صفر تا صد ویزای امارات

05
آذر

 • توسط admin
 • 0

صفر تا صد ویزای امارات (دبی)

امارات متحده عربی یکی از کشورهای همسایه در جنوب ایران است که با کشورمان ایران مرز مشترک آبی دارد. هر ساله بسیاری از ایرانی‌ها برای تجارت و تفریح به این کشور سفر می‌کنند. شیخ نشین دبی در امارات متحده عربی در 6 ماهه نخست سال 2022 جزو 3 شهر اول با بیشترین جذب توریست در دنیا بوده و بیش از 14.5 میلیون نفر بازدیدکننده در همین سال داشته است.
ایرانی‌ها برای ورود به این کشور نیاز به ویزای امارات دارند. البته امارات متحده عربی برای صدور ویزا برای ایرانی‌ها چندان سختگیری نمی‌کند و شما می‌توانید در مدت کوتاهی پس از ارائه درخواست، ویزای خود را دریافت کنید.

انواع ویزای امارات

امارات هم مانند خیلی از کشورهای نیازمند ویزا دو نوع ویزای سینگل و مولتیپل صادر می‌کند. اگر نیاز دارید درباره ویزای سینگل و مولتیپل بیشتر بدانید به صفحه ویزا مراجعه کنید.
دارندگان ویزای سینگل فقط یک بار اجازه ورود به خاک امارات را دارند، ولی افراد با ویزای مولتیپل در مدت زمان ویزایشان هر تعداد باری که بخواهند در خاک امارات رفت و آمد کنند.

انوای ویزای امارات

متقاضیان ورود به امارات بسته به هدف خود از سفر به این کشور می‌توانند برای 4 نوع ویزا درخواست دهند:

 1. ویزای توریستی امارات
  ویزای توریستی امارات در بازه‌های 14 تا 90 روز با هدف سفر و تفریح یا هر هدف کوتاه مدت دیگر صادر می‌شود.
 2. ویزای ترانزیت امارات
  ویزای ترانزیت امارات به مدت ۴۸ یا ۹۶ ساعت، برای افرادی که از امارات به عنوان مقصد ترانزیتی استفاده می‌کنند صادر می‌شود.
 3. ویزای اقامت بلند مدت امارات (ویزای سرمایه گذاری)
  این ویزا برای دوره 5 تا 10 ساله برای کسانی که مبلغ قابل توجهی در این کشور سرمایه گذاری کند، صادر می‌شود.
 4. ویزای اقامت کوتاه مدت امارات (ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای همراه و ویزای بازنشستگی)
ویزای تحصیلی:این ویزا برای متقاضیان تحصیل در امارات به صورت یک ساله صادر می‌شود و به صورت سالیانه تا پایان مدت تحصیل تمدید می‌شود.
ویزای کار امارات:ویزای کار امارات برای افرادی که از یک شرکت اماراتی پیشنهاد کاری دارند، به مدت 30 روز صادر می‌شود و قابل تمدید به مدت 30 روز دیگر نیز هست. در این مدت شما باید برای مجوز اقامت در امارات اقدام کنید که بسته به صلاحدید مقامات امارات و هدف سفرتان 1 تا 3 ساله صادر می‌شود.
ویزای همراه امارات:ویزای همراه امارات برای همسر و فرزندان زیر 18 سال افرادی که مجوز اقامت در امارات را دارند، در بازه‌های 1 تا 3 ساله صادر می‌شود. این ویزا را حتما باید 30 روز قبل از اتمام زمان ویزا تمدید کرد.
ویزای بازنشستگی امارات:این ویزا برای کسانی که برای افراد بازنشسته بالای 55 سال سن صادر می‌شود و امکان تمدید مجدد آن برای 5 سال وجود دارد.

