مدت زمان صدور ویزای کانادا

21
دی

  • توسط admin
  • 0

مدت زمان صدور ویزای کانادا

مدت زمان صدور ویزای کانادا چقدر است؟ شاید این یکی از مهم‌ترین سوالاتی باشد که برای اکثر افراد در زمینه دریافت ویزای کانادا به وجود می‌آید. امروزه روش‌های مختلفی برای صدور ویزای کانادا وجود دارد که هریک از این روش‌ها دارای مزایای مخصوص به خود هستند. وقتی صحبت از مهاجرت به این کشور می‌شود معمولا مدت زمانی که طول می‌کشد تا ویزا صادر شود یکی از چالش‌های اصلی درخواست‌کنندگان این ویزاهاست.

عوامل و فاکتورهای مختلفی وجود دارند که می‌توانند روی این مدت زمان تاثیرگذار باشند. ما در این مطلب قصد داریم توضیحات کاملی را درباره عوامل تاثیرگذار روی این مدت زمان در اختیار شما قرار دهیم.

نوع ویزا اولین پارامتر تاثیرگذار روی مدت زمان صدور ویزای کانادا

اولین و یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌تواند به میزان زیادی روی مدت زمان صدور ویزای کانادا تاثیرگذار باشد نوع ویزایی است که شما قصد دریافت آن را دارید. برای مثال فرض کنید که قصد دارید ویزای تحصیلی کشور کانادا را دریافت کنید. به طور کلی پروسه دریافت این ویزا ممکن است از 1 تا 5 ماه به طول بینجامد. پس شما باید این بازه زمانی را در نظر بگیرید. این در حالی است که مدت زمان دریافت ویزای کاری ممکن است حتی تا دو سال نیز طول بکشد که این موضوع به نوع ویزای کاری شما بستگی خواهد داشت.

پس پیش از این‌که هر اقدام دیگری انجام دهید در اولین قدم باید مشخص کنید که چه نوع ویزایی قصد دارید بگیرید. با تعیین نوع ویزا شما می‌توانید یک برآورد زمانی و پیش‌بینی کلی نسبت به مدت زمانی که طول می‌کشد تا ویزای شما تایید شود را داشته باشید. در ادامه می‌توانید پارامترهای دیگر را نیز بررسی کنید تا بتوانید زمان دقیق‌تری را برای دریافت ویزای خود مشخص کنید.

نوع ویزا

کشوری که در حال حاضر در آن اقامت دارید

عامل بسیار مهم دیگری که می‌تواند روی مدت زمان صدور ویزای کانادا تاثیرگذار باشد کشور مقصد شما خواهد بود. بسیاری از کشورها وجود دارند که ویزای افرادی که از این کشورها درخواست خود را ارسال می‌کنند بسیار سریع‌تر از سایر کشورها صادر می‌شود. در جدول زیر اطلاعاتی را درباره عواملی که روی کشور محل اقامت تاثیرگذار هستند در اختیار شما قرار داده‌ایم که بدون شک مطالعه آن می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد:

پارامتر تاثیرگذار روی کشور محل اقامتتوضیحات
تعداد درخواست‌های آن کشورهر کشور دارای تعداد درخواست‌های صدور ویزای کانادا مخصوص به خود است. برای مثال درخواست مهاجرت به کانادا از روش‌های مختلف در کشورهای جهان سوم بسیار بیشتر است. پس طبیعی خواهد بود که زمان بیشتری طول بکشد تا در این کشورها درخواست شما توسط سفارت کشور کانادا بررسی شده و ویزای شما صادر شود.
رابطه کشور محل اقامت با دولت کشور کانادارابطه‌ای که میان دو کشور وجود دارد یکی از مهم‌ترین پارامترهایی است که می‌تواند به میزان زیادی روی مدت زمان صدور ویزای کانادا تاثیرگذار باشد. پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید ویزای خود را سریع‌تر بگیرید باید حتما به رابطه کشور محل اقامت خود و دولت کشور کانادا دقت و توجه داشته باشید.
مسئولان سفارت کانادا در آن کشوردر برخی از کشورها مسئولان سفارت کانادا معمولا عملکرد بهتری را نسبت به سایر کشورها دارند و درخواست‌ها را با سرعت بالاتری بررسی می‌کنند. البته فاکتورهایی نظیر پیگیری و دریافت یک مشاوره تخصصی می‌تواند تاثیر زیادی روی این موضوع داشته باشد.

آیا مدارک شما کامل است؟

اگر شما هم قصد دارید ویزای کشور کانادا را در کمترین زمان ممکن دریافت کنید باید به یک نکته کلیدی و بسیار مهم دقت داشته باشید و آن این است که سعی کنید مدارک خود را به‌صورت کامل در اختیار سفارت این کشور قرار دهید. کامل بودن مدارک شما می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی مدت زمان صدور ویزای کانادا داشته باشد. در بسیاری از موارد پیش می‌آید که شما مدارک خود را در سایت بارگذاری کرده یا این‌که با استفاده از پیک به سفارت این کشور ارسال می‌کنید.

در ادامه مسئولان سفارت کشور کانادا با بررسی مدارک شما متوجه می‌شوند که مدارک شما کامل نیست. این موضوع می‌تواند باعث برگشت خوردن درخواست صدور ویزای شما شود. اگر چنین اتفاقی بیفتد شما به طور کلی دو راهکار را پیش رو خواهید داشت. راهکار اول این است که درخواست داوری دوباره را به سفارت این کشور ارسال کنید که در صورت انجام این کار باید منتظر بمانید تا درخواست بررسی مجدد توسط سفارت این کشور انجام شود.

