مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

04
بهمن

  • توسط admin
  • 0

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

ویزای توریستی کانادا یکی از جذاب‌ترین انواع ویزاهای این کشور است که هرساله افراد زیادی تقاضای دریافت این ویزا را دارند. با صدور این ویزا شما می‌‌توانید خیلی راحت وارد خاک کشور کانادا شده و در این کشور اقامتی کوتاه‌مدت داشته باشید. یکی از سوالات رایج در خصوص این ویزا مربوط به مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا است. بسیاری از افرادی که درخواست خود را ارسال می‌کنند معمولا این سوال را دارند که چقدر طول می‌کشد تا درخواست ما بررسی شده و نتیجه آن به ما اعلام شود؟

اگر شما هم این سوال را در ذهن دارید باید بدانید که عوامل و پارامترهای مختلفی روی این مدت‌زمان تاثیرگذار هستند. از جمله این عوامل می‌توان به کشوری که شما درخواست خود را از آن ارسال کرده‌اید و در واقع کشوری که در حال حاضر در آن اقامت دارید، تاریخ و زمانی که درخواست خود را ارسال کرده‌اید، شرایط سفارت در زمانی که شما درخواست خود را ارسال کرده‌اید، زمانی که اطلاعات بیومتریک خود را وارد کرده‌اید و عواملی از این قبیل اشاره کرد. در ادامه درباره هریک از این عوامل صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را به شما ارائه خواهیم داد.

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

چقدر طول می‌کشد تا ویزای توریستی ما صادر شود؟

یکی از سوالات رایجی که معمولا در خصوص مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا پرسیده می‌شود این است که به طور میانگین چقدر طول می‌کشد تا این ویزا صادر شود؟ به طور کلی باید توجه داشته باشید که دولت کشور کانادا اعلام کرده میانگین زمانی که طول می‌کشد تا این ویزا صادر شود تقریبا 28 روز است. با این حال برای بسیاری از افراد ممکن است این زمان حتی بیشتر نیز شود که باید به این موضوع دقت کافی را داشته باشید. در ادامه درباره عواملی که روی این زمان تاثیرگذار هستند صحبت می‌کنیم.

معمولا زمانی که طول می‌کشد تا درخواست صدور ویزای توریستی بررسی شود کمتر از سایر انواع ویزاهاست. دلیل این موضوع نیز سخت‌گیری کمتری است که در این نوع ویزا وجود دارد. یک نکته مهم برای ارسال درخواست صدور ویزای توریستی این است که سعی کنید یک الی دو ماه قبل از تاریخی که برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اید فرایند دریافت ویزای توریستی را آغاز کنید. به این ترتیب می‌توانید اطمینان داشته باشید که در زمان مشخص شده شما می‌توانید کشور کانادا حضور داشته باشید.

با 5 فاکتور تاثیرگذار روی زمان صدور ویزای توریستی آشنا شوید

در جدول زیر 5 فاکتور کلیدی و مهم که روی مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا تاثیرگذار هستند را معرفی کرده و توضیحات خلاصه‌ای را درباره هریک از این فاکتورها در اختیار شما قرار داده‌ایم:

عامل تاثیرگذارتوضیحات
کشور محل اقامتکشوری که در حال حاضر شما در آن اقامت دارید یک عامل بسیار مهم برای تعیین سرعت رسیدگی به پرونده درخواست ویزای توریستی شما است.
زمانی که شما درخواست را ارسال کرده ایدحجم پرونده‌هایی که در یک زمان مشخص که شما در آن زمان درخواست صدور ویزای توریستی را ارسال کرده‌اید یک عامل تعیین‌کننده در مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا خواهد بود.
زمان وارد کردن اطلاعات بیومتریکاین‌که شما دقیقا در چه زمانی اطلاعات بیومتریک خود را وارد کرده‌اید نیز یک عامل تاثیرگذار دیگر روی مدت‌زمان صدور این ویزاست.
کامل بودن مدارک شمایکی دیگر از عوامل بسیار مهمی که می‌تواند روی سرعت اخذ ویزای شما تاثیرگذار باشد کامل بودن مدارک شماست. اگر مدارک شما کامل باشد احتمالا با سرعت بیشتری می‌توانید ویزای توریستی خود را دریافت کنید.
وضعیت پرونده شماآخرین فاکتوری که می‌تواند روی این زمان تاثیرگذار باشد نیز وضعیت پرونده شماست.