چطور ویزای امارات بگیریم؟

برای ورود به هر کدام از شیخ نشین‌های امارات متحده عربی مثل دبی، ابوظبی و … نیاز به اخذ ویزای امارات دارید. صدور ویزا در امارات توسط اداره مهاجرت و وزارت کار این کشور انجام می‌شود. درخواست صدور ویزا در این دو مرجع صدور ویزا فقط از طریق کارگزاری‌های معتبر و شرکت‌های خدمات مسافرتی قابل پذیرش است. بنابراین افراد خودشان نمی‌توانند برای اخذ ویزای دبی اقدام کنند. اگر بلیط یکی از خطوط هوایی ملی امارات (National Airlines Emirates)، اتحاد ایرویز (Etihad Airways)، فلای دبی (Fly Dubai) و ایر عربیا (Air Arabia) را بخرید و یا برخی از هتل‌های خاص را در دبی رزرو کنید، آن‌ها خودشان برای صدور ویزای امارات اقدام می‌کنند. اما اگر واجد این شرایط نیستید، باید از شرکت‌های خدمات مسافرتی درخواست کنید تا برای صدور ویزای شما اقدام کنند. شرکت راز مهاجر نیز به عنوان یکی از کارگزارهای معتبر ویزای دبی در اسرع وقت ویزای امارات را برای شما صادر می‌کند.

ویزای فرودگاهی امارات

مدارک ویزای توریستی امارات

 • اسکن واضح رنگی از صفحه اول گذرنامه با اعتبار بیشتر از 6 ماه
 • عکس با پس زمینه سفید
 • اسکن صفحه اول و دوم
 • اسکن پشت و روی کارت ملی
 • مدارک سفر شامل رزرو بلیط و هتل
 • اسکن ویزاهای قبلی در صورت وجود
  اگر ویزای یکی از کشورهای حوزه شینگن، ویزا به ایالات‌متحده آمریکا، انگلستان، کانادا، روسیه، استرالیا یا نیوزلند را دارید، آن را ضمیمه درخواستتان کنید.
 • در صورت نیاز ممکن است از متقاضی مدارک اثبات تمکن مالی، اثبات آدرس محل زندگی و گواهی ازدواجش درخواست شود.

مدت زمان صدور ویزای امارات

ویزای امارات معمولا در طی 2 تا 4 روز کاری بدون در نظر گرفتن روزهای تعطیل رسمی ایران و سفارت صادر می‌شود، اما گاهی ممکن است این روند 7 تا 10 روز هم به طول انجامد. برای اخذ ویزای امارات لازم نیست شما هیچ کاری جز ارسال مدارک مورد نیاز برای کارگزار خود انجام دهید. اگر برای دریافت ویزا عجله دارید، با پرداخت مبلغی بیشتر می‌توانید روند صدور ویزای امارات را برای خود تسریع دهید و ویزای خود را در طی 1 تا 3 روز کاری دریافت کنید.

مدت زمان صدور ویزای امارات

شرایط اخذ ویزای امارات

با توجه به روابط دیپلماتیک دو کشور قوانین صدور ویزای امارات برای ایرانی‌ها دچار چالش و دگرگونی می‌شود. مثلا مطابق یکی از قوانین صدور ویزا برای مردهای ایرانی مجرد زیر 50 سال برای مدتی ممنوع شد. اما بعد از مدتی این قانون لغو شد. برای اطلاع از آخرین تغییرات قوانین صدور ویزای امارات می‌توانید با کارشناس‌های راز مهاجر تماس بگیرید. اما قوانین کلی به صورت عمومی به شرح زیر هستند:

 1. امکان دریافت ویزای امارات به صورت شخصی و انفرادی وجود ندارد و روند صدور ویزا حتما باید توسط کارگزار رسمی صدور ویزای امارات انجام شود.
 2. امکان صدور ویزای برای افراد زیر 18 سال و بالای 70 سال به صورت انفرادی وجود ندارد و این افراد حتما باید با یک همراه اقدام به دریافت ویزا کنند.
 3. برای سفر به امارات حتما باید بیمه مسافرتی داشته باشید که توسط کارگزار درخواست کننده ویزا برایتان صادر خواهد شد.
 4. بانوانی که به تنهایی به امارات سفر می‌کنند یک گواهی عدم اعتراض (NOC) از پدر و همسرشان باید ضمیمه درخواست خود کنند.
 5. در صورتی که در امارات میزبان دارید باید مدارکی بابت اثبات رابطه‌تان، وضعیت اقامت میزبان و همچنین وضعیت مالی وی ارائه کنید.
شرایط اخذ ویزای امارات

