ویزای کانادا

ویزای کانادا | راهنمای کامل اخذ + قیمت و شرایط

کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا است. اما دریافت ویزای کانادا برای متقاضیان سفر به این کشور، خصوصا متقاضیان ایرانی، چندان آسان نیست. ما در راز مهاجر به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام کنید و درهای سرزمین سفید شمالی را به روی خود باز کنید.

 • حتما امروز با یکی از بهترین مشاوران ما صحبت کنید
 • کارشناسان ما می توانند بهترین راه حل رو به شما پیشنهاد میدهند.
 • برای اطلاعات بیشتر حتما ادامه مقاله رو بخوانید.
پیکاپ ویزا کانادا
پیکاپ ویزا کانادا

ویزای کانادا

کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا است. اما دریافت ویزای کانادا برای متقاضیان سفر به این کشور، خصوصا متقاضیان ایرانی، چندان آسان نیست. ما در راز مهاجر به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام کنید و درهای سرزمین سفید شمالی را به روی خود باز کنید. برای دریافت ویزای کانادا لازم است که شرایط اخذ ویزا، مدارک لازم اخذ ویزا، هزینه اخذ ویزا، مدت زمان صدور ویزا و چگونگی پیکاپ ویزا را بدانید و بعد برای تشکیل پرونده اقدام کنید.

انواع ویزای کانادا

اگر قصد سفر به کشور کانادا را دارید، باید هدف خود از سفر به این سرزمین را مشخص کنید و بعد برای دریافت یکی از انواع ویزاها اقدام کنید. به طور کلی ویزای کانادا به دو دسته ویزای موقت کانادا و ویزای دائم کانادا تقسیم می‌شوند.

انواع ویزای موقت کانادا

ویزاهای موقت مجوز تردد کوتاه مدت متقاضیان ورود به کشور کانادا است. دارندگان این نوع ویزای کانادا می‌توانند حداکثر 6 ماه در خاک این کشور بمانند. در نظر داشته باشید ممکن است برای شما یکی از انواع ویزاهای موقت به مدت 5 سال صادر شود، این طول مدت به معنای زمانیست که شما وقت دارید وارد خاک کانادا شوید و به معنای طول مدتی که اجازه دارید در آن جا بمانید نیست. در جدول زیر توضیح مختصری در خصوص انواع ویزاهای موقت کانادا ارائه کردیم.

نوع ویزاتوضیحات
ویزای توریستی کاناداویزای توریستی (Visitor Visa) مجوز ورود به کشور کانادا برای گردشگرها است و نشان می‌دهد که دارنده آن بر حسب نوع ویزای دریافتی اجازه ورود به خاک کانادا را به عنوان بازدیدکننده دارد.
ویزای تحصیلی کاناداویزای تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در کانادا صادر می‌شود و به آن‌ها اجازه می‌دهد که در مدت زمان تحصیلشان در خاک کانادا اقامت کنند.
سوپر ویزای کاناداسوپر ویزای کانادا برای والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های فرد مقیم کانادا صادر می‌شود و معمولا به آن‌ها اجازه می‌دهد که دو سال در خاک کانادا بمانند.
ویزای تجاری کاناداویزای تجاری کانادا برای آن دسته از متقاضیانی صادر می‌شود که به قصد بررسی بازار تجاری کانادا، توسعه کسب و کار، سرمایه‌گذاری در کانادا و به طور کل انجام هر گونه فعالیت تجاری که نیاز به اقامت بلند مدت ندارد، صادر می‌شود.
ویزای کار موقت کانادااین نوع ویزای کانادا به دارندگان آن اجازه می‌دهد تا 6 ماه در کانادا اقامت کرده و در این مدت تنها می‌توانند برای یک کارفرمای کانادایی کار کنند. این ویزا به نام برنامه TFWP شناخته می‌شود و دارندگان آن می‌توانند قبل از اتمام زمان ویزا برای تمدید این ویزا اقدام کنند. در نظر داشته باشید که در صورت عدم تمدید این ویزا باید خاک کانادا را ترک کنند.
ویزای دیپلماتیک کانادااین ویزا برای سفرا و مقامات دولتی صادر می‌شود و معمولا به آن‌ها اجازه می‌دهد تا برای مدت 3 ماه، جهت انجام ماموریت، در کشور کانادا بمانند.
ویزای حسن نیت کانادابرخی افراد دولتی که صلاحیت دریافت ویزای دیپلماتیک کانادا را ندارند اما دارای یک ماموریت مشترک‌المنافع با دولت کانادا هستند و در کشورشان یک مقام رسمی دارند، از طریق این ویزا می‌توانند برای انجام ماموریتشان به خاک کانادا وارد شوند.
ویزای زایمان در کاناداویزای زایمان کانادا به مادرها اجازه می‌دهد که فرزند خود را در خاک کانادا به دنیا بیاورند.
ویزای اهدای عضو کاناداافرادی که قصد اهدای عضو به یکی از شهروندان کانادا را داشته باشند، می‌توانند با استفاده از ویزای اهدای عضو کانادا وارد این کشور شوند.

