وقت سفارت اتریش

راهنمای اخذ وقت سفارت اتریش + مدارک و مراحل و هزینه 1403

برای سفر به اتریش، در قدم اول باید نوع ویزای مورد نظر خود را مشخص کنید. ممکن است تمایل داشته باشید به دریافت ویزای توریستی، ویزای کاری یا ویزای تحصیلی اتریش. پس از آن، برای تعیین زمان مصاحبه، باید وقت سفارت اتریش را دریافت کنید.

لطفا توجه داشته باشید که وقت سفارت اتریش برای هر فرد به صورت جداگانه صادر می‌شود. به عبارت دیگر، اگر شما یک خانواده چهار نفره هستید که قصد سفر به اتریش را دارید، باید برای هر نفر، یکبار درخواست وقت سفارت اتریش را ارسال کنید.

 • حتما امروز با یکی از بهترین مشاوران ما صحبت کنید
 • کارشناسان ما می توانند بهترین راه حل رو به شما پیشنهاد میدهند.
 • برای اطلاعات بیشتر حتما ادامه مقاله رو بخوانید.
وقت سفارت اتریش
وقت سفارت اتریش

وقت سفارت اتریش

اتریش یک کشور زیبا در قلب اروپا است. این کشور با آلمان، جمهوری چک، مجارستان و سوئیس همسایه است. پایتخت اتریش شهر وین است و زبان رسمی آلمانی است. کیفیت زندگی در اتریش بسیار بالاست و مردم این کشور اشراف زاده هستند و زندگی سالمی دارند. اتریش یک مقصد زیبا برای گردشگری است و دارای جاذبه های گردشگری فراوانی مانند سالن اپرای استاتسوپر، قارهای یخی، قلعه آمبراس، شهر لینز، شهر سالزبورگ و … می‌باشد.

وقت سفارت اتریش

گرفتن وقت سفارت اتریش

به منظور دریافت وقت سفارت کشورها، شما می توانید به صورت آنلاین یا حضوری اقدام کنید. سفارت اتریش وقت تعیین شده را برای متقاضیان به صورت آنلاین ارائه می‌دهد که توسط کارگزاری VFSGlobal در ایران انجام می‌شود.

برای وقت سفارت اتریش، نیازی به مصاحبه نیست و تنها برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به دفتر VFSGlobal در تهران مراجعه کنید.

دو هفته پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری در دفتر VFSGlobal، پاسخ درخواست ویزای اتریش شما صادر می‌شود. در صورت داشتن دعوتنامه از سوی خانواده، دعوتنامه کاری یا پزشکی، پرونده درخواست ویزای شما سریعتر پیگیری می‌شود. برای دریافت پاسخ ویزا، حتما باید به همراه رسید دریافتی و کارت شناسایی شخصا به دفتر کارگزاری ویزای اتریش مراجعه کنید.

گرفتن وقت سفارت اتریش در تهران

برای دریافت ویزای اتریش، شما باید وقت سفارت این کشور را تعیین کنید. برای این منظور، مراحل زیر را انجام دهید:

1. وارد سایت سفارش اتریش شوید و اطلاعات موردنیاز را تکمیل کنید و در نهایت شماره رفرنس را وارد کنید.
2. در مرحله دوم، زمان مناسب برای مراجعه حضوری به vfs تعیین کنید.
3. رسیدی که نشان دهنده اتمام مراحل ثبت نام و تاییدیه تعیین وقت سفارت است را دانلود و پرینت کنید.

اگر نمی‌دانید چگونه ثبت‌نام و ارائه درخواست را انجام دهید، در ادامه آن را توضیح داده‌ایم:

1. پس از ورود به سایت vfs، کشور مبدأ و مقصد خود را انتخاب کنید.
2. سپس با کلیک روی گزینه “ورود” (درصورتی‌که قبلاً ثبت‌نام کرده باشید) یا گزینه “New User”، وارد پروسه ثبت‌نام شوید.
3. روی گزینه “Schedule Appointment” کلیک کنید و در قسمت “Add Customer”، اطلاعات خود را وارد کنید.
4. پس از طی‌کردن مراحل ثبت‌نام، وارد صفحه تقویم خواهید شد. در این مرحله، موعد مراجعه به دفتر vfs را تعیین کنید.
5. سپس به صفحه پرداخت بروید و مبلغ موردنیاز را واریز کنید و در نهایت با کلیک روی “Appointment Letter”، از نامه وقت سفارت خود پرینت بگیرید.

