ویزای کاری کانادا

07
بهمن

 • توسط admin
 • 0

ویزای کاری کانادا 2024 روش های اخذ ویزا +شرایط و هزینه

فهرست مطالب

ویزای کاری کانادا یکی از انواع ویزای این کشور است که خود دارای انواع مختلفی است. بسته به این‌که شما نیازمند چه مجوزی هستید نوع ویزای کاری که می‌توانید دریافت کنید نیز متفاوت خواهد بود. از جمله این مجوزها می‌توان به مواردی همچون LMIA، PGWP و … اشاره کرد. برای کارکردن در این کشور شما حتما باید مدارک شغلی و دعوت‌نامه‌ای از یک کارفرما در این کشور داشته باشید. داشتن تمکن مالی و البته سابقه کاری مرتبط از جمله مهم‌ترین شرایطی است که برای مهاجرت کاری به این کشور وجود دارد.

امروزه در کشور کانادا مشاغل مهندسی، پزشکی و فنی از جمله محبوب‌ترین مشاغل در این کشور به شمار می‌آیند. در ادامه مسیر و راهنمای کامل مهاجرت به کشور کانادا از طریق کارکردن در این کشور را توضیح خواهیم داد.

با ویزای کاری کانادا آشنا شوید

ویزای کاری کانادا یکی از بهترین انواع ویزاهای این کشور به شمار می‌آید که به شما اجازه می‌دهد تا برای طولانی مدت در این کشور اقامت داشته باشید. برای دریافت این نوع ویزا شما باید یک مجوز کاری در این کشور دریافت کنید. در ادامه می‌توانید با پیداکردن کارفرماهای مناسب در این کشور خیلی راحت ویزای خود را دریافت کرده و به کانادا مهاجرت کنید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید هرساله حدود نیم میلیون از کارگران و نیروهای کار خارجی مجوز کار در کشور کانادا را دریافت می‌کنند.

امروزه کانادا به‌عنوان مقصد اصلی بسیاری از اتباع خارجی برای کارکردن به شمار می‌آید. دلیل این موضوع شرایط مناسب کار در این کشور و حقوق بالایی است که مسئولان دولتی این کشور به نیروهای کاری می‌دهند.

ویزای کاری کانادا

مهم‌ترین شرایط برای دریافت ویزای کاری کانادا

برای دریافت ویزای کاری کانادا شما نیازمند داشتن شرایطی خواهید بود که در جدول زیر این شرایط را برای شما توضیح داده‌ایم:

شرایطتوضیح شرایط
داشتن پیشنهاد شغلی از کشور کانادادر اولین قدم شما باید یک دعوت‌نامه از کارفرمایی کانادایی داشته باشید تا بتوانید مجوز کار در این کشور اخذ ویزای کاری آن را دریافت کنید.
تمکن مالیباید بتوانید ثابت کنید که تمکن مالی لازم برای حمایت از خود و اعضای خانواده‌تان در این کشور را دارید. (تمکن مالی مربوط به اعضای خانواده تنها در صورتی که است که قصد داشته باشید ویزای همراه را نیز در کنار ویزای کاری کانادا دریافت کنید).
عدم سوسابقه کیفریافرادی که قصد دریافت ویزای کاری کشور کانادا را دارند به هیچ وجه نباید دارای سوسابقه کیفری باشند. در صورت داشتن سوسابقه معمولا مشکلات زیادی برای دریافت مجوز کاری شما در این کشور به وجود می‌آید.
سلامت جسمی و روحیشما باید مجوزهای موردنیاز که نشان دهند شما سلامت جسمی و روحی برای کارکردن در این کشور را دارید دریافت کرده باشید تا بتوانید ویزای کاری خود را دریافت کنید.
مدارک شغلی و رزومه مناسبداشتن مدارک شغلی و رزومه کاری مناسب از دیگر شرایط بسیار مهمی است که برای دریافت ویزای کاری کشور کانادا به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

با مهم‌ترین انواع ویزای کاری کشور کانادا آشنا شوید

اگر شما هم علاقه‌مند به اخذ ویزای کاری کشور کانادا هستید باید بدانید که این ویزاها دارای انواع مختلفی هستند. هریک از انواع این ویزاها دارای شرایط و مزایای مخصوص به خود هستند. ما در این بخش قصد داریم کمی بیشتر درباره انواع ویزای کاری کانادا صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را درباره هریک از آنها در اختیار شما قرار دهیم.

