مدت زمان جواب سفارت کانادا

26
دی

  • توسط admin
  • 0

مدت زمان جواب سفارت کانادا برای انواع ویزا

مدت زمان جواب سفارت کانادا برای انواع مختلف ویزاها به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. توجه داشتن به این فاکتورها به شما کمک می‌کند تا بتوانید در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه را دریافت کرده و ویزای خود را بگیرید. بسیاری از افرادی که امروزه علاقه‌مند به اخذ انواع ویزای کشور کانادا هستند معمولا توجهی به این فاکتورها ندارند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا مشکلات زیادی را در روند دریافت ویزای خود تجربه کنند.

از جمله مهم‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار روی مدت زمانی که طول می‌کشد تا شما انواع ویزای خود را بگیرید می‌توان به نوع ویزایی که قصد دریافت آن را دارید، بازه زمانی که قصد ارسال درخواست به منظور دریافت ویزا را دارید، کشوری که در حال حاضر در آن اقامت دارید و مواردی از این قبیل اشاره کرد. در ادامه بیشتر درباره این عوامل و نکات مربوط به آنها صحبت کرده و توضیحاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

اهمیت آشنایی با عوامل تاثیرگذار روی مدت زمان جواب سفارت کانادا

درخواست صدور ویزا همواره می‌تواند یک فرایند دلهره‌آور باشد و چالش‌های بسیار زیادی را نیز برای شما به همراه داشته باشد. این موضوع به خصوص وقتی که شما از نتیجه آن مطمئن نیستید بیشتر شما را اذیت خواهد کرد. مسئله مدت زمان جواب سفارت کانادا به خصوص برای ایرانیان چالش بیشتری دارد؛ چراکه هرساله درخواست بسیاری از ایرانیان رد می‌شود. در این شرایط است که آشنایی با عواملی که روی این مدت زمان تاثیرگذار هستند از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود.

طی کردن مراحل درخواست صدور ویزای کانادا نیازمند داشتن صبر و درک روشن از این موضوع است که این فرایند ممکن است کمی طول بکشد. زمان پردازش می‌تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله نوع ویزا، سالی که در آن قرار دارید، کشور مبدا و بسیاری از موارد دیگر باشد. پس اگر شما بتوانید با این عوامل آشنا شوید می‌توانید پیش‌بینی تقریبی از زمان جواب دادن سفارت کانادا داشته باشید و در نتیجه مشکلات و استرس کمتری را در این مسیر تجربه کنید.

چهار عامل تاثیرگذار روی مدت زمان جواب سفارت کانادا

در این بخش قصد داریم چهار فاکتور تاثیرگذار روی مدت زمان جواب سفارت کانادا به انواع ویزاها را بررسی کرده و توضیحاتی را درباره هریک از آنها در اختیار شما قرار دهیم. پس جدول زیر را بادقت مشاهده کنید تا اطلاعات موردنیاز خود را در این زمینه به دست بیاورید:

عامل تاثیرگذارتوضیحات
نوع ویزانوع ویزایی که شما قصد دریافت آن را دارید به طور مستقیم با مدت زمانی که طول می‌کشد تا درخواست شما پردازش شود در ارتباط است. برای مثال اگر قصد دریافت ویزای سرمایه‌گذاری داشته باشید زمان بیشتری طول می‌کشد تا وقتی که قصد دارید ویزای توریستی کشور کانادا را دریافت کنید.
زمانی که درخواست خود را ارسال کرده‌ایدبرخی از ماه‌ها و فصول سال هستند که تعداد درخواست‌هایی که به دست سفارت کانادا می‌رسد معمولا زیاد هستند. در این فصول زمان بیشتری طول می‌کشد تا درخواست صدور ویزای شما بررسی شده و نتیجه آن به شما اعلام شود.
آماده بودن مدارک شماهرچه مدارک شما کامل‌تر و آماده‌تر باشد به همان میزان سرعت رسیدگی به پرونده شما نیز بیشتر خواهد شد و جواب درخواست صدور ویزای شما در زمان کمتری ارسال خواهد شد.
کشوری که درخواست خود را از آن ارسال می‌کنیدکشوری که شما در حال حاضر در آن اقامت دارید عامل مهم دیگری است که روی مدت زمان جواب سفارت کانادا تاثیرگذار است. سفارت کانادا در برخی از کشورها معمولا پرونده‌های بیشتری دارد و نیازمند زمان بیشتری برای بررسی درخواست‌ها خواهد بود.

در صورتی که شما هم درباره هریک از این عوامل تاثیرگذار روی زمان جواب دادن سفارت کانادا به هریک از انواع ویزاهای این کشور سوالاتی در ذهن دارید یا نیازمند دریافت خدمات مشاوره هستید حتما از خدمات ارائه شده توسط مجموعه ما در این زمینه نیز بهره‌مند شوید.

