ویزای چین

ویزای چین | راهنمای کامل اخذ + قیمت و شرایط

اگر قصد سفر به کشور چین را دارید، حتما می‌دانید که داشتن ویزا شرط لازم برای ورود به این کشور است. برای گرفتن ویزا دو راه پیش روی شما است؛ اولین راه این است که خودتان اقدام کنید و در یک مسیر پیچیده و پر از ابهام ویزای خود را دریافت کنید و دومین راه که منطقی‌تر به نظر می‌رسد این است که این کار را به متخصصین این حوزه واگذار کنید.

 • حتما امروز با یکی از بهترین مشاوران ما صحبت کنید
 • کارشناسان ما می توانند بهترین راه حل رو به شما پیشنهاد میدهند.
 • برای اطلاعات بیشتر حتما ادامه مقاله رو بخوانید.
ویزای چین
ویزای چین

ویزای چین

چین از کشورهای بزرگ و پرجمعیت جهان که در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری در اقتصاد، گردشگری و صنایع مختلف داشته، از مقاصد جذاب برای گردشگران محسوب می‌شود. گردشگرانی که به قصد بازدید از جاذبه‌های مدرن و تاریخی شهرهای مختلف این کشور پهناور و یا با اهداف تجاری و بیزنسی به چین سفر می‌کنند. از جمله اقدامات اولیه برای سفر به این کشور، اخذ ویزای چین است. گردشگران ایرانی به راحتی از طریق فلای‌تودی می‌توانند ویزای چین را دریافت کرده و راهی سفر شوند.

ویزای چین

مدارک لازم برای ویزای چین

مدارک لازم اولیه

1. پاسپورت

اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار باقیمانده و صفحات خالی ویزا و یک فتوکپی از صفحه بیو دیتا.

2. فرم درخواست ویزا و عکس

یک فرم درخواست ویزا تکمیل شده همراه با یک عکس گذرنامه رنگی که اخیراً گرفته شده است (سر برهنه، تمام صورت) در پس زمینه روشن 6*4 سانتی‌متر (2 قطعه).

3. گواهی تمکن مالی بیش از 5000 دلار

گواهی تمکن مالی برای هر نفر حداقل 5000 دلار می باشد و باید به زبان انگلیسی از بانک دریافت شود، توجه داشته باید که مبلغ درج شده در این گواهی باید به دلار مشخص شده باشد.

 

انواع ویزای چین و مدارک اضافه برای هر کدام

ویزای نوع C

این نوع ویزا برای خدمه و کارکنان شرکت های حمل و نقل بین المللی، از جمله هواپیما، قطار و کشتی‌ها یا رانندگان وسایل نقلیه موتوری درگیر در مرزها و … صادر میشود.

مدارک مورد نیاز

برای دریافت این ویزا باید مدارک تائید شده و معتبر توسط خطوط هوایی خارجی، شرکت‌های حمل و نقل و یا دعوت‌نامه صادر شده توسط سازمان‌های مربوطه در چین داشته باشید. مدت اقامت معمول برای این ویزا ۷ الی ۱۰ روز است. اگر اقامت بیش از ۱۰ روز مورد نیاز است، باید به طور خاص در فرم درخواست ویزا ذکر شود و توسط کنسولگری تائید شود.

ویزای نوع F

این نوع ویزا برای کسانی که به قصد فعالیت‌های غیرتجاری مانند فعالیت‌های آموزشی، فناوری و فرهنگی به این کشور سفر می‌کنند. صادر میشود.

مدارک مورد نیاز

دعوت نامه باید توسط سازمان ‌ها و یا یک شهروند چینی ارسال شده باشد.
با داشتن این ویزا پس از ورود حداکثر به مدت 30 روز اجازه اقامت وجود دارد

ویزای نوع G

این نوع ویزا برای کسانی که قصد ترانزیت از طریق چین دارند صادر میشود. اعتبار این ویزا سه ماه است و حداکثر مدت مجاز اقامت ۷ الی ۱۰ روز است.

مدارک مورد نیاز

بلیط هوایی (قطار یا کشتی) با تاریخ و صندلی تایید شده به کشور یا منطقه مقصد.

ویزای نوع J1

این نوع ویزا برای خبرنگاران یا کارمندان خبرگذاری های خارجی مستقر در چین صادر میشود اعتبار این ویزا تا سی روز بعد از ورود به کشور چین است و در این مدت باید نسبت به دریافت اقامت موقت که تا پنج سال امکان‌پذیر است، اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز

دریافت این ویزا باید اعلان‌های صادر شده توسط بخش اطلاعات وزارت خارجه چین و نامه‌های رسمی از کارفرمای متقاضی داشته باشید.