روش دوم نیز این است که مراحل مربوط به اخذ ویزای کانادا را دوباره طی کنید. هردو این روش‌ها می‌توانند به میزان زیادی مدت زمان صدور ویزای کانادا را برای شما افزایش دهند. برای این‌که از صرف این زمان جلوگیری کنید بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که سعی کنید مدارک خود را به‌صورت جامع و کامل در اختیار سفارت این کشور قرار دهید و فرم درخواست خود را نیز با اطلاعات معتبر پر کنید.

مدارک

چه زمانی اطلاعات بیومتریک خود را وارد می‌کنید؟

اگر قصد دارید پیش‌بینی دقیقی در خصوص مدت زمان صدور ویزای کانادا داشته باشید یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در این زمینه باید انجام دهید این است که بررسی کنید که دقیقا چه زمانی اطلاعات بیومتریک خود را در سفارت رسمی کشور کانادا وارد کرده‌اید. زمانی که شما این اطلاعات را وارد می‌کنید به طور مستقیم می‌تواند روی زمان صدور ویزای شما تاثیرگذار باشد که بسیاری از افراد به این موضوع توجه چندانی ندارند.

در واقع پروسه اصلی صدور ویزا از زمانی آغاز می‌شود که شما اطلاعات بیومتریک خود را وارد کرده باشید. به منظور وارد کردن اطلاعات بیومتریک شما باید به‌صورت حضوری در سفارت رسمی این کشور حضور پیدا کنید و برای این کار نیز باید اقدام به تعیین وقت سفارت کنید. پس اگر شما هم قصد دارید مدت زمان صدور ویزای کانادا را کاهش دهید باید در اولین فرصت اقدام به تعیین وقت سفارت کرده و فرم درخواست صدور ویزا و البته مدارک خود را به‌صورت کامل بارگذاری کنید.

با این کار درخواست شما توسط سفارت این کشور بررسی شده و زمانی برای مراجعه شما به سفارت این کشور مشخص خواهد شد. هرچه این زمان سریع‌تر باشد زمان صدور ویزای کانادا برای شما نیز کمتر خواهد بود.

اطلاعات بیومتریک

نوع درخواست شما برای صدور ویزای کانادا

عامل بسیار مهم دیگری که می‌تواند به طور مستقیم روی زمان صدور ویزای شما اثرگذار باشد نوع درخواستی است که انتخاب کرده‌اید. همانطور که می‌دانید دو نوع درخواست برای دریافت ویزای کشور کانادا وجود دارد. روش اول روش آنلاین است که در این روش شما می‌توانید با مراجعه به آدرس اینترنتی سایت رسمی سفارت کانادا درخواست خود را به‌صورت آنلاین به ثبت برسانید. روش دوم نیز روش کاغذی است که در این روش باید فرم را دریافت و پر کنید و در گام آخر نیز با استفاده از پیک به سفارت این کشور ارسال کنید.

توجه داشته باشید که روش آنلاین می‌تواند به میزان زیادی مدت زمان صدور ویزای کانادا را برای شما کاهش دهد؛ چراکه در این روش درخواست شما خیلی سریع به دست مسئولان سفارت کانادا رسیده و بررسی می‌شود. به این ترتیب زمان نزدیک‌تری برای مراجعه شما به سفارت کانادا مشخص خواهد شد.

آیا می‌توان مدت زمان صدور ویزای کانادا را کاهش داد؟

یکی از سوالات رایجی که معمولا درباره مدت زمان صدور ویزای کانادا پرسیده می‌شود این است که آیا می‌توان این مدت زمان را کاهش داد؟ اگر این سوال برای شما هم به وجود آمده باید بدانید که بله راهکارهایی وجود دارد که شما می‌توانید تا اندازه مشخصی این مدت زمان را کاهش دهید. برای مثال مسئله کامل بودن مدارک که در بخش قبلی بیان کردیم یکی از نکات مهمی است که می‌تواند روی کاهش این زمان تاثیرگذار باشد. با این حال روش‌های دیگری نیز برای انجام این کار وجود دارند.

زمانی که قصد دارید این مدت زمان را کاهش دهید بهترین راهی که پیش روی شما قرار دارد این است که سعی کنید از خدمات مشاوره یک موسسه مهاجرتی خوب و باتجربه استفاده کنید. یکی از بهترین گزینه‌هایی که برای این کار وجود دارد موسسه مهاجرتی ماست که بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات را در این حوزه به شما ارائه می‌دهد.

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم به برخی از رایج‌ترین سوالات درباره مدت زمان صدور ویزای کانادا پاسخ دهیم.

چه عواملی روی مدت زمان صدور ویزای کانادا تاثیرگذار هستند؟

از جمله این عوامل می‌توان به کشوری که شما در حال حاضر در آن اقامت دارید، نوع ویزایی که قصد دریافت آن را دارید، کامل بودن مدارک شما و … اشاره کرد.

آیا می‌توان مدت زمان صدور ویزای کانادا را کاهش داد؟

بله با استفاده از خدمات آژانس راز مهاجر می‌تواند تا حدی این زمان را کوتاه‌تر کنید.

سخن پایانی

مدت زمان صدور ویزای کانادا به عوامل و پارامترهای مختلفی بستگی دارد که اگر به این پارامترها دقت داشته باشید می‌توانید در کمترین زمان ممکن ویزای خود را دریافت کنید. موسسه مهاجرتی ما می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. کارشناسان مجموعه ما با کمک به شما در تهیه مدارک و طی کردن مراحلی که برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد به شما کمک می‌کنند تا شانس برگشت خوردن درخواست ویزای خود را کاهش دهید و به این ترتیب در کمترین زمان ممکن ویزای کشور کانادا را دریافت کنید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839