ویزای تحصیلی کانادا

10
دی

  • توسط admin
  • 0

آشنایی با پیچ و خم های ویزای تحصیلی کانادا

کانادا کشوری جذاب برای علاقه مندان به مهاجرت است. کشوری که از سیاست های بنیادین آن جذب مهاجر نخبه و متخصص از سرتاسر دنیا است. در راستای سیاست مهاجرپذیری، شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا بسیار وسوسه انگیز می باشد چرا که تمام آنچه یک فرد از مهاجرت می خواهد را تامین می کند. در ادامه بیشتر با شرایط و مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا صحبت خواهیم کرد.

ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کشور کانادا

کانادا کشوری که سرمایه گذاری عظیمی بر تربیت نسل جوان و آموزش آنان می کند. امکانات رفاهی و آموزشی سطح بالا، کیفیت آموزش در سطح استاندارد های بین المللی، کانادا را به عنوان یکی از کشورهای برتر در امر آموزش و تحصیل کرده است. سیستم آموزشی یکپارچه ملی در کانادا وجود ندارد و هر ایالت قوانین مخصوص به خود را دارد اما چیزی که در همه ایالت ها یکسان هست، عدالت و کیفیت آموزشی است. 

کانادا صاحب مدارس، کالج و دانشگاه هایی با سطح استاندارد بالا هستند. پنج دانشگاه کانادا جزء 100 دانشگاه برتر دنیا است. شهریه های دانشگاه های کانادا در مقایسه با دیگر کشورهای انگلیسی زبان، مانند استرالیا، آمریکا و انگلیس پایین تر است. 

ویزای تحصیلی کانادا

راه های گرفتن ویزای تحصیلی کانادا

برای تحصیل در کانادا چند راه وجود دارد که هر کس براساس شرایط خود می تواند شروع به تحصیل در کانادا کند. لازمه ورود به کشور کانادا و اجازه تحصیل، اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشد. طرق مختلف تحصیل در کانادا:

1. یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسوی به عنوان زبان دوم

کشور کانادا اقدام به صدور ویزای تحصیلی برای آن دسته از کسانی که مایل به یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسوی به عنوان زبان دوم هستند، می کند. ویزای خاصی برای این مقصود وجود دارد.

2. دوره آمادگی زبان قبل از شروع کالج یا دانشگاه

معمولا برای داوطلبانی که نمره آزمون های بین المللی مانند TOEFL یا IELTS را برای شرکت در کلاس های کالج یا دانشگاه را ندارند، دوره ای تحت عنوان دوره آمادگی زبان یا university pathway برای آنان در نظر گرفته می شود که برای این دوره ها نیز ویزای مخصوص به خود صادر می شود.

3. تحصیل در مدارس کانادا

یک فرد خارجی می تواند با دریافت ویزای تحصیلی در مدارس کانادا شروع به تحصیل کند. سیستم مدارس کانادا به این صورت است که پایه تحصیلی بر اساس سن مشخص می شود. جهت فارغ التحصیلی باید تعداد واحد های مشخصی گذرانده شود و برای انتخاب رشته دانشگاهی باید واحد های مرتبط با آن در مدارس گذرانده شود.

4. تحصیل در کالج های کانادا

کالج ها دانشجویان را برای ورود به بازار کار در زمینه های تجارت، فناوری اطلاعات، بازاریابی و غیره آماده می کنند. این دوره ها معمولا 8 ماه تا 3 سال طول می کشد که در آخر شامل یه دوره کاراموزی تمام وقت برای دانشجویان است. 

5. تحصیل در دانشگاه های کانادا

برای تحصیل در دانشگاه باید ابتدا از طرف دانشگاه پذیرش گرفته شود. یکی از شروط پذیرش در دانشگاه ها،  آزمون های ورودی دانشگاه یا آزمون های بین المللی مورد قبول دانشگاه مورد نظر و ارائه مدرک زبان ضروری است.

دانشگاه ها برای جذب هر چه بیشتر دانشجویان خارجی و در راستای فراهم کردن آسایش آنان اقدام به ارائه بورسیه می کنند. این بورسیه ها می توانند شامل حذف بخشی یا تمام شهریه دانشگاه بوده و یا پرداخت حقوق ماهیانه به دانشجویان باشد. بورسیه ها بر اساس شایستگی و سطح علمی به دانشجویان تعلق می گیرد. داشتن بورسیه باعث حذف یکی از مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا یعنی تمکن مالی که نشان دهنده توانایی مالی فرد است، می شود. 

مراحل ویزای تحصیلی کانادا

پس از اخذ پذیرش از یکی از مراکز آموزشی کانادا نامه ای تحت عنوان نامه پذیرش یا acceptance letter برای دانشجو ارسال می شود که با آن می توان فرایند ویزای تحصیلی را شروع کرد. سفارت کانادا در ایران فعالیتی ندارد بنابراین تمامی مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا بصورت اینترنتی و توسط سایت اداره رسمی مهاجرت و شهروندی کانادا انجام می گیرد. در سایت نامبرده با ایجاد یک حسای کاربری، تمامی مدارک در آن جا آپلود می شود. 