وقت سفارت اتریش vfs

پروسه دریافت وقت سفارت اتریش در ایران توسط کارگزاری VFSGlobal انجام می‌شود. برای دریافت وقت سفارت اتریش، باید ایمیلی را در قالب تعیین شده برای این کارگزاری ارسال نمایید. در این ایمیل، نام و نام خانوادگی (مطابق پاسپورت)، شماره تماس، شماره پاسپورت و تاریخ سفر خود را اعلام کنید. همچنین، در ایمیل ارسالی باید اسکن پاسپورت، دعوت‌نامه و یا واچر هتل را نیز ضمیمه کنید. پس از ارسال ایمیل، ظرف مدت ۲ روز کاری، جواب آن به شما ارسال خواهد شد و اولین زمان موجود برای وقت سفارت اتریش، ۲ ماه پس از ارسال درخواست می‌باشد.

نکته مهم: بهتر است ۴۰ روز قبل از سفر به اتریش، اقدام به دریافت وقت سفارت این کشور نمایید. پس از ۲۰ روز از اقدام، باید حضوراً در سفارت حاضر شده و پس از ۱۴ روز کاری، جواب ویزا برای شما صادر می‌شود.

وقت سفارت اتریش فوری

توجه داشته باشید که برای تعیین وقت فوری در سفارت اتریش، لازم است دعوتنامه و مدارک پزشکی را حتماً ارسال نمایید. اما باید به یاد داشته باشید که حضور در سفارت با تعیین وقت فوری، تأثیری در زمان پاسخگویی ندارد و برای صدور پاسخ درخواست شما، حداکثر 14 روز کاری زمان لازم است.

مدارک لازم وقت سفارت اتریش

برای اخذ وقت سفارت اتریش فقط نیاز به پاسپورت است، اما در هنگام مراجعه به دفتر کارگزاری ویزای اتریش باید مدارک زیر را ارائه کنید. با توجه به اینکه زبان رسمی کشور اتریش آلمانی است، مدارک ویزا نیز باید به زبان آلمانی ترجمه شود.
مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت اتریش عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزا
 • رسید پرداخت هزینه های درخواست ویزا
 • پاسپورت فعلی متقاضی به همراه پاسپورت های قبلی
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی به زبان آلمانی
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی به زبان آلمانی
 • نامه اشتغال به کار
 • نامه ای برای هدف از رفتن به کشور اتریش
 • گواهی اشتغال به تحصیل
 • ارائه دعوت نامه( در صورت وجود)
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • واچر هتل
 • گردش حساب و تمکن مالی
 • ارائه برگه وقت سفارت
وقت سفارت اتریش

آدرس سفارت اتریش در تهران

متأسفانه اتریش جزو کشورهایی است که در ایران سفارت خانه فعال دارند و به راحتی می توانید برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنید.

◾️ آدرس: تهران، خیابان باهنر (نیاوران)، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زمانی، کوچه میر ولی، پلاک 6 الی 8

◾️ کد پستی سفارت اتریش در تهران: 1979633755

◾️ تلفن بخش کنسولی سفارت اتریش: 0046 2275 (21) 98+

◾️ ساعات مراجعه: یکشنبه تا پنجشنبه، ساعت 9 الی 12

◾️ ساعات تکمیل نواقص پرونده: یکشنبه تا پنجشنبه، ساعت 8 الی 10

◾️ ساعات تحویل نامه (پس از هماهنگی): یکشنبه تا پنجشنبه، ساعت 8 الی 10

◾️ ساعات تحویل گذرنامه و تأیید مدارک: یکشنبه تا پنجشنبه، ساعت 14 الی 14:30

با مراجعه به این مرکز، می توانید درخواست خود برای صدور ویزا را اعلام کنید. لطفاً توجه داشته باشید که بدون اخذ وقت قبلی، نمی توانید وارد سفارت اتریش شوید و از ورود شما به این مرکز جلوگیری خواهد شد. بنابراین، بهتر است ابتدا وقت سفارت را دریافت کنید.

