ویزای توریستی کانادا

شرایط، مدارک و هزینه‌های دریافت ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا برای گردشگرهایی که قصد دیدار  از اقوام یا تفریح و بازدید از کانادا را دارند، صادر می‌شود.  به ویزای توریستی کانادا، ویزای ویزیتوری کانادا و ویزای گردشگری کانادا هم گفته می‌شود. روی سایت رسمی دولت کانادا این ویزا با نام (Visitor Visa) شناخته می‌شود.

 • حتما امروز با یکی از بهترین مشاوران ما صحبت کنید
 • کارشناسان ما می توانند بهترین راه حل رو به شما پیشنهاد میدهند.
 • برای اطلاعات بیشتر حتما ادامه مقاله رو بخوانید.
ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا – شرایط ، مدارک مورد نیاز

ویزای توریستی کانادا برای گردشگرهایی که قصد دیدار  از اقوام یا تفریح و بازدید از کانادا را دارند، صادر می‌شود.  به ویزای توریستی کانادا، ویزای ویزیتوری کانادا و ویزای گردشگری کانادا هم گفته می‌شود. روی سایت رسمی دولت کانادا این ویزا با نام (Visitor Visa) شناخته می‌شود.

ویزای توریستی کانادا یکی از انواع ویزاهای موقت کانادا است. ویزای اقامت موقت کانادا یا به انگلیسی TRV (Temporary Resident Visa)  برای گردشگرهایی صادر می‌شود که قصد دارند به مدت کمتر از 6 ماه برای دیدار با دوستان و آشنایان، سفر و تفریح، شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه مدت، شرکت در همایش و کنفرانس  و … به این کشور سفر کنند.

فرم ویزای توریستی

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزاهای توریستی کانادا به دو بخش اصلی ویزای یک بار ورود کانادا و ویزای چند بار ورود کانادا تقسیم‌بندی می‌شوند.

ویزای توریستی یک بار ورود کانادا (Single Entry Visa)

با ویزای سینگل کانادا شما یک بار اجازه ورود به خاک کانادا را دارید و تا پایان مدت اعتبار ویزایتان می‌توانید در خاک کانادا اقامت داشته باشید. به خاطر داشته باشید با ویزای یک بار ورود فقط یک بار می‌توانید به خاک کانادا ورود کنید و در صورتی که از خاک کانادا خارج شوید، حتی اگر اعتبار ویزایتان تمام نشده باشد، برای ورود مجدد به این کشور باید دوباره درخواست ویزا دهید.
البته اگر در مدت اعتبار ویزایتان از کانادا به مجمع الجزایر سنت پیر و میکلون یا ایالات متحده آمریکا سفر کنید، تا قبل از پایان مدت زمان اعتبار ویزایتان می‌توانید، مجددا وارد خاک کانادا شوید.

ویزای توریستی چند بار ورود کانادا ویزای مولتیپل کانادا (Multiple Entry Visa)

با ویزای مولتیپل کانادا شما هر تعداد باری که بخواهید، تا پایان مدت زمان اعتبار ویزا، می‌توانید به کانادا سفر کنید. در هر بار ورود به خاک کانادا با ویزای توریستی  مولتیپل کانادا شما می‌توانید، حداکثر 6 ماه در خاک این کشور حضور داشته باشید. بعد از 6 ماه می‌توانید برای چند ساعت از خاک این کشور خارج شده و مجددا 6 ماه دیگر وارد خاک کانادا شوید.

ویزای توریستی چند بار ورود کانادا

اعتبار ویزای مولتیپل کانادا 10 ساله است، اما از آن جایی که اعتبار پاسپورت ایرانی‌ها حداکثر 5 سال است، برای متقاضیان ایرانی حداکثر 5 ساله صادر می‌شود. اگر از اعتبار پاسپورت شما کمتر از 5 سال مانده باشد، ویزای مولتیپل شما به مدت اعتبار پاسپورتتان صادر خواهد شد.

ویزای کانادا

ویزای کانادا یکی از مهمترین مراحل برای ورود به این کشور است. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا به مدت معینی در کانادا اقامت کنید و از امکانات و فرصت‌هایی که این کشور ارائه می‌دهد بهره‌برداری کنید. در این بخش از بلاگ، در مورد نوع‌های مختلف ویزای کانادا و مراحل دریافت آن به طور کامل صحبت خواهیم کرد.

ویزا کانادا

ویزای کانادا دارای چندین نوع است که هر کدام شرایط و معیارهای خاص خود را دارند. برای مثال، ویزای توریستی برای افرادی است که قصد سفر به کانادا برای تفریح و گردشگری را دارند. این نوع ویزا به طور معمول برای مدت کوتاهی صادر می‌شود و اجازه ورود به کانادا به مدت حداکثر شش ماه را به شما می‌دهد.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا، یک ویزای مولتیپل کانادا به حساب می‌آید. این ویزا برای مادر، پدر، مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌های افراد مقیم و شهروندهای کانادا صادر می‌شود و به آن‌ها اجازه می‌دهد که بدون نیاز به تمدید به مدت 5 سال در خاک کانادا اقامت داشته باشند.

آیا با دریافت ویزای توریستی کانادا می‌توانیم وارد خاک کانادا بشویم؟

متقاضیان دریافت ویزای توریستی کانادا باید بدانند که دریافت ویزای کانادا به معنای اجازه قطعی ورود به خاک کانادا نیست. در هنگام ورود به کانادا، افسر مرزی با شما مصاحبه خواهد کرد. این مصاحبه یک گفت‌وگوی ساده در خصوص اطلاعات فردی، هدف شما از سفر به کانادا و مراحل دریافت ویزا و سوالاتی از این قبیل است. در صورتی‌ که پاسخ شما کوچک‌ترین مغایرتی با اطلاعاتی که در پرونده‌تان ثبت شده داشته باشد یا افسر مرزی احساس کند که شما قصد اقامت موقت ندارید و می‌خواهید در کانادا بمانید، از ورود شما به خاک کانادا جلوگیری خواهد کرد.

