دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

14
فروردین

 • توسط admin
 • 0

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا – 9 دلیل و راهکار آن

برای دانشجویانی که تمام تلاش خود را میکنند تا در خارج از کشور تحصیل کننید . ریجکت ویزای تحصیلی میتواند بسیار ناامید کننده باشد. اگر کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده اید، باید بدانید که این کشور سالانه تعداد زیادی دانشجو می پذیرد. با این حال، ریجکت ویزای تحصیلی کانادا میتواند اتفاق بیافتد.

ممکن است دلایل مختلفی در پس ریجکت ویزا وجود داشته باشد. ایمیل اداره مهاجرت ممکن است دلایل ریجکت را مشخص نکند، اما می توانید آن را از طریق سیستم مدیریت پرونده جهانی یا GCMS پیدا کنید.

در این مقاله ما فهرستی از دلایل متداول ریجکت ویزا و کارهایی که می توانید برای جلوگیری از اشتباه در هنگام درخواست یا درخواست مجدد برای یک ویزا انجام دهید، آورده ایم.

9 دلیل از دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

هنگامی که به تحصیلات عالی در خارج از کشور فکر می کنید، ابتدا باید همه چیز را در مورد درخواست ویزای دانشجویی یاد بگیرید. اگر کانادا کشور انتخابی شماست، باید دلایل رد ویزای تحصیلی کانادا را بدانید. در اینجا چند دلیل وجود دارد:

1- تسلط به زبان انگلیسی

دانشجویان بین المللی باید در امتحانات ورودی (IELTS) شرکت کنند و هنگام درخواست از طریق SDS نمره لازم را کسب کنند. اگر نتوانید امتیاز های لازم را کسب کنید ، ممکن است منجر به ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا شود.

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

2- بودجه ناکافی

در صورتی که نتوانید نشان دهید که برای گذاران زندگی و امور شخصی خود در سال اول ، پول کافی ندارید، ممکن است درخواست ویزای تحصیل کانادای شما ریجکت شود. متقاضیان باید مدارک معتبر تایید کننده امور مالی را همراه با درخواست ویزا ارائه دهند.

3- شفافیت در مورد بازگشت به کشور اصلی

مجوز تحصیل موقت است و اعتبار آن پس از یک زمان مشخص به پایان می رسد. بنابراین متقاضیان باید مدارک کافی را ارائه دهند که نشان دهد آنها پس از انقضای ویزای تحصیلی خود قصدبازگشت به کشور خود را دارند . فقدان مدارک معتبر منجر به ریجکت شدن ویزای تحصیلی می شود.

4- انتخاب برنامه ها

اگر برنامه تحصیلی انتخابی با مدارک تحصیلی گذشته (و تجربه کاری، در صورت لزوم) مطابقت نداشته باشد و توضیح آنها در مورد تغییر رشته تحصیلی برای مقامات قانع کننده نباشد، مجوز تحصیل ریجکت می شود. افسران به دلیل تغییر ناگهانی در جریان تحصیلی و آرزوهای حرفه ای آینده ، طرح مسئله خواهند کرد.

چند دلیل مرتبط با دانشگاهیان برای رد ویزای دانشجویی کانادا به شرح زیر است:

 • شکاف شغلی
 • کارشناسی ارشد دوم (غیر MBA)
 • درخواست برای دیپلم PG بعد از کارشناسی ارشد
 • انتخاب نامناسب برنامه (به عنوان مثال: درخواست برای برنامه های علوم بهداشتی با مدرک مهندسی)
 • درخواست برای دیپلم PG با معدل بسیار خوب در مقطع کارشناسی

5- نامه پذیرش

هر دانشجوی بین المللی، در زمان پذیرش، باید نامه پذیرش (LOA) از موسسه آموزشی تعیین شده کانادا (DLI) را دریافت کند. این نامه باید به مقامات ویزا ارائه شود تا درخواست کننده واجد شرایط درخواست مجوز تحصیل باشند. به جز نامه پذیرش، داوطلبان باید حداقل شرایط ورود به موسسه مربوطه را نیز داشته باشند.

6- مدارک هویتی یا مسافرتی ناکافی

دانشجویانی که مایل به تحصیل در کانادا هستند باید مدارک لازم را داشته باشند. اگر مدارک معیوب یا ناکافی باشند، احتمال ریجکت ویزا زیاد است. افسران ویزا همچنین سابقه سفر شما را از نظر شکاف ها و دوره های مشکل دار در سوابق سفر شما بررسی می کنند. اگر مدعی تجربه سفر هستید اما فاقد ارائه مدارک پشتیبانی مانند پاسپورت با مهر ویزای ورود و خروج کشورها هستید، ممکن است درخواست شما رد شود. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که برای وضوح، کپی های اسکن شده اسناد را به ترتیب زمانی ارائه می دهید.

مدارک هویتی

همچنین، اگر گزارش معاینه پزشکی شما واضح نباشد، احتمالاً مجوز تحصیل شما ریجکت خواهد شد. فعالیت مجرمانه گذشته نیز می تواند منجر به رد ورود شود، اما اگر در زمان وقوع جرم، خردسال (زیر 18 سال) بودید، ممکن است مجوز تحصیل شما همچنان تایید شود.

7- عملکرد تحصیلی ضعیف

عملکرد کلی و سازگاری تحصیلی شما توسط مقامات ویزا قبل از تایید بررسی می شود. اگر سوابق تحصیلی شما ناقص و متناقض باشد، هر گونه شکاف غیر قابل توضیح در تحصیلات یا تجربه کاری شما باشد ممکن است منجر به ریجکت درخواست ویزای تحصیلی شما شود.

8- هدف نامشخص از بازدید

افسران ویزا اگر متقاعد نشوند که هدف شما از تحصیل در کانادا واقعی است، درخواست شما را رد می کنند. این ممکن اگر بیانیه ای از هدف خودر را در درخواست خود وارد نکنید که به وضوح بیان می کند که چرا می خواهید در کانادا تحصیل کنید و چگونه این برنامه خاص به شما کمک می کند به اهداف شغلی خود برسید ممکن است درخواست شما رد شود. اطمینان حاصل کنید که جزئیاتی که در بیانیه هدف و درخواست ویزا ارائه می کنید دقیق است. زیرا ارائه مدارک تقلبی یک جرم کیفری است که منجر به رد ویزای دانشجویی می شود و همچنین می تواند شما را از ورود به کانادا در آینده منع کند. از سال 2021 تا 2022، 77 درصد از رد مجوزهای تحصیلی کانادا به عدم متقاعد کردن IRCC مبنی بر اینکه هدف از این بازدید تحصیل بوده است، اشاره کردند.

9- شانس کم اشتغال در کشور خود

فقدان فرصت های شغلی در کشور اصلی نامزد نشان می دهد که او ممکن است تمایلی به بازگشت نداشته باشد و فرض بر این است که قصد دارد به طور دائم در کانادا بماند. این ممکن است منجر به ریجکت ویزای دانشجویی شود. بنابراین دانشجویان بین المللی باید اظهارات قانع کننده مبنی بر قصد بازگشت به کشور خود پس از انقضای ویزا ارائه کنند و همچنین نشان دهند دامنه فرصت های شغلی در کشور خود وسیع است.

اشتغال در کانادا

نکاتی برای کاهش احتمال ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

 • فهرستی از تمام مدارک مهمی که برای درخواست ویزای کانادا نیاز دارید، همانطور که در وب سایت رسمی دولت کانادا ارائه شده است، ایجاد کنید.
 • فرم درخواست را با دقت پر کنید و تمام اطلاعات لازم را بدون خطا ارائه دهید.
 • بیانیه هدف شما باید مختصر و به خوبی نوشته شود تا شانس شما برای تایید ویزای شما افزایش یابد.
 • اطمینان حاصل کنید که یک کپی از نامه پذیرش دریافت شده از یک موسسه آموزشی تعیین شده را پیوست کنید. شما باید بلافاصله پس از دریافت این نامه درخواست ویزای خود را شروع کنید.
 • صورت‌حساب‌های بانکی باید جمع‌آوری شود و اطمینان حاصل شود که موجودی بانکی کافی دارید.
 • تمام سابقه سفرهای خارجی خود را مشخص کنید. و همچنین معاینات پزشکی لازم را انجام دهید.

در صورت ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چه باید کرد؟

اگر ویزای تحصیلی کانادا ریجکت شد، می توانید مجددا برای آن اقدام کنید. اما، مطمئن شوید که اشتباهات قبلی را تکرار نکنید. در اینجا برخی از اقدامات که لازم است انجام دهید آورده ایم.

1- دلیل رد ویزا را بیابید و مشکل را برطرف کنید

تمایز بین امتناع و بازگشت مهم است. بازگشت ممکن است به دلیل مفقود شدن مدارک / درخواست پر شده نادرست یا فراموشی امضا اتفاق بیفتد، که می توانید به سادگی این اشتباهات را اصلاح کنید و دوباره درخواست دهید. همچنین، اگر برنامه ای که درخواست داده اید دارای سهمیه باشد، در صورتی که در زمان دریافت فایل شما سهمیه کامل بوده باشد، درخواست شما برگردانده می شود. و هزینه پردازش دولتی پرداخت شده توسط شما بازپرداخت خواهد شد. از سوی دیگر، امتناع در نتیجه عدم اثبات قصد، امور مالی، ارائه اسناد پشتیبان، برآورده کردن شرایط بهداشتی، امنیتی یا پذیرش کیفری رخ می دهد. اگر درخواست شما رد شود، هزینه پردازش دولتی پرداخت شده بازپرداخت نخواهد شد. در میان دلایل رد ویزای کانادا که در بالا ذکر شد، دلیل رد درخواست خود را مشخص کنید و مشکل را حل کنید.

2- مجددا برای ویزای دانشجویی اقدام کنید

اگر ویزای شما برای اولین بار ریجکت شد، امکان تایید در تلاش دوم وجود دارد. پس از اصلاح اشتباهات خود، درخواست مجدد برای ویزای کانادا را آغاز کنید. با این حال، اگر چندین بار برای ویزای دانشجویی از یک کشور رد شده‌اید، می‌توانید گزینه‌های جایگزین را با درخواست برای کشورهای دیگری که کیفیت آموزشی یکسانی ارائه می‌دهند بررسی کنید.

3- اعتراض به امتناع

متقاضیانی که احساس می کنند ویزای تحصیلی آنها ناعادلانه رد شده است، می توانند نسبت به رد درخواست تجدید نظر کنند. آنها می توانند به 3 روش ادامه دهند – درخواست ارزیابی مجدد، درخواست تجدید نظر علیه تصمیم در دادگاه فدرال و ارائه درخواست جدید. این یک فرآیند بسیار پیچیده است که به خدمات یک وکیل مهاجرت نیاز دارد. علاوه بر این، دادگاه فدرال همه موارد را بررسی نمی‌کند، از این رو برخی از دانشجویان ارائه درخواست جدید برای مجوز تحصیل را ترجیح می‌دهند.

4- از دانشگاه یا کالج انصراف دهید

سناریوی دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید: مجوز تحصیل شما ممکن است به دلیل یک موضوع قانونی که خارج از کنترل شما است رد شود. به عنوان مثال، ممکن است با چالش های مالی مواجه شده باشید که پوشش هزینه های تحصیلی خود را در کانادا غیرممکن می کند، یا ممکن است در تأیید مدارک تحصیلی خود با مشکلاتی مواجه شده باشید. در چنین مواردی، تنها گزینه مناسب شما این است که پیشنهاد پذیرش از دانشگاه یا کالج خود را رد کنید و به دنبال بازپرداخت هزینه های تحصیل خود باشید. مهم است که توجه داشته باشید که مؤسسه آموزشی تعیین شده (DLI) ممکن است هزینه اداری را از بازپرداخت شما کسر کند، بنابراین توصیه می شود در مورد مبلغ خاصی که دریافت می کنند پرس و جو کنید. اگر گواهی سرمایه گذاری تضمین شده (GIC) را برای نشان دادن توانایی مالی خود در طول درخواست خود خریداری کرده اید، باید آن را نیز بازپرداخت کنید.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا

رویای تحصیل شما در کانادا می تواند پس از واجد شرایط بودن برای مجوز تحصیل محقق شود و اغلب عدم قطعیت های اخذ مجوز تحصیل می تواند سخت و استرس زا باشد. نگران نباشید، نکاتی را که به اشتراک گذاشتیم را دنبال کنید تا از اشتباهاتی که اغلب منجر به ریجکت ویزای تحصیلی کانادا می شود جلوگیری کنید. با این حال، در صورتی که درخواست شما تایید نشد، نترسید. می توانید درخواست خود را تقویت کنید و مجددا درخواست دهید.