وقت سفارت اتریش دانشجویی

تحصیل در اتریش به دلیل دانشگاه‌های معتبر و زبان آلمانی با قدمت زیاد، توجه بسیاری از دانشجویان را به خود جلب کرده است. اگر قصد تحصیل در دانشگاه اتریش را دارید، باید وقتی را در سفارت دانشجویی اتریش رزرو کنید. در واقع، با گرفتن وقت سفارت دانشجویی، می‌توانید درخواست خود برای صدور ویزای تحصیلی را ثبت کنید. اما باید توجه داشته باشید که در مورد وقت سفارت تحصیلی اتریش، خدمات کنسولگری vfs ارائه نمی‌شود و وقت سفارت تحصیلی اتریش توسط کنسولگری سفارت اتریش تعیین می‌شود.

وقت سفارت اتریش

به دلیل اینکه بخشی از خدمات کنسولگری سفارت اتریش به شرکت vfs واگذار شده است، بسیاری از افراد فکر می‌کنند که برای تعیین وقت سفارت اتریش دانشجویی باید به سایت این شرکت مراجعه کنند، اما این اعتقاد اشتباه است. در حال حاضر، وقت سفارت تحصیلی اتریش توسط خود سفارت انجام می‌شود، زیرا رسیدگی به درخواست‌های ویزاهای بلند مدت اتریش، از جمله ویزای تحصیلی، همچنان تحت نظر مستقیم سفارت قرار دارد. چون ویزای تحصیلی یک ویزای بلند مدت است، بنابراین این درخواست باید توسط سفارت انجام شود، از گرفتن وقت تا ثبت درخواست. اگر در گرفتن وقت سفارت تحصیلی اتریش به مشکل برخورد کردید، تیم ویزا ۲۱ آماده کمک به شما در گرفتن وقت است.

چه کارهایی را هنگام مراجعه به سفارت انجام ندهیم؟

• لطفاً نظم و ترتیب را رعایت کنید. سعی کنید با ظاهری حرفه‌ای، رسمی و مرتب به سفارت مراجعه کنید.
• اضطراب نداشته باشید. از هر رفتاری که اضطراب شما را نشان دهد، خودداری کنید.
• خود را مورد سوال قرار ندهید. سوالاتی مانند “آیا به من ویزا می‌دهند؟” یا “من شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای شنگن را دارم یا خیر؟” را به هیچ وجه مطرح نکنید.
• وقتی صحبت می‌کنید، نیمه‌کاره نباشید. بگذارید افسر سفارت جملات خود را به پایان برساند و سپس به سوالاتی که از شما پرسیده می‌شود، پاسخ دهید.
• پاسخ‌هایتان باید صادقانه باشند و با مدارکی که ارائه می‌دهید، سازگار باشند.
• اشتباه نکنید و قبل از ورود به سفارت، حتماً مدارک خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که آنچه را که قصد دارید ارائه دهید، درست است.
• از نقض مدارک خودداری کنید.
• تاخیر نکنید و در تاریخ و ساعت مشخص شده به سفارت مراجعه کنید.

توصیه‌های امنیتی سفارت اتریش

سفارت نسبت به دلالانی که برای گرفتن وقت مصاحبه از متقاضیان مبالغ بعضاً قابل توجهی دریافت می‌کنند – از جمله آژانس‌های مسافرتی متعدد و افرادی که در جلوی سفارت به شما پیشنهاد می‌دهند – هشدار جدی می‌دهد. این افراد هیچ گونه ارتباطی با سفارت ندارند.

بعضی از این دلالان مدارک جعلی نیز به ما ارائه می‌دهند. هر شخصی که مدارک جعلی به سفارت تقدیم کند، دیگر ویزا دریافت نخواهد کرد. سفارت تجربه زیادی در شناسایی مدارک جعلی دارد و با آخرین تجهیزات فنی مجهز است. تقریباً همه موارد جعل کشف می‌شوند. اعتراض و شکایت بعدی در این خصوص هیچ فایده‌ای نخواهد داشت.

هزینه وقت سفارت اتریش با آژانس راز مهاجر

هزینه وقت اتریش در آژانس راز مهاجر ،3 میلیون تومان هست به اضافه هزینه Vfs .

خدمات 0 تا ۱۰۰ سفارت که شامل وقت سفارت ، واریزی Vfs تکمیل فرم ، رزرو هتل ، بلیط ، بیمه و مشاوره و چیدمان و… 12 میلیون تومان است.

وقت سفارت اتریش

آشنایی مختصر با اتریش

اتریش، یکی از کشورهای زیبا و دیدنی اروپاست که با تاریخ و فرهنگ غنی خود، هر ساله گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند. این کشور در قلب قاره اروپا واقع شده و همسایه با کشورهای معروفی همچون آلمان، سوئیس و ایتالیا است. اتریش با طبیعتی بکر و مناظر دیدنی، شهرهای تاریخی و فرهنگی، موزه‌ها و عمارت‌های باستانی، از جمله مقصدهایی است که هر علاقه‌مند به سفر باید حتماً به آن سر بزند.

