زندگی در کانادا

11
آذر

هر آن چه درباره کشور کانادا باید بدانید

کشور کانادا شمالی ترین کشور قاره آمریکا و پهناورترین کشور این قاره است. کانادا به جز در جنوب که با آمریکا طولانی‌ترین مرز خاکی دنیا را دارد توسط سه اقیانوس منجمد شمالی، اقیانوس اطلس و آرام احاطه شده است. کانادا یکی از ثروتمندترین و پیشرفته‌ترین کشورهای دنیاست و بسیاری از مردم از سرتاسر دنیا آرزو دارند بتوانند با گرفتن ویزای کانادا یک بار پا به این سرزمین بگذارند. در این مقاله راز مهاجر قصد داریم درباره کشور کانادا با شما صحبت کنیم و ویژگی‌های آن را به عنوان یکی از مقاصد پر طرفدار سفر و مهاجرت در جهان بررسی کنیم.

معرفی کانادا

اطلاعات کلی درباره کشور کانادا :

نام: کانادا (Canada)
پایتخت: اتاوا (Ottawa)
مساحت: 9,948,670 کیلومترمربع
زبان رسمی: انگلیسی و فرانسوی
جمعیت (2023): حدود 38,781,291 میلیون نفر
نوع حکومت: فدرال پارلمانی – پادشاهی مشروطه
پادشاه: چارلز سوم (Charles III)
فرماندار کل: مری سایمون (Mary Simon)
نخست وزیر: جاستین ترودو (Justin Trudeau)
واحد پول: دلار کانادا ($CAD)
پیش شماره: 1+
دامنه اینترنتی TLD:ca.

تقسیم بندی کشور کانادا (مناطق، استان‌ها و قلمروهای کانادا)

کانادا کشور پهناوری با بیش از 10 میلیون کیلومتر مربع وسعت است. این کشور که بعد از روسیه دومین کشور پهناور دنیا است، می‌تواند تقریبا 40 کشور با وسعت انگلستان را در دل خود جا دهد. کشور کانادا به 5 منطقه اصلی تقسیم شده است به شرح زیر تقسیم شده است:

  • منطقه اطلس یا آتلانتیک (Atlantic)
  • منطقه شمالی (North)
  • منطقه ساحل غربی (West Coast)
  • منطقه فلات یا علفزار (Prairies)
  • کانادای مرکزی (Central Canada)
تقسیم بندی کشور کانادا

در مجموع 3 قلمرو و 10 استان در این مناطق وجود دارند که کشور کانادا را تشکیل می‌دهند. در نقشه زیر به تفصیل محدوده جغرافیایی این قلمروها و استان‌ها مشخص شده است.

استان ها و قلمروهای کانادا

قلمروهای شمالی کانادا یک سوم مساحت کانادا را تشکیل می‌دهند، اما تنها 100 هزار نفر جمعیت دارند. قلمروهای کانادا تحت اختیار پارلمان کانادا و دارای قوانین منحصربفرد به خصوص در حوزه آموزش هستند. این قلمروها با هم هم گروه شده و به وسیله دولت فدرال اداره می‌شوند. از این رو در صورتی که قصد دریافت ویزای تحصیلی برای این سه قلمرو را دارید، حتما قوانین و شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای این سه قلمرو را به دقت بررسی کنید.
ایالت‌ها یا استان‌های کانادا هر کدام به صورت مستقل قانون اساسی را در محدوده خود اعمال می‌کنند و دارای قدرت سیاسی و اجتماعی بیشتری نسبت به قلمروها هستند و محبوبیت بیشتری به عنوان مقصد مهاجرت دارند.
جالب است بدانید که هر کدام از قلمروها و استان‌های کانادا پرچم منحصربفرد خود را دارند که با تماشای آنها انگار قصه آن محدوده در قالب یک پرچم به نمایش گذاشته شده است.

