ریجکت ویزای کانادا

05
فروردین

  • توسط admin
  • 0

ریجکت ویزای کانادا – دلایل و راه حل ها

فهرست مطالب

ریجکت ویزای کانادا

ریجکت ویزای کانادا می تواند بسیار نارحت کننده باشد زیرا می تواند برنامه های سفر، کار یا تحصیل شما را خراب کند. اگر درخواست شما برای ویزای کانادا ریجکت شده است، همچنان می توانید برخی از مراحل را برای دریافت ویزای کانادا انجام دهید.

ویزای اقامت موقت (TRV) یا ویزای بازدیدکننده یک سند رسمی در است که نشان می دهد خطوط هوایی به شما اجازه سوار شدن به هواپیماو یا ورود به کانادا در بندر ورودی را می دهند. TRV نشان می دهد که شما شرایط ورود به کانادا را به عنوان یک بازدید کننده، دانشجو یا کارگر دارا هستید. بنابراین، شما باید برای مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) باید درخواست TRV کنید، که این سند را قبل از آمدن به کانادا صادر می شود.

دلایل عمده ریجکت ویزای کانادا

1- اثبات تمکن مالی

شما باید برای تمام هزینه های اقامت خود در کانادا بودجه کافی داشته باشید. حداقل مقدار مشخصی وجود ندارد. همه چیز به مدت اقامت شما و صلاحدید افسر بستگی دارد. شما باید حداقل 150 دلار کانادا در روز برای اقامت خود به عنوان بازدیدکننده داشته باشید.

مقدار تمکن مالی اعلام شده در وبسایت رسمی دولت کانادا برای هر فرد

تعداد
اعضای خانواده
وجوه مورد نیاز
(به دلار کانادا)
1$13,757
2$17,127
3$21,055
4$25,564
5$28,994
6$32,700
7$36,407
اگر تعداد افراد بیشتر از هفت نفر باشد به ازای هر نفر$3,706

2- منبع وجوه

IRCC بررسی میکند تا ببیند چگونه وجوه ارائه شده را جمع آوری کرده اید. واریزهای غیر منسجم به حساب های بانکی شما می تواند توجه آنها را جلب کند. اگر متقاضی اعلام کرده است که برای پشتیبانی از درخواست ویزای خود به مقدار مشخصی پول دسترسی دارد، باید این موضوع را با مستندات ثابت کند.

منبع وجوه

3- وضعیت شغلی فعلی

بهترین راه برای نشان دادن منبع سرمایه خود این است که ثابت کنید شاغل هستید. فقدان شغل ممکن است شانس تایید شما را کاهش دهد. داشتن شغل در کشور فعلیتان ، نشان دهنده یکی از مهم‌ترین پیوندهای اجتماعی با کشور محل اقامت شما است که نشان می‌دهد وقتی سفرتان به کانادا تمام شد، باز خواهید گشت.

4- عدم فرصت شغلی در کشور مبدا

اگر نرخ بیکاری در کشور محل اقامت شما بالا باشد، این می تواند بر درخواست TRV شما تأثیر منفی بگذارد. اگر افسر مهاجرت معتقد است که به دلیل سفر به کانادا احتمالاً شغل خود را از دست می دهید یا اگر در حال حاضر کار نمی کنید بعید است که بتوانید شغلی پیدا کنید، این موضوع می تواند دلیل رد ویزای کانادا شما باشد.

عدم فرصت شغلی در کشور مبدا

5- عدم ارائه مدارک کافی و دقیق

شما باید ارتباطات خود را با کشور خود با مدرک نشان دهید. این اسناد همچنین ثابت می کند که شما پس از اتمام مدت زمان تعیین شده ویزای خود به کشور خود باز خواهید گشت. به طور کلی، ارائه شواهد بیش از حداقل مورد نیاز IRCC کاری عاقلانه است. اغلب، ارائه اسناد تنها مبتنی بر چک لیست اسناد آنلاین IRCC برای ایجاد یک درخواست ویزای قوی کافی نیست.

6- هدف از بازدید (سفر)

هنگامی که برای TRV درخواست میکنید ، ارائه هدف سفر و مدت زمانی که می خواهید بمانید ضروری است. در درخواست خود، باید افسر را متقاعد کنید که نیت شما از سفر واقعی است. اگر شما توضیحات کافی در مورد هدف سفر خود به کانادا نداشته باشید، شانس دریافت تاییدیه ویزای کانادای شما کاهش می یابد.