ویزای توریستی کانادا

برای آن که از صحت اطلاعات پرونده ویزای توریستی خود اطمینان داشته باشید و در خصوص سوالات افسر مرزی آمادگی لازم را داشته باشید، از مشاوره تخصصی کارشناسان ویزای کانادا در راز مهاجر استفاده کنید.

صدور ویزای توریستی کانادا چقدر طول می کشد؟

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا برای هر متقاضی از کشورهای مختلف متفاوت است. این مدت زمان برای متقاضیان با پاسپورت ایرانی روی سایت رسمی دولت کانادا 99 روز اعلام شده است. در صورتی که پاسپورت کشور دیگری را دارید، با استفاده از محاسبه‌گر زمان صدور ویزا می‌توانید، مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا را محاسبه کنید.

صدور ویزای توریستی کانادا چقدر طول می کشد؟

قیمت ویزا کانادا

ویزا کانادا یکی از مهمترین مراحل برای ورود به این کشور است. قیمت ویزا کانادا بسته به نوع ویزای مورد نظر متغیر است. در این بخش اطلاعاتی درباره قیمت ویزا کانادا ارائه خواهیم داد.

پیکاپ کاناداهزینه برای همکارهزینه برای مسافر
ویزای توریستی350 دلار500 دلار
ویزای تحصیلی450 دلار600 دلار
ویزای کاری500 دلار650 دلار

در نهایت، قیمت ویزا کانادا نباید تنها عاملی باشد که در انتخاب ویزا تاثیرگذار است. باید به سایر معیارهایی مانند اهلیت، مدارک مورد نیاز و زمان صدور نیز توجه کنید. بنابراین، قبل از تصمیم گیری درباره ویزای کانادا، بهتر است با متخصصان مهاجرت و مشاوران حقوقی مشورت کنید

مراحل اخذویزای توریستی کانادا

اولین قدم برای دریافت ویزای توریستی کانادا آماده سازی مدارک و سپس دریافت فرم‌ها، پر کردن فرم‌ها، پرداخت هزینه‌های مربوطه روی سایت، انجام انگشت نگاری و در نهایت دریافت ویزا است.

مراحل اخذویزای توریستی کانادا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا

 • گذرنامه با 6 ماه اعتبار
 • یک قطعه عکس رنگی
 • ترجمه رسمی شناسنامه و سند ازدواج
 • فرم تکمیل شده اطلاعات فردی و خانوادگی
 • اسناد و مدارک تمکن مالی با مهر و امضای بانک
 • مدارک شغلی از جمله گواهی اشتغال به کار
 • ترجمه اسناد ملکی در صورت وجود
 • دعوتنامه در صورت وجود
 • گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

برای آن که بدانید واجد شرایط اخذ ویزا هستید یا ممکن است درخواستتان توسط کشور کانادا رد شود باید شرایط زیر را داشته باشید.

 1. متقاضی ویزای توریستی کانادا باید حداقل 18 سال سن داشته باشد که بتواند به صورت مستقل برای ویزای کانادا اقدام کند.
 2. گذرنامه شما باید حداقل یک صفحه خالی و بیشتر از 6 ماه اعتبار داشته باشد. در نظر داشته باشید اگر گذرنامه شما اعتبار زیادی نداشته باشد، ویزای مولتی شما به میزان همان مدت صادر خواهد شد.
شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا
 1. تمام مدارکی که می‌خواهید برای تشکیل پرونده ضمیمه کنید، باید ترجمه رسمی به زبان انگلیسی و فرانسوی داشته باشند.
 2. عدم سو پیشینه و نداشتن پرونده کیفری
 3. داشتن سابقه سفر کافی، در نظر داشته باشید که کشورهای بدون ویزا یا کشورهایی که در صدور ویزا سخت گیری نمی‌کنند، تاثیری در سابقه سفر شما ندارند. سابقه سفر نشان می‌دهد شما اهل سفر هستید و قصد گردش و تفریح در کانادا را دارید و نمی‌خواهید در کشور کانادا بمانید.
 4. نشان دادن وابستگی‌های موجود در مبدا که ثابت می‌کند شما به خاطر این وابستگی‌ها قصد بازگشت از کانادا را دارید. این وابستگی‌ها می‌تواند، عاطفی، مالی و شغلی باشد.

پیکاپ ویزای توریستی کانادا

از آن جایی که سفارت کانادا در ایران وجود ندارد و شما برای انگشت نگاری باید به کشورهای همسایه ایران مثل ترکیه، امارات، ارمنستان و … سفر کنید، در صورت صدور ویزا برای شما، لازم نیست مجددا خودتان برای دریافت ویزا سفر کنید. راز مهاجر به شما برای دریافت ویزا کمک خواهد کرد. کافیست به صورت حضوری یا با پست از شهرستان و پیک در داخل تهران، پاسپورتتان را به دست ما برسانید تا ما در اسرع وقت و با بهترین قیمت پاسپورتتان را برای سفارت کانادا ارسال کرده و پاسپورتتان را با ویزا تحویل شما دهیم.

پیکاپ ویزای توریستی کانادا

در صورتی که تمایل دارید درباره ویزای سایر کشورها بیشتر بدانید به صفحه ویزاها در راز مهاجر مراجعه نمایید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839