شهرهای دیدنی اتریش

اتریش دارای شهرهایی بسیار زیبا و تاریخی است که هر کدام به نحوی منحصر به فرد و دیدنی هستند. وین، پایتخت اتریش، با معماری باروک و همچنین موزه‌ها و عمارت‌های باستانی خود، یکی از مقصدهای اصلی گردشگران است. سالزبورگ، شهری با فرهنگ موسیقی بی‌نظیر و محل تولد موتسارت، جذابیت‌های فراوانی دارد. گراتس و اینسبروک نیز از دیگر شهرهای دیدنی اتریش هستند که با معماری خاص و مناظر طبیعی زیبا، هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کنند.

وقت سفارت اتریش

سخن پایانی

وقت سفارت اتریش توسط کارگزاری‌های معتبر انجام می‌شود؛ اما برای تمامی مراحل قانونی نیاز است که هزینه‌های مربوطه را به یورو پرداخت کنید. در هر مرحله از کار که نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تبدیل پول و گرفتن ویزا داشتید، می‎‌توانید از کارشناسان متخصص مجموعه راز مهاجر کمک بگیرید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

وقت سفارت اتریش
وقت سفارت اتریش

سوالات متداول

سوالاتی که در مورد وقت سفارت اتریش از ما پرسیده می شود

دریافت وقت سفارت چقدر طول می‌کشد؟

در حال حاضر، به دلیل تقاضای بالای سفارت و مصاحبه در کشورهای حوزه شینگن در ایران، بازه زمانی برای دریافت وقت سفارت از طریق VFSGlobal و سفارت اتریش در تهران از دو هفته به ۲ ماه افزایش یافته است.

آیا بدون تعیین وقت سفارت امکان درخواست ویزا به صورت حضوری وجود دارد؟

خیر، برای درخواست ویزای اتریش و ارائه مدارک، شما باید به صورت آنلاین وقت سفارت اتریش را دریافت کنید.

در دفتر وی اف اس گلوبال، کار ما چقدر طول میکشد؟

پردازش انگشت نگاری و تحویل چیزی حدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد. البته، ممکن است بررسی اطلاعات بیشتری نیاز باشد که ممکن است زمان بیشتری را در بر بگیرد.

در صورت ارائه دعوت نامه و یا مدارک پزشکی، چند روز پس از درخواست می‌توانیم در سفارت حضور داشته باشیم؟

با ارائه دعوتنامه یا مدارک پزشکی، میتوانید پس از ۲ تا ۳ روز کاری، در سفارت حضور داشته باشید.

آیا امکان رزرو وقت در روزهای تعطیل نیز وجود دارد؟

سفارت اتریش در روزهای یکشنبه و روزهای تعطیل رسمی، خدماتی به متقاضیان ارائه نمی‌دهد. با این حال، شما همچنان می‌توانید رزرو خود را حتی برای تایم بعد از ظهر انجام دهید.

آیا رزرو قرار ملاقات در ساعت های مختلف قبل و بعد از ظهر با هم تفاوت دارند؟

بله، در ساعات بعد از ظهر در سفارت اتریش هزینه بیشتری دریافت می‌شود.

چه مدارکی برای دریافت ویزای اتریش مورد نیاز است؟

اصل پاسپورت متقاضی فرم تکمیل شده سفارت مدارک شغلی و سوابق بیمه اسناد مالی و ملکی ترجمه شناسنامه و کلیه مدارک سه قطعه عکس دعوتنامه (برای ویزای تجاری و بازدید از خانواده) رزرو هتل و رزرو پرواز بیمه مسافرتی

در روز مصاحبه چه مبلفی را باید به صندوق سفارت اتریش پرداخت کرد؟

به طور معمول مبلغ دریافتی صندوق سفارت کشورهای شنگن ۱۰۰ یورو به ازای هر نفر است.

آیا داشتن دعوتنامه در گرفتن ویزا تاثیری دارد؟

بله، با دریافت دعوتنامه فامیلی و یا دعوتنامه تجاری مرتبط با فعالیت کاری و سوابق شما، احتمال ویزا شدن شما افزایش می‌یابد.

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839