10
دی

گرفتن وقت مصاحبه سفارت کانادا چگونه است

گرفتن وقت مصاحبه سفارت کانادا یکی از چند گامی است که برای مهاجرت به کانادا و اخذ یکی از انواع ویزاهای این کشور طی خواهید کرد. اگر شما قصد اخذ ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور را دارید باید پس از درخواست اخذ ویزای این کشور برای گرفتن وقت مصاحبه سفارت کانادا اقدام کنید. اما چگونه؟! ما در این مقاله به بررسی مراحلی که باید برای گرفتن وقت مصاحبه سفارت کانادا پشت سر بگذارید خواهیم پرداخت.  

اخذ وقت مصاحبه سفارت کانادا از طریق VAC

شما برای گرفتن وقت سفارت کانادا می توانید به دو روش حضوری و آنلاین اقدام کنید. در هر دو حالت شما برای گرفتن وقت سفارت کانادا نباید از طریق سفارت این کشور به صورت مستقیم اقدام کنید؛ بلکه برای اخذ وقت سفارت کانادا از طریق کارگزاری VFS که مورد تایید سفارت کانادا می باشد، اقدام کنید. 

برای ثبت درخواست نوبت نیز از طریق کارگزاری وک آنچنان تفاوتی ندارد که شما درخواست خود را حضوری انجام داده اید یا غیر حضوری! چرا که بایست در هر دو حالت برای انگشت نگاری به یکی از کارگزاری های وک در یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنید. برای این منظور می توانید از کشورهای ترکیه و یا امارات کمک بگیرید.

وقت مصاحبه سفارت کانادا
وقت مصاحبه سفارت کانادا

بسیاری از کشورها سفارت خود را مستقیما برای امور اخذ ویزا و وقت مصاحبه معرفی می کنند، اما کشور کانادا امور مهاجرتی خود را به دفاتر کارگزاری VAC واگذار کرده است.

توجه: توجه داشته باشید که برای ثبت درخواست ویزای کانادا از وبسایت کاری گزاری وی اف اس اقدام می کنید و برای درخواست وقت مصاحبه کانادا از طریق کارگزاری وک خارج از ایران اقدام می کنید.

توجه: پس از انتخاب تاریخ و ساعت حتما برگه وقت انگشت نگاری خود را از لینک مشخص شده دانلود کنید. 

وقت مصاحبه سفارت کانادا را چگونه دریافت کنیم؟

برای گرفتن وقت مصاحبه سفارت کانادا شما دو روش پیش روی خود دارید. ثبت درخواست نوبت وقت مصاحبه سفارت کانادا به صورت حضوری و غیر حضوری. 

ثبت نام آنلاین وقت مصاحبه سفارت کانادا

در این روش شما می بایست به وبسایت VFS که کارگزاری ثبت درخواست اخذ ویزای کانادا است مراجعه کنید. در گام اول در این سایت برای خود حساب کاربری بسازید . گام بعدی بارگذاری کردن مدارک خود در پنل کاربری می باشد. پس از انجام این مراحل سفارت برای شما یک کد رهگیری ارسال خواهد کرد. همانطور که گفتیم شما برای انگشت نگاری باید به کارگزاری وک مراجعه کنید و از آنجایی که این کارگزاری در ایران شعبه فعالی ندارد باید کشوری که قصد انگشت نگاری در مرکز وک آن را دارید انتخاب کنید.

پس از انتخاب شعبه کارگزاری وک در یکی از کشورهای همسایه نوبت به پرداخت هزینه صدور ویزا و انگشت نگاری به صورت آنلاین است.

در ادامه منتظر تایید نامه درخواست خود از سوی سفارت بمانید. با گذشت زمانی که برای انگشت نگاری شما ثبت شده است درخواست ویزا کانادا شما بدون نتیجه خواهد شد.

از مزیت های این روش که می توان به آن اشاره کرد امکان تکمیل مدارک در صورت وجود هرگونه نقصی در آن است. 

