ویزای تحصیلی کانادا

07
بهمن

 • توسط admin
 • 0

ویزای تحصیلی کانادا 2024؛ شرایط و هزینه ها

فهرست مطالب

کشور کانادا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت تحصیلی به شمار می‌آید که امروزه بسیاری از افراد علاقه‌مند به تحصیل در این کشور هستند. دانشگاه‌های کشور کانادا شرایط و امکانات بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهند که به شما کمک می‌کند تا بتوانید تجربه بسیار خوبی را از تحصیل در این کشور به دست بیاورید. اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارای شرایط خاصی است که از جمله این شرایط می‌توان به تمکن مالی، رزومه علمی مناسب، اخذ نامه پذیرش از دانشگاه‌های کشور کانادا و … اشاره کرد.

این کشور دارای دانشگاه‌های زیادی است که از جمله محبوب‌ترین آنها می‌توان به دانشگاه‌های مک گیل، آلبرتا، بریتیش کلمبیا و … اشاره کرد. برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا شما حتما باید نامه پذیرش خود را از یکی از دانشگاه‌های این کشور دریافت کرده و سپس با مراجعه به سایت رسمی سفارت کشور کانادا اقدام به تعیین وقت سفارت کنید. در ادامه توضیحاتی را در خصوص شرایط، مراحل و مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور به شما ارائه خواهیم داد.

ویزای تحصیلی کانادا، محقق‌ کردن رویای تحصیل در این کشور

دانشجویان خارجی که مایل به ادامه تحصیل در کشور کانادا هستند می‌توانند مجوز تحصیل در این کشور را دریافت کرده و به کانادا مهاجرت کنند. به منظور دریافت ویزای تحصیلی کانادا دانشجویان حتما باید نامه پذیرش خود را از دانشگاه‌های کانادا دریافت کرده و این نامه را در اختیار سفارت رسمی کانادا قرار دهند. با دریافت مجوزهای لازم شما می‌توانید در برنامه‌های آموزشی این کشور شرکت کرده و تجربیات بسیار جذابی را به دست بیاورید.

در خصوص برنامه‌های تحصیلی در کشور کانادا باید بدانید که این برنامه‌های تحصیلی دارای تنوع زیادی هستند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا دست شما برای شرکت در کلاس‌های آموزشی بسیار باز باشد.

ویزای تحصیلی کانادا

چه شرایطی برای تحصیل در کانادا وجود دارد؟

در جدول زیر اطلاعات کاملی را درباره شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا در اختیار شما قرار داده‌ایم. با داشتن این شرایط می‌توانید مراحل مربوط به دریافت ویزا و مهاجرت تحصیلی به کانادا را دنبال کنید.

شرایطتوضیحات شرایط
داشتن تمکن مالییکی از مهم‌ترین شرایطی که برای تحصیل در کانادا وجود دارد داشتن تمکن مالی است. در واقع شما باید ثابت کنید که توان مالی به منظور پرداخت هزینه‌های تحصیلی و زندگی خود در این کشور را دارید.
عدم سوسابقهدانشجویانی که قصد تحصیل در کشور کانادا را دارند به هیچ وجه نباید دارای سوسابقه باشند.
داشتن رزومه علمی مناسبیکی از مهم‌ترین شرایط برای تحصیل در این کشور داشتن رزومه علمی مناسب است. شما باید ثابت کنید که توان علمی لازم برای تحصیل در کانادا را دارید.
دریافت نامه پذیرشبدون داشتن نامه پذیرش از حداقل یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا امکان اخذ ویزای تحصیلی این کشور برای شما وجود نخواهد داشت.
سلامت جسمی و روحیتنها دانشجویانی امکان تحصیل در کشور کانادا را خواهند داشت که از سلامت جسمی و روحی مناسبی برخوردار باشند و مدارک مربوط به این سلامت جسمی و روحی را نیز ارائه دهند.

چرا باید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنیم؟

 • شما برای این‌که بتوانید در کشور کانادا مشغول به تحصیل شوید حتما نیازمند این خواهید بود که بتوانید ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید. بدون داشتن ویزای تحصیلی امکان تحصیل در کشور کانادا برای شما وجود نخواهد داشت.
 • این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید در حین تحصیل در کشور کانادا مشغول به کار در این کشور نیز شوید و از این طریق بتوانید بخش عمده‌ای از هزینه‌های خود در کشور کانادا را پرداخت کنید.
 • با دریافت ویزای تحصیلی کانادا این امکان به شما داده می‌شود تا شانس خود برای استخدام شدن بعد از دوران فارغ‌التحصیلی را افزایش دهید و بتوانید حتی اقامت دائم کشور کانادا را نیز بعد از فارغ‌التحصیل شدن دریافت کنید.
 • زمانی که ویزای تحصیلی کشور کانادا را دارید می‌توانید بدون این‌که مشکلی برایتان به وجود بیاید از این کشور خارج شده و دوباره وارد کانادا شوید.
ویزای تحصیلی کانادا