ویزای نوع J2

این نوع ویزا برای خبرنگاران خارجی صادر میشود که برای پوشش خبری کوتاه مدت قصد رفتن به چین را دارند.پس از دریافت این ویزا باید بین 90 تا 180 روز بعد از تاریخ صدور ویزا، وارد خاک چین شد در غیر این صورت ویزای متقاضی باطل خواهد شد.

مدارک مورد نیاز

برای دریافت این ویزا نیز مانند ویزای بلند مدت روزنامه نگاری باید تائیدیه هایی از سوی واحد اطلاعات وزارت امور خارجه یا مقامات چینی و نامه‌ رسمی از  طرف کارفرما به همراه داشت.

ویزای نوع M

ابن نوع ویزا برای کسانی به منظور فعالیت های تجاری و اقتصادی به چین سفر میکنند صادر می شود اعتبار ویزای تجاری چین 3 ماهه است اما مدت زمان مجاز برای حضور در خاک چین با این ویزا 30 روز بوده و بسته به شرایط متقاضی می تواند طولانی تر باشد.

مدارک مورد نیاز

داشتن یک دعوت نامه از شخصی مقیم چین ضروری است.

ویزای نوع Q1

این نوع ویزا برای آن دسته از افرادی است که یکی از اعضای خانواده آنها اقامت دائم یا شهروند چین است و قصد دارند برای الحاق به آنها به چین سفر کنند. سی روز بعد از ورود به کشور چین باید نسبت به دریافت اقامت موقت اقدام کنید. اعتبار اقامت موقت می‌تواند بین یک تا سه سال متغیر باشد.

مدارک مورد نیاز

برای دریافت این ویزا باید نامه دعوت‌نامه از اقوام خود در چین را همراه یک نسخه از کپی شناسنامه شخصی و مجوز اقامت دائم چین اقوام و اصل و کپی مدارک خویشاوندی همراه، ارائه دهید.

ویزای نوع Q2

برای آن دسته از افرادی است که یکی از اعضای خانواده آنها اقامت دائم یا شهروند چین است و قصد دارند برای الحاق به آنها به چین سفر کنند. فرق این ویزا با روادید Q1 این است که به شما مجوز اقامت زیر 6 ماه را می‌دهد. اعتبار این ویزا ۳۰ الی ۱۸۰ روز است و دارندگان ویزا تا مدتی که در ویزا ذکر شده می‌توانند در چین بمانند.

مدارک مورد نیاز

شرایط و مدارک لازم برای ویزای Q2 نیز مشابه ویزای Q1 می باشد با این تفاوت که مدت مجاز اقامت آن ها کمتر از 180 روز خواهد بود.

ویزای نوع R

این نوع ویزا برای افرادی که استعدادهای سطح بالایی دارند یا مهارت های آنها در چین به فوریت نیاز است صادر می شود.  معمولاً آن‌ها می‌توانند با اعتبار پنج یا ده سال یک ویزای استعدادی چند بار ورود دریافت کنند و همسر و فرزندان خردسال آن‌ها می‌توانند ویزای نسبی را که در اکثر موارد به نوع S2 اشاره دارد، با اعتبار یکسان دریافت کنند. مدت زمان هر اقامت می تواند تا ۱۸۰ روز باشد.

مدارک مورد نیاز

نامه تأییدیه استعدادهای خارجی باید از مرکز امور کارشناسان خارجی در استان های چین گرفته شود.

ویزای نوع S1

این نوع ویزا برای خانواده افرادی که در این کشور مشغول به کار یا تحصیل هستند صادر می‌شود. این ویزا به شما مجوز اقامت بیش از 6 ماه را می‌دهد.

مدارک مورد نیاز

دعوت‌نامه از بستگان در چین، کپی گذرنامه شخصی خود، اجازه اقامت برای بیگانگان و اصل و کپی مدارک خویشاوندی.

ویزای نوع S2

همان روادید S1 این کشور است با این تفاوت که اجازه اقامت زیر 6 ماه را به شما می‌دهد.