کشور محل اقامت از فاکتورهای مهم برای زمان صدور ویزای توریستی کانادا

یکی از فاکتورهای کلیدی و بسیار مهمی که می‌تواند روی مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا تاثیرگذار باشد کشوری است که شما در حال حاضر در آن اقامت دارید. برخی از کشورها مانند کشورهای اروپایی دارای سرعت پردازش بالاتری هستند. دلیل این موضوع عدم وجود مشکل در پرونده‌های اروپایی است و البته نباید فراموش کرد که ارتباط بین دولت‌ها نیز می‌تواند تاثیر زیادی روی این موضوع داشته باشد. از طرف دیگر در میان سایر کشورهای دنیا معمولا کشورهایی مانند هند و کشورهای آمریکایی سرعت پردازش بالاتری دارند.

عامل بسیار مهمی دیگری که درباره کشورها وجود دارد این است که برخی از کشورها مانند ایران تقاضای زیادی هرساله برای اخذ ویزای توریستی دارند. همین عامل نیز باعث می‌شود تا حجم درخواست‌ها برای سفارت کانادا در ایران افزایش پیدا کرده و در نتیجه زمان بیشتری طول بکشد تا این درخواست‌ها بررسی شده و نتیجه آنها به افراد متقاضی اعلام شود.

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

زمان ارسال درخواست صدور ویزای توریستی

عامل بسیار مهم دیگری که می‌تواند تاثیر زیادی روی اخذ ویزای توریستی کانادا و زمان صدور این ویزا داشته باشد زمانی است که شما درخواست خود را به منظور اخذ این ویزا ارسال کرده‌اید. برای مثال اگر درخواست خود را در روزهای شلوغ سال مانند فصل تابستان ارسال کنید به علت حجم بالاتری که در این فصل در سفارت کانادا وجود دارد زمان بیشتری طول می‌کشد تا درخواست شما بررسی شده و نتیجه آن نیز به شما اعلام شود. پس حتما باید زمان مناسبی را برای درخواست صدور ویزا انتخاب کنید.

با این حال اگر شما هم مجبور هستید در فصل‌های شلوغ به کشور کانادا سفر کنید و مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا نیز برای شما از اهمیت زیادی برخوردار است بهترین گزینه‌ای که خواهید داشت این است که سعی کنید در این فصل‌ها و ماه‌ها کمی زودتر به فکر دریافت ویزا بیفتید و اقداماتی نظیر جمع‌آوری مدارک موردنیاز را سریع‌تر انجام دهید. با این کار می‌توانید مدیریت زمان بهتری داشته باشید و سر موقع ویزای توریستی خود را دریافت کنید.

زمان وارد کردن اطلاعات بیومتریک و تاثیر آن روی سرعت صدور ویزای توریستی

یکی از فاکتورهای کلیدی و بسیار مهمی که درباره مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا وجود دارد این است که شما دقیقا چه زمانی اطلاعات بیومتریک خود را وارد کرده باشید و درخواست شما به‌صورت حضوری نیز ثبت شده باشد. در واقع اصلی‌ترین مرحله بررسی تقاضای صدور ویزای توریستی کانادا بعد از واردکردن این اطلاعات شروع می‌شود. پس هرچه سریع‌تر بتوانید وقت سفارت بگیرید و اطلاعات بیومتریک خود را وارد کنید به همان میزان در زمان کمتری ویزای توریستی شما صادر خواهد شد.

کامل بودن مدارک نقشی کلیدی در مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا دارد

یکی از نکات اساسی و بسیار مهمی که اکثر افراد در خصوص مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا فراموش می‌کنند کامل بودن مدارک است. اگر مدارک شما نقص داشته باشد وقتی درخواست شما وارد سفارت رسمی کانادا می‌شود برگشت خواهد خورد. در این شرایط شما دو راه کلی پیش رو دارید:

  • اولین راه این است که نسبت به نتیجه بررسی و ارزیابی درخواست خود اعتراض کرده و این اعتراض را با کمک یک مشاور مهاجرتی به سفارت کانادا ارسال کنید.
  • روش دوم این است که مدارک خود را تکمیل کرده و مجددا مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا را طی کنید.

همانطور که احتمالا شما هم متوجه شدید هر دو این روش‌ها احتمالا نیازمند صرف زمان زیادی برای بررسی مجدد خواهند بود. پس بهترین راهی که پیش روی شما قرار دارد این است که سعی کنید از همان ابتدا مدارک خود را به‌صورت کامل تهیه کنید و به این ترتیب از تلف شدن زمان به منظور اعتراض یا ارسال درخواست مجدد جلوگیری کنید.

