نام سفر خارجی با ویزا گره خورده است. ویزا مجوز ورود شما به خاک کشورهای دیگر است. فرقی نمی‌کند که برای تفریح یا تحصیل بخواهید به یک کشور دیگر بروید یا قصد شرکت در نمایشگاه‌های خارجی یا کنفرانس و همایش را داشته باشید، در هر صورت اگر کشور مقصد شما جزو کشورهایی که ویزا را برای شهروندان ایرانی حذف کرده‌اند، نباشد باید حتما برای اخذ ویزا اقدام کنید.

یکی از خدمات تخصصی در شرکت راز مهاجر اخذ ویزا است. ما با تشکیل تیم تخصصی ویزا به مشتریانمان خدمات ویزای کانادا، ویزای شینگن، ویزای انگلیس، ویزای امارات (دبی)، ویزای چین و سایر کشورهای نیازمند ویزا را ارائه می‌دهیم.

اخذ ویزا برای برخی کشورها مثل امارات چندان برای شهروندان ایرانی سخت نیست، اما برخی کشورها مثل کانادا شرایط سخت‌گیرانه‌ای برای صدور ویزای شهروندان ایرانی دارند. بنابراین برای اخذ ویزاهایی مثل ویزای کانادا یا ویزای شینگن باید به خوبی به قوانین آگاه باشید، پرونده تکمیلی داشته باشید و مدارک خود را به درستی آماده کرده باشید.

انواع ویزا بر اساس هدف سفر

اول از همه باید بدانید که ویزاها انواع مختلفی دارند و بسته به هدف شما به چند دسته تقسیم می‌شوند، که در زیر مهم‌ترین و پر درخواست‌ترین ویزاها را برای شما شرح دادیم.

 • ویزای توریستی

ویزای توریستی یکی از پرطرفدارترین انواع ویزا در سراسر دنیا برای ورود به کشورهای نیازمند ویزاست. این نوع ویزا معمولا برای بازدید از یک مقصد توریستی، دیدار با بستگان و یا سفرهای کوتاه مدت صادر می‌شود. دارندگان ویزای توریستی حق کار و تحصیل در کشور مقصد را ندارند.

 • ویزای کاری و تجاری

ویزاهای تجاری در دسته ویزاهای کوتاه مدت هستند و به افراد اجازه قرارملاقات‌های کاری و تجارت در کشور مقصد را می‌دهند.
ویزاهای کاری به افراد اجازه یافتن کار و اقامت بلند مدت در کشورهای مقصد را می‌دهند.

 • ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی، از نوع ویزاهای بلند مدت هستند. افرادی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی می‌شوند، معمولا برای کار کردن محدودیت زمانی دارند و یا ممکن است به هیچ عنوان اجازه کار کردن نداشته باشند. در بسیاری از کشورها افراد پس از پایان مدت تحصیل می‌توانند با پیدا کردن کار، ویزای خود را تبدیل کرده و اقامتشان را تمدید کنند.

 • ویزای ترانزیت (ویزای فرودگاهی)

ویزای ترانزیت برای گردشگرهایی صادر می‌شود که در طول سفرشان باید در یک کشور دیگر هواپیمای خود را عوض کرده و سپس به مقصدشان پرواز کنند. برای مثال در صورتی که شما پس از دریافت ویزای شینگن بخواهید به کشورهای اروپایی سفر کنید، در صورت خرید پرواز امارات نیاز به دریافت ویزای ترانزیت امارات خواهید داشت.

انواع دیگر ویزا شامل ویزای سیاسی، ویزای خبرنگاری، ویزای سرمایه گذاری، ویزای استارتاپ، ویزای هنرمندان و ورزشکاران و … است که مسافران بسته به هدفشان می‌توانند درخواست دریافت آن‌ها را بدهند. قوانین کشورهای مختلف برای اخذ ویزا جهت شرکت در همایش و کنفرانس و نمایشگاه‌ها متفاوت است. در صورتی که نمی‌دانید در مقصد مورد نظرتان باید برای چه نوع ویزایی درخواست بدهید با کارشناسان ویزای راز مهاجر تماس بگیرید.