مدارک مورد نیاز

نامه دعوت از بستگان در چین، کپی گذرنامه شخصی خود، اجازه اقامت برای بیگانگان و اصل و کپی مدارک خویشاوندی

ویزای نوع X1

این ویزا برای دانشجویانی که برای گذراندن دوره تحصیلی و یا کلاس‌های بلندمدت به چین سفر می‌کند، صادر می‌شود. دانشجویان طی نود روز بعد از ورود به کشور چین باید نسبت به دریافت اقامت موقت، اقدام کنند. اعتبار این ویزا نود روز بعد از تاریخ صدور است.

مدارک مورد نیاز

برای دریافت این ویزا باید اصل و کپی اعلامیه پذیرش از چین را داشته باشید.

ویزای نوع X2

این ویزا برای دانشجویانی که هدف تحصیل برای دوره‌های زیر 6 ماه است اعطا می‌شود . اعتبار این ویزا نود روز بعد از تاریخ صدور است.

مدارک مورد نیاز

برای دریافت این ویزا باید اصل و کپی اعلامیه پذیرش از چین را داشته باشید

ویزای نوع Z

این نوع ویزا برای  افرادی که قصد کار در چین رو دارند صادر می‌شود. اعتبار این ویزا 30 روز بعد از تاریخ ورود به خاک چین بوده و طی این مدت فرد باید با کارفرما قرارداد بسته و برای اقامت چین اقدام نماید.

در صورتی که فرد در یکی از گروه های زیر قرار داشته باشد باید برای ویزای کاری چین – ویزای Z اقدام کند:

 • کسانی که برای تحقیق و توسعه، مشاوره و مدیریت، کارهای فنی و پشتیبانی و هر فعالیت تجاری دیگری قصد سفر به چین را دارند و اقامتی کمتر از 90 روز در این کشور خواهند داشت.
 • افرادی که برای اجرای سرگرمی، نمایش و تئاتر، تولید فیلم و مستند، نمایش های مد و فشن و … قصد سفر به چین را دارند.
 • ورزشکاران و مربیانی که برای دوره های آموزشی، کارآموزی و استخدام به چین می آیند.
 • کارآموزی یا دوره ورزشی به منظور استخدام در کشور چین به این کشور سفر می‌کنند.

مدارک مورد نیاز

اصل و کپی مجوز استخدام، اجازه کار، گواهی ثبت دفتر نمایندگی در چین و همچنین تائید عملکرد تجاری از مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری چین می باشد.

ویزای نوع L

ویزای توریستی این کشور است که برای اهداف گردشگری صادر می‌شود.

مدارک مورد نیاز

رای دریافت این ویزا باید بلیت رفت‌ وآمد سفر به چین و برگه‌ رزرو هتل را ارائه دهید

 

نکات ویژه

(1) دعوت نامه ممکن است به صورت فکس، فتوکپی یا پرینت کامپیوتری باشد، اما افسر کنسولی می تواند از متقاضی بخواهد که اصل دعوت نامه را ارسال کند.

دعوت نامه باید حاوی:

آ. اطلاعات مربوط به متقاضی (نام کامل، جنسیت، تاریخ تولد و غیره)

ب اطلاعات مربوط به بازدید (هدف بازدید، تاریخ ورود مورد نظر، مکان(های) اقامت مورد نظر، مدت اقامت در نظر گرفته شده، تاریخ ورود و خروج، روابط بین متقاضی و نهاد دعوت کننده یا فرد دعوت کننده، منبع مالی برای هزینه ها)

ج اطلاعات فرد دعوت کننده (نام، شماره تلفن تماس، آدرس، مهر رسمی، امضای نماینده قانونی یا فرد دعوت کننده و غیره)

(2) در صورت لزوم، افسر کنسولی ممکن است از متقاضی بخواهد که سایر اسناد اثباتی یا مواد تکمیلی را ارائه کند، یا نیاز به مصاحبه با متقاضی داشته باشد.

(3) اگر مطالب فقط به زبان انگلیسی یا چینی نباشد، ابتدا باید توسط یک مترجم واجد شرایط (مثلاً مترجم دادگاه) یا آژانس به چینی یا انگلیسی ترجمه شود.

(4) افسر کنسولی در مورد صدور یا عدم صدور ویزا و اعتبار آن، مدت اقامت و تعداد ورودی ها با توجه به شرایط خاص متقاضی تصمیم گیری خواهد کرد.
د ممکن است ما سندی را که در لیست نیست دوباره درخواست کنیم.

 

ویزای فوری چین

در صورتی که قصد دارید خودتان را در کمترین زمان ممکن به چین برسانید می‌توانید از سفارت این کشور درخواست ویزای فوری کنید. اخذ ویزای چین فوری به شما کمک می‌کند که در 3 روز کاری جواب ویزا برای شما صادر شود. البته در حال حاضر به دلیل حجم بالای درخواستها سفارت چین ویزای فوری صادر نمیکند.