وقت مصاحبه سفارت کانادا

ثبت درخواست حضوری وقت سفارت کانادا

با توجه به اینکه در ایران کانادا کنسولگری ندارد شما برای ثبت درخواست وقت مصاحبه کانادا و اخذ ویزای این کشور باید به کشورهای همسایه مراجعه کنید. در واقع شما باید با در دست داشتن تمامی مدارک خود به یکی از کارگزاری های وک کانادا در کشورهای همسایه مراجعه کنید. در هنگام مراجعه مدارک شما را تحویل خواهند گرفت و فرمی را برای تکمیل کردن به شما خواهند داد. پس از تکمیل فرم درخواست وقت مصاحبه سفارت کانادا برای شما تاریخ معینی را جهت انگشت نگاری مشخص خواهند کرد. قبل از آن، وجه انگشت‌نگاری را واریز کرده و به کارگزاری ارائه دهید. حالا باید صبور باشید و منتظر ایمیل جواب ویزای خود برای کانادا بمانید.

وقت مصاحبه سفارت کانادا

مدارک مورد نیاز ویزای گرفتن وقت مصاحبه سفارت کانادا

مدارکی که در زمان مراجعه برای مصاحبه با افسر مهاجرتی کانادا لازم خواهید داشت، مدارک زیادی نیستند. 

·    تاریخ تولد

·    آدرس ایمیل

·    و شماره تماس

سه مدارکی هستند که شما بایست در زمان مصاحبه حضوری به افسر مهاجرتی اعلام کنید.

توجه داشته باشید که شما سایر مدارک اعم از مدارک هویتی، مالی و تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا را در هنگام درخواست اخذ ویزا یا به صورت آنلاین بارگذاری کرده اید یا به صورت حضوری به کارگزاری تحویل داده اید.

وقت مصاحبه سفارت کانادا

وقت مصاحبه سفارت کانادا را از کجا بگیریم؟

همانطور که گفتیم معاونت امور کنسولگری کانادا در ایران وجود ندارد! بنابراین شما در صورت قصد مهاجرت به کانادا ناچار هستید از کشوری دیگر برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنید. 

کشورهای همسایه ایران برای متقاضیان ایرانی که قصد اخذ ویزا و وقت سفارت کانادا را دارند، گزینه مناسبی هستند.  عدم نیاز به ویزا برای سفر به این کشورها علت مناسب تر بودن این کشور ها برای گرفتن وقت سفارت کانادا می باشد. وقت سفارت کانادا را می توانید از کشورهای ترکیه، امارات، ارمنستان، … در اطراف ایران بگیرید و در تاریخ مشخص شده به این کشور ها سفر کنید. شهر های ارائه دهنده وقت مصاحبه سفارت کانادا شامل موارد زیر می باشند:

  • وقت مصاحبه سفارت کانادا از آنکارا 
  • وقت سفارت کانادا از استانبول
  • وقت سفارت کانادا از دبی
  • وقت سفارت کانادا از ارمنستان
وقت مصاحبه سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا چقدر زمان می برد؟

وقت سفارت کانادا به میزان تقاضاهای موجود و ازدیاد متقاضیان بستگی خواهد داشت. بنابراین نمی توان با دقت برای وقت سفارت کانادا زمان تعیین کرد. با این حال و به طور حدودی می توان گفت در شرایط عادی از هر کشوری که برای گرفتن وقت سفارت کانادا اقدام کرده باشید، به طور معمول 7 تا 10 روز کاری (14 روز) طول خواهد کشید.

وقت فوری سفارت کانادا چگونه است؟

همانطور که از نام این نوع وقت سفارت پیدا است، مناسب برای متقاضیانی است که می خواهند در کوتاهترین زمان ممکن به کانادا سفر کنند. در این روش متقاضی پس از اینکه مراحل اولیه مانند تهیه و ارائه مدارک، ایجاد حساب کاربری و… را پشت سرگذاشت؛ ۳۰ روز بعد جهت انگشت نگاری باید به یکی از کشورهای همسایه که خدمات ویزا کانادا را برای ایرانیان انجام می ‎دهند مراجعه کند.

توجه داشته باشید که وقت مصاحبه سفارت کانادا هزینه بیشتری را نسبت به حالت معمول خواهد داشت اما از تلف شدن بیش از حد وقت شما در پروسه اخذ ویزا کانادا برای شما جلوگیری خواهد کرد. 

 جهت اطلاعات بیشتر میتوانید از مطالب داخل سایت استفاده کنید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839