نحوه دریافت ویزای توریستی کانادا

17
دی

 • توسط admin
 • 0

نحوه دریافت ویزای توریستی کانادا ؛ شرایط و مدارک لازم (راهنمای قدم به قدم)

فهرست مطالب

نحوه دریافت ویزای توریستی کانادا ؛ شرایط و مدارک لازم (راهنمای قدم به قدم)

ویزای توریستی کانادا که به آن TRV نیز گفته می‌شود یکی از انواع ویزای کانادا به شمار می‌آید که به اتباع خارجی اجازه می‌دهد تا به کانادا سفر کرده و وارد خاک این کشور شوند. تمامی افرادی که اقامت کشور کانادا را ندارند و علاقه‌مند هستند تا وارد این کشور شوند حتما باید این ویزا را دریافت کنند. از جمله مهم‌ترین شرایطی که برای دریافت این ویزا وجود دارد می‌توان به تمکن مالی، نداشتن سابقه کیفری، ارائه دلیل معتبر برای ورود به خاک کشور کانادا و داشتن پاسپورت و مدارک معتبر اشاره کرد.

برای دریافت این ویزا باید مدارک خود را از طریق سایت رسمی سفارت کشور کانادا بارگذاری کرده و فرم درخواست خود را نیز از طریق همین سایت پر کنید. در گام آخر نیز باید برای طی کردن مراحل بیومتریک به سفارت رسمی این کشور مراجعه کنید. شما با دریافت این ویزا حداکثر 6 ماه اجازه اقامت در کشور کانادا را خواهید داشت. زمانی که طول می‌کشد تا درخواست شما بررسی شود نیز تقریبا بین 10 الی 15 روز خواهد بود. شما برای دریافت این ویزا باید 100 دلار کانادا هزینه درخواست صدور ویزا و 80 دلار کانادا هزینه بیومتریک پرداخت کنید.

فرم ویزای توریستی

ویزای توریستی کانادا و هرآنچه باید درباره آن بدانید

ویزای توریستی کانادا که با نام TRV نیز شناخته می‌شود یک نوع ویزای کشور کانادا به شمار می‌آید که به شما اجازه می‌دهد تا بدون مشکلی وارد خاک این کشور شوید. دو نوع ویزای توریستی در این کشور وجود دارد که اولی ویزای یک‌بار ورود و دیگری ویزای چندبار ورود است. ویزای یک‌بار ورود همانطور که از نامش پیداست به شما اجازه می‌دهد تا تنها برای یک بار وارد خاک این کشور شوید و تا زمانی که ویزای شما اعتبار دارد در این کشور اقامت داشته باشید.

این در حالی است که ویزای چندبار ورود به شما اجازه می‌دهد تا زمانی که ویزای شما اعتبار دارد وارد خاک این کشور شده و از آن خارج شوید. برای مثال اگر ویزای شما 10 سال اعتبار دارد می‌توانید طی این ده سال چندین بار وارد این کشور شده و از آن خارج شوید بدون این‌که محدودیتی برای شما وجود داشته باشد. این نوع از ویزای کانادا دارای کاربردهای مخصوص به خود است که در ادامه درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد.

چه کسانی نیازمند دریافت ویزای توریستی کانادا هستند؟

تمامی افرادی که اقامت و شهروندی کشور کانادا را ندارند و علاقه‌مند هستند تا وارد خاک کشور کانادا شوند باید ویزای توریستی کانادا را دریافت کنند. مهم نیست که شما قصد سفرکردن به کشور کانادا را داشته باشید یا این‌که قصد داشته باشید به‌عنوان یک نیروی کار موقت وارد این کشور شوید. در هر صورت شما می‌توانید با دریافت ویزای توریستی مجوز ورود به خاک این کشور را دریافت کنید. در بسیاری از موارد شما برای اخذ مجوزهای موردنیاز برای سایر انواع ویزاها نیز نیازمند دریافت ویزای توریستی این کشور خواهید بود.