انواع ویزای دائم کانادا

ویزاهای دائم کانادا به افراد اجازه می‌دهد که در خاک کانادا به مدت طولانی اقامت داشته باشند و برای دریافت شهروندی کانادا اقدام کنند.
دریافت ویزاهای دائم از طریق نسبت‌های خانوادگی، پیدا کردن یک شغل، ویزای هنرمندان و ورزشکارها یا سرمایه‌گذاری در کانادا ممکن است و به دارندگان آن اجازه می‌دهد تا برای شهروندی کانادا اقدام کنند.
در جدول زیر توضیح مختصری در خصوص انواع ویزاهای دائمی کانادا ارائه کردیم.

نوع ویزاتوضیحات
ویزای کاری کانادابه خاطر توسعه روزافزون کانادا، نیاز به نیروی کار در این کشور همواره در حال افزایش است. به همین دلیل تنوع روش‌های صدور ویزای کاری از انواع دیگر ویزاها بسیار بیشتر است. مدت زمان صدور این نوع ویزا نیز بسیار کوتاه‌تر از سایر ویزاهای کانادا است. برای آن که روند صدور ویزای متقاضیان کار در کانادا کوتاه‌تر شود، برنامه‌ای تحت عنوان «اکسپرس اینتری» تعریف شده تا افراد بر اساس تخصص و صلاحیت‌های خود برای ورود به کانادا اقدام کنند.
ویزای اسپانسرشیپ کانادااین ویزا به اعضای خانواده شهروندان کانادا اجازه می‌دهد تا بتوانند به خاک این کشور وارد شده و اقامت دائمی کانادا را دریافت کنند.
ویزای سرمایه‌گذاری کانادامتقاضیان این نوع از ویزای کانادا با سرمایه گذاری در این کشور می‌توانند وارد خاک کانادا شده و برای شهروندی اقدام کنند.
استارتاپ ویزای کانادا هم زیرمجموعه همین نوع ویزای کاناداست.
ویزای خودحمایتی هم زیرمجموعه ویزای سرمایه‌گذاری کانادا است و به افراد دارای یک مهارت هنری، ورزشی، فرهنگی و … کمک می‌کند تا با ورود به کانادا کسب‌وکار خودشان را راه‌اندازی کنند.

اگر شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا و ویزای کاری کانادا را ندارید، دریافت ویزای توریستی کانادا بهترین گزینه برای شما است. با دریافت ویزای مولتی 5 ساله به راحتی می‌توانید با هر بار ورود حداکثر 6 ماه در کانادا بمانید و با یک خروج چند ساعته از خاک کانادا مجددا شش ماه دیگر در کانادا اقامت داشته باشید. با توجه به قوانین جدید وزارت مهاجرت کانادا در سال 2023 کسانی که ویزای توریستی کانادا یا ویزای مولتی 5 ساله دارند، یا تا 28 فبریه 2024 وارد خاک کانادا شوند، می‌توانند برای دریافت ویزای کاری اقدام کنند.

ویزای مولتیپل کانادا (ویزای مولتی یا ویزای ۵ ساله کانادا)

وقتی شما برای دریافت ویزای کانادا اقدام می‌کنید، به صورت خودکار درخواست شما برای دریافت ویزای مولتیپل کانادا درخواست می‌دهید، اما این تصمیم آفیسرهای کاناداست که به شما ویزای سینگل یا مولتیپل و با چه مدت زمانی بدهند.مهم‌ترین شرایط تاثیرگذار در صدور ویزای مولتی 5 ساله برای متقاضیان تمکن مالی و سابقه سفر شماست.

تمکن مالی ویزای کانادا:

تمکن مالی افراد معمولا از گردش حساب سه یا چهار ماه اخیر حساب فرد متقاضی محاسبه می‌شود. حداقل مبلغ مورد نیاز برای متقاضی انفرادی ۱۲,۹۶۰ دلار کانادا است. البته وقتی متقاضی‌ها به صورت خانوادگی اقدام کنند، مبلغ تمکن برای تک تک افراد خانواده انقدر نیست و برای خانواده دو نفره حداقل، ۱۶,۱۳۵ دلار کانادا، خانواده ۳ نفره ۱۹,۸۳۶ دلار کانادا و برای خانواده ۴ نفره ۲۴,۰۸۳ دلار کانادا برای اثبات تمکن مالی کافی است. تمکن مالی شما باید واقعی باشد و ارائه تمکن مالی تقلبی ممکن است تبدیل به یک نقطه سیاه در پرونده شما شود.

سابقه سفر مورد نیاز برای ویزای کانادا:

سابقه سفرهای خارجی متقاضی دریافت ویزای مولتی 5 ساله بسیار در صدور ویزای کانادا تاثیرگذار است. البته منظور از سابقه سفر برای متقاضیان ایرانی، سفر به کشورهای بدون ویزا مثل گرجستان، ترکیه و عمان یا کشورهایی که در صدور ویزا سخت‌گیری زیادی ندارد، مثل امارات، نیست. وجود ویزای آمریکا، ویزای انگلیس، ویزای استرالیا، ویزای شینگن، ویزای سنگاپور و ویزای ژاپن در سابقه سفر متقاضیان سفر به کانادا بسیار تاثیرگذار است.

مدارک لازم اخذ ویزا

شما برای دریافت ویزای کانادا نیاز به تشکیل پرونده دارید. مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده ویزای کانادا به شرح زیر است:

 • پاسپورت: مهم‌ترین مدرک برای دریافت ویزای کانادا سند هویتی شما یعنی پاسپورتتان است که باید حداقل 6 ماه از اعتبار آن مانده باشد. اگر پاسپورت‌های قبلی‌تان دارای ویزاهای معتبر است، حتما آن را به پرونده خود ضمیمه کنید.
 • یک قطعه عکس رنگی جدید با زمینه سفید در ابعاد ۳.۵ * ۴.۵
 • ترجمه رسمی شناسنامه و سند ازدواج در صورت همراهی همسر در سفر
 • فرم تکمیل شده اطلاعات فردی و خانوادگی:
  این فرم باید برای هر یک از اعضای خانواده که قصد دارند وارد خاک کانادا شوند، به صورت جداگانه پر شود.
 • اسناد و مدارک تمکن مالی با مهر و امضای بانک
 • مدارک شغلی از جمله گواهی اشتغال به کار
 • ترجمه اسناد ملکی در صورت وجود
 • دعوتنامه در صورت وجود
 • در صورت نداشتن دعوتنامه ارائه برنامه سفر شامل مدارک رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت و شرح سفر

مدت زمان صدور ویزای کانادا

بسته به این که برای چه نوع ویزایی می‌خواهید اقدام کنید، مدت زمان صدور ویزای شما متفاوت است. از آن جایی که در زمان‌های متفاوت این مدت زمان متغیر است به شما پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از محاسبه‌گر زمان سایت رسمی دولت کانادا مدت زمان تخمینی صدور ویزای خود را ببینید.