 

ورود به کشور چین بدون ویزا

به طور کلی شما چه برای کار و چه برای دیدن این کشور یعنی توریستی بخواهید به چین بروید باید دارای ویزا باشید اگر اقامت کشور چین را نداشته باشید. اما از طرف دیگر شما می توانید به عنوان یک فرد خارجی با گزینه استفاده از گزینه های مختلفی که به شما پیشنهاد می شود سفر بدون ویزا به چین داشته باشید.

یک شهروند خارجی تحت هر یک از شرایط زیر می تواند بدون ویزا وارد چین شود:

1) ترانزیت مستقیم

مطابق با رویه‌های بین‌المللی، چین سیاست ترانزیت 24 ساعته بدون روادید را برای اتباع خارجی چندین کشور در همه بنادر ورودی بین‌المللی اتخاذ کرده است. هر مسافری که دارای بلیط های بین خطی با صندلی های تایید شده برای ترانزیت به کشور یا منطقه ثالث از طریق چین با پروازهای بین المللی، کشتی های دریایی یا قطار است، در صورتی که مدت اقامت وی در چین کمتر از 24 ساعت باشد، نیازی به درخواست ویزا ندارد. /او از بندر ورودی خارج نمی شود. در مواردی که مسافر مورد نظر نیاز به خروج از بندر داشته باشد، مجوز ورود موقت از مرجع بازرسی مرز ورودی/خروجی در بندر الزامی است.

2) حمل و نقل در پکن، شانگهای، گوانگژو یا چنگدو و غیره در 72/144 ساعت

اتباع خارجی از 54 کشور در حال حاضر واجد شرایط استفاده از سیاست های ترانزیت 72/144 ساعته بدون روادید هستند که در 31 بندر در 23 شهر از 18 استان چین موثر است. این کشورها شامل آلبانی، آرژانتین، استرالیا، اتریش، بلاروس، بلژیک، بوسنی و هرزگوین، برزیل، برونئی، بلغارستان، کانادا، شیلی، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، مکزیک، موناکو، مونته نگرو، هلند، نیوزیلند، مقدونیه شمالی، نروژ، لهستان، پرتغال، قطر، جمهوری کره، رومانی، روسیه، صربستان، سنگاپور، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، اوکراین، امارات متحده عربی، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا. مسافرانی از این کشورها که دارای مدارک معتبر مسافرتی بین‌المللی و بلیت‌های بین‌المللی با تاریخ و صندلی‌های تایید شده هستند و می‌خواهند در بازه‌های زمانی مشخص از طریق چین به کشورهای ثالث (یا مناطق) ترانزیت کنند، می‌توانند برای ترانزیت بدون روادید در مرز ورودی/خروجی درخواست دهند. مقامات بازرسی در بنادر شهری ترانزیت بدون روادید تعیین شده. مقامات کلیه مراحل ورود موقت را انجام می دهند و مدت اقامت هر مسافر از ساعت 00:00 روز بعد از ورود محاسبه می شود.

3) خارجی ها برای بازدید از جزیره هاینان

دارندگان پاسپورت معمولی از 59 کشور، واجد شرایط ورود به چین از طریق هر بندر باز در هاینان در گروه های توریستی سازماندهی شده توسط آژانس های مسافرتی، به دعوت نهادهای دعوت کننده در چین، یا به صورت مستقل هستند و باید حداکثر در محدوده اداری استان هاینان بمانند. از 30 روز کشورهای واجد شرایط برای ورود بدون ویزا در این مورد عبارتند از آلبانی، آرژانتین، استرالیا، اتریش، بلاروس، بلژیک، بوسنی و هرزگوین، برزیل، برونئی، بلغارستان، کانادا، شیلی، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، اندونزی، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، قزاقستان، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مقدونیه شمالی، مالزی، مالت، مکزیک، موناکو، مونته نگرو، هلند، نروژ، فیلیپین، لهستان، پرتغال قطر، رومانی، روسیه، صربستان، سنگاپور، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، جمهوری کره، سوئد، سوئیس، تایلند، امارات متحده عربی، ایالات متحده، نیوزیلند، بریتانیا و اوکراین.