ویزای LMIA

این نوع ویزا یکی از انواع ویزاهای کاری کشور کانادا به شمار می‌آید که در آن شما وارد یک سیستم کارگران و نیروهای کار خارجی می‌شوید و مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌گیرید. به این ترتیب تنها افرادی که توانمندی‌ها و امتیاز بیشتری داشته باشند می‌توانند ویزای کشور کانادا را دریافت کنند. یکی از اهداف اصلی این نوع ویزای کاری ایجاد یک جریان جهانی از استعدادها در کشور کاناداست. دقت داشته باشید که در این نوع ویزا شما حتما نیازمند یک پیشنهاد شغلی یا قرارداد کاری برای مهاجرت کاری به کانادا خواهید بود.

برنامه حرکت بین‌المللی یا IMP

از دیگر انواع ویزای کاری کانادا می‌توان به ویزای IMP اشاره کرد. نوع مجوزی کاری که شما در این روش دریافت خواهید کرد از نوع NAFTA و CETA است. در واقع این نوع ویزا زمانی صادر می‌شود که شما قصد نقل و انتقالات درون شرکتی داشته باشید. برای مثال اگر شما در یکی از شعبات شرکت‌های کانادایی کار می‌کنید که در حال حاضر در کشور کانادا قرار ندارد می‌توانید از این نوع ویزا استفاده کرده و به شعبات کشور کانادا رفته و در آنجا کار کنید. دقت داشته باشید که در این روش نیازی به پیشنهاد شغلی از جای دیگری نخواهید داشت.

برنامه PGWP یا مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت کاری به کشور کانادا را دارید باید بدانید یکی از بهترین روش‌هایی که برای شما وجود دارد استفاده از برنامه PGWP و مزایای آن است. در این روش شما می‌توانید از چند شرایط مختلف استفاده کنید. شرایط اول این است که همسر شما اسپانسرینگ شما در کشور کانادا را برعهده بگیرد. البته این به شرطی است که همسر شما در این کشور مشغول به کار بوده و اقامت کانادا را دریافت کرده باشد.

از طرف دیگر در این روش شما حتما باید تجربه کار بین‌المللی را داشته باشید. از طرف دیگر شما حتما باید فارغ‌التحصیل یا دانشجوی یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا باشید تا بتوانید از این روش برای مهاجرت کاری استفاده کنید.

ویزای کاری کانادا 2024 روش های اخذ ویزا +شرایط و هزینه

چگونه بهترین نوع ویزای کاری کانادا را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

در بخش قبلی درباره انواع ویزاهای کاری کشور کانادا صحبت کرده و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم. حال ممکن است این سوال برای شما هم به وجود آمده باشد که چگونه می‌توانیم بهترین نوع ویزای کاری کانادا را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟ به طور کلی تصمیم‌گیری برای انتخاب یک روش مناسب به منظور مهاجرت کاری به کانادا ممکن است سخت و دشوار باشد، به خصوص که هریک از انواع این ویزاها دارای شرایط و مزایای منحصربه‌فردی هستند.

با این حال دانستن مجموعه‌ای از مهارت‌های فردی خود و همچنین داشتن اطلاعات درباره فرایند مهاجرت کاری می‌تواند به تصمیم‌گیری آگاهانه شما کمک شایانی کند. در اولین قدم برای این تصمیم‌گیری شما باید بدانید که هریک از انواع این ویزاها چه مزایایی دارند؟ هریک از آنها چه محدودیت‌هایی دارند؟ برای مثال محدودیت ساعت کاری در هریک از آنها به چه شکل است؟ در ادامه باید شرایط خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که با شرایط گفته شده در هریک از روش‌ها سازگاری دارید.