قوانین جدید صدور ویزای توریستی امارات

تا قبل از این ویزای توریستی امارات به مدت 30 روز برای متقاضیان صادر می‌شد. اما اکنون امکان صدور ویزای 60 روزه نیز برای متقاضیان ویزای امارات فراهم است. همچنین در صورت نیاز امکان تمدید ویزای توریستی تا دو بار وجود دارد.
در نظر داشته باشید که افرادی که قبل از تمام شدن مدت ویزایشان برای تمدید ویزا اقدام نمی‌کنند بابت هر روز اقامت بیشتر باید 100 درهم جریمه پرداخت نمایند.
مطابق قوانین جدید افراد زیر نیازی به تمدید ویزای خود ندارند:

 • بازدیدکننده‌ها و گردشگرهای ساکن کشورهای شورای همکاری خلیج فارس.
 • همراهان اتباع شورای همکاری خلیج فارس
 • افراد دارای مجوز ورود ویژه
 • افراد دارای مجوز ۹۶ ساعته برای ماموریت‌های ویژه
قوانین جدید صدور ویزای توریستی امارات

ویزای مولتی امارات

اگر جزو کسانی هستید که زیاد به کشور امارات سفر می‌کنید، می‌توانید برای صدور ویزای مولتی 5 ساله امارات درخواست دهید. با داشتن این ویزا می‌توانید هر چند باری که بخواهید در طول مدت ویزایتان به خاک این کشور رفت و آمد داشته باشید. البته در نظر داشته باشید که در هر بار ورود می‌توانید 90 روز در امارات بمانید و مجموعا با ویزای مولتی امارات اجازه دارید، 180 روز در خاک این کشور اقامت داشته باشید.
البته برای دریافت ویزای مولتی امارات علاوه بر مدارک ذکر شده باید تمکن مالی و مدارک دیگری را نیز به اداره مهاجرت و وزارت کار این کشور ارائه کنید.
در صورتی که قصد دریافت ویزای مولتی امارات را دارید، می‌توانید از کارشناسان ویزای امارات راز مهاجر مشاوره تخصصی بگیرید.

ویزای مولتی امارات

هزینه ویزای امارات

هزینه ویزای امارات بسته به این که ویزای سینگل یا مولتی درخواست می‌‌کنید و هدفی که از سفر به این کشور دارید، متفاوت است. در صورتی که تمایل به دریافت انواع ویزای امارات را دارید، با کارشناسان ویزای امارات در راز مهاجر تماس بگیرید.

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی امارات

صدور ویزای توریستی امارات با استفاده از مشاوره تخصصی کارشناسان ویزای امارات در راز مهاجر با کمترین ریسک خواهد بود، اما تجربه ما نشان داده که در موارد زیر احتمال رد شدن درخواست صدور ویزای متقاضی امکان پذیر است:

 1. ناواضح بودن اسکن مدارک هویتی و یا ایجاد تغییرات دست نویس در اسکن مدارک
 2. اشتباه تایپی در فرم درخواست وسزا
 3. سابقه کیفری یا سو پیشینه
 4. عکس تار و ناواضح یا عکس های خیلی قدیمی
 5. افرادی که قبلا برای ویزای توریستی درخواست داده اند اما در مدت ویزایشان وارد خاک این کشور نشده اند.
دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی امارات

عودت وجه ریجکتی ویزای امارات

از آن جایی که هزینه پرداخت شده به کارگزار صرف بررسی پرونده شما می‌شود، ‌در صورت ریجکت شدن ویزای امارات هیچ مبلغی به متقاضی مسترد نخواهد شد.

مراحل اخذ ویزای توریستی امارات

 1. ارتباط با یکی از کارگزارهای رسمی ویزای امارات
  راز مهاجر به عنوان یکی از کارگزارهای رسمی ویزای امارات به شما برای دریافت ویزای دبی در اسرع وقت کمک خواهد کرد.
 2. ارسال مدارک از طریق ایمیل
 3. پرداخت هزینه‌ها
 4. پردازش ویزا (3 تا 7 روز کاری در ویزای عادی و 1 تا 3 روز کاری در ویزای فوری)
 5. صدور ویزا

در صورتی که قصد تمدید ویزای خود را دارید، کافیست عکس ویزای خود را برای کارشناسان راز مهاجر ارسال کنید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839