مقایسه ویزای تحصیلی و مجوز تحصیل در کانادا

برخلاف بسیاری از کشورهای دنیا که ویزای تحصیلی برای تحصیل در آنها کفایت می‌کند در کشور کانادا شما علاوه بر ویزای تحصیلی نیازمند مجوز تحصیل در این کشور نیز خواهید بود. در واقع هیچ فرایند جداگانه‌ای برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا وجود ندارد و فرایند دریافت این ویزا جزئی از فرایند درخواست مجوز دانشجویی در این کشور خواهد بود. جدول زیر به مقایسه ویزای تحصیلی و مجوز تحصیلی کشور کانادا پرداخته و توضیحاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار می‌دهد.

مشخصاتویزای تحصیلی کانادامجوز تحصیلی
هدفبه‌عنوان ویزای اقامت موقت یا مجوز الکترونیکی سفر برای ورود به کانادا عمل می‌کندامکان ثبت نام در یک موسسه آموزشی مشخص شده در دوره‌ای بیش از 6 ماه را فراهم می‌کند.
حالت درخواستهیچ درخواست جداگانه‌ای نیاز ندارد.آنلاین / آفلاین
زمان درخواستهیچ درخواست جداگانه‌ای نیاز ندارد.قبل یا بعد از ورود به کانادا
اعتبارباید در طول مدت تحصیل در کانادا معتبر باشد که معمولا بیشتر از 90 روز خواهد بود.باید در طول مدت تحصیل در کانادا معتبر باشد که معمولا بیشتر از 90 روز خواهد بود.
هزینهدر هزینه‌های مجوز تحصیلی گنجانده شده است.150 دلار کانادا
مدارکارائه قبل از ورود به کانادا الزامی است.ممکن است پس از ورود به کانادا از شما گرفته شود.
تحصیل در کانادا کمتر از شش ماهویزای تحصیلی حتما موردنیاز است.مجوز تحصیلی موردنیاز نیست.

مدارک تحصیلی موردنیاز برای تحصیل در کشور کانادا

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا شما نیازمند مدارک خاصی خواهید بود که در این بخش قصد داریم توضیحاتی را درباره هریک از این مدارک در اختیار شما قرار دهیم. از جمله مدارک موردنیاز شما برای تحصیل در این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک مربوط به تمکن مالی که نشان دهد شما تمکن مالی لازم برای زندگی در کشور کانادا و پرداخت هزینه‌های زندگی خود در این کشور را دارید.
 • در صورتی که قصد دارید ویزای همراه را نیز برای اعضای خانواده خود دریافت کنید حتما باید ثابت کنید که تمکن مالی لازم برای حمایت مالی از آنها در کشور کانادا را دارید.
 • مدارک مربوط به عدم سوسابقه کیفری
 • گواهی سلامت که نشان دهد شما دارای سلامت کامل جسمی و روحی هستید و مشکلی از این نظر ندارید.
 • ارائه مدارک شخصی از جمله شناسنامه و پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی برای اقامت در کشور کانادا باشد.
 • تسلط به زبان انگلیسی که برای این کار شما نیازمند مدرک زبان خواهید بود و در ادامه درباره این مدرک زبان صحبت خواهیم کرد.
 • مدارک تحصیلی و به خصوص ریز نمرات آخرین دوره تحصیلی که در آن حضور داشته‌اید.
 • انگیزه‌نامه شما که نشان دهد هدف شما از تحصیل در کشور کانادا چیست؟ شما در این انگیزه‌نامه باید بتوانید افسر سفارت کانادا که از شما مصاحبه می‌کند را قانع کنید که شرایط لازم برای تحصیل در این کشور را دارید.
 • رزومه علمی که برای خود آماده کرده‌اید و نشان دهنده سطح تخصص و دانش شما است.
 • نامه پذیرشی که از دانشگاه‌های کشور کانادا دریافت کرده‌اید و در واقع مانند مجوز برای تحصیل شما در این کشور خواهد بود.
مدارک تحصیلی موردنیاز

شرایط آیلتس برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا

تسلط به زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شمار می‌آید. شما برای این‌که بتوانید مجوز تحصیل در این کشور را دریافت کنید حتما باید مدرک آیلتس یا تافل خود را دریافت کرده باشید. آیلتس یکی از آزمون‌های مورد قبول در دانشگاه‌های کانادا است. معمولا شرایطی که برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا وجود دارد این است که شما باید حداقل نمره 5.5 در هر باند از این آزمون و میانگین 6 را دریافت کرده باشید تا بتوانید ویزای تحصیلی خود را با موفقیت دریافت کنید.