به این ترتیب می‌توانید بهترین روش را برای مهاجرت کاری به کانادا انتخاب کنید. در صورتی که در این زمینه سوالاتی برای شما به وجود آمده و هنوز هم نمی‌دانید که دقیقا کدام‌یک از انواع ویزای کاری کانادا می‌تواند گزینه بهتری برای شما باشد می‌توانید از خدمات مشاوره ارائه شده توسط مجموعه ما استفاده کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

چگونه ویزا و مجوز کار در کانادا را دریافت کنیم؟

پروسه دریافت مجوز کار در کشور کانادا کاملا متفاوت بوده و به نوع ویزا و روشی که شما برای اخذ ویزا انتخاب کرده‌اید بستگی دارد. بیشتر درخواست‌های مجوز کاری که در کشور کانادا وجود دارند مستلزم این هستند که شما یک پیشنهاد شغلی رسمی از یک کارفرمای کانادایی داشته باشید که در گروه مجوزهای LMIA قرار می‌گیرد. در اولین قدم برای دریافت چنین مجوزی شما باید مشخص کنید که مجوز کار شما به‌صورت محدود بوده یا آزاد خواهد بود.

از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که ویزای کاری کانادا خود به دو دسته عمده تقسیم‌بندی می‌شود که شامل ویزای جاب سیکر و جاب آفر است. در ادامه درباره این دو ویزا و مجوزهای موردنیاز آنها نیز صحبت خواهیم کرد و اطلاعاتی را در جدول برای شما آورده‌ایم:

نوع ویزاشرح ویزا
ویزای جاب آفردر این نوع ویزا شما یک دعوت‌نامه را از کشور کانادا دریافت کرده‌اید. به همین علت نیز نوع مجوزهایی که شما نیاز دارید متفاوت خواهد بود. در این روش باید دعوت‌نامه کارفرمای خود را ارائه داده و مدارک مربوط به کارفرما را نیز تحویل دهید. این مدارک نشان می‌دهد که کارفرمای شما کسب و کار معتبری دارد. با این کار مجوز کار در کشور کانادا به شما داده می‌شود.
ویزای جاب سیکراین ویزا به آن دسته از افرادی اعطا می‌شود که قصد پیداکردن کار در کشور کانادا را دارند. در این روش شما باید مدارک خود را بارگذاری کرده و سپس مجوزی به شما داده می‌شود تا بتوانید وارد خاک کشور کانادا شده و به دنبال یک موقعیت شغلی در این کشور باشید.

در صورتی که شما هم به دنبال هریک از این مجوزها هستید مجموعه ما می‌تواند به شما کمک کند تا خیلی سریع و راحت مسیر موردنیاز برای اخذ این مجوزها را طی کنید.

ویزای کاری کانادا

آیا تنها با دریافت یک پیشنهاد شغلی از کانادا می‌توانید درخواست مجوز خود را ارسال کنیم؟

بسیاری از افراد گمان می‌کنند تنها با دریافت یک پیشنهاد شغلی از کشور کانادا می‌توانند درخواست مجوز کار را به مسئولان این کشور ارسال کنند. این موضوع اصلا درست نیست و پیشنهاد شغلی که شما دریافت کرده‌اید باید شرایط خاصی داشته باشد تا بتوانید ویزای کاری کانادا را از طریق آن دریافت کنید. این پیشنهاد شغلی حتما باید از طرف یک کارفرمای معتبر باشد که درآمد کافی برای پرداخت حقوق شما را داشته باشد، اقامت کشور کانادا را داشته باشد و از طرف دیگر مشکلات مالیاتی و بیمه‌ای نیز در کسب‌وکارش نداشته باشد.

این در حالی است که برخی از استان‌های کشور کانادا مانند استان کبک دارای شرایط خاص خود برای تعیین اعتبار کارفرما هستند که حتما باید اطلاعات کافی را در این زمینه به دست بیاورید. به این ترتیب می‌توانید از پیشنهاد شغلی که دریافت کرده‌اید به منظور مهاجرت کاری به کانادا استفاده کنید.

آیا من مجاز به دریافت مجوز برای کارکردن در کشور کانادا هستم؟

مجوزی که برای شما صادر می‌شود تا بتوانید در کشور کانادا مشغول به کار شوید به عوامل مختلفی بستگی دارد که باید به تمامی آنها توجه داشته باشید. از جمله این عوامل می‌توان به مواردی همچون موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع کاری که شما قصد دارید در کشور کانادا انجام دهید.
 • شرکتی که در آن مشغول به کار هستید.
 • کجا و برای چه کسی کار می‌کنید و کارفرمای شما دقیقا چه کسی است؟
 • مدت زمانی که قصد دارید در این کشور مشغول به کار شوید و اقامت کانادا را داشته باشید.

با در نظر گرفتن این موارد مشخص می‌شود که آیا شما می‌توانید ویزای کاری و مجوز کار در این کشور را دریافت کنید یا خیر؟

آیا امکان اخذ ویزای همراه برای کار در کشور کانادا وجود دارد؟

بله زمانی که شما موفق می‌شوید ویزای کاری کانادا را دریافت کنید این اجازه به شما داده می‌شود تا بتوانید ویزای همراه را نیز برای اعضای خانواده خود دریافت کنید بدون این‌که هیچ‌گونه محدودیتی در این زمینه برای شما وجود داشته باشد. البته باید دقت داشته باشید که شرایطی نیز برای اخذ ویزای همراه وجود دارد. این شرایط می‌گویند که شما حتما باید تمکن مالی لازم برای حمایت مالی از اعضای خانواده خود در این کشور را داشته باشید تا بتوانید این ویزا را برای آنها دریافت کنید.

مراحل اخذ ویزای کاری کانادا

در صورتی که شما هم قصد دارید ویزای کاری کانادا را دریافت کنید باید بدانید مراحل خاصی برای این کار وجود دارد که در ادامه این مراحل را به شما معرفی خواهیم کرد:

 • در اولین قدم باید یک کارفرما را در کشور کانادا پیدا کنید که شما را استخدام کند.
 • در مرحله بعدی باید مجوز کار در این کشور را دریافت کنید. برای دریافت مجوز کار در کانادا می‌توانید از خدمات مشاوره ارائه شده توسط مجموعه ما استفاده کرده و از مزایای این خدمات بهره‌مند شوید.
 • در گام بعدی شما باید با مراجعه به سایت سفارت رسمی کشور کانادا مدارک خود را بارگذاری کرده و فرم درخواست صدور ویزای کاری این کشور را پر کنید.
 • پس از این مرحله باید هزینه مربوط به صدور ویزا را نیز پرداخت کرده و رسید پرداختی خود را در لیست مدارکتان قرار دهید.
 • در گام آخر نیز باید برای طی کردن مراحل مدارک بیومتریک باید به سفارت رسمی این کشور مراجعه کرده و درخواست خود را به‌صورت حضوری ثبت کرده و البته در جلسه مصاحبه نیز شرکت کنید.
 • پس از آن باید منتظر بمانید تا درخواست شما بررسی شده و نتیجه آن به شما اعلام شود.
ویزای کاری کانادا

برای اخذ ویزای کاری کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟

برای گرفتن ویزای کاری کانادا شما نیازمند مدارکی خواهید بود که در جدول زیر تلاش کرده‌ایم تا لیست کاملی از این مدارک را در اختیار شما قرار دهیم:

نوع مدارکتوضیحات
فرم درخواست ویزااین فرم باید به‌صورت کامل و با اطلاعات معتبر و دقیق مطابق با مدارک شما پر شده و در سایت بارگذاری شود.
گواهی‌های لازمگواهی وضعیت در کانادا و گواهی وضعیت اعضای خانواده در کانادا (هردو در صورت وجود) باید در لیست مدارک شما قرار گیرند.
پیشنهاد شغلی کتبیشما برای این‌که بتوانید ویزای کاری کشور کانادا را دریافت کنید حتما باید پیشنهاد شغلی خود از یک کارفرما در کشور کانادا را دریافت کرده و به‌صورت کتبی در لیست مدارکتان قرار دهید.
رزومه کاریداشتن یک رزومه کاری معتبر و دقیق از مدارک مهم برای اخذ ویزاست.
مدارک شخصیمدارک شخصی مانند پاسپورت معتبر و شناسنامه
مدارک مربوط به تمکن مالیاین مدارک حتما باید از بانک تهیه شده و ترجمه شده باشند.
مدارک مربوط به معاینه پزشکیشما باید این مدارک را به منزله سلامت جسمی و روحی خود در لیست مدارکتان قرار دهید.
رسید پرداخت هزینه‌های ویزااین هزینه را باید در مرحله درخواست آنلاین پرداخت کرده و رسید آن را در لیست مدارکتان قرار دهید.
دو قطعه عکساین عکس‌ها باید با استانداردهای پاسپورت گرفته شده باشند.

بهترین مشاغل برای کارکردن در کشور کانادا  

اکثر افرادی که امروزه علاقه‌مند به دریافت ویزای کاری کانادا هستند به دنبال این خواهند بود تا با بهترین موقعیت‌های شغلی در این کشور بیشتر آشنا شوند. از جمله این موقعیت‌های شغلی جذاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شغل‌های مربوط به پزشکی و پیراپزشکی: جراح و پزشک عمومی، متخصص قلب و عروق، پرستار، داروساز، متخصص ارتودنسی و …
 • مشاغل حوزه مهندسی: مهندسی داده، مهندسی شیمی، مهندسی خطوط لوله، مهندسی معدن، مهندسی برق، مهندسی مکانیک و کامپیوتر
 • مشاغل فنی: لوله‌کش، جوشکار، مهندس کامیون، برق‌کار، راننده اتوبوس و …
 • مشاغل حوزه بازاریابی: مدیر محصول، مدیر توسعه کسب‌وکار، مدیر محتوا، متخصص سئو و …

سوالات متداول

در این بخش به برخی از رایج‌ترین سوالات درباره ویزای کاری کانادا پاسخ خواهیم داد.

هزینه صدور ویزای کاری کانادا چقدر است؟

بسته به نوع مجوز کاری که دریافت می‌کنید این هزینه بین 155 دلار تا 255 دلار به ازای هر نفر خواهد بود.

چقدر طول می‌کشد تا درخواست مجوز کار من بررسی شود؟

معمولا این زمان به عواملی همچون نوع مجوز کاری شما، کشور محل اقامت شخص متقاضی و … بستگی دارد. با این حال به طور معمول این زمان بین چند هفته تا چند ماه طول می‌کشد.

آیا با دریافت ویزای کاری می‌تواند اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کرد؟

بله شما می‌توانید با اخذ ویزای کاری پس از چند سال درخواست خود به منظور اخذ اقامت دائم این کشور را ارسال کرده و با ارائه مدارک موردنیاز اقامت دائم خود را بگیرید.

سخن پایانی

ویزای کاری کانادا نوعی ویزاست که به شما اجازه می‌دهد تا با دریافت مجوز کار در کشور کانادا به‌راحتی بتوانید به این کشور مهاجرت کنید. با دریافت این ویزا حتی امکان اخذ اقامت دائم کشور کانادا نیز برای شما وجود خواهد داشت. در صورتی که شما هم برای اخذ این ویزا با مشکلات و چالش‌هایی مواجه شدید می‌توانید از خدمات ارائه شده توسط آژانس راز مهاجر استفاده کرده و از مزایای این خدمات نهایت بهره را ببرید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839