4) دارندگان کارت سفر تجاری معتبر APEC

گروه های توریستی از 10 کشور عضو (برونئی، کامبوج، اندونزی، لائوس، مالزی، میانمار، فیلیپین، سنگاپور، تایلند و ویتنام) ASEAN که توسط آژانس های مسافرتی واجد شرایط در چین سازماندهی و پذیرفته می شوند، می توانند وارد و خارج شوند. چین بدون ویزا از طریق فرودگاه بین المللی Guilin Liangjiang در منطقه خودمختار Guangxi Zhuang. گردشگران در این مورد محدود به شهر گویلین هستند و مدت اقامت آنها نباید از حداکثر زمان تعیین شده 144 ساعت تجاوز کند.

5) دارندگان کارت اقامت دائم خارجی از جمهوری خلق چین.

6) دارنده مجوز اقامت معتبر برای اتباع خارجی صادر شده توسط اداره امنیت عمومی.

شهروندان خارجی که به منظور تحصیل یا استخدام یا به عنوان روزنامه نگاران خارجی مقیم وارد چین می شوند باید ظرف 30 روز پس از ورود به چین برای مجوز اقامت از مقامات امنیتی عمومی محلی درخواست دهند. دارندگان مجوز ممکن است در چین بمانند و چندین بار بدون نیاز به ویزا در طول مدت اعتبار مجوز وارد چین یا خارج شوند.

7) توافق دوجانبه

بر اساس توافقات دوجانبه امضا شده یا حاصل شده بین چین و کشورهای خارجی، اتباع خارجی برخی از کشورها که شرایط خاصی را دارند، ممکن است بدون ویزا از چین بازدید کنند. لطفاً برای اطلاعات بیشتر به لیست توافقنامه های معافیت ویزا بین چین و کشورهای خارجی که امضا شده است مراجعه کنید.

 

مراحل درخواست ویزای چین 2024

برای درخواست ویزای چین، باید فرم درخواست ویزای مربوطه را به همراه عکس رنگی اخیرا گرفته شده، گذرنامه معتبر و سایر اسناد و مدارک به کنسولگری چین در ایران ارسال کنید

 • نوع ویزای (توریستی، کاری، تحصیلی و…) خود را بر اساس هدف سفر خود مشخص کنید.
 • پر کردن فرم درخواست ویزای چین به صورت آنلاین ، پرینت بگیرید و امضا کنید.
 • رزرو وقت از سفارت چین
 • مراجعه به سفارت چین همراه با مدارک لازم در تاریخ تعیین شده
 • منتظر دریافت جوابیه به صورت ایمیل باشید

ویزای چین

قیمت ویزای چین

در زیر هزینه دریافت ویزا برای ایرانیان که در سال ۲۰۱۹ توسط سفارت چین در ایران اعلام شده، بیان کرده‌ایم. لازم به ذکر است که دولت چین از سال ۲۰۰۹ نسخه جدید اسکناس های ۱۰۰ دلاری آمریکا را تائید می‌کند.

نوع ویزا هزینه
ویزای گروهی برای گردشگری ۹۴ دلار آمریکا
ویزای یکبار ورود ۱۱۱ دلار آمریکا
ویزای دوبار ورود ۱۵۵ دلار آمریکا
ویزای چند بار ورود در ۶ ماه ۲۲۱ دلار آمریکا
ویزای چند بار ورود در ۱۲ ماه ۳۳۲ دلار آمریکا

 

مدت زمان اعتبار ویزای چین

اعتبار ویزای چین بر اساس نوع ویزا، تعداد دفعات مجاز ورود به این کشور و مدت زمانی که افسر سفارت برای شما در نظر می‌گیرد تعیین می‌شود. بر همین اساس ویزای توریستی چین می‌تواند از 3 ماه تا 1 سال اعتبار داشته باشد، ولی مدت زمانی مجاز اقامت با این ویزا حداکثر 90 روز است. البته در اکثر مواقع برای ایرانیان ویزای 30 روزه صادر می‌شود.

بر روی لیبل ویزای چین یک تاریخ با عنوان «Enter Before» نوشته شده است که این تاریخ نشان‌دهنده مدت زمانی است که مهلت دارید با این ویزا وارد چین شوید.  اگر ویزای دریافتی به‌صورت دو یا چند بار ورود صادر شده باشد، می‌توانید قبل از ساعت 24:00 (به‌وقت پکن) در تاریخ «Enter Before» وارد چین شوید.