مدت زمان جواب سفارت کانادا

میانگین زمان بررسی درخواست صدور ویزای کانادا چقدر است؟

اولین نکته‌ای که باید در خصوص میانگین مدت زمان جواب سفارت کانادا به آن دقت داشته باشید این است که نمی‌توان این میانگین زمان را تضمین کرد و تنها می‌توان آن را تخمین زد. همانطور که در بخش‌های قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم این میانگین زمان به عوامل مختلفی بستگی دارد. از طرف دیگر نباید فراموش کرد که نوع درخواست شما نیز عامل بسیار مهم دیگری است که می‌تواند روی این زمان اثرگذار باشد. اگر درخواست خود را به‌صورت آنلاین ارسال کرده باشید در زمان کوتاه‌تری توسط سفارت کانادا دریافت و پردازش می‌شود.

این در حالی است که اگر درخواست خود را با استفاده از پیک ارسال کرده باشید زمان بیشتری طول می‌کشد تا به دست سفارت رسیده و موردبررسی قرار گیرد. در ادامه میانگین مدت زمان جواب سفارت کانادا را برای برخی از انواع ویزاها بررسی خواهیم کرد:

زمان پاسخ ویزای Express Entry

ویزای Express Entry یکی از انواع ویزاهای کشور کانادا به شمار می‌آید که اجازه ورود کارگران ماهر و نیروهای کاری متخصص در یک زمینه را به این کشور فراهم می‌کند. از طرف دیگر این نوع ویزا شامل برنامه‌های استانی نیز می‌شود که باید به آن دقت داشته باشید. در 80 درصد مواقع میانگین مدت زمان جواب سفارت کانادا برای دریافت این ویزا 6 ماه به طول می‌انجامد. دقت داشته باشید که این 6 ماه از زمانی محاسبه می‌شود که شما درخواست خود را به دست سفارت رسمی کشور کانادا برسانید.

نکته بعدی که باید به آن دقت داشته باشید این است که این زمان پردازش که به‌صورت میانگین گفته شد شامل زمان لازم برای ارسال فهرست اکسپرس اینتری، دریافت دعوت‌نامه از کارفرما و آماده‌سازی مدارک به منظور اخذ این ویزا نمی‌شود. پس اگر شما هم قصد دارید که طی یک بازه زمانی یک ساله بتوانید ویزای اکسپرس اینتری خود را در کشور کانادا دریافت کنید بهتر است که این زمان‌بندی را مدنظر قرار دهید و در زمان مناسب مراحل دریافت این ویزا را آغاز کنید.

ویزای Express Entry

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره این مراحل می‌توانید از خدمات ارائه شده در سایت ما استفاده کنید.

میانگین زمان دریافت ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا از دیگر انواع ویزاهای این کشور به شمار می‌آید. یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که روی میانگین مدت زمان جواب سفارت کانادا برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور تاثیرگذار است کشوری است که شما در آن اقامت دارید. کوتاه‌ترین زمانی که برای پردازش درخواست صدور ویزای تحصیلی کشور کانادا وجود دارد 8 هفته است؛ ولی برخی از متقاضیانی که از کشورهای مختلف درخواست خود را ثبت می‌کنند ممکن است تا 17 هفته هم منتظر پردازش درخواست صدور ویزای خود باشند.

نکته مهمی که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که زمان پردازش درخواست صدور ویزای تحصیلی کشور کانادا نیز به حجم درخواست‌های دریافتی توسط سفارت کشور کانادا وابسته خواهد بود. پس اگر نزدیک به آغاز سال تحصیلی جدید در کانادا درخواست خود را ثبت کرده‌اید باید این انتظار را داشته باشید که بررسی و پردازش درخواست شما کمی طول بکشد.

میانگین زمان مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا

از دیگر انواع ویزاهایی که امروزه شما می‌توانید در کشور کانادا اقدام به دریافت آن کنید ویزای کار پس از فارغ التحصیلی در این کشور است. با دریافت این ویزا شما می‌توانید خیلی راحت در این کشور اقامت داشته باشید. یکی از سوالات رایجی که در خصوص این موضوع پرسیده می‌شود این است که میانگین مدت زمان جواب سفارت کانادا برای دریافت این نوع ویزا چقدر خواهد بود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بسته به روشی که شما برای اخذ مجوز استفاده می‌کنید این مدت زمان متغیر خواهد بود.

اگر درخواست خود را به‌صورت آنلاین به ثبت برسانید حداکثر ظرف 134 روز این درخواست موردبررسی قرار گرفته و نتیجه آن نیز به شما اعلام می‌شود. پس بهتر است که سعی کنید درخواست خود را به‌صورت آنلاین ثبت کنید که مشکلات کمتری در این زمینه برایتان به وجود بیاید.