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

اگر شما هم قصد دریافت ویزای توریستی کانادا را دارید باید بدانید که شرایط خاصی برای این کار وجود دارد. در جدول زیر تلاش کرده‌ایم تا اطلاعات کلی را درباره این شرایط در اختیار شما قرار دهیم.

شرایطتوضیحات
پاسپورت و مدارک معتبرشما حتما باید دارای یک پاسپورت معتبر باشید تا بتوانید ویزای توریستی این کشور را دریافت کنید.
متقاعد کردن افسر مهاجرت برای دریافت ویزادر مرحله مصاحبه حضوری برای دریافت ویزای توریستی کشور کانادا شما حتما باید بتوانید دلیل و هدف خود از سفر به کانادا را توضیح دهید. در این مرحله متقاعد کردن افسر مصاحبه از اهمیت زیادی برخوردار است.
داشتن تمکن مالیافرادی که قصد دریافت ویزای توریستی این کشور را دارند حتما باید تمکن مالی مناسبی برای سفر به این کشور داشته باشند.
نداشتن سابقه کیفریآخرین شرط مهم سفر به این کشور نیز نداشتن سابقه کیفری است. شما باید مدرک مربوط به عدم سوسابقه خود را از مراجع قضایی دریافت کرده و نسخه ترجمه شده آن را در لیست مدارک خود قرار دهید.

در صورتی که شما هم درباره هریک از این شرایط مشکلی داشتید می‌توانید از خدمات ارائه شده توسط موسسه مهاجرتی ما استفاده کرده و مراحل مربوط به اخذ ویزای توریستی کشور کانادا را برای خود ساده‌تر کنید.

چرا باید ویزای توریستی کانادا را دریافت کنیم؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود تا ویزای توریستی کانادا یکی از محبوب‌ترین انواع ویزاهای این کشور شناخته شود. از جمله مهم‌ترین مزایای سفر به این کشور و دریافت ویزای توریستی آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شهرهای مدرن و چند فرهنگی

کشور کانادا دارای شهرهای چندفرهنگی زیادی است که تجربه بازدید از آنها می‌تواند تجربه جذابی برای شما باشد. این شهرها معمولا دارای فضاهای تفریحی زیادی هستند و موقعیت‌های اجتماعی خوبی نیز دارند. در برخی از شهرهای این کشور ایرانیان زیادی نیز زندگی می‌کنند که امکان ارتباط گرفتن با آنها برای شما وجود خواهد داشت.

جاذبه‌های گردشگری زیاد

کشور کانادا دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی است که شما می‌توانید از آنها دیدن کنید. کوه‌های راکی، آبشار نیاگارا و … از جمله مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری طبیعی در این کشور به شمار می‌آیند. از طرف دیگر محل‌های تفریحی و نمایشگاه‌های زیادی نیز در این کشور برگزار می‌شوند که شما می‌توانید با دریافت ویزای توریستی کانادا از آنها دیدن کرده و تجربیات بی‌نظیری را به دست بیاورید.

کانادا کشوری چهار فصل

کانادا یکی از کشورهای آمریکایی به شمار می‌آید که یک کشور چهار فصل به شمار می‌آید و به همین علت نیز شما در هر فصلی از سال می‌توانید تجربیات جذابی را از سفر به این کشور به دست بیاورید. پس اگر شما هم در فصل‌های تعطیلات کاری خود به دنبال یک کشور مناسب برای مقصد سفر خود هستید بدون شک کانادا یک گزینه جذاب برای شما خواهد بود.

