ویزای انگلیس

ویزای انگلیس | راهنمای کامل اخذ + قیمت و شرایط

شما به نظر نمی‌رسید یک سفر به انگلیس را در نظر بگیرید، اما به عنوان یک ماجراجو و علاقه‌مند به سفر و مطالعه، انگلیس یک گزینه عالی برای شما خواهد بود. این کشور دارای یک سیستم سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کامل است و برخی از معروف‌ترین دانشگاه‌های جهان در این کشور قرار دارند.

انگلیس یک کشور مستقل است و عضو حوزه شنگن نمی‌باشد، بنابراین برای سفر به این کشور باید ویزای جداگانه دریافت کنید. البته سابقه سفر شما به کشورهای حوزه شنگن ممکن است در فرآیند دریافت ویزای انگلیس تأثیر مثبتی داشته باشد.

  • حتما امروز با یکی از بهترین مشاوران ما صحبت کنید
  • کارشناسان ما می توانند بهترین راه حل رو به شما پیشنهاد میدهند.
  • برای اطلاعات بیشتر حتما ادامه مقاله رو بخوانید.
ویزای انگلیس
ویزای انگلیس

ویزای انگلیس

فهرست مطالب

اخذ ویزای انگلیس

برای ورود به کشور انگلیس، افراد باید دارای ویزای انگلیس باشند تا بتوانند وارد این کشور شوند. امروزه اخذ ویزای انگلیس برای ایرانی‌ها کمی دشوار شده و برای دریافت آن نیاز به شرایط خاصی دارید. در این مقاله قصد داریم درباره انواع، شرایط و مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای انگلستان توضیح دهیم. قبل از اقدام به درخواست ویزا، حتما باید بدانید کدام نوع ویزا برای شما مناسب است تا بتوانید برای آن درخواست دهید. سپس باید مدارک لازم را به طور کامل و صحیح آماده کنید و درخواست خود را ثبت کنید.

ویزای انگلیس

شرایط دریافت ویزای انگلیس

سفارت انگلستان شرایط سختی را برای افرادی که درخواست ویزای انگلستان می‌دهند در نظر دارد و همه افراد قادر به دریافت ویزای انگلستان نیستند. قبل از درخواست ویزا، باید بررسی کنید که آیا شرایط لازم را دارید یا خیر، تا در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید. شرایط کلی قبل از اقدام برای درخواست ویزا به شرح زیر است:

1. تمکن مالی مناسب که حدوداً 100 تا 150 میلیون تومان است.
2. داشتن مدارک شغلی معتبر.
3. گردش حساب بانکی با مدت 3 تا 6 ماه به اندازه کافی.
4. داشتن سابقه سفر و ویزا از کشورهایی مانند استرالیا، کانادا و منطقه شینگن.
5. عدم داشتن ردیفیت (رد شدن) از سفارت‌های دیگر.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی انگلستان

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی انگلستان و نحوه تهیه آن و ارائه به سفارت انگلستان، مهمترین مرحله در موفقیت در دریافت ویزای انگلستان است. حتی کوچکترین نقص و تناقض در مدارک متقاضی می‌تواند منجر به رد درخواست ویزا شود. مدارک لازم برای ویزای انگلستان عبارتند از:

1. اصل شناسنامه و کارت ملی
2. اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
3. اصل پاسپورت‌های قدیمی (سابقه سفر به کشورهای شینگن و غیر شینگن و بریتانیا برای اثبات توریست بودن متقاضی تاثیرگذار است)
4. اصل سند ازدواج در صورت تاهل
5. 2 قطعه عکس جدید رنگی با زمینه سفید به ابعاد 5/3 در 5/4
6. کپی فرم درخواست ویزای انگلستان (فرم آنلاین درخواست ویزا)
7. کپی اسناد ملکی
8. اصل اجاره‌نامه املاکی که متقاضی ویزای انگلستان اجاره داده است
9. ریزپرینت حساب شخصی و جاری 6 ماه اخیر
10. نامه تمکن مالی از بانک
11. مدارک اشتغال شامل جواز کسب، لیست بیمه، گواهی اشتغال به کار برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی، حکم و کارت بازنشستگی، پروانه مطب برای پزشکان، کارت مهندسی برای مهندسان و غیره.
12. واچر رزرو هتل در انگلستان یا دعوتنامه از انگلستان (در صورت داشتن دعوتنامه، باید مدارکی همچون مدارک هویتی فرد دعوت کننده از جمله کپی پاسپورت یا اقامت دائم انگلستان و سند محل اقامت، اصل و کپی دعوتنامه، آخرین فیش حقوقی شخص دعوت کننده از انگلستان و مدارک پرداخت قبوض و مالیات 3 ماه گذشته تهیه شود.)
13. رزرو بلیط هواپیما برای سفر به انگلستان و برگشت.