هدف از بازدید

7- تاریخچه سفر

اگر متقاضی قبلاً خارج از کشور خود نبوده یا به خارج از کشور خود سفر نکرده است، IRCC معمولا نه همیشه درخواست‌ها را رد می‌کند. گاهی اوقات حتی زمانی که متقاضی سابقه سفر زیادی دارد هم میتواند باعث ریجکت ویزای کانادا شود. اولویت اخذ ویزای کانادا برای افرادی است که یک سفر خارجی به یک کشور مورد تایید سفارت کانادا را، داشته باشند.

8- پیوندهای خانوادگی

روابط خانوادگی شما در کانادا یا کشور محل سکونت شما دلایل مشترکی برای رد ویزا است. اگر خانواده ای در کانادا دارید، این می تواند امتیازی منفی برای شما باشد ، زیرا که ممکن است پس از بازدیدتان نخواهید به کشور خود بازگردید.

9- سایر پیوندها با کشور اصلی

شایع ترین دلیل برای ریجکت ویزای توریستی کانادا عدم ارتباط با کشور خود است. شما باید بتوانید مدرکی دال بر روابط با کشور خود ارائه دهید، که دلیل محکمی برای بازگشت به کشور خود پس از بازدید از کانادا باشد. شما باید روابط مالی، خانوادگی یا اجتماعی داشته باشید که نیاز به حضور فیزیکی دارند.

10- مدت اقامت

افرادی که در درخواست خود اعلام می کنند که می خواهند برای مدت طولانی تری بمانند معمولاً به بودجه مالی قابل توجهی نیاز دارند. از آنجایی که بازدیدکنندگانی که به کانادا می‌آیند می‌توانند حداکثر تا 6 ماه اقامت داشته باشند، بسیاری از مردم فکر می‌کنند که در درخواست باید «6 ماه» را به عنوان مدت اقامت بگویند. با این حال، “مدت اقامت ارائه شده” یکی از دلایل ریجکت ویزای کانادا است زیرا احتمال اینکه متقاضی به موقع خارج نشود، بیشتر می شود.

11- ارائه اطلاعات نادرست

یکی از مواردی که درخواست‌های مهاجرت خود باید مد نظر قرار دهید ، باید اطمینان حاصل کنید که فرم‌ها به‌طور دقیق و کامل پر شده است . اگر اطلاعات مورد نیاز رو به طور عمدی وارد نکنید ، منجر به ریجکت درخواستشما خواهد شد و احتمالاً منجر به اتهام ارائه نادرست خواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد . فرد برای مدت معینی از ورود به کانادا منع می شوند. و درخواست های مهاجرتی شما در آینده با شک و تردید بررسی می شود.

12- ارائه اسنادی که معتبر به نظر نمی رسند

اگر سند شما واقعی به نظر نرسد، درخواست رد می شود و ممکن است به همین دلیل (عدم اعتبار) ، در درخواست مجدد نیز دچار مشکل شوید. اگر IRCC قبول نکند که اسناد یا اطلاعاتی که ارائه کرده‌اید معتبر هستند، این موضع می‌تواند دلیلی برای رد ویزای کانادا به علت ارائه اسناد نامعتبر باشد. پس حتما مطمئن شوید از افراد و آژانس های معتبر در این موضوع کمک بگیرید.

اسنادی نامعتبر

13- وضعیت اقامت بیش از حد در کانادا یا هر کشور دیگری

در صورتی که در کانادا یا هر کشور دیگری بیش از مدت ویزا اقامت داشته اید ، شانس شما برای تایید ویزا کاهش می یابد.

14- وضعیت اقامت غیر قانونی در کشور محل سکونت شما

اگر به طور غیرقانونی در کشوری زندگی می کنید، کانادا به احتمال زیاد باور نخواهد کرد که هنگام ورود به کانادا از قوانین و مقررات کانادا تبعیت کنید.

15- عدم رعایت استانداردهای بهداشتی

بسته به کشور خود، ممکن است لازم باشد قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد درخواست خود، معاینه پزشکی انجام دهید. اگر شرایط پزشکی که ممکن است برای دیگران خطرناک باشد یا برای کشور کانادایی ایجاد هزینه کند داشته باشید، ممکن است منجر به ریجکت ویزای کانادا شود.