در صورتی که ایمیلی از طرف اداره رسمی مهاجرت و شهروندی کانادا برای متقاضی ارسال شود باید ظرف 30 روز کاری به دفتر وی اف سی برای مصاحبه و انگشت نگاری مراجعه کند. دفتر وی اف سی در تهران خدمات ویزای کانادا را عهدار نیست بنابراین دانشجویان ایرانی باید به دفاتر وی اف سی در کشور های همسایه مراجعه کرده و مراحل ویزای تصحیلی کانادا را در آن جا پیگیری کنند. 

ویزای تحصیلی کانادا

مراحل گرفتن وقت سفارت کانادا

 کانادا دفاتر وی اف سی را نماینده خود برای خدمات کنسولی و ویزا انتخاب کرده است. به علت فعال نبودن دفتر وی اف سی کانادا در ایران، دانشجویان ناچار به مراجعه به کشورهای همسایه هستند. اما قبل از مراجعه حضوری باید از طریق سایت وی اف سی گلوبال اقدام به رزرو وقت از سفارت کانادا و دفتر وی اف سی کنند. در سایت مورد نظر، می توانند کشور و شعبه مورد نظر را انتخاب می کنند. در روز مصاحبه، باید تمامی مدارک را به همراه شماره پرونده ویزای تحصیلی به افسر تسلیم کنند. 

بعد از انگشت نگاری، انجام مصاحبه و تحویل مدارک نتیجه ویزا از طریق سایت قابل پیگیری می باشد. از آن جایی که اصل پاسپورت تحویل سفارت داده نمی شود، در صورت جواب مثبت به درخواست ویزای تحصیلی کانادا، باید دوباره به کشور واسط جهت ضمیمه کردن ویزا به پاسپورت سفر کرد. 

ویزای تحصیلی کانادا

هزینه ویزا تحصیلی کانادا

هزینه ویزای تحصیلی کانادا باید زمانی که مدارک در سایت اداره رسمی مهاجرت و شهروندی کانادا آپلود می شود توسط کارت های بانکی بین المللی، مستر کارت یا ویزا کارت، بصورت اینترنتی پرداخت شود. هزینه ویزا 235 دلار کانادا می باشد. 

مدارک ویزای تحصیلی کانادا

– پاسپورت با اعتبار کافی

-نامه پذیرش موسسه آموزشی

– ترجمه رسمی تمامی مدارک دانشگاهی 

– تمکن مالی

– پرینت گردش حساب 3 یا 6 ماهه

– گواهی عدم سوء پیشینه

– آزمایش مدیکال

– ترجمه مدارک هویتی شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج در صورت داشتن همراه

– رزومه

– مدرک زبان تافل یا آیلتس

– برنامه تحصیلی دانشجو

– رسید پرداخت هزینه ویزا

ویزای تحصیلی کانادا که توسط سفارت برای ورود به آن کشور صادر می شود در واقع ویزا توریستی می باشد. در فرودگاه، افسر مهاجرت پس از بررسی مدارک، استادی پرمیت یا اجازه تحصیل را برای دانشجو صادر می کند.  

ویزای تحصیلی کانادا

مزایای ویزا تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا مزایای قابل توجهی برای فرد دارد که باعث شده همه ساله تعداد درخواست کننده ویزای کانادا افزایش یابد. در ادامه تعدادی از مهم ترین مزیت ها را عنوان خواهیم کرد.

1. هزینه پایین شهریه های دانشگاه های کانادا

2. چند فرهنگی بودن محیط دانشگاه و شهر مخل زندگی

3. امنیت جانی و مالی در کانادا

4. امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان همزمان با شخص دانشجو

5. امکان تحصیل رایگان در مدارس کانادا برای فرزندان دانشجو

6. داشتن اجازه کار بصورت پاره وقت

7. ویزای همراه دانشجو، ویزا کار است که شرایط را برای یافتن کار شخص همراه بسیار هموار خواهد کرد.

8. اجازه کار پس از پایان تحصیل

9. امکان تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم

کشور کانادا در کنار جذابیت های بصری که دارد، از لحاظ سطح زندگی و آموزشی یکی از کشورهای مطرح دنیا می باشد. برای داشتن شانس تحصیل در کانادا باید ابتدا ویزا تحصیلی کانادا را دریافت کنید. مراحل و شرایطی برای اخذ ویزا تحصیلی کانادا وجود دارد که پس از گذراندن آن می توان به جواب مثبت درخواست ویزا امیدوار بود.

در صورتی که تمایل دارید درباره ویزای سایر کشورها بیشتر بدانید به صفحه ویزاها در راز مهاجر مراجعه نمایید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839