 

مراحل دریافت ویزای انگلستان

مراحل دریافت ویزای انگلستان با ایجاد یک حساب کاربری در پرتال سایت سفارت انگلیس آغاز می‌شود. مراحل گرفتن ویزای انگلیس به شرح زیر است:

1. ایجاد حساب کاربری در سایت رسمی سفارت انگلیس
2. انتخاب نوع ویزای درخواستی
3. پر کردن فرم ویزای انگلیس در سایت سفارت انگلیس
4. گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران، انکارا، استانبول، دبی، ارمنستان و تفلیس
5. پرداخت آنلاین وقت سفارت انگلیس
6. مراجعه به سفارت انگلیس برای ارائه مدارک و انگشت نگاری
7. پیکاپ ویزا از انکارا، استانبول، دبی، ارمنستان یا تفلیس توسط آژانس هواپیمایی
8. تکمیل فرم ویزای انگلیس در سایت سفارت انگلیس به زبان انگلیسی با دقت و حساسیت بالا. هر فرد باید فرم درخواست ویزای انگلیس را جداگانه تکمیل کند.
9. توجه داشته باشید که سفارت انگلیس در تهران به ندرت وقت سفارت و انگشت نگاری را ارائه می‌دهد. در صورت عدم وقت دهی سفارت انگلیس در تهران، آژانس هواپیمایی سبزینه برای وقت سفارت انگلیس در انکارا، استانبول، دبی، ارمنستان و تفلیس اقدام خواهد کرد. با استفاده از کارشناسان آژانس هواپیمایی سبزینه، می‌توانید از صحت و صحیح بودن مراحل اخذ ویزای انگلیس اطمینان حاصل کنید.

ویزای انگلیس

ریجکت شدن ویزای انگلیس

رد شدن از سوی سفارت انگلستان دلایل گوناگونی دارد که در ایمیل پاسخ ویزا به متقاضیان ارسال می‌شود. همچنین، افراد می‌توانند در مورد رد شدن خود اعتراض کنند. دلایل رد شدن معمولاً عبارتند از:

1. ناقص یا نادرست بودن مدارک
2. تمکن مالی کم
3. ارائه دعوت‌نامه غیرمعتبر
4. تاریخچه سفر کم

 

آیا سفارت انگلیس در تهران باز است؟

بعد از وقوع رویدادهای سیاسی در سال ۲۰۱۱ در ایران، سفارت انگلیس در کشور ما تعطیل شد. پس از تعطیلی سفارت انگلیس در تهران، دفاتری به نام VFS انگلستان در تهران شروع به فعالیت کردند. این دفاتر به نمایندگی از سفارت انگلیس، امور مربوط به ویزا و وقت سفارت این کشور را برای متقاضیان ایرانی پیگیری می‌کنند.

اشخاصی که به دنبال وقت سفارت انگلیس در تهران هستند، باید توجه کنند که انگلستان هنوز هیچ سفارتی در ایران ندارد. در واقع، وقتی از سفارت انگلیس در تهران صحبت می‌شود، منظور همان شرکت VFS GLOBAL است. همچنین، منظور از وقت سفارت انگلیس در تهران همان وقتی است که از این شرکت دریافت می‌شود. بنابراین، می‌توانید برای انگشت نگاری و مصاحبه به دفتر VFS انگلیس در تهران مراجعه کنید.

 

نکات گرفتن ویزا و وقت سفارت انگلیس

  • انجام بیومتریک برای اخذ انواع ویزای انگلیس، جزو موارد الزامی این فرایند محسوب می‌شود و ارتباطی با تایید یا رد ویزای شما ندارد.
  • در نظر داشته باشید که اگر برای تعیین وقت بیومتریک از سفارت تهران وقت می‌گیرید، امکان بارگذاری مدارک ویزا در سایت سفارت وجود ندارد و شما باید در روز مقرر به سفارت بروید و علاوه بر انجام بیومتریک، مدارک ویزای خود را نیز تحویل دهید.
  • با مطالعه مطلب راه های مهاجرت به انگلستان، می‌توانید با انواع ویزاهای کشور انگلستان آشنا شوید.
  • هزینه بیمه برای ویزای دانشجویی و افراد زیر ۱۸ سال ۵۶۷ دلار است. این هزینه برای بقیه ویزاها برابر با ۷۵۹ دلار است.
  • هزینه‌ای که برای ثبت درخواست ویزای انگلیس می‌پردازید، شامل هزینه تعیین وقت سفارت و بیومتریک نیز می‌شود و نیازی به پرداخت جداگانه این موارد نیست.
  • برای ثبت درخواست ویزا و پر کردن فرم‌های مربوطه باید به وب‌سایت GOV.UK و برای دریافت وقت سفارت انگلیس به سایت VFS Global مراجعه کنید.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارک الزامی ارائه به سفارت، به مطلب چه مدارکی برای وقت سفارت انگلیس نیاز است؟ مراجعه کنید.

انواع ویزای انگلیس

انواع ویزاهای انگلیس بسته به هدف سفر متقاضی ممکن است متفاوت باشد. انواع ویزاهای انگلیس شامل ویزای کار، ویزای سرمایه گذاری، ویزای تحصیلی، ویزای توریستی، ویزای خانواده، ویزای مهاجرتی و ویزای ترانزیت است. انواع ویزاهای انگلیس بر اساس سطح بندی دولت انگلیس (Tier) عبارتند از:

گروه ویزای Tier 1 انگلیس شامل ویزای سرمایه گذاری، ویزای بزینس و ویزای استعداد

گروه ویزای Tier 2 انگلیس شامل ویزای کار بلند مدت

گروه ویزای Tier 4 انگلیس شامل ویزای تحصیلی

گروه ویزای Tier 5 انگلیس شامل ویزای کار کوتاه مدت

 

ویزای سینگل انگلیس

ویزای سینگل انگلیس که به آن ویزای یکبار ورود انگلیس نیز گفته می‌شود، به مجوزی اشاره دارد که متقاضی می‌تواند با آن تنها یکبار وارد خاک انگلیس شود و پس از خروج از این کشور، ویزایش منقضی و باطل می‌شود. در صورت درخواست ویزای توریستی انگلیس از طریق آژانس هواپیمایی سبزینه، ویزای متقاضی به صورت ویزای چندبار ورود اخذ می‌شود. عموماً ویزای سینگل انگلیس برای مدت 6 ماه صادر می‌شود، اما گاهی اوقات ممکن است اعتبار آن کمتر از 6 ماه باشد.

ویزای مولتی انگلیس

ویزای مولتی انگلیس یا ویزای چندبار ورود انگلیس، که به آن ویزای مالتی انگلیس یا ویزای مولتیپل انگلیس نیز گفته می‌شود، نوعی از ویزا است که به متقاضی اجازه می‌دهد در طول مدت اعتبار ویزا، چندین بار وارد و خارج از کشور بریتانیا شود. اخذ ویزای مولتی انگلیس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که دلیل قانع‌کننده‌ای برای افسر مربوطه وجود داشته باشد. معمولاً ویزای کار انگلیس، ویزای تحصیلی انگلیس، ویزای توریستی انگلیس و ویزای سرمایه‌گذاری انگلیس به صورت ویزای مولتیپل انگلیس صادر می‌شوند.

ویزای مولتی انگلیس 6 ماهه

ویزای مولتی انگلیس 6 ماهه به معنای ویزایی است که مدت اعتبار آن 6 ماه است و مسافر می‌تواند در طول این دوره به صورت چند بار وارد و خروج از بریتانیا کند. ویزای مولتی انگلیس برای ایرانیانی که برای اولین بار درخواست اخذ ویزای مولتی انگلیس می‌کنند، معمولاً به مدت 6 ماه صادر می‌شود.

ویزای مولتی انگلیس 2 ساله

ویزای مولتی انگلیس 2 ساله به ویزایی گفته می‌شود که مدت اعتبار آن 2 سال است و مسافر می‌تواند به صورت چندبار وارد بریتانیا شود. در صورتی که متقاضی بیش از چند بار جهت اخذ ویزای توریستی انگلیس اقدام کرده باشد، ویزای توریستی انگلیس به مدت 2 سال صادر می‌شود و در صورتی که سابقه سفر متقاضی به بریتانیا بسیار عالی باشد، می‌توان ویزای توریستی انگلیس به مدت 5 سال و 10 سال دریافت کرد. مدت اعتبار ویزای کار انگلیس معمولاً تا 2 سال است. همچنین، اعتبار ویزای تحصیلی انگلیس نیز بسته به سن و مقطع تحصیلی متفاوت است.

ویزای مولتی انگلیس 5 ساله

ویزای مولتی انگلیس یک نوع ویزای انگلیس است که مدت اعتبار آن 5 سال است و مسافر می‌تواند به صورت چندبار وارد انگلیس شود. این نوع ویزا عموماً برای افرادی صادر می‌شود که سابقه سفرهای بیشتری دارند و از نوع توریستی است. همچنین، ویزای سرمایه گذاری انگلیس نیز در صورت داشتن سرمایه 2،000،000 پوند برای مدت 5 سال اخذ می‌شود. همچنین، ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع دکتری نیز معمولاً به مدت 5 سال اخذ می‌شود.

ویزای مولتی انگلیس 10 ساله

ویزای مولتی انگلیس 10 ساله فقط برای افرادی است که تجربه سفر موفقی به بریتانیا داشته‌اند یا قصد دارند به عنوان همسر، والدین یا فرزندان (که اقامت دائمی در بریتانیا دارند) به آنجا بپیوندند.

در ادامه به معرفی انواع ویزای انگلیس بر اساس دسته بندی دولت انگلیس خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس یک نوع ویزا است که برای اهداف گردشگری صادر می‌شود و معمولاً به مدت 6 ماه یا کمتر اعتبار دارد. با این حال، اگر اخذ ویزای توریستی انگلیس به دلایل پزشکی، تحقیقاتی یا ماموریت کاری صورت گرفته باشد، می تواند به مدت 11 یا 12 ماه اعتبار داشته باشد. ویزای توریستی انگلیس به دو نوع سینگل (یکبار ورود) و مولتی (چندبار ورود) تقسیم می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

ویزای انگلیس

ویزای کار انگلیس

ویزای کار انگلیس نوعی ویزا است که قبل از مهاجرت به انگلیس دریافت می‌شود. به این معنی که ویزای کار انگلیس یک مرحله قبل از تبدیل شدن به شهروند انگلیس است. اخذ ویزای کار انگلیس بسیار دشوار است، زیرا اداره مهاجرت انگلیس در اخذ این نوع ویزا بسیار سختگیر است. ویزای کار انگلیس به دو نوع ویزای کار کوتاه مدت و ویزای کار بلند مدت تقسیم می‌شود، که هر کدام از این دو نوع ویزای انگلیس به انواع دیگری تقسیم می‌شوند. در ادامه به معرفی ویزای کار انگلیس بر اساس دسته‌بندی اعتبار ویزا خواهیم پرداخت، سپس به معرفی ویزاهای کار انگلیس بر اساس دسته‌بندی دولت انگلیس می‌پردازیم.

ویزای کار کوتاه مدت انگلیس

ویزای کار کوتاه مدت انگلیس همانطور که از نامش پیداست، ویزایی است که برای اهداف شغلی و کار در انگلیس به مدت 6 تا 24 ماه صادر می‌شود.

ویزای Tier 1 انگلیس ( ویزای نخبگان خارجی انگلیس )

ویزای Tier 1 انگلیس یا ویزای نخبگان خارجی انگلیس نوعی از ویزای کار بلند مدت انگلیس است که به افرادی تعلق می‌گیرد که دارای استعداد یا نخبگی خاص یا کارآفرینی خاصی هستند. این نوع ویزای انگلیس به چند نوع دیگر تقسیم می‌شود که شامل ویزای فارغ التحصیلان کارآفرین انگلیس، ویزای استعدادهای نخبه انگلیس، ویزای کارآفرین انگلیس و ویزای سرمایه‌گذار انگلیس می‌شوند.