با این وجود نباید فراموش کنید که شرایط واقعی این آزمون بسته به دانشگاه، دوره تحصیلی و رشته‌ای که شما مشغول به تحصیل در آن هستید متفاوت خواهد بود.

نکات مهمی که در هنگام آماده‌سازی مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید به خاطر بسپارید

وقتی قصد دارید مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا را آماده کنید نکات خاصی وجود دارند که حتما باید به این نکات دقت داشته باشید و سعی کنید آنها را رعایت کنید. به این ترتیب شما می‌توانید با موفقیت تمامی مدارک خود را آماده کنید و مشکلی در این زمینه برایتان به وجود نمی‌آید. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سعی کنید چک لیست مدارک را آماده کرده و بر این اساس اقدام به جمع‌آوری مدارک خود کنید.
 • اگر درباره یکی از مدارک سردرگم شدید بهتر است که خیلی سریع از خدمات مشاوره ارائه شده توسط مجموعه ما استفاده کرده و از مزایای این خدمات بهره‌مند شوید.
 • مدارکی که تهیه می‌کنید را بهتر است به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه کنید تا مشکلی برای مدارک شما به وجود نیاید.
 • هیچ جایگزینی برای مدارک معرفی شده پذیرفته نمی‌شود و به همین علت نیز باید اصل خود مدارک به همراه یک کپی از آنها را به سفارت رسمی کشور کانادا ارائه دهید.
 • اگر همسر یا فرزند شما نیز در طول این سفر با شما همراه هستند باید فرم‌های جداگانه‌ای را برای اخذ ویزای آنها ارسال کنید.
 • در صورتی که هرگونه کمبودی در مدارک شما وجود داشته باشد یا این‌که مدارک شما ناقص باشد درخواست شما به منظور اخذ ویزای تحصیلی کانادا رد خواهد شد و شما باید تمامی این مسیر را دوباره طی کنید.
 • ممکن است شما در طول فرایند اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا مجبور شوید که در جلسه مصاحبه حضوری نیز شرکت کنید و مدارک خود را به‌صورت حضوری نیز ارائه دهید.

به شما توصیه می‌کنیم حداقل از سه ماه قبل از تاریخ برنامه‌ریزی شده فرایند جمع‌آوری مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور را آغاز کنید.

چهار مرحله اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا شما باید چند مرحله مهم را پشت سر بگذارید. در این بخش قصد داریم توضیحاتی را درباره این مراحل در اختیار شما قرار دهیم.

انتخاب دانشگاه‌های جذاب در کانادا

در اولین قدم شما باید یک دانشگاه مناسب را برای ادامه تحصیل خود در کشور کانادا انتخاب کنید. برای انتخاب از میان بهترین دانشگاه‌های کانادا شما باید پارامترهای مختلفی از جمله رتبه علمی دانشگاه، امکاناتی که به شما ارائه می‌دهد، شهریه دانشگاه مقصد و البته بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده توسط آن دانشگاه را بررسی کنید.

شرکت در جلسه مصاحبه دانشگاه‌ها

در قدم بعدی شما باید درخواست خود را به هریک از این دانشگاه‌ها ارسال کرده و با اساتیدی که در این دانشگاه‌ها فعالیت دارند جلسات مصاحبه‌ای را برگزار کنید. دقت داشته باشید که در این جلسه مصاحبه شما باید رزومه علمی خود را به اساتید ارائه دهید و سپس سعی کنید توانمندی‌های علمی خود را به آنها ثابت کنید. با این کار امکانی برای شما فراهم می‌شود تا بتوانید نامه پذیرش خود را از یکی از این دانشگاه‌ها دریافت کنید.

آماده‌سازی مدارک و تعیین وقت سفارت

در گام بعدی شما باید مدارکی که در بخش‌های قبلی بیان کردیم را آماده کنید. برای این کار باید به نکاتی که بیان کردیم دقت داشته باشید و سعی کنید مدارک خود را به‌صورت کامل آماده کنید. پس از آن باید به سایت رسمی سفارت کشور کانادا مراجعه کرده و فرم درخواست صدور ویزای تحصیلی کانادا را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که این فرم را نیز باید با اطلاعات دقیق پر کنید تا در روند دریافت ویزا مشکلی برای شما به وجود نیاید.

مراجعه به سفارت رسمی کشور کانادا

گام چهارم مربوط به مراجعه به سفارت رسمی کشور کاناداست. در صورتی که درخواست شما مشکلی نداشته باشد و از طرف دیگر هزینه دریافت ویزای تحصیلی را نیز واریز کرده باشید درخواست شما تایید خواهد شد. با این کار ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که در آن تاریخ و زمان مراجعه شما به سفارت رسمی کشور کانادا مشخص شده است. شما باید در این تاریخ با در دست داشتن مدارکی که بیان کردیم به سفارت رسمی این کشور مراجعه کرده و درخواست حضوری خود را نیز ثبت کنید.