آب و هوای کانادا

مهم‌ترین مدارک برای دریافت ویزای توریستی کانادا

از جمله مهم‌ترین مدارکی که شما برای دریافت ویزای توریستی کانادا به آنها نیاز دارید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پاسپورت معتبر: شما باید پاسپورت اصلی و سایر مدارک شخصی از جمله شناسنامه معتبر را داشته باشید. در حین ارسال درخواست به منظور اخذ این ویزای توریستی شما حتما باید تصاویر مربوط به این مدارک را بارگذاری کرده و در زمان حضور در سفارت کانادا نیز آنها را تحویل دهید.
 • عکس: شما حداقل باید دو عکس با اندازه‌های استاندارد پاسپورت داشته باشید.
 • ثابت‌کردن تمکن مالی: شما باید مدرکی را تحویل دهید که نشان دهد در طول سفر خود تمکن مالی برای حمایت از خود و اعضای خانواده‌تان در این کشور را دارید. برای اثبات این تمکن مالی شما می‌توانید از مواردی همچون اظهارنامه بانکی، نامه استخدام برای نشان‌دادن درآمد سالیانه شما، مدارک مربوط به حمایت مالی از سمت دوستان یا خانواده، مدارک مربوط به درآمد شخصی و … استفاده کنید.
 • انگیزه‌نامه: یکی از مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای توریستی کشور کانادا انگیزه‌نامه‌ای است که به دولت کانادا توضیح می‌دهد چرا باید ویزای توریستی خود را به شما ارائه دهد.
 • دعوت‌نامه: اگر به دیدن دوستان یا اعضای خانواده خود در این کشور می‌روید باید دعوت‌نامه‌ای را از آنها دریافت کرده باشید.
 • فرم درخواست صدور ویزا: شما باید این فرم را از وب‌سایت رسمی سفارت کشور کانادا دانلود کرده و با پر کردن آن تمامی مدارک دیگر خود را نیز از جمله تصاویر، رسید پرداخت هزینه، کپی پاسپورت و … در این سایت بارگذاری کنید.
 • ارائه برنامه سفر: شما باید یک برنامه کامل از سفر خود به کشور کانادا از جمله بلیط هواپیمایی که تهیه کرده‌اید، ذکر مکان‌هایی که قصد بازدید از انها را دارید، شرح مفصلی از مسیرهای سفر خود و … را ارائه دهید.
 • اسناد اثباتی: شما باید این باور را به افسران بدهید که قصد اقامت در کانادا را ندارید.

شما ممکن است در مراحل مربوط به تهیه هریک از این مدارک به منظور اخذ ویزای توریستی کانادا با مشکلات و چالش‌هایی مواجه شوید. در چنین شرایطی بهترین اقدامی که می‌توانید انجام دهید این است که سعی کنید از خدمات ارائه شده توسط موسسه مهاجرتی ما استفاده کنید. با استفاده از این خدمات می‌توانید یک مشاوره کامل را به منظور تهیه این مدارک دریافت کرده و در نتیجه به شکل بهتری مدارک خود را آماده کنید.

با چه روشی می‌توانیم ثابت کنیم که قصد ترک کردن کانادا را داریم؟

در بخش مدارک گفتیم که شما باید مدارکی را به دولت این کشور ارائه دهید که اثبات کند قصد خارج شدن از کشور کانادا را دارید و علاقه‌ای ندارید که در این کشور اقامت داشته باشید. ارائه مدارک زیر می‌تواند به میزان زیادی در این زمینه به شما کمک کند:

 • مدارکی که نشان دهد شما در کشور خود خانواده‌ای دارید که باید از آنها حمایت مالی کنید.
 • اثبات این‌که شما در کشور کانادا مشغول به تحصیل یا کار نخواهید شد.
 • اثبات عدم سوسابقه کیفری

توجه داشته باشید که تمام این مدارک باید همراه با درخواست ویزای شما ارائه شود.