هزینه اخذ ویزا

هزینه اخذ ویزا برای هر متقاضی بسته به شرایطی که دارد، متفاوت است. هزینه‌های اولیه برای تشکیل پرونده ویزای کانادا شامل ترجمه مدارک، هزینه وکالت، هزینه دریافت یا تمدید پاسپورت و … است.

هزینه بررسی پرونده و انگشت نگاری برای دریافت ویزای توریستی کانادا 185 دلار کانادا است. از این مبلغ 100 دلار هزینه بررسی پرونده توسط آفیسرها و 85 دلار هزینه انگشت نگاری است. البته افراد زیر 14 سال و بالای 75 سال، که از انگشت نگاری معاف هستند، فقط باید 100 دلار بابت بررسی پرونده‌شان پرداخت کنند.

اگر خودتان به صورت آنلاین برای تشکیل پرونده اقدام کنید، پس از آپلود مدارکی که در بالا ذکر شد، این مبلغ را باید از طریق کارت‌های بانکی مثل مستر کارت یا ویزا کارت به صورت آنلاین در سامانه ویزای کانادا واریز نمایید. اگر هزینه بررسی پرونده و انگشت نگاری را دریافت نکنید، واچر مرحله انگشت نگاری «بایومتریک» صادر نمی‌شود.

اگر امکان پرداخت آنلاین ندارید، فرآیند دریافت ویزای توریستی کانادای خود را به کارشناسان مجرب راز مهاجر بسپارید.

پیکاپ ویزا

پس از صدور ویزای کانادا لازم نیست مجددا خودتان برای دریافت لیبل ویزا اقدام کنید. ما در راز مهاجر با ارائه خدمات پیکاپ ویزا به راحتی به شما کمک می‌کنیم که بتوانید لیبل ویزای کانادای خود را دریافت کنید. برای دریافت ویزا نیازی به مراجعه حضوری به راز مهاجر نیست. پاسپورت خود را برای ما با پست یا پیک ارسال کنید و بعد منتظر ویزای کانادا باشید.

به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد دریافت ویزای کانادا را دارید، برای تشکیل پرونده و دریافت ویزای خود ریسک نکنید، چون کوچک‌ترین اشتباه در روند اخذ ویزا باعث ریجکت شدن پرونده شما می‌شود. کارشناسان مجرب راز مهاجر با صدها پرونده موفق به شما کمک می‌کنند تا با کمترین ریسک برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام کنید.

نمونه ویزاهای موفق راز مهاجر

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

ویزای توریستی کانادا

سوالات متداول

سوالاتی که در مورد ویزای کانادا از ما پرسیده میشود

آیا ویزای کانادا یک بار ورود می باشد؟

خیر، اخیراً کانادا به صورت مولتی ویزا صادر می کند و تا انتهای اعتبار پاسپورت متقاضی اعتبار دارد در صورتی که متقاضی برای یک برنامه خاص (اجرای مسابقات یا فستیوال‌ها و…) قصد سفر داشته باشد ویزا به صورت 1 بار ورود داده می‌شود.

حداکثر زمان اقامت مجاز با ویزای توریستی در هر بار ورود چقدر است؟

حداکثر 6 ماه در هر بار ورود به کانادا

چه مدت بعد از ریجکت‌شدن می‌توانم مجددا اقدام کنم؟

محدودیت زمانی ندارد. فقط بهتر است دلایلی که برای ریجکت‌شدن لحاظ شده را برطرف و دوباره اقدام کنید.

آیا اعضای یک خانواده می‌توانند در قالب یک پرونده اقدام کنند؟

بله می‌توانند. اما برای اینکه درصد قبولی بالاتر باشد بهتر است همه اعضای خانواده با هم اقدام نکنند.

اگر بیشتر از ۶ ماه در خاک کانادا اقامت داشته باشیم، چه می‌شود؟

پس از ۶ ماه حتما باید مهر خروج از کانادا در پاسپورت شما ثبت شود. اگر این اتفاق رخ ندهد، پلیس کانادا می‌تواند شما را دستگیر کرده و به کشور مادری خود دیپورت کند. پس از دیپورت شدن نیز ویزای شما باطل می‌شود.

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839