استانداردهای بهداشتی

16- عدم رعایت استانداردهای امنیتی بین المللی

کانادا انتظار دارد که متقضاییان TRV نباید هیچ خطری برای کانادایی ها ایجاد کند. به طور خلاصه، متقاضی نباید سابقه کیفری داشته باشد. حتی اگر فردی پرونده جنایی معلق داشته باشد، ویزای وی قابل رد است. بسته به جرم و مدت زمان وقوع آن، ممکن است متقاضی همچنان بتواند به کانادا بیاید.

17- دعوت نامه شما

دعوت نامه شما نباید خیلی کوتاه باشد. باید به طور دقیق و واضح بیان شود که این فرد در تمام مدت اقامت خود در کانادا غذا و اسکان رایگان ارائه می دهد. این باید شامل نام و اطلاعات کامل شما باشد، و تاریخ سفری که به کانادا سفر میکنید را تأیید کنید و امضا شده باشد.

18- نقض حقوق بشر

اگر قبلاً در کشوری خدمت کرده اید که در جنایات جنگی شرکت داشته است. ممکن است دلیلی برای ریجکت ویزای کانادا شما باشد. برای رفع این عدم پذیرش باید مدارک تکمیلی ارائه شود.

19- برنامه تحصیلی (رد ویزای دانشجویی)

اگر افسر ویزا که درخواست شما را بررسی کرده است ارتباطی بین برنامه تحصیلی شما و سوابق تحصیلی یا شغلی شما نیابد، ممکن است درخواست مجوز تحصیل شما را رد کند.

برنامه تحصیلی

20- عدم توانایی انجام کار (در مورد کارگر)

اگر افسر ویزا به این نتیجه برسد که شما نمی توانید کاری را که به شما پیشنهاد می شود را به درستی انجام دهید ، درخواست مجوز کار شما را رد می کند.

سوالات متداول

اگر ویزای توریستی کانادا رد شود چه اتفاقی می افتد؟

اگر اخیرا نامه رد ویزای کانادا دریافت کرده اید، ادامه دهید. اگر دلایلی دارید که فکر می کنید افسر مهاجرت با رد درخواست شما اشتباه کرده است، شما و وکیل مهاجرتتان می توانید درخواست تجدید نظر کنید. ریجکت ویزای توریستی کانادا ممکن است در شرایط خاصی قابل تجدید نظر باشد.

آیا می توانم پس از ریجکت، ویزای کانادا بگیرم؟

مگر اینکه در نامه شما به طور خاص خلاف این قید شده باشدکه در صورتی که ما درخواست شما برای مهاجرت به کانادا را رد کرده ایم ، می توانید هر زمان که بخواهید دوباره درخواست دهید. اگر می‌توانید اطلاعاتی را که قبلاً درج نکرده‌اید اضافه کنید، باید دوباره درخواست دهید.

چرا کانادا ویزای توریستی کانادا را رد می کند؟

اگر افسر IRCC که پرونده شما را بررسی کند و بنا بر دلایلی به این نتیجه برسد که شما بیش از زمان مجاز در کانادا خواهید ماند، درخواست شما رد می شود. و شما اجازه ورود به کانادا را ندارید.

آیا می توانم پس از رد ، مجدد برای ویزای بازدید کننده اقدام کنم؟

آره. بسته به شرایط شما، همیشه گزینه هایی برای درخواست مجدد برای همان برنامه ویزا یا یک برنامه جدید وجود دارد.

بعد از ریجکت ، درخواست مجدد برای ویزای کانادا چقدر طول می کشد؟

پس از رد ویزای توریستی کانادا، می‌توانید هر زمان که خواستید دوباره درخواست دهید.

سخن پایانی

در نهایت، متقاضی ویزای اقامت موقت باید ثابت کند که تمام شرایط لازم برای صدور ویزای اقامت موقت را دارد. مسئولیت ارائه تمام اسناد و مدارک مرتبط و مدارک معتبر کافی بر عهده متقاضی است، نه بر عهده IRCC. اگر قصد دریافت ویزای کانادا یا ویزای توریستی کانادا را دارید و یا نیاز با پیکاپ ویزای کانادا رو دارید آژانس راز مهاجر آماده است با سابقه ای درخشان و تخصص عالی آماده است به شما در این زمینه کمک کند.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839