6 مرحله مهم به منظور اخذ ویزای توریستی کانادا

برای این‌که بتوانید با موفقیت ویزای توریستی کانادا را دریافت کنید نیازمند طی کردم مراحل خاصی هستید. در جدول زیر اطلاعات کاملی را درباره این مراحل برای شما آورده‌ایم که با مطالعه آن می‌توانید خیلی راحت مسیر دریافت ویزای خود را طی کنید:

مرحلهتوضیحات مراحل
تکمیل فرم درخواست ویزادر اولین قدم شما باید با مراجعه به آدرس سایت سفارت رسمی کشور کانادا اقدام به دانلود فرم درخواست ویزا کرده و سپس آن را با اطلاعات معتبر و دقیق پر کنید.
بارگذاری تمامی مدارکمدارکی که در بخش قبلی معرفی کردیم را باید به همراه فرم درخواست خود در این سایت بارگذاری کنید تا توسط مسئولین سفارت کشور کانادا موردبررسی قرار گیرند.
پرداخت هزینه ویزابه منظور دریافت ویزای توریستی کانادا شما باید هزینه پردازش ویزا و البته هزینه مراحل بیومتریک را نیز در همین مرحله پرداخت کنید. با این کار رسیدی به شما تحویل داده می‌شود که باید این رسید را نیز به لیست مدارک خود اضافه کنید.
ارسال درخواستدر این مرحله باید درخواست خود را به‌صورت کامل ارسال کنید تا تایید شود.
مراحل بیومتریکدر این مرحله شما باید با حضور در سفارت کشور کانادا مراحل بیومتریک از جمله اثر انگشت و عکس را طی کنید. برای این کار حتما باید به‌صورت حضوری به سفارت این کشور مراجعه کنید.
انتظار برای تاییددر گام آخر نیز باید منتظر بمانید تا درخواست شما پردازش شده و نتیجه آن به شما اعلام شود.

دقت داشته باشید که در مرحله بررسی، سفارت رسمی کشور کانادا ممکن از شما مدارک اضافی و بیشتری را نیز بخواهد که در این صورت باید مدارک گفته شده را تهیه کرده و به لیست مدارک خود اضافه کنید.

ارسال درخواست صدور ویزا به‌صورت آنلاین چه مزایایی دارد؟

زمانی که شما درخواست صدور ویزای توریستی کانادا را به‌صورت آنلاین ارسال می‌کنید می‌توانید از مزایای متعددی بهره‌مند شوید. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشکلی برای ارسال از طریق پیک یا پست نخواهید داشت و امنیت درخواست و مدارک شما حفظ می‌شود.
 • درخواست شما بلافاصله توسط مسئولان سفارت این کشور دریافت می‌شود.
 • فرایند آنلاین نیازمند صرف زمان کمتری نسبت به فرایند حضوری است.
 • اگر درخواست ویزای شما ناقص باشد در روش آنلاین خیلی سریع به شما بازگردانده می‌شود تا آن را تکمیل کنید؛ ولی در روش آفلاین و حضوری معمولا  چند روز طول می‌کشد تا این اتفاق بیفتد.

هزینه اخذ ویزای توریستی کشور کانادا چقدر است؟

اگر افرادی که قصد دریافت این ویزا را دارند معمولا سوالات زیادی درباره هزینه ویزای توریستی کانادا برایشان به وجود می‌آید. در خصوص هزینه‌ای که شما باید برای اخذ این ویزا پرداخت کنید باید توجه کنید که هزینه ارسال درخواست به سفارت رسمی این کشور  100 دلار کانادا خواهد بود. این در حالی است که هزینه طی کردن مراحل بیومتریک تقریبا 85 دلار خواهد بود.

تمکن مالی موردنیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا چقدر است؟ همانطور که در بخش‌های قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا داشتن تمکن مالی لازم است. به طور کلی هر فردی که در کشور کانادا زندگی می‌کند در ماه به مبلغ 1230 دلار برای گذراندن زندگی و پرداخت هزینه‌های ماهانه خود نیاز دارد. حال اگر شما از خارج کشور وارد کانادا می‌شوید باید به ازای هر یک ماهی که در این کشور حضور دارید تقریبا 2000 دلار کانادا تمکن مالی داشته باشید.

دقت داشته باشید که این مبلغ اضافه بر هزینه‌ای است که شما باید برای دریافت ویزای توریستی کشور کانادا پرداخت کنید.