مجوز کار

مدت زمان دریافت کارت اقامت دائم

گاهی اوقات ممکن است شما نیاز داشته باشید که کارت اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنید. در صورتی که این موضوع برای شما هم از اهمیت زیادی برخوردار است دقت داشته باشید که پردازش کارت اقامت دائم جدید معمولا 36 روز یا چند روز بیشتر طول می‌کشد. با این حال گاهی اوقات ممکن است شما نیاز داشته باشید که کارت اقامت دائم خود را تمدید یا تعویض کنید. باید توجه داشته باشید که در این شرایط ممکن است پردازش درخواست شما 70 روز یا حتی کمی بیشتر نیز به طول بینجامد.

میانگین زمان دریافت ویزای حمایت از همسر برای اقامت دائم

اگر با انواع روش‌های مهاجرت به کانادا آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که یکی از بهترین روش‌هایی که در این زمینه وجود دارد روش حمایت از همسر برای اخذ اقامت دائم است. در این روش شما برای این‌که بتوانید از همسر خود حمایت کرده و ویزای دائم را برای او دریافت کنید حداقل نیازمند صرف زمان 12 ماه خواهید بود. در واقع درخواستی که شما در این زمینه ثبت می‌کنید ممکن است 12 ماه یا حتی کمی بیشتر طول بکشد تا توسط سفارت و اداره مهاجرت کشور کانادا پردازش شود.

نکته مهمی که دوباره باید در اینجا به آن دقت داشته باشید این است که میانگین مدت زمان جواب سفارت کانادا به منظور اخذ این نوع اقامت به محل زندگی و اقامت فعلی همسر بستگی دارد. با این حال به طور میانگین بین 12 تا 16 ماه طول می‌کشد تا درخواست‌های شما بررسی شود. از طرف دیگر استانی که شما قصد مهاجرت به آن را دارید فاکتور کلیدی و بسیار مهم دیگری است که می‌تواند به طور مستقیم روی این موضوع تاثیرگذار باشد. برای مثال اگر قصد مهاجرت به استان کبک را داشته باشید پردازش درخواست شما حداقل 25 ماه به طول می‌انجامد.

ویزای حمایت از همسر برای اقامت دائم

مدت زمان بررسی ویزای توریستی کانادا

میانگین زمانی که طول می‌کشد تا درخواست صدور ویزای توریستی شما بررسی شده و نتیجه آن توسط سفارت رسمی کشور کانادا به شما اعلام شود تقریبا 10 تا 27 روز خواهد بود. دوباره عواملی که در بخش‌های قبلی نیز درباره آن‌ها صحبت کردیم می‌توانند روی این مدت زمان تاثیرگذار باشند که باید این موضوع را مدنظر قرار دهید. پس اگر قصد دارید سروقت ویزای توریستی خود را دریافت کنید بهتر است که به موقع اقدام کنید تا در زمان مدنظرتان بتوانید ویزای خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم به برخی از رایج‌ترین سوالات درباره میانگین مدت زمان جواب سفارت کانادا پاسخ دهیم.

آیا نوع ویزا روی مدت زمان جواب سفارت کانادا به درخواست صدور ویزا تاثیرگذار است؟

بله یکی از فاکتورهای کلیدی و بسیار مهمی که روی میانگین زمان جواب داده سفارت کانادا تاثیرگذار است نوع ویزایی است که شما قصد دریافت آن را دارید. برای مثال ویزای توریستی در کمتر از یک ماه تحویل داده می‌شود و این در حالی است که ویزای سرمایه‌گذاری یا سایر انواع ویزاها معمولا زمان بیشتری طول می‌کشند.

چگونه ویزای خود را سریع‌تر دریافت کنیم؟

در اولین قدم سعی کنید با پیش‌بینی زمان دریافت نتیجه ویزا در زمان مناسب اقدام به ارسال درخواست خود کنید. در گام بعدی نیز حتما تلاش کنید تا مدارک کاملی را به سفارت رسمی کشور کانادا ارائه دهید تا درخواست شما رد نشود. به این ترتیب می‌توانید در کمترین زمان ممکن ویزای خود را دریافت کنید.

سخن پایانی

امروزه عوامل و فاکتورهای مختلفی وجود دارند که روی میانگین مدت زمان جواب سفارت کانادا برای انواع ویزاهای مختلف تاثیرگذار هستند. با در نظر گرفتن این پارامترها می‌توانید برآورد دقیق‌تری از زمان دریافت جواب سفارت خواهید داشت. در صورتی که شما هم نگرانی‌های زیادی در این زمینه دارید پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات ارائه شده توسط آژانس راز مهاجر نیز استفاده کرده و از مزایای این خدمات نهایت بهره را ببرید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با این لینک مراجه کنید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839