحل را نقاشی کرده است.

دریاچه انسی

دریاچه انسی که توسط بسیاری به عنوان یکی از ماندگارترین نمادهای طبیعی فرانسه در نظر گرفته می شود، در Haute-Savoie، در مرز شرقی مشترک با سوئیس و ایتالیا واقع شده است.

دریاچه انسی
جاذبه های طبیعی فرانسه – دریاچه انسی

این نزدیکی به دریاچه کمک کرده تا شهرت بین‌المللی پیدا کند – این و آب‌های تمیز، آرام و آبی عمیق آن.

به‌عنوان دروازه‌ای به سمت کوه‌های آلپ فرانسه و مناظر اطراف، همچنان یکی از محبوب‌ترین نقاط برای علاقه‌مندان به ورزش‌های زمستانی، کوهنوردان، غواصان و مسافران از سراسر جهان است.

کلونک ها

درست خارج از مارسی، بزرگترین شهر در امتداد ریویرای فرانسه در منطقه مدیترانه ای کشور، کلونک ها آرام تضاد خیره کننده ای با محیط شهری و پر سر و صدای این شهر بزرگ ایجاد کرده است.

کلونک ها
جاذبه های طبیعی فرانسه – کلونک ها

کلونک ها شبکه‌ای از سنگ‌های آهکی و سایر سنگ‌های معدنی است که در اثر فرسایش تشکیل شده‌اند که دره‌ها، کانال‌ها، برکه‌ها و حتی جزایر پیچیده را تشکیل داده‌اند. حیات دریایی ساکن در کلونک ها به دلیل موقعیت آن به عنوان ذخیره طبیعی و پارک عمومی، منحصر به این منطقه است و به طور رسمی محافظت می شود.

برخی از Calanques در واقع در محدوده شهر مارسی قرار دارند و به راحتی با وسایل نقلیه عمومی قابل دسترسی هستند.

بسیاری از دره های صخره ای را از نزدیک با کایاک یا قایق بادبانی کاوش می کنند، اگرچه کوهنوردی و پیاده روی، همراه با پاراگلایدر نیز از فعالیت های محبوب در این منطقه هستند.

مونت سن میشل

جزیره مونت سن میشل که درست در نزدیکی سواحل سرزمین اصلی توسط نرماندی قرار دارد ، نمادی از دوران گذشته در تاریخ فرانسه است.

مونت سن میشل
جاذبه های طبیعی فرانسه – مونت سن میشل

حتی امروز، هنوز هم جزیره مونت سن میشل از جمله دیوارهای شهر و خانه های چوبی زیبا آن مانند یک کپسول زمان از قرون وسطی به نظر می رسد. البته ناگفته نماند که صومعه مسیحی مشهور جهان که به معنای واقعی کلمه در بالای آن سر برافراشته است.

این جزیره نه تنها در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، بلکه اکثر ساختمان‌های موجود در آن نیز بنا به قوانین فرانسه تحت حفاظت قرار می‌گیرند. این به معنای تضمین این است که بافت تاریخی سنت میشل برای قرن‌ها ادامه خواهد داشت.

در نقاشی‌های رمانتیسیسم اغلب اینطور به نظر می‌رسد که گویی این جزیره بسیار دور از فرانسه واقع شده و کاملاً از سرزمین اصلی فرانسه جدا شده است. اما در واقع ، فاصله آن تا فرانسه به سختی یک کیلومتر است، که باعث می شود به راحتی از طریق پل عابر به آن دست یافت.

پونت دارک

اگرچه این پل هیچ رکورد جهانی از نظر اندازه، ارتفاع یا هر افراط فیزیکی دیگری ثبت نکرده است، اما با این وجود به عنوان یکی از شناخته شده ترین پل های زمینی طبیعی اروپا (و در واقع جهان) سلطنت می کند.

پونت دارک
جاذبه های طبیعی فرانسه – پونت دارک

کایاک سواری و قایق سواری از داخل طاق 60 متری آن از سرگرمی های محبوب به شمار می آیند و مناظر این پل فوق العاده است.

واقعیت جالب: غار Chauvet، جایی که برخی از اولین نقاشی‌های غار پارینه سنگی در سال 1994 کشف شد، بسیار نزدیک به Pont d’Arc است که همین امر منجر به نام رسمی La Grotte Chauvet-Pont d’Arc می‌شود.

باغ مونه

فرانسه در طول تاریخ، به خاطر نسل‌های هنرمندان جسور، از رنسانس تا امروز، شناخته شده است.