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

وضعیت پرونده و سرعت بررسی درخواست صدور ویزا

آخرین فاکتوری که می‌تواند به میزان زیادی روی سرعت زمان صدور ویزای توریستی کانادا تاثیرگذار باشد و به شما کمک کند تا بتوانید خیلی سریع ویزای خود را دریافت کنید وضعیت پرونده شماست. وضعیت پرونده در واقع به این موضوع اشاره دارد که آیا شما مشکلی در پرونده درخواست ویزای خود دارید یا خیر؟ معمولا بررسی وجود مشکل در پرونده باید توسط یک متخصص و کارشناس در این حوزه انجام شود.

اگر شما هم به دنبال دریافت خدماتی در این زمینه هستید باید بدانید که خدمات مجموعه ما با مناسب‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت به شما ارائه می‌شود که می‌توانید نهایت بهره را از این خدمات ببرید.

بررسی درخواست صدور ویزای توریستی از چه زمانی آغاز می‌شود؟

بررسی وضعیت پرونده درخواست صدور ویزای توریستی دقیقا از زمانی شروع می‌شود که شما درخواست خود را به طور کامل ارسال کرده باشید. همانطور که گفتیم کامل بودن مدارک یک فاکتور مهم در تعیین مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا خواهد بود. اگر به‌صورت آفلاین و از طریق پست مدارک خود را بارگذاری کنید دقیقا از زمانی روند پرونده شما شروع می‌شود که پرونده شما به سفارت کانادا برسد.

در صورتی که از روش آنلاین برای ارسال درخواست اولیه خود استفاده کنید به محض ارسال درخواست فرایند بررسی مدارک شما آغاز خواهد شد و شما وارد صف متقاضیان برای اخذ ویزای توریستی کانادا قرار می‌گیرید.

آیا می‌توانیم وضعیت پرونده خود را بررسی کنیم؟

بله می‌توانید این کار را انجام دهید؛ ولی بهتر است که سعی کنید در ابتدا اجازه دهید تا مدت زمانی از ارسال درخواست شما بگذرد. معمولا بین یک تا دو ماه به طور میانگین طول می‌کشد تا درخواست‌ها توسط سفارت رسمی کشور کانادا بررسی شود. اگر پس از گذشت این زمان نتیجه‌ای دریافت نکردید بهترین راهی که پیش روی شما قرار دارد این است که سعی کنید از طریق سایت یا شماره تلفن‌های این سفارت با مسئولان مربوطه تماس گرفته و بررسی کنید که آیا درخواست شما به دست آنها رسیده است یا خیر؟

آیا ممکن است برخی از زمان‌های پردازش درخواست‌ها تغییر پیدا کنند؟

بله ممکن است برآوری نسبت به پردازش درخواست خود به منظور اخذ ویزای توریستی کانادا داشته باشید و بر این اساس مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا را مشخص کنید. حال پس از گذشت مدت زمانی ممکن است شما هم این موضوع را تجربه کنید که زمان صدور ویزای شما تغییر پیدا کند. عامل بسیار مهمی که روی این موضوع تاثیرگذار است تعداد برنامه‌هایی است که در هر لحظه به دست سفارت کانادا می‌رسد. این درخواست‌ها همانطور که در بخش‌های قبلی نیز گفتیم به طور مستقیم روی زمان پردازش تاثیر می‌گذارند.

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم به برخی از رایج‌ترین سوالات درباره مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا پاسخ دهیم.

چه عواملی روی مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا تاثیرگذار هستند؟

از جمله مهم‌ترین این عوامل می‌توان به مواردی همچون زمان ارسال درخواست شما، میزان شلوغی برنامه‌های سفارت، زمان ارسال اطلاعات بیومتریک و … اشاره کرد.

آیا می‌توان فرایند صدور ویزای توریستی کانادا را سرعت بخشید؟

بله شما می‌توانید با ارائه مدارک کامل به سفارت کانادا سرعت بررسی درخواست ویزای خود را افزایش دهید و از طرف دیگر از رد شدن درخواست خود و طی کردن دوباره مراحل به میزان زیادی جلوگیری کنید.

سخن پایانی

امروزه یکی از نگرانی‌های اصلی افرادی که قصد دریافت ویزای توریستی کانادا را دارند نگرانی در خصوص مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا است. این مدت زمان به عوامل و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که باید به تمامی آنها توجه داشته باشید. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید اطلاعات خود را درباره این موضوع افزایش دهید یا این‌که به ساده‌ترین شکل ممکن ویزای توریستی خود را دریافت کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات سایت ما نیز دیدن کرده و از آنها استفاده کنید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839