ویزای Tier 2 انگلیس ( ویزای نیروی متخصص خارجی انگلیس )

ویزای Tier 2 انگلیس یا ویزای نیروی متخصص خارجی انگلیس به نوعی از ویزای کار بلند مدت انگلیس گفته می‌شود که به افرادی که مهارت شغلی خاص و مورد نیاز انگلیس دارند تعلق می‌گیرد. اخذ ویزای Tier 2 انگلیس از اخذ ویزای Tier 1 انگلیس آسان‌تر است. ویزای Tier 2 انگلیس نیز به 4 نوع دیگر تقسیم می‌شود که شامل ویزای انتقال داخل شرکتی انگلیس، ویزای کار عمومی انگلیس، ویزای مبلغان دینی انگلیس و ویزای ورزشکاری انگلیس می‌شوند.

ویزای Tier 5 انگلیس ( ویزای نیروی جوان خلاق ، ورزشی ، خیریه و … )

ویزای Tier 5 انگلیس یا ویزای نیروی جوان خلاق، ورزشی، خیریه و … نوعی از ویزای کار موقت انگلیس است که به جوانان خلاق، ورزشی، خیریه و … تعلق می‌گیرد. متقاضیان جهت اخذ ویزای Tier 5 انگلیس بایستی امتیازهای لازم برای کار در انگلیس را داشته باشند. روش‌های مهاجرت به انگلیس در گذشته متفاوت و پیچیده بوده است، اما اخیراً وزارت کار انگلیس قانون جدیدی به نام سیستم امتیازبندی مهاجرت به انگلیس را تصویب کرده است، که به واسطه آن امتیازهای مهاجرت به انگلیس برای متقاضیان ویزای کار موقت انگلیس ارزیابی می‌شود. اگر متقاضی این امتیازها را داشته باشد، ویزای کار انگلیس را دریافت خواهد کرد. امتیازهای لازم برای ویزای کار انگلیس شامل:

پیشنهاد شغلی در انگلیس ( Job Offer در انگلیس )

پیشنهاد شغلی در انگلیس (Job Offer در انگلیس): پیشنهاد شغلی در انگلیس یا Job Offer در انگلیس پیشنهادی است که از سوی یک شرکت یا صنف کاری برای متقاضی جهت کار در انگلیس داده می‌شود و بالاترین امتیاز را در سیستم امتیازدهی مهاجرت به انگلیس به خود اختصاص می‌دهد. پیشنهاد شغلی در انگلیس در این سیستم دارای 30 امتیاز است.

آیلتس برای کار در انگلیس

آیلتس برای کار در انگلیس: آیلتس برای کار در انگلیس یکی دیگر از امتیازهای لازم برای کار در انگلیس می‌باشد. نمره آیلتس قابل قبول در سیستم امتیازدهی اداره مهاجرت انگلیس دارای 10 امتیاز می‌باشد.

حقوق کار در انگلیس

حقوق کار در انگلیس: حقوق کار در انگلیس یکی دیگر از امتیازهای لازم برای ویزای کار انگلیس می‌باشد و مبلغ آن بایستی حداقل 20800 پوند در سال باشد. هر چقدر میزان حقوق کار در انگلیس بیشتر باشد، امتیاز بیشتری (تا سقف 10 امتیاز) به متقاضی ویزای کار تعلق خواهد گرفت. میزان حقوق دریافتی کار در انگلیس بایستی در پیشنهاد شغلی از انگلیس (Job Offer) درج شده باشد.

تمکن مالی لازم برای ویزای کار انگلیس

تمکن مالی لازم برای ویزای کار انگلیس: تمکن مالی لازم برای ویزای کار انگلیس یکی از امتیازهای مورد نیاز برای ویزای کار انگلیس می‌باشد که مبلغ موجودی آن بایستی حداقل 945 پوند باشد، تا به دولت انگلیس ثابت شود که متقاضی از توانایی مالی برای هزینه‌های اولیه از جمله مسکن و خوراک طی یک دوره 90 روزه برخوردار است. اگر کارفرمای کار در انگلیس مسئولیت هزینه‌های اولیه متقاضی تا 90 روز اول را بر عهده بگیرد و آن را در برگه پیشنهاد شغلی از انگلیس درج کند، نیازی به تمکن مالی برای ویزای انگلیس نیست.

ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس نوعی ویزا است که برای اهداف تحصیلی در مقاطع مدرسه و دانشگاهی صادر می‌شود. ویزای تحصیلی انگلیس یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به انگلیس به شمار می‌رود. البته جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس، متقاضی بایستی واجد شرایط سیستم امتیازدهی مهاجرت به انگلیس (قانون جدید مهاجرت به انگلیس) باشد. به عبارت دیگر، متقاضی بایستی امتیازهای مهاجرت به انگلیس را از جمله پذیرش تحصیلی از انگلیس (از دانشگاه یا موسسات معتبر انگلیس)، نمره آیلتس برای مهاجرت به انگلیس و … داشته باشد. مدت اعتبار ویزای تحصیلی انگلیس بسته به سن و نوع دوره (مدرسه، دانشگاه، کالج یا یک دوره) متفاوت است. والدین دانش‌آموزان نیز می‌توانند جهت اخذ ویزای والد کودک دانش‌آموز در انگلیس (ویزای والد کودک با ویزای Tier 4 انگلیس) اقدام کنند که به مدت اعتبار 6 ماه و 12 ماه صادر می‌گردد. ویزای تحصیلی انگلیس به 3 نوع دیگر تقسیم می‌شود که شامل ویزای دانش‌آموزی انگلیس، ویزای دانشجویی انگلیس و ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس می‌شوند.

ویزای دانش آموزی انگلیس

ویزای دانش‌آموزی انگلیس یا ویزای Tier 4 انگلیس نوعی از ویزای تحصیلی انگلیس است که برای دانش‌آموزان از مقطع پیش‌دانشگاهی تا دبیرستان صادر می‌شود. به این معنی که دانش‌آموزان 4 تا 17 ساله می‌توانند جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کنند.

ویزای دانشجویی انگلیس

ویزای دانشجویی انگلیس یا ویزای Tier 4 انگلیس نوعی از ویزای تحصیلی است که برای دانشجویان در مقاطع دانشگاهی یا کالج صادر می‌شود. به این معنی که دانشجویان بالای 17 سال می‌توانند جهت تحصیل در انگلیس اقدام کنند.

دانشجویان می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه انگلیس، جهت اخذ ویزای کار انگلیس نیز اقدام کنند.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس ( UK Short-Term Study Visa )

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس (UK Short-Term Study Visa) برای افرادی صادر می‌شود که قصد گذراندن یک دوره کوتاه مدت (دوره‌های تخصصی در انگلیس، دوره زبان انگلیسی در انگلیس یا تحقیقات کوتاه مدت در انگلیس) در کالج‌های انگلیس را دارند. مدت اعتبار ویزای کوتاه مدت تحصیلی انگلیس 6 ماه و 11 ماه (بسته به نوع دوره) است. سن لازم برای ویزای تحصیلی انگلیس کوتاه مدت نیز بایستی بیشتر از 16 سال باشد.

ویزای سرمایه گذاری انگلیس

ویزای سرمایه‌گذاری انگلیس یا ویزای Tier 1 انگلیس به نوعی از ویزای انگلیس اطلاق می‌شود که پس از سرمایه‌گذاری مبلغی بیش از 2,000,000 پوند صادر می‌شود. مدت اعتبار ویزای سرمایه‌گذاری انگلیس 3 سال و 4 ماه است، که البته قابل تمدید به مدت 2 سال می‌باشد. در واقع، یکی از روش‌های مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری می‌باشد که اگر مبلغ سرمایه‌گذاری 2,000,000 پوند باشد، متقاضی پس از 5 سال اقامت در انگلیس را دریافت خواهد کرد. و اگر مبلغ سرمایه‌گذاری 5,000,000 پوند و 10,000,000 پوند باشد، به ترتیب اقامت در انگلیس پس از 3 سال و 2 سال اخذ می‌گردد.