انواع ویزا بر اساس تعداد تردد

اما نوع ویزای شما فقط با توجه به هدف سفر شما تعیین نمی‌شود. بر اساس قوانین اخذ ویزای کانادا، ویزای شینگن و ویزای سایر کشورها بسته به سابقه سفر و همچنین هدف شما از سفر ممکن است به شما فقط یک بار اجازه ورود به کشور مقصد داده شود (ویزای سینگل) یا در مدت زمان اعتبار ویزایتان اجازه داشته باشید چند بار در خاک کشور صادر کننده ویزا تردد کنید (ویزای مولتی)

انواع ویزا

لازم است بدانید که مدت زمان ویزای شما تعیین کننده اجازه ورود شما به کشور مقصد نیست. یعنی مثلا اگر شما ویزای سینگل سه ماهه یک کشور را دارید و در ماه اول به آن جا سفر کردید و بعد از دو هفته بازگشتید، مجددا اجازه سفر به آن جا را با همان ویزا نخواهید داشت.
درخواست ویزای مالتیپل شینگن یا کانادا برای کسانی که سابقه سفر زیادی ندارند، بسیار ریسک ریجکت شدن را بالا می‌برد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم قبل از اقدام برای ویزا حتما با کارشناسان اخذ ویزا در راز مهاجر مشورت کنید تا ریسک ویزا نشدن پرونده خود را کاهش دهید.

هزینه اخذ ویزا

هزینه دریافت ویزا در کشورهای مختلف متفاوت است و نمی‌توان نرخ ثابتی برای دریافت ویزا تعیین کرد. خصوصا که نرخ ویزا با توجه به هدف سفر شما متغیر است و ابتدا باید نوع ویزای شما از لحاظ هدف مشخص شود. در صورتی که مقصد و تاریخ سفرتان مشخص است با تماس با کارشناسان ویزای راز مهاجر می‌توانید، هزینه دریافت انواع ویزای کانادا، ویزای چین، ویزای شینگن، ویزای انگلیس و ویزای امارات را استعلام بگیرید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا

در صورتی که می‌خواهید برای دریافت ویزای کانادا، ویزای چین، ویزای شینگن، ویزای انگلیس و … اقدام کنید، ابتدا باید مدارک اولیه‌ای که برای تشکیل پرونده نیاز است را آماده کنید و سپس در صورت نیاز الزامات سفارت یک کشور مدارک تکمیلی را به پرونده خود بیافزایید. مدارک عمومی اخذ ویزا به شرح زیر است:

 • اصل پاسپورت با اعتبار بیشتر از 6 ماه و شناسنامه
  در نظر داشته باشید، برای دریافت ویزای امارات اسکن واضح پاسپورت کافیست و مثل ویزای کانادا و ویزای شینگن نیازی به تحویل پاسپورت نیست.
 • یک قطعه عکس رنگی ۳.۵ * ۴.۵ با پس زمینه سفید
  عکس‌ها حداکثر باید 6 ماه پیش گرفته شده باشند. اگر عکس شما قدیمی است، حتما عکس جدید تهیه کنید.
 • ترجمه مدارکی مثل شناسنامه متقاضیان، سند ازدواج در صورت همراهی همسر، گواهی اشتغال به تحصیل برای فرزندان و اسناد ملکی برای ارائه تمکن مالی
 • پرکردن فرم تقاضای ویزا
 • اسناد تمکن مالی
 • هر سندی که نشان دهنده توانایی مالی شما برای پرداخت هزینه‌های سفر شماست.
 • داشتن مدارک شغلی مرتبط با هر کسب‌وکار و تجارتی و یا مدارک تحصیلی
 • ارائه برنامه سفر مانند بلیط رفت‌وبرگشت و واچر هتل
  در صورت داشتن دعوتنامه نیازی به ارائه واچر هتل نیست.
 • بیمه مسافرتی

توجه کنید که این لیست فقط مدارک اولیه درخواست ویزاست و در صورتی که بخواهید برای ویزای تحصیلی یا تجاری اقدام کنید، ممکن است نیاز به مدارک بیشتری داشته باشید.

مراحل اخذ ویزا

مراحل دریافت ویزا بسته به سفر شما متفاوت است. مثلا برای دریافت ویزای امارات یا ویزای چین نیازی به حضور شما در سفارت نیست، اما برای دریافت ویزای شینگن باید برای مصاحبه به دفاتر VFS در تهران مراجعه کنید یا مثلا برای دریافت ویزای کانادا باید برای انگشت نگاری به یکی از کشورهای همسایه دارای دفتر انگشت نگاری کانادا سفر کنید. در صورتی که قصد اخذ ویزا دارید، کافیست با ما تماس بگیرید تا به شما مراحل اخذ ویزای درخواستیتان را بگوییم.

مدت زمان اخذ ویزا

دریافت ویزا با توجه به کشور مورد نظر شما متفاوت است. مثلا دریافت ویزای امارات معمولا 48 ساعت طول می‌کشد، اما در خصوص ویزای شینگن و ویزای کانادا ممکن است این مدت زمان به چند هفته یا حتی چند ماه هم برسد. برای دریافت ویزای برخی کشورها مثل ویزای چین می‌توانید با پرداخت مبلغی بیشتر روند صدور ویزا را تسریع دهید.

تمدید ویزا

در صورتی که پس از اخذ ویزا و سفر به کشور مقصد، نیاز داشتید که مدت زمان بیشتری از زمان ویزای خود در کشور مقصد بمانید، باید برای تمدید ویزا اقدام کنید. این کار را به روزهای آخر مهلت ویزایتان موکول نکنید، ممکن است با سخت‌گیری از طرف مسئولان مواجه شوید. حتما زمان مناسبی برای این کار در نظر بگیرید و همیشه احتمال ریجکت شدن تمدید ویزای خود را نیز در نظر بگیرید. اگر ویزای شما تمام شود و شما خاک آن کشور را ترک نکنید، با جریمه‌های سنگین و حتی احتمال ممنوع الورودی به کشور مورد نظرتان مواجه خواهید شد.

چطور برای دریافت ویزا اقدام کنم؟

همان طور که توضیح دادیم فرآیند دریافت ویزا برای کشورهای مختلف متفاوت است. در صورتی که نیاز به دریافت ویزای کانادا، ویزای انگلیس، ویزای شینگن، ویزای چین و ویزای امارات دارید، با راز مهاجر تماس بگیرید تا مشاورین ما به شما در این راه کمک کنند.

پیکاپ ویزا

اگر برای دریافت ویزای کانادا اقدام کردید و حالا می‌خواهید پاسپورت خود را برای دریافت ویزا ارسال کنید، می‌توانید نمایندگان راز مهاجر را برای پیکاپ ویزا انتخاب کنید و هزینه‌های دریافت ویزا را بسیار کاهش دهید. روند پیکاپ ویزا در راز مهاجر بسیار آسان است و حتی نیازی به مراجعه حضوری نیست و شما با ارسال پاسپورتتان از طریق پست یا پیک می‌توانید برای پیکاپ ویزا اقدام نمایید.

سوالات متداول

1. آیا برای اخذ ویزا باید حضوری مراجعه کنیم؟
برای درخواست اولیه ویزا نیازی به مراجعه حضوری به راز مهاجر نیست. شما می‌توانید تلفنی و از طریق واتس اپ یا تلگرام با کارشناسان راز مهاجر در خصوص اخذ ویزای کانادا، ویزای انگلیس، ویزای شینگن، ویزای چین، ویزای امارات و ویزای سایر کشورها مشورت کنید.

2. هزینه اخذ ویزا چقدر است؟
هزینه دریافت ویزا در کشورهای مختلف متفاوت است. در صورتی که به دنبال گرفتن ویزا هستید، کافیست با ما تماس بگیرید تا هزینه ویزای مورد نظرتان را به شما بگوییم.

3. چه مدت طول میکشد تا ویزا صادر شود؟
مدت زمان صدور ویزا بسته به کشور مورد نظر شما متفاوت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا نوشته‌های زیر را در خصوص ویزاهای مختلف بخوانید.

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا – 9 دلیل و راهکار آن

برای دانشجویانی که تمام تلاش خود را میکنند تا در خارج از...

ریجکت ویزای کانادا

ریجکت ویزای کانادا – دلایل و راه حل ها

ریجکت ویزای کانادا ریجکت ویزای کانادا می تواند بسیار نارحت کننده باشد...

مزایا اقامت در کانادا

مزایا اقامت در کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای اخذ اقامت به شمار...

پروسه درخواست پیکاپ ویزا آمریکا

نکات مهم در مورد پروسه درخواست پیکاپ ویزا آمریکا

امروزه خدمات پیکاپ ویزا یکی از مهم‌ترین خدماتی است که در زمینه...

مزایای پیکاپ ویزا برای سفر به آمریکا

مزایای پیکاپ ویزا برای سفر به آمریکا

آیا شما هم قصد سفر به کشور آمریکا را دارید و برای...

تفاوت و مشابهات بین پیکاپ ویزا و ویزای توریستی آمریکا

تفاوت و مشابهات بین پیکاپ ویزا و ویزای توریستی آمریکا

امروزه افراد زیادی تمایل دارند که به کشور آمریکا سفر کنند و...

درخواست پیکاپ ویزای آمریکا

راهنمایی کامل برای درخواست پیکاپ ویزای آمریکا

پیکاپ ویزای آمریکا یکی از بهترین خدماتی است که امروزه در زمینه...

مزایای سفر با ویزای پیکاپ کانادا

مزایای سفر بعد از پیکاپ ویزای کانادا

اگر با روش‌های دریافت ویزای کشور کانادا آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید...

پیکاپ ویزای کانادا

راهنمایی برای دریافت پیکاپ ویزای کانادا

پیکاپ ویزای کانادا یکی از روش‌هایی است که به شما اجازه می‌دهد...

09125397839