نرخ رد ویزای دانشجویی کانادا 2024

طبق اداره شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) هر ساله تقریبا 30 درصد از تمام درخواست های ویزای دانشجویی رد می شود. احتمال رد شدن دانشجویانی که برای مدرک لیسانس در کانادا اقدام کرده اند بیشتر است، در حالی که میزان رد برای کسانی که برای Ph.D در کانادا اقدام کرده اند کمتر است.

در سناریوی قبل از کووید، نرخ رد ویزای دانشجویی کانادا نزدیک به 15 تا 20 درصد بود. پس از کووید 19، نرخ رد ویزای دانشجویی کانادا تا 40 تا 50 درصد افزایش یافته است. دلایل رد ویزای تحصیلی کانادا و اقداماتی که می توانید برای جلوگیری از آن انجام دهید در این مقاله آورده شده است.

توجه: سفارت کانادا این حق را دارد که درخواست‌های ویزای دانشجویی در صورت عدم آپلود هر نوع الزامات بیومتریک یا اسکن بیومتریک نامناسب را رد کند. از این رو، توصیه می شود که بیومتریک را به درستی ارائه دهند که به مدت 10 سال معتبر بماند، حتی اگر مجوز یا درخواست ویزا آنها رد شود یا منقضی شده باشد.

سوالات متداول

شانس ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

اگر افسران ویزا متقاعد نشده باشند که هدف شما از تحصیل در کانادا واقعی است، درخواست شما را رد خواهند کرد. این تنها زمانی ممکن است اتفاق بیفتد که شما بیانیه ای از هدف را درج نکنید و دلیل تحصیل در کانادا را به طور واضح بیان نکنید و این برنامه تحصیلی خاص چگونه به شما در دستیابی به اهداف شغلی خود کمک می کند.

آیا ریجکت ویزا در کانادا زیاد است؟

درصد رد درخواست ویزا هر سال 30 درصد گزارش شده است. دانشجویان بین المللی باید به دلایل مختلفی که برای رد ویزای دانشجویی کانادا ایجاد می شود توجه کنند تا از سفر آرام به سمت رویای تحصیل در خارج از کشور اطمینان حاصل کنند.

چرا ویزای تحصیلی کانادا ریجکت می شود؟

اگر مدارک هویتی شما نامناسب باشد یا سوابق کامل تاریخ سفر خود را ارسال نکنید، IRCC ممکن است درخواست مجوز تحصیل شما را رد کند. زیرا، از طریق این اسناد، IRCC می‌خواهد تشخیص دهد که آیا شما از نظر پزشکی یا کیفری دارای مشکل نیستید.

آیا کانادا همچنان ویزای دانشجویی را رد می کند؟

در سال 2022، حدود 2,30,000 درخواست مجوز تحصیل کانادا تنها از هند ارسال شد. با این حال، این افزایش درخواست ها منجر به افزایش رد ویزای دانشجویی کانادا شده است. تا سپتامبر 2022، چندین ایالت هند شاهد نرخ رد 60 درصدی ویزای دانشجویی کانادا بودند.

نرخ رد ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

نرخ رد ویزای دانشجویی کانادا در سال 2019 نزدیک به 35٪ بود. در سال 2022، نرخ رد به 60٪ رسید. این منجر به افزایش درخواست ها برای ایالات متحده و بریتانیا شد. با این حال، از آن زمان اوضاع بهبود یافته است و نرخ پذیرش در دوره آینده افزایش می یابد.

اگر درخواست مهاجرت من رد شود، آیا باید قبل از درخواست مجدد صبر کنم؟

اگر درخواست شما برای آمدن به کانادا رد شد، می‌توانید هر زمان که بخواهید دوباره درخواست دهید، مگر اینکه در نامه تصمیم‌تان آمده باشد که نمی‌توانید. فقط در صورتی باید مجدداً درخواست دهید که اطلاعاتی را اضافه کنید که قبلاً درج نکرده‌اید.

سخن پایانی

همیشه بهتر است قبل از درخواست شرایط درخواست ویزا را به دقت بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که درخواست ویزای دانشجویی شما با آنها مطابقت دارد تا احتمال رد ویزای کانادا شما کاهش یابد. با تیم راز مهاجر تماس بگیرید و به تا ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839