ویزای تایلند

ویزای تایلند | راهنمای کامل اخذ + قیمت و شرایط

سفر به تایلند به منظور تفریح و گردش در شهرهای توریستی معروفی چون پوکت، پاتایا و بانکوک محبوبیتی بسیاری نزد ایرانیان دارد. مهمترین شرط برای ورود به سرزمین لبخندها، داشتن اجازه یا ویزای ورود به این کشور است. جهت تسهیل در فرایند اخذ ویزای تایلند، در کنار خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل های تایلند، ویزای این کشور را نیز می‌توانید از طریق راز مهاجر دریافت کنید.

 • حتما امروز با یکی از بهترین مشاوران ما صحبت کنید
 • کارشناسان ما می توانند بهترین راه حل رو به شما پیشنهاد میدهند.
 • برای اطلاعات بیشتر حتما ادامه مقاله رو بخوانید.
ویزای تایلند
ویزای تایلند

ویزای تایلند

ویزای تایلند

قبل از سفر به تایلند، باید در نظر داشته باشید که باید ویزای تایلند را دریافت کنید! در اینجا به شما در مورد راهنمایی دریافت ویزای تایلند کمک می‌کنیم تا مسیری که باید طی کنید را بهتر بشناسید.

تایلند یکی از جاذبه‌های گردشگری شگفت‌انگیز در جهان و در قاره آسیا است. این سرزمین جذاب، گردشگرانی را از سرتاسر دنیا جذب کرده و به یکی از مقاصد تفریحی و گردشگری برتر جهان تبدیل شده است. اما تایلند تنها یک مقصد گردشگری نیست! بلکه افراد زیادی با اهداف تحصیلی و تجاری و غیره نیز به آن سفر می‌کنند.

فرآیند دریافت ویزای تایلند نسبت به بسیاری از کشورها ساده‌تر است! اگر شرایط و مدارک لازم را داشته باشید، امکان دریافت آن در مدت زمان کوتاهی وجود دارد.

 

مراحل اخذ ویزای توریستی تایلند

برای دریافت ویزای تایلند باید به صورت گروهی اقدام کنید و نمی‌توانید به صورت فردی درخواست دهید. درخواست شما باید ابتدا در یک آژانس مسافرتی یا کارگزار ثبت شود و پس از آن مسئولین این شرکت‌ها بقیه کارها را بر عهده می‌گیرند. توجه داشته باشید که نیازی به مراجعه حضوری به سفارت تایلند در تهران نیست و وقت سفارت نیز لازم نیست. به همین دلیل می‌توانید در یک فرایند زمان کوتاه ویزای مورد نظر خود را دریافت کنید.

مدارک لازم برای ویزای تایلند

برای دریافت ویزای توریستی یک‌بار ورود به کشور تایلند به این مدارک نیاز دارید:

 1. اصل گذرنامه با شش ماه اعتبار
  گذرنامه باید امضا شده و دارای بیش از شش ماه اعتبار از تاریخ شروع سفر باشد. دقت کنید حتما دو صفحه خالی متوالی در گذرنامه وجود داشته باشد.
 2. کپی گذرنامه (صفحات دوم و سوم)
  اطلاعات هویتی گذرنامه در صفحات دوم و سوم توسط مرجع صادر کننده گذرنامه درج می‌شود (مشخصات بیومتریک صاحب گذرنامه در این صفحات ثبت شده است.) کپی به صورت منظم، در وسط کاغذ A4 ارائه شود.
 3. عکس 6*4 سانتی‌متر
  عکس باید جدید با زمینه سفید، تمام رخ و بدون روتوش باشد.
 4. رزرو هتل (قطعی شده)
 5. رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت
  نیاز به رزرو قطعی بلیط پرواز نیست.
 6. گواهی موجودی حساب بانکی (50 میلیون تومان)
  سندی است که شامل موجودی 50 میلیون تومان از حساب بانکی و دارای تمبر و مهر برجسته و امضا است.
 7. کپی شناسنامه 
 8. کپی کارت ملی 
 9. تکمیل فرم درخواست ویزا
  این فرم توسط دالاهو ارائه می‌گردد.
 10. کپی آخرین مهر ورود و خروج از ایران
  این کپی به عنوان مدرکی که مشخص می‌کند، متقاضی ویزا در ایران است، لازم است.
 11. بیمه مسافرتی 10 هزار یورویی با پوشش کرونا
  بیمه باید هزینه‌های احتمالی شامل هزینه بازگشت به ایران، مراقبت‌های پزشکی و هزینه‌های محتمل درمانی و بیمارستانی را تا سقف 10,000یورو پوشش دهد.