 

بهترین زمان درخواست ویزای چین

ازآنجایی‌که حجم در خواست‌‌ها از سفارت چین بالاست بهتر است حداقل 1 ماه قبل از سفر خود برای اخذ ویزای چین اقدام کنید. البته بهترین زمان درخواست به نوع ویزای شما نیز بستگی دارد و برای ویزا‌های کاری، تحصیلی و…بهتر است 2 ماه قبل از سفر خودتان اقدام کنید.

 

آدرس سفارت چین در ایران وساعات و روزهای کاری

سفارت چین در تهران به آدرس خیابان اقدسیه، خیابان موحد دانش، پلاک 73 واقع شده است. ساعت کار سفارت 8:30 تا 12:30 و 14:30 تا 16:30 است. سفارت همه روزه به جز جمعه و شنبه باز است و آماده دریافت مدارک می باشد. اگر با روند دریافت ویزا آشنایی ندارید بهتر است دریافت ویزای خود را به کارشناسان و متخصصان دریافت ویزا بسپارید.

 

رزرو وقت سفارت چین

گرفتن وقت سفارت چین برای اخذ ویزای این کشور اجباری است! تمامی کسانی که قصد سفر، کار، تحصیل و سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند، باید اطلاعات بیومتریک خودشان را در سفارت این کشور به ثبت برسانند. البته ثبت اطلاعات بیومتریک برای اخذ ویزای توریستی چین مختص به افراد بین 14 تا 70 سال است و دیگر افراد نیازی به این کار ندارند. همچنین با یک‌بار ثبت اطلاعات انگشت‌نگاری تا 5 سال دیگر نیازی به ثبت جدید این اطلاعات نیست.

رزرو وقت سفارت چین از طریق درگاه رسمی سفارت این کشور در تهران انجام می‌شود. ولی به دلیل حجم بالای درخواست‌ها ویزای این کشور وقت‌های توریستی سفارت چین اکثر پر است و برای گرفتن نوبت باید چندین هفته منتظر بمانید.

نکته‌هایی که به شما در مورد ویزای توریستی چین کمک می‌کند

 • ویزای توریستی چین به صورت گروه 5 نفره قابل صدور است، این نوع ویزا به صورت کاغذی صادر می‌شود و لیبلی در پاسپورت چسبانده نخواهد شد.
 • وقت انگشت نگاری معمولا سه شنبه هر هفته خواهد بود.
 • برای مصاحبه کافیست 1 نفر از گروه 5 نفره به عنوان نماینده در سفارت حضور یابد.
 • بررسی صدور ویزای عادی چین 5 روز کاری پس از انگشت نگاری زمان می‌برد.
 • قیمت ویزای توریستی 230 دلار است. (ویزای توریستی چین در قالب گروه 5 نفره قابل اقدام است)
 • اعتبار ویزا یک ماه و اجازه اقامت آن تا 14 روز است.
ویزای چین
ویزای چین

سوالات متداول

سوالاتی که در مورد ویزای چین از ما پرسیده میشود

آیا ایرانی‌ها برای سفر به کشور چین به ویزا نیاز دارند؟

بله، شهروندان ایرانی برای سفر به چین ویزا نیاز دارند.

آیا سفارت چین در ایران کارگزاری دارد؟

خیر برای اخذ ویزای چین باید به‌صورت مستقیم به سفارت این کشور مراجعه کنید.

آیا برای ورود به هنگ‌کنگ باید ویزای این منطقه را اخذ نمود؟

بله برای ورود به هنگ‌کنگ باید از سفارت چین در تهران درخواست ویزا کنید.

آیا حتما باید به سفارت بروم؟

با توجه به قوانین جدید صدور ویزای چین حضور در سفارت چین و انجام انگشت نگاری الزامی است.

مدت زمان لازم برای صدور ویزای چین چقدر است؟

در حالت عادی و برای دریافت ویزای عادی چین، فرآیند پردازش ویزا، ۳ روز کاری فرد به طول می‌انجامد. برای دریافت ویزای فوری چین، با پرداخت هزینه مازادی به ارزش $۳۰ برای هر ویزا می‌توانید بعد از ۲ روز کاری ویزای خود را دریافت کنید.

ویزای چین چقدر اعتبار دارد؟

اعتبار ویزای کشور چین، بسته به نوع آن از ۳ تا ۲۴ ماه متغیر است. ویزای یک‌بار ورود معمولا ۳ ماه، ویزای دو بار ورود ۳۰ روز و ویزای چند ورودی به مدت ۱۲، ۶ یا ۲۴ ماه از زمان ورود به این کشور اعتباردارد.

مقالات مرتبط با
ویزای چین

09125397839