در همین مرحله شما باید پروژه ثبت اطلاعات بیومتریک را نیز دنبال کرده و سپس در جلسه مصاحبه‌ای که در داخل سفارت برگزار می‌شود شرکت کنید.

آشنایی با بهترین دانشگاه‌های کانادا برای مهاجرت تحصیلی

بدون شک اگر شما هم علاقه‌مند به اخذ ویزای تحصیلی کانادا باشید نیازمند این خواهید بود که با بهترین دانشگاه‌های این کشور آشنا شوید. در جدول زیر اطلاعات کاملی را درباره بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا در اختیار شما قرار داده‌ایم که به شما در انتخاب دانشگاه مقصد کمک زیادی خواهد کرد:

نام دانشگاهرتبه علمی دانشگاهتوضیحات و امکانات
دانشگاه تورنتو25این دانشگاه در شهر تورنتو قرار دارد و رتبه علمی بالای آن باعث محبوبیت زیاد این دانشگاه شده است. از جمله امکانات این دانشگاه می‌توان به آزمایشگاه‌ها و امکانات علمی، امکانات رفاهی مانند خوابگاه‌های دانشجویی و … اشاره کرد.
دانشگاه مک گیل31این دانشگاه امکانات زیادی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. دانشگاه مک گیل در شهر مونترال واقع شده است و پروژه‌های تحقیقاتی که به دانشجویان ارائه می‌دهد یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در آن به شمار می‌آید.
دانشگاه بریتیش کلمبیا45از دیگر دانشگاه‌های برتر کشور کانادا می‌توان به دانشگاه بریتیش کلمبیا اشاره کرد. این دانشگاه هرساله تعداد زیادی از دانش‌جویان بین‌المللی را از سراسر دنیا می‌پذیرد. ارائه بورسیه‌های تحصیلی بسیار جذاب و امکان کار پاره‌وقت در موسسات تحقیقاتی از جمله مهم‌ترین مزایای تحصیل در این دانشگاه به شمار می‌آید.
دانشگاه مونترال89این دانشگاه امکان تحصیل به زبان فرانسوی را برای دانشجویان فراهم کرده است. پس نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی نخواهید داشت. از طرف دیگر تعداد زیاد دانشجویان مستعد خارجی و اساتید مجرب فرصتی بی‌نظیر را برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی جذاب در این دانشگاه فراهم می‌کند.
دانشگاه آلبرتا119این دانشگاه امسال با 6 پله نزول رتبه در جایگاه بهترین دانشگاه‌های دنیا مواجه شده؛ ولی هنوز هم یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا به شمار می‌آید. این دانشگاه دارای چهار پردیس مختلف است و رشته‌های متنوعی را نیز برای ادامه تحصیل به شما ارائه می‌دهد.

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم به برخی از رایج‌ترین سوالات درباره ویزای تحصیلی کانادا پاسخ دهیم.

آیا امکان اخذ ویزای همراه در کنار ویزای تحصیلی وجود دارد؟

بله اگر تمکن مالی لازم را برای حمایت مالی از اعضای خانواده خود داشته باشید می‌توانید ویزای همراه را برای آنها دریافت کنید.

آیا امکان کار پاره‌وقت در کانادا در حین تحصیل وجود دارد؟

بله شما این اجازه را دارید بر اساس مقطع تحصیلی خود برای میزان ساعت مشخصی به‌صورت پاره‌وقت مشغول به کار شوید و بخشی از هزینه‌های خود را با این کار پرداخت کنید.

آیا می‌توان پس از تحصیل در کشور کانادا اقامت داشت؟

بله شما می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی با پیداکردن یک موقعیت شغلی مناسب در این کشور ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و اقامت کانادا را دریافت کنید.

آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا وجود دارد؟

بله دانشجویان مستعد از نظر علمی می‌توانند با ارائه مدارک لازم بورسیه‌های تحصیلی کشور کانادا را دریافت کرده و به این ترتیب تمکن مالی خود را تامین کنند.

سخن پایانی

دریافت ویزای تحصیلی کانادا امروزه یکی از مهم‌ترین خواسته‌ها و حتی آرزوهای بسیاری از دانشجویان خارجی به شمار می‌آید. دریافت این ویزا دارای شرایط و مراحل خاصی است. در صورتی که شما هم قصد دریافت این ویزا را دارید و برای این کار سوالات زیادی برای شما به وجود آمده پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات ارائه شده در آژانس راز مهاجر نیز استفاده کرده و از مزایای این خدمات نهایت بهره را ببرید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839