 

هزینه ویزای تایلند

 • 50 یورو: ویزای توریستی یکبار ورود
 • 65 یورو: ویزای توریستی یکبار ورود در صورتی که می‌خواهید درخواست شما به صورت اختصاصی و فوری توسط راز مهاجر انجام شود.

ویزای تایلند

چرا راز مهاجر را برای دریافت ویزای تایلند انتخاب کنم؟

 • عدم نیاز به حضور شخصی در سفارت تایلند
 • دریافت اطلاعات شفاف، به‌روز و دقیق در مورد شرایط ویزای تایلند
 • پاسخگویی سریع و حرفه‌ای و پیگیری مداوم تا دریافت ویزا
 • تهیه بلیط رفت و برگشت و ارائه ووچر هتل با مهر و امضای آژانس
 • تکمیل دقیق فرم درخواست توسط راز مهاجر به منظور تسریع در فرآیند دریافت ویزا
 • تجربه طولانی در دریافت ویزا برای تورهای گروهی خارجی و آشنایی کامل با شرایط و مراحل دریافت ویزای تایلند

 

نکات مهم ویزای تایلند

 • لطفاً توجه داشته باشید که مسافرانی که درخواست ویزای تایلند را می‌دهند، باید در زمان درخواست در ایران حضور داشته باشند.
 • هزینه‌ای که به سفارت برای دریافت ویزا پرداخت می‌شود، قابل استرداد نیست.
 • مدت زمان صدور ویزای تایلند حدود 5 روز کاری است.
 • مدت زمان صدور ویزای چند بار ورود به تایلند ممکن است بیش از 2 هفته کاری طول بکشد.
 • توجه داشته باشید که عکسی که به سفارت ارائه می‌دهید باید جدید باشد (کمتر از 6 ماه)، مرتب و بدون تاخوردگی باشد. در غیر اینصورت، سفارت ممکن است از تحویل مدارک خودداری کند و هزینه‌ی ویزا هم سوخت می‌شود. مسافر باید با پرداخت هزینه‌ی مجدد، برای دریافت ویزای تایلند اقدام کند.
 • همچنین، لطفاً توجه داشته باشید که بلیط و واچری که به سفارت ارائه می‌دهید باید اصل باشد و از ارائه بلیط و واچر سوری (تقلبی) به سفارت خودداری کنید.
 • در نهایت، فرم ویزای تایلند باید با دقت، کامل و به صورت تایپ شده پر شود.

 

سفارت تایلند در ایران

خوشبختانه ، برای دریافت ویزای تایلند نیازی به حضور حضوری در سفارت نیست! با این حال، سفارت تایلند در ایران وجود دارد و در صورت نیاز می‌توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید:

ساعت کاری سفارت تایلند برای ایرانیان از ساعت 8:30 صبح تا ساعت 16:30 بعد از ظهر است.
روزهای کاری سفارت از یکشنبه تا پنجشنبه است.
تلفن سفارت تایلند:

021-88487124

آدرس سفارت تایلند در تهران:

تهران، بهارستان، روبروی بیمارستان طرفه، کوچه استقلال، پلاک ۳

 

مدت زمان رسیدگی به ویزا تایلند

زمان مورد نیاز برای پرداخت به درخواست ویزای تایلند به دفتر نمایندگی کشور تایلند در کشور شما بستگی دارد. در بسیاری از موارد، زمان پاسخگویی تا 2 روز کاری وعده داده می‌شود، اما برخی ممکن است بیشتر از این زمان طول بکشند. با این حال، بعد از دریافت سفارت یا کنسولگری از درخواست کامل شما، باید تا 5 تا 10 روز کاری منتظر بمانید تا ویزای تایلند شما بررسی شود.