ویزای خانوادگی انگلیس

ویزای خانوادگی انگلیس یا UK Family Visa به اشخاصی تعلق می‌گیرد که قصد ملحق شدن به خانواده خود (همسر، والد یا فرزند) را به مدت حداقل 6 ماه دارند. مسافرینی که ویزای خانوادگی انگلیس را دریافت می‌کنند، تحت شرایط خاص می‌توانند جهت اخذ اقامت دائم در انگلیس نیز اقدام کنند. جهت اخذ ویزای خانوادگی انگلیس، متقاضی بایستی حداقل 18 سال داشته باشد.

فرهنگ و آداب تایلند

ویزای ازدواج انگلیس

ویزای ازدواج انگلیس (Marriage Visitor Visa) به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد ازدواج با فردی در انگلیس را دارند. مدت مجاز اقامت ویزای ازدواج انگلیس 6 ماه می‌باشد.

ویزای انگلیس VFS

ویزای انگلیس VFS به معنی اخذ ویزای انگلیس از طریق شرکت VFS Global تهران واقع در مرکز خرید هروی سنتر است. شرکت VFS به عنوان نماینده رسمی دولت انگلیس مسئولیت امور اداری مربوط به صدور ویزا را از جمله بررسی مدارک و انگشت‌نگاری بر عهده دارد. این شرکت همچنین مسئولیت انجام امور مربوط به اخذ ویزای شنگن برای برخی از کشورها را بر عهده دارد. اغلب ایرانیان به منظور افزایش شانس اخذ ویزای انگلیس، از طریق سفارت انگلیس در ترکیه و امارات اقدام می‌نمایند.

 

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

مدت زمان صدور ویزای انگلیس بسته به نوع ویزا و میزان تقاضا در سفارت‌های مختلف در کشورهای مختلف ممکن است متفاوت باشد. با اشاره به اعلامیه سایت دولت انگلیس، مدت زمان پروسه ویزای انگلیس پس از ارائه مدارک به سفارت انگلیس، انجام انگشت نگاری و مصاحبه، تا ۳ هفته طول می‌کشد. همچنین، معمولاً مدت زمان وقت دهی سفارت انگلیس ۱۰ روز کاری است. به طور کلی، اگر مدارک متقاضی کامل باشد، فرآیند دریافت ویزای انگلیس (از ثبت نام در سایت سفارت انگلیس تا دریافت وقت سفارت انگلیس و ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری و مصاحبه) بین ۵۰ تا ۶۰ روز کاری طول خواهد کشید.

 

هزینه ویزای انگلیس چقدر است؟

بسیاری از افراد در ایران به دنبال دریافت ویزای بریتانیا هستند. در صورتی که تمامی مدارک لازم آنها کامل باشد و پرونده‌ی آنها تکمیل شود، ویزای انگلیس به تقریباً ۳ هفته صادر خواهد شد، به این معنی که زمان رسیدگی به پرونده و اعلام نتیجه درخواست ویزا کمتر از یک ماه است. لطفاً توجه داشته باشید که ویزای انگلیس در ایران قابل پیگیری نیست و در صورتی که پرونده متقاضی نقصی داشته باشد، سفارت یا کنسولگری انگلیس یک ایمیل یک‌طرفه به متقاضی ارسال خواهد کرد. یکی از مسائل مهم که باید به آن توجه کنید، هزینه صدور و بررسی پرونده است. هزینه ویزای انگلیس برای ایرانیان بستگی به نوع ویزای درخواستی و تعداد افراد همراه دارد. در زیر به متوسط این هزینه‌ها اشاره شده است.

پیکاپ انگلیس هزینه برای همکار هزینه برای مسافر
از دبی ۳۰۰ درهم ۳۵۰ درهم
از ترکیه ۱۵۰ دلار ۱۷۰ دلار

سخن پایانی

همانطور که در بالا ذکر شد، هزینه‌هایی که برای اخذ ویزای انگلیس پرداخت می‌شود، قابل استرداد نمی‌باشد. بنابراین، یک اشتباه کوچک در پرکردن فرم‌ها یا نقص در مدارک می‌تواند همه زحمات و هزینه‌های شما را باطل کند و حتی ممکن است شما را در لیست رد و بدل‌ها قرار دهد که دریافت مجدد ویزا را دشوار می‌کند. مشاوره با یک مؤسسه مهاجرت معتبر و با تجربه می‌تواند به شما کمک کند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بالاترین احتمال دریافت ویزا خود، هزینه‌های مالی و زمانی را کاهش دهید.

