مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا

03
بهمن

  • توسط admin
  • 0

مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت تحصیلی امروزه به‌عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت کشور کانادا به شمار می‌آید که بسیاری از افراد از این روش استفاده کرده و فرایند مهاجرت خود را طی می‌کنند. یکی از سوالات مهمی که برای اکثر دانشجویان در این مسیر به وجود می‌آید این است که مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا چقدر است و این مدت زمان به چه عوامل و فاکتورهایی بستگی دارد؟

در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره این عوامل و فاکتورها صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی کانادا به چه عواملی بستگی دارد؟

به طور میانگین باید دقت داشته باشید که مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی که شما دریافت می‌کنید بین 6 ماه تا 5 سال خواهد بود. حال ممکن است این سوال برای شما هم به وجود بیاید که مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا به چه عواملی بستگی دارد؟ در جدول زیر قصد داریم توضیحات کاملی را درباره این عوامل و فاکتورها در اختیار شما قرار دهیم.

عامل تاثیرگذار روی مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی کاناداتوضیحات
دوره تحصیلی که در آن شرکت کرده‌ایدیکی از فاکتورهای کلیدی و مهمی است که روی این مدت زمان تاثیر می‌گذارد. برخی از دوره‌های تحصیلی معمولا نیازمند زمان بیشتری نسبت به سایر دوره‌های تحصیلی هستند.
مقطع تحصیلی که در آن شرکت کرده‌ایدمقطع تحصیلی عامل مهم دیگری است که می‌تواند روی این زمان تاثیرگذار باشد. برای مثال تحصیل در مقطع کارشناسی زمان بیشتری نسبت به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیاز دارد.
دانشگاهی که در آن ثبت نام کرده‌ایدبرخی از دانشگاه‌ها دوره‌های تحصیلی خود را با زمان بیشتری ارائه می‌دهند و در نتیجه اعتبار ویزای شما برای تحصیل در این دانشگاه‌ها بیشتر خواهد بود.

در بخش‌های بعدی توضیحات جزئی‌تری را درباره هریک از این عوامل تاثیرگذار روی مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا در اختیار شما قرار خواهیم داد.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا

دوره تحصیلی که در آن شرکت کرده‌اید

همانطور که گفتیم اولین عاملی که می‌تواند روی مدت زمان اعتبار ویزای شما تاثیر مستقیم بگذارد دوره تحصیلی است که در آن شرکت کرده‌اید. برای مثال گاهی اوقات ممکن است شما در دوره‌های کوتاه‌مدت تحصیلی شرکت کنید که تنها نیازمند صرف 6 ماه زمان هستند تا بتوانید مدرک خود را دریافت کنید. از طرف دیگر دوره‌های تحصیلی تابستانی معمولا طی یک بازه زمانی 3 ماهه مدرک شما را در اختیارتان قرار می‌دهند. از طرف دیگر رشته تحصیلی شما که در دوره تحصیلی مشخص می‌شود نیز می‌تواند این زمان را کاهش یا افزایش دهد.

برخی از رشته‌های دانشگاهی وجود دارند که نیازمند صرف زمان بیشتری هستند و در نتیجه مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا برای آنها بیشتر خواهد بود. برای مثال تحصیل در رشته پزشکی نیازمند حداقل 5 سال زمان است و این در حالی است که رشته‌های مهندسی طی یک بازه زمانی 4 ساله مدرک کارشناسی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

مقطع تحصیلی شما

عامل بسیار مهم دیگری که می‌تواند تاثیر مستقیمی روی مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا داشته باشد مقطع تحصیلی است که مشغول به تحصیل در آن هستید. در خصوص این موضوع باید دقت داشته باشید که اعتبار ویزا برای هریک از مقاطع تحصیلی به شکل زیر خواهد بود:

  • با تحصیل در مقطع کارشناسی شما اجازه دارید برای حداقل سه و حداکثر 5 سال در کشور کانادا اقامت داشته باشید و ویزای شما نیز برای این مدت زمان اعتبار خواهد داشت.
  • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد: برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید دقت داشته باشید که حداقل زمان اعتبار ویزای شما 2 سال و حداکثر زمان اعتبار نیز 3 سال خواهد بود.
  • تحصیل در مقطع دکترا: مقطع دکترا از جمله مقاطع تحصیلی است که اعتبار ویزای آن نسبت به سایر انواع ویزاهای تحصیلی بیشتر است. با تحصیل در مقطع دکترا شما می‌توانید برای حداقل 3 و حداکثر 5 سال در کشور کانادا اقامت داشته باشید و درصورتی که رساله دکترا شما نیازمند صرف زمان بیشتری باشد شما می‌توانید این اعتبار را تمدید کنید که البته برای این کار نیز شرایط خاصی وجود دارد.
مقطع تحصیلی

دانشگاهی که شما نامه پذیرش خود را از آن دریافت کرده‌اید

دانشگاه یا موسسه آموزشی که شما موفق شده‌اید نامه پذیرش خود را از آن دریافت کنید عامل بسیار مهم دیگری است که می‌تواند روی مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا تاثیرگذار باشد. برخی از دانشگاه‌ها دوره‌های تحصیلی خود را به‌صورت فشرده‌تری برگزار می‌کنند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا اعتبار ویزای شما برای تحصیل در این دانشگاه‌ها کمتر باشد. این در حالی است که برخی دیگر از دانشگاه‌های کشور کانادا دوره‌های خود را به شکل منعطف‌تری برگزار می‌کنند و در نتیجه اعتبار ویزای تحصیلی شما در این دانشگاه‌ها بیشتر خواهد بود.

آیا می‌توان پس از اتمام اعتبار ویزای تحصیلی آن را تمدید کرد؟

بله وقتی مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا شما به اتمام می‌رسد این امکان برای شما وجود خواهد داشت که بتوانید خیلی راحت ویزای خود را تمدید کنید. برای این کار دو راه وجود دارد. راه اول این است که در صورتی که استاد شما در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا اجازه دهد زمان بیشتری را برای رساله دکترا یا پایان‌نامه کارشناسی ارشد دریافت کرده و به این ترتیب اعتبار ویزای خود را تمدید کنید. راه دوم این است که پس از اتمام اعتبار ویزا، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری در این کشور تبدیل کنید.

برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری شما باید ابتدا مجوز کار در کشور کانادا را دریافت کرده و در گام بعدی مراحل تمدید ویزای خود را از طریق اداره مهاجرت این کشور دنبال کنید.

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم به برخی از رایج‌ترین سوالات درباره مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا پاسخ دهیم.

کدام رشته‌ها بیشترین میزان اعتبار ویزای تحصیلی را دارند؟

معمولا رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی بیشترین میزان اعتبار ویزای تحصیلی را دارند.

آیا امکان تمدید ویزای تحصیلی وجود دارد؟

بله شما در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا با نظر استاد راهنمای خود می‌توانید این کار را انجام دهید و از طرف دیگر می‌توانید ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و به این ترتیب ویزایی که دارید را تمدید کرده و اقامت بیشتری در کشور کانادا داشته باشید.

سخن پایانی

مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا بین 6 ماه تا 5 سال متغیر خواهد بود و به عوامل زیادی از جمله دوره تحصیلی، دانشگاهی که در آن مشغول به تحصیل هستید و مقطع تحصیلی شما بستگی دارد. اگر شما هم قصد دارید اطلاعات بیشتری را در این زمینه به دست بیاورید حتما باید از خدمات مشاوره آژانس راز مهاجر ما در این زمینه بهره‌مند شوید.جهت اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839