ویزای تایلند

تمکن مالی ویزای تایلند

همانطور که در بخش قبل اشاره شد، یکی از مدارک و الزامات مهم برای دریافت ویزای تایلند، داشتن تضمین مالی به مبلغ 50 میلیون تومان است. ارائه تضمین مالی به سفارت تایلند به واقع نشان می‌دهد که شما توانایی کافی برای سفر به این کشور را دارید. همچنین، تضمین مالی ویزای تایلند به این معناست که در طول حضور در این کشور، توانایی مالی کافی برای سفر و اقامت در این کشور را به ویژه برای مدت کوتاه دارید.

 

انواع ویزای تایلند

ویزای مهاجرتی
ویزای مهاجرتی برای ساکنان خارجی تایلند که می خواهند به خارج از کشور سفر کنند، مشابه مجوزهای ورود مجدد صادر می شود. این نوع ویزا در گذرنامه مهر می شود و باید همراه با اسناد اقامت مورد استفاده قرار گیرد و در هر بار ورود یا خروج، دارنده توسط مقامات پادشاهی تایید شود. هزینه این نوع ویزا 1900 بات برای یک بار ورود و 3800 بات برای چندین بار ورود در بازه زمانی مشخص است.

ویزای ترانزیت
ویزای ترانزیت برای خارجی‌هایی که از تایلند عبور می کنند صادر می شود. مراحل درخواست مانند ویزای توریستی است، اما مدت اقامت و هزینه ویزا متفاوت است. در هنگام ورود، دارندگان ویزای ترانزیت به مدت 30 روز در پادشاهی پذیرفته می شوند و اقامت ممکن است 30 روز دیگر تمدید شود (مانند ویزای توریستی، تنها شهروندان سریلانکا، بنگلادش، هند، پاکستان، ایران، نیجریه، توگو و اوگاندا فقط 7 روز تمدید می شوند).

اگر دلایل قوی وجود داشته باشد، می توان برای ویزای توریستی تمدید طولانی مدت دریافت کرد، اما درخواست مجوز کار امکان پذیر نیست. ویزای ترانزیت ممکن است در صورت نیاز به ویزای غیر مهاجرتی تغییر کند.

ویزای غیر مهاجرتی
ویزای غیر مهاجرتی برای خارجی‌هایی که می خواهند برای مقاصد مختلف وارد تایلند شوند، در سفارتخانه ها یا کنسولگری های سلطنتی تایلند در خارج از کشور قابل دریافت است. هدف از بازدید باید در فرم درخواست ذکر شود. ویزا با علامت اختصاری انگلیسی، همانطور که توسط دولت مشخص شده است، مشخص می شود. این کار به منظور اطلاع افسران مهاجرت از ورود و ثبت آمار ورود خارجی ها به تایلند انجام می شود.

ویزای غیر مهاجرتی اهمیت ویژه ای دارد، زیرا تنها ویزا برای خارجی‌هایی است که به طور موقت در این کشور اقامت دارند و به آنها اجازه می دهد برای درخواست مجوز کار اقدام کنند.

ویزای توریستی
این نوع ویزا برای خارجی‌هایی که به عنوان توریست وارد تایلند می شوند، صادر می شود. مانند ویزای غیر مهاجرتی، این نوع ویزا باید قبل از سفر به تایلند در خارج از کشور دریافت شود. پس از ورود، اقامت 60 روزه به آنها اعطا می شود، که ممکن است 30 روز دیگر تمدید شود (بر اساس سیاست های اداره مهاجرت، تنها شهروندان سریلانکا، بنگلادش، هند، پاکستان، ایران، نیجریه، توگو و اوگاندا فقط 7 روز تمدید می شوند).

 

سخن پایانی

بطور طبیعی، هر فرایندی برای دریافت هر نوع ویزا ممکن است به شکست برسد و ویزای توریستی تایلند هم ممکن است سرنوشتی مشابه داشته باشد. دلایل رد شدن ویزای توریستی تایلند بسیار است؛ اما یکی از دلایل می‌تواند گذرنامه متقاضی باشد. اگر تاریخ انقضای گذرنامه گذشته باشد، بدون شک درخواست رد می‌شود.

بعضی افراد هم اشتباهاً گروه ویزای مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند. برای برخی از ویزاها، نیاز به دعوت‌نامه وجود دارد. برای مثال، اگر با هدف سفر گردشگری به تایلند می‌خواهید بروید، باید با ارائه اطلاعات سفر خود، از جمله محل اقامت و رزرو بلیت، این قصد را اثبات کنید.

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند باعث رد ویزای توریستی تایلند یا سایر انواع ویزاهای این کشور شود، عدم ارائه تضمین مالی صحیح است. هر نوع ویزایی که درخواست می‌دهید، باید موجودی کافی در حساب خود برای تامین هزینه‌های سفر داشته باشید.

در مواردی هم ویزاها به دلیل عدم قابل اطمینان بودن از بازگشت شما به کشور اصلی رد می‌شوند. برای جلوگیری از چنین مشکلی، بهتر است مدارکی را ارائه دهید که نشان دهد قصد پناهندگی یا اقامت در این کشور را ندارید.

اگر در سفرهای قبلی بیش از حد مدت اقامت داشته‌اید یا شرایطی که از شما خواسته شده را نقض کرده‌اید، ممکن است درخواست ویزا رد شود. مشکل در پرکردن فرم درخواست هم می‌تواند باعث رد درخواست شما شود. تمام این مشکلات با کمک افراد حرفه‌ای به راحتی قابل حل هستند.

ویزای تایلند
ویزای تایلند

سوالات متداول

سوالاتی که در مورد ویزای تایلند از ما پرسیده میشود

آیا سفر به تایلند ویزا می‌خواهد؟

سفر به تایلند نیاز به ویزا دارد. اگر به دنبال ویزای بانکوک و ویزای پوکت هستید، با دریافت ویزای تایلند می‌توانید به تمام شهرهای این کشور سفر کنید.

آیا رزرو هتل برای دریافت ویزای تایلند اجباری است؟

بله، بایستی با توجه به مدت زمان و تاریخ بلیط هواپیما، رزرو هتل را انجام دهید.

آیا می‌توان تنها برای 3 شب اول هتل رزرو کرد؟

خیر. تعداد شب‌هایی که شما هتل را رزرو می‌کنید باید با مدت زمان سفر شما مطابقت داشته باشد.

آیا برای سفرهای کمتر از 60 روز هم باید بیمه 60 روزه تهیه کرد؟

با توجه به اینکه ویزای تایلند به صورت دو ماهه صادر می‌شود، لازم است مدت زمان بیمه مسافرتی نیز دو ماه باشد.

ویزای تایلند چند روزه صادر می‌شود؟

مدت زمان صدور ویزای تایلند بین 4 الی 7 روز کاری با اعتبار 90 روز برای اقامت 60 روزه است.

آیا حتما باید به سفارت بروم؟

برای دریافت ویزا، حضور مسافران در سفارت لازم نیست. پس از ارسال مدارک به سفارت و بررسی آن، می‌توانید ویزا را دریافت کنید.

با ویزای توریستی حداکثر چه‌ مدت می‌توانم در تایلند اقامت کنم؟

معمولاً مدت اعتبار ویزای تایلند پس از صدور آن ۳ ماه است و در این بازه زمانی، شما می‌توانید بین ۳۰ تا ۶۰ روز (بسته به نوع ویزای صادره) در تایلند اقامت داشته باشید

در صورت سفر خانوادگی به تایلند، آیا هریک از اعضا خانواده نیاز به ارائه تمکن مالی جداگانه دارند؟

خیر، ارائه تمکن مالی از سمت سرپرست خانواده و به ازای هر یک از افراد همراه کفایت می‌کند.

چند روز زمان می‌برد تا ویزای تایلند آماده شود؟

ویزای تایلند از روز صدور 3 ماه اعتبار دارد.

در صورتی که خانوادگی به تایلند سفر کنیم، آیا برای هر نفر ارائه‌ی پرینت حساب جداگانه الزامی است؟

بله، اگر با خانواده سفر می‌کنید، با ارائه شناسنامه و دریافت یک نسخه چاپی از حساب سرپرست خانواده با موجودی 5.000.000 تومان کافی است.

مقالات مرتبط با
ویزای تایلند

09125397839