مؤسسه راز مهاجر ، با سابقه‌ای موفق در زمینه دریافت انواع ویزا و انجام کلیه کارهای مهاجرتی، به همه متقاضیان دریافت ویزای انگلیس اطمینان می‌دهد که در تمام مراحل دریافت ویزا، تبدیل انواع ویزا به سایر نوع‌ها مانند سرمایه‌گذاری، ازدواج یا کار، همراه مشتریان خود خواهد بود و متقاضیان می‌توانند با آرامش و اطمینان به این کشور محبوب سفر کنند و با کمک مؤسسه، حتی تابعیت دائم و پاسپورت این کشور را دریافت کنند.

ویزای انگلیس
ویزای انگلیس

سوالات متداول

سوالاتی که در مورد ویزای انگلیس از ما پرسیده میشود

آیا با ویزای شینگن می‌توان به انگلیس سفر کرد؟

با توجه به خروج کشور انگلیس از اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شینگن، امکان سفر به این کشور با ویزای شینگن وجود ندارد. با این حال، داشتن ویزای شینگن در سابقه سفر می‌تواند در تاثیرگذاری بر اخذ ویزای انگلیس مؤثر باشد.

با ویزای انگلیس به چه کشورهایی می‌توان سفر کرد؟

ویزای انگلیس یکی از ویزاهای معتبر در جهان است. با این ویزا می توانید به علاوه بر بریتانیا، به کشورهای دیگری مانند مکزیک، پاناما، بلاروس، پرو، اسکاتلند، ولز، ایرلند شمالی، کوبا و جاماییکا سفر کنید.

آیا امکان رفع ریجکتی ویزای انگستان وجود دارد؟

رفع رد ویزای انگلستان ممکن نیست و شما می‌توانید حتی یک ساعت پس از رد و با رفع نواقص پرونده خود، دوباره برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنید.

مدت زمان جواب دهی و صدور ویزای انگلیس چقدر است؟

به طور معمول، پاسخ ویزای انگلیس در مدت 3 هفته پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری صادر می‌شود و با پرداخت هزینه اضافی، می‌توانید پاسخ ویزای خود را قبل از مدت زمان اعلام شده دریافت کنید.

چه مدت قبل از سفر باید برای اخذ ویزای انگلیس اقدام کرد؟

با توجه به طولانی بودن فرآیند دریافت ویزای انگلیس که شامل گرفتن وقت سفارت، انگشت‌نگاری و سایر اقدامات است، بهتر است حداقل 2 یا 3 ماه قبل از سفر خود برای دریافت ویزا اقدام کنید.

کدام یک از دفاتر انگشت نگاری ویزای انگلیس بهتر می‌باشند؟

تفاوتی بین دفاتر انگشت نگاری ویزای انگلیس وجود ندارد. هر کدام از این دفاتر که شما به آنها مراجعه کنید، مدارک شما در نهایت در دفتر ابوظبی بررسی خواهند شد.

آیا دریافت ویزای انگلیس نیاز به انگشت نگاری دارد؟

بله، پس از انجام هماهنگی‌های لازم و دریافت وقت سفارت، باید در زمان مقرر به دفتر VFS در تهران یا دبی حضور یابید تا انگشت نگاری انجام شود.

چگونه درخواست ویزای انگلستان را به سفارت ارائه دهیم؟

پرداخت هزینه و درخواست ویزا برای انگلستان می‌تواند به صورت آنلاین و از طریق سایت سفارت این کشور انجام شود.

داشتن چه مواردی در ویزای کار انگلیس حائز اهمیت است؟

داشتن یک پیشنهاد شغلی، مدرک زبان، درآمد مناسب و توانایی مالی، متقاضی را قادر می سازد تا ویزای موقت کار در انگلیس دریافت کند.

مقالات مرتبط با
ویزای انگلیس

09125397839