باغ مونه
جاذبه های طبیعی فرانسه – باغ مونه

اغلب، این هنرمندان از شگفتی‌های طبیعی فرانسه برای نقاشی‌ها، طراحی‌ها و نوشته‌های خود الهام می‌گرفتند – وقتی زیبایی بی‌نظیر آنها را در نظر بگیرید، انتخابی کاملاً منطقی است.

مسلماً مشهورترین نمونه باغ مونه نقاش است. مونه اینجا زندگی می‌کرد، در استودیوی بزرگ خود که هنوز هم حفظ شده ، بیشتر عمرش به هنر خود پرداخت.

در نتیجه، ده ها مورد از معروف ترین نقاشی های او از صحنه های طبیعی مستقیماً از باغ او گرفته شده است. این واقعیت که هنوز هم می‌توانید از همان تخت‌های گلی که الهام‌بخش یکی از خلاق‌ترین ذهن‌های قرن نوزدهم بود، بازدید کنید و در آن قدم بزنید، باغ مونه را به یکی از مهم‌ترین شگفتی‌های طبیعی در اروپا تبدیل کرده است.

ساحل گرانیت صورتی

صخره قرمز شگفت‌انگیز، La Côte de Granit Rose به دلیل برج‌های سنگی با رنگ‌های عجیب شهرت جهانی دارد. در امتداد سواحل بریتنی اقیانوس اطلس، شن‌های صورتی مستقیماً از افسانه‌ای که در کنار ستون‌های باشکوه و قرمز طلایی، زیر نور خورشید می‌درخشند حکایت می کنند.

ساحل گرانیت صورتی
جاذبه های طبیعی فرانسه – ساحل گرانیت صورتی

تشکل های زمین شناسی در امتداد ساحل به طرز شگفت آوری پیچیده هستند و در بین محققان از جذابیت خاصی برخوردارند. البته برای بقیه ما نیز، آنها نیز شگفت انگیز و قابل تماشا و تحسین هستند!

دره دو وردون

در امتداد لبه کوت دازور، نزدیک به شهر کوهستانی آرام Castellane، تنگه Verdon، یکی از چشمگیرترین دره ها در این سمت از قاره آمریکا قرار دارد.

دره دو وردون
جاذبه های طبیعی فرانسه – دره دو وردون

این دره با امتداد 25 کیلومتر و عمق بین 500 تا 700 متر، (مانند بسیاری از آنها) در اثر فرسایش رودخانه ای به همین نام در طول میلیون ها سال شکل گرفته است.

علیرغم ظاهر دراماتیک و تا حدودی ترسناک، این دره برای پیمایش نسبتاً ایمن است و حتی می‌توانید یک سفر جاده‌ای در امتداد محیط داشته باشید یا با کایاک از وردون در پایین تردد کنید.

آتشفشان های اوورن

معلوملا مناظر اروپای مرکزی و غربی به ویژه به دلیل فعالیت آتشفشانی خود شناخته شده نیستند. به عنوان مثال، آلمان تنها حدود دوجین دارد که هیچکدام فعال نیستند و فقط Wasserkuppe – دارای شهرت جهانی است و این را هم به لطف نقش تاریخی خود به عنوان یکی از مهم ترین خطوط هوایی، هواپیماهای بادبانی اولیه به دست آورده است.

آتشفشان های اوورن
جاذبه های طبیعی فرانسه – آتشفشان های اوورن

فرانسه داستان متفاوتی است. جایی که بیشتر کشور کاملاً عاری از آتشفشان‌ها است، ولی منطقه Auvergne با زنجیره کامل بیش از 80 آتشفشان که بیش از 100 کیلومتر مربع امتداد دارد، این کمبود را جبران می‌کند.

نگران نباشید، همه آنها خوابیده اند و برای مدت طولانی جنگل ها، مراتع و مزارع زیبا در آنها رشد کرده اند!

این زنجیره در فرانسوی به نام Chaine des Puys شناخته می‌شود و فراتر از اهمیت زمین‌شناسی آن، از نظر بصری نیز متمایز است: چشم‌انداز با ده‌ها دهانه و مخروط پر شده است که در هیچ جای دیگری نخواهید یافت.

نتیجه

همانطور که می بینید، فرانسه کشوری پر از شگفتی های چشمگیر و مصنوعات شگفت انگیز طبیعت است.برای ایمنی در فرانسه بهتر است که حتما از یک مجموعه توریستی و گردشگری حرفه‌ای کمک و مشاوره دریافت کنید. استفاده از خدمات ما می‌تواند به میزان زیادی در این زمینه به شما کمک کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهد. پس اگر شما هم علاقه‌مند به سفر به کشور فرانسه هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما از تورهای فرانسه ارائه شده توسط آژانس راز مهاجر بهره‌مند شوید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839