زمان موردنیاز برای صدور ویزای توریستی کانادا

معمولا مدت زمانی که طول می‌کشد تا درخواست صدور ویزای شما بررسی شده و نتیجه آن نیز به شما اعلام شود بین 10 تا 15 روز کاری خواهد بود. دقت داشته باشید که این مدت زمان تنها در خصوص ویزای توریستی کانادا صدق می‌کند و برای انواع ویزاهای دیگر معمولا شما نیازمند صرف زمان بیشتری خواهید بود.در صورتی که پاسپورت کشور دیگری را دارید، با استفاده از محاسبه‌گر زمان صدور ویزا می‌توانید، مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا را محاسبه کنید. البته یک نکته بسیار مهم در اینجا وجود دارد و آن این است که زمان 10 تا 15 روز گفته شده به عوامل زیر بستگی دارد:

 • زمان ارائه مدارک بیومتریک
 • زمان ارسال درخواست شما

با دریافت ویزای توریستی کانادا برای چند وقت می‌توانیم در این کشور اقامت داشته باشیم؟

اکثر افرادی که موفق می‌شوند ویزای توریستی کانادا را دریافت کنند معمولا اجازه خواهند داشت که برای یک بازه زمانی 6 ماهه در این کشور حضور داشته باشند. با این حال تاریخ خروج شما از این کشور توسط افسری که از شما مصاحبه می‌کند بستگی دارد و او مشخص می‌کند که تاریخ انقضای ویزای توریستی شما تا کی باشد.

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم به برخی از رایج‌ترین سوالات درباره ویزای توریستی کانادا پاسخ دهیم.

آیا می‌توان بدون دعوت‌نامه برای دریافت ویزای کاری کانادا اقدام کرد؟

بله دعوت‌نامه برای دریافت ویزای توریستی این کشور اجباری نیست. این مدرک اضافه شدن است تا مدارک شما برای ورود به خاک این کشور و اخذ ویزا را تقویت کند. با این حال شما بدون داشتن این مدرک نیز می‌توانید مراحل دریافت ویزای خود را دنبال کنید.

آیا می‌توان با ویزای توریستی کشور کانادا مشغول به کار در این کشور شد؟

خیر شما با دریافت این ویزا مجوز کارکردن در کشور کانادا را نخواهید داشت. از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که شما مجوز هیچ‌گونه فعالیت تجاری در این کشور را نیز ندارید که باید در زمان ورود به خاک کشور کانادا به این موضوع دقت داشته باشید.

با دریافت ویزای توریستی کشور کانادا چه کارهایی نمی‌توانیم در این کشور انجام دهیم؟

زمانی که شما ویزای توریستی کانادا را دریافت می‌کنید اجازه ندارید که در این کشور مشغول به تحصیل شوید و این اجازه به شما داده نمی‌شود. از طرف دیگر شما نمی‌توانید مجوز کارکردن در این کشور را نیز دریافت کنید و در نتیجه نمی‌توانید مشغول به کار در کانادا شوید. در گام آخر با دریافت این ویزا شما اجازه دریافت اقامت دائم را نیز نخواهید داشت.

سخن پایانی

ویزای توریستی کانادا یکی از محبوب‌ترین انواع ویزاهای این کشور به شمار می‌آید که افراد زیادی هرساله این ویزا را دریافت می‌کنند. برای دریافت این ویزا، طی کردن مراحل آن و آماده‌سازی مدارکی که شما نیاز دارید احتمالا سوالات زیادی برایتان به وجود می‌آید. در صورتی که شما هم سوالات زیادی در این زمینه دارید پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات مشاوره ارائه شده توسط موسسه مهاجرتی ما استفاده کرده و از مزایای این خدمات نهایت بهره را ببرید. این خدمات با مناسب‌ترین هزینه و بالاترین کیفیت ممکن در اختیار شما قرار می‌گیرد.

در صورتی که تمایل دارید درباره ویزای سایر کشورها بیشتر بدانید به صفحه ویزاها در راز مهاجر مراجعه نمایید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839