استان‌ها و قلمروهای منطقه آتلانتیک

نام استان یا قلمرومرکز استان یا قلمروپرچم
نیوفاندلند و لابرادورسنت جانز
(St. John’s)
پرچم نیوفاندلند و لابرادور
جزیره پرنس ادواردشارلوت‌تاون
(Charlottetown)
پرچم جزیره پرنس ادوارد
نوا اسکوشیاهالیفاکس
(Halifax)
پرچم نوااسکوشیا
نیوبرانزویکفردریکتون
(Fredericton)
پرچم نیوبرانزویک

استان‌ها و قلمروهای کانادای مرکزی

نام استان یا قلمرومرکز استان یا قلمروپرچم
کبککبک
(Quebec City)
پرچم کبک
انتاریوتورنتو
(Toronto)
پرچم انتاریو

استان‌ها و قلمروهای منطقه فلات یا علفزار

نام استان یا قلمرومرکز استان یا قلمروپرچم
مانیتوباوینیپگ
(Winnipeg)
پرچم مانیتوبا
ساسکاچوانرجاینا
(Regina)
پرچم ساسکاچوان
آلبرتاادمونتون
(Edmonton)
پرچم آلبرتا

استان‌ها و قلمروهای منطقه شمالی

نام استان یا قلمرومرکز استان یا قلمروپرچم
نوناووتایکالویت
(Iqaluit)
پرچم نوناووت
نورت‌وست تریتوریزیلونایف
(Yellowknife)
پرچم نورت‌وست تریتوریز
یوکانوایت‌هورس
(Whitehorse)
پرچم یوکان

استان‌ها و قلمروهای منطقه ساحل غربی

نام استان یا قلمرومرکز استان یا قلمروپرچم
بریتیش کلمبیاویکتوریا
(Victoria)
پرچم بریتیش کلمبیا

آب و هوای کانادا

برخلاف چیزی که بسیاری از افراد فکر می‌کنند تمام این کشور سرد و یخ زده نیست و به خاطر وسعت زیاد تفاوت دما در مناطق مختلف این کشور بسیار زیاد است. در حالی که ممکن است دما در نواحی شمالی در زمستان به 40 درجه زیر صفر برسد در نواحی جنوبی این دما تقریبا در حدود 10 درجه زیر صفر است. در فصل تابستان در برخی مناطق ممکن است دما به 40 درجه بالای صفر نیز برسد. بنابراین قبل از سفر بهتر است دمای استانی که قصد سفر به آن را دارید به صورت جداگانه چک کنید تا دچار دردسر نشوید.

آب و هوای کانادا

چرا به کانادا سرزمین بزرگ سفید شمالی می‌گویند؟

کشور کانادا در جهان به سرزمین بزرگ سفید شمالی (The Great White North) مشهور است. این کشور بعد از روسیه دومین کشور پهناور دنیاست، به دلیل نزدیکی به قطب شمال بخش‌های زیادی از آن در اغلب اوقات سال پوشیده از برف است و چون در شمال کشور آمریکا قرار دارد این عنوان را برای این کشور انتخاب کرده‌اند.

سرزمین بزرگ سفید شمالی

تاریخ کانادا

اولین مهمان‌های کشور کانادای فعلی، در حدود 21 هزار سال قبل از میلاد، مردمی از آسیا بودند که به این سرزمین آمدند و اولین تمدن‌ها را در سرزمین بزرگ سفید شمالی تشکیل دادند. این اقوام، که اکنون به عنوان بومیان کانادا شناخته می‌شوند، تا سال‌های طولانی با تشکیل ساختار سیاسی و اجتماعی منحصر به فرد خود در این سرزمین روزگار می‌گذراندند. با ورود اروپایی‌ها به این سرزمین زندگی بومی‌ها دچار تحولات زیادی شد. از اوایل قرن هفدهم فرانسه و انگلستان مناطق مختلفی را در این کشور تحت استعمار خود درآوردند. این دو کشور جنگ‌های زیادی برای به دست آوردن مناطق مختلف کشور کانادا انجام دادند، تا این که در نهایت در سال 1763 فرانسه طی «عهدنامه پاریس» تمام استعماراتش را به انگلستان واگذار کرد.
با مهاجرت انگلیسی‌ها به کانادا در اوایل قرن نوزدهم جمعیت این سرزمین افزایش پیدا کرد. حضور اروپایی‌ها باعث شد مردم خواهان دولتی دموکرات‌تر شوند و برای به دست آوردن خواسته‌هایشان شورش‌هایی کردند که اغلب سرکوب شد. اما در نهایت در سال 1867 سرزمین کانادا (Canada Dominion) با به هم پیوستن سه مستعمره بزرگ بریتانیا به نام‌های کانادا، نووا اسکوشیا و نیوبرنزویک متولد شد. بعدها با پیوستن استان‌های دیگر به این سرزمین کشور کانادا به صورت یکپارچه شکل گرفت.
پس از جنگ جهانی اول، قدرتمندان کشور کانادا، خواهان استقلال این کشور از انگلستان شدند و در نهایت در 1931 طبق «اساسنامه وست مینستر» کانادا به طور رسمی استقلال خود را به دست آورد.

تاریخ کانادا

دیدنی‌های کانادا

کانادا مثل یک تابلوی کلاژ بی نظیر ترکیبی از مناظر طبیعی بدیع و فرهنگ و هنر بومی‌ها و سازه‌های مدرن و نوآورانه مهاجرهای اروپایی به این سرزمین است. همان طور که از تماشای طبیعت شگفت انگیز این کشور نباید غافل شد، نباید تماشای سازه‌های مدرن این کشور را از دست داد. اما در هر کشوری مهم‌ترین جاذبه‌هایی وجود دارند که اگر فقط یک بار شانس سفر به آن جا را داریم نباید هرگز دیدن آن‌ها را از دست دهیم. در زیر لیستی از مهم‌ترین جاذبه‌های کشور کانادا را برای شما آورده‌ایم.

آبشار نیاگارا (اونتاریو)

نیاگارا آبشار مشترک کشور آمریکا و کانادا است. این آبشار از سه آبشار  نقاب عروس، نعل اسب و آمریکایی تشکیل شده و یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری در کشور کانادا است. تفریحات آبی بی‌شماری در این آبشار وجود دارد که گردشگرها می‌توانند خاطره‌ای بی نظیر در حاشیه نیاگارا برای خود بسازند. همچنین با تورهای نیم روزه می‌توانید، از بخش‌های مختلف این غول آبی بازدید کنید.

آبشار نیاگارا

پارک‌های ملی رشته کوه راکی (بریتیش کلمبیا – آلبرتا)

رشته کوه راکی با قله‌های پوشیده از برف، چشم اندازهای بی نظیر در دامنه‌ها، مهمانپذیرهای کوچک محلی و رستوران‌های بومی یکی از زیباترین جاذبه‌های کانادا است. این رشته کوه از استان بریتیش کلمبیا در کانادا شروع و با گذر از آلبرتا به کشور آمریکا می‌رسد. پارک ملی بنف، پارک ملی جاسپر، پارک ملی کوتنی و پارک ملی یوهو با عنوان پارک‌های ملی راکی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند. اگر دوست دارید، غرق در طبیعت بکر شوید، نزدیک‌ترین جا در این منطقه وسیع به محل اقامت خود در سفرتان به کانادا را پیدا کنید و خود را به طبیعت کانادا بسپارید.

پارک‌های ملی رشته کوه راکی

جزیره کیپ برتون (نوا اسکوشیا)

اگر تماشای مناظر طبیعی در حین رانندگی برایتان جذاب است، قطعا باید در طول مسیر جاده‌ای کابوت رانندگی کنید. با رانندگی در این جاده 298 کیلومتری (185 مایل) می‌توانید تجربه‌ای بی نظیر از یک رانندگی در قلب طبیعت را داشته باشید.

جزیره کیپ برتون

شهر چرچیل (مانیتوبا)

حیف است که به سرزمین سفید شمالی قدم بگذاریم، اما به تماشای خرس‌های قطبی نرویم. حدودا از 1 مرداد تا اواخر آذر شهر چرچیل میزبان هزاران خرس قطبی است. البته این تنها جاذبه این شهر نیست. در تابستان می‌توانید با قایق سواری به تماشای هزاران نهنگ سفید مهاجر به این سرزمین بروید.اگر خوش شانس باشید حتی ممکن است بتوانید در چرچیل موفق به تماشای شفق قطبی شوید. فقط حواستان باشد که این شهر جاده آسفالته ندارد و فقط با قطار و هواپیما می‌توانید به این شهر سفر کنید.

شهر چرچیل

برج سی ان (انتاریو)

اگر می‌خواهید یکی از سازه‌های مدرن کانادا را ببینید، بدون شک باید به تماشای برج سی ان در تورنتو بروید. حواستان باشد که این برج برای کسانی که اهل تجربه‌های هیجانی نیستند، مناسب نیست. هر چند که این برج ابتدا برای اهداف مخابراتی ساخته شد اما اکنون به یکی از پر بازدیدترین جاذبه‌های کانادا تبدیل شده است.

برج سی ان

کبک قدیم (کبک)

اگر اهل تماشای جاذبه‌های تاریخی هستید، کبک قدیم یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری برای شما است. این منطقه که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده، مثل صندوقچه خاطرات کانادا از دوران استعمار فرانسه و انگلیس است. معماری اروپایی، سنگفرش‌هایی که شما را یاد فرانسه می‌اندازد و کافه‌ها و بوتیک هتل‌های این منطقه تجربه‌ای فراموش نشدنی از یک سفر اروپایی در دل کانادا هستند.

کبک قدیم

شهر ویسلر (بریتیش کلمبیا)

ویسلر یک استراحتگاه تمام عیار زمستانی در سرزمین سفید شمالی است. این شهر با فستیوال‌های بیشمار زمستانی و تابستانی هر ساله میزبان گردشگرهای زیادی از سراسر دنیا است. حتی اگر اهل اسکی و فعالیت‌های زمستانی نیستید، خودتان را از دیدن یک دهکده کلبه‌ای با فروشگاه‌ها و رستوران‌های محلی را از دست ندهید.

شهر ویسلر

موزه سلطنتی اونتاریو (اونتاریو)

اگر اهل موزه‌گردی هم نباشید، با تماشای موزه اونتاریو انگار سری به تاریخ تمام جهان زده‌اید. در این موزه بیش از 6 میلیون شی از سراسر جهان گردآوری شده. جالب است بدانید که حتی از ایران هم اشیایی در این موزه قرار دارد.
علاوه بر اشیای داخل موزه ساختمان این موزه که به آن کریستال مایکل لی چین می‌گویند، خود یک جاذبه گردشگری و یکی از ساختمان‌ها با معماری جالب در کانادا است.

موزه سلطنتی اونتاریو

جاذبه‌های سرزمین پهناور کانادا در همین لیست خلاصه نمی‌شود. اگر قصد سفر به کانادا را دارید، حتما درباره جاذبه‌های استان مقصد خود جست و جو کنید و اطلاعات بیشتری درباره جاذبه‌های آن به دست آورید.

زندگی در کانادا

اگر می‌خواهید کانادا را به عنوان کشوری برای زندگی برگزینید، باید بگوییم با توجه به اقتصاد رو به رشد این کشور، کانادا یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرها است. اما این که کدام استان و شهر را برای زندگی در کانادا انتخاب کنید، کاملا به سلیقه و شرایط شما بستگی دارد. مثلا تورنتو شهری است که موقعیت‌های شغلی مناسبی برای مهاجرها دارد، در هالیفاکس استان نوا اسکوشیا شما خانه‌های ارزان‌تری پیدا می‌کنید، مونترال فرهنگ غذایی متنوعی دارد و آب و هوای ونکوور بسیار بهتر از شهرهای دیگر کانادا است. بنابراین، انتخاب شهر محل زندگی در کانادا برای هر فرد بسیار متفاوت از فرد دیگر است و باید با مشورت از افراد آگاه و کارشناس‌های معتبر بتوانید محل زندگی در کانادا را انتخاب کنید.

زندگی در کانادا

کانادا برای ایرانیان

رفاه اقتصادی، رشد شغلی، آرامش و امنیت باعث می‌شود تا کانادا برای ایرانیان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرت باشد. از آن‌جایی که این کشور با توجه به وسعت زیاد و جمعیت کمش نیاز زیادی به نیروی کار دارد، بنابراین می‌توان گفت که یک مقصد مناسب برای مهاجرهایی با تحصیلات بالا و سوابق شغلی خوب است. مهاجرت بیش از 400 هزار ایرانی به سرزمین سفید شمالی نشان می‌دهد، کانادا برای ایرانیان فرصت مناسبی فراهم کرده تا بتوانند از امکانات این کشور استفاده کنند.

ویزای کانادا

اگر قصد سفر یا مهاجرت به کانادا را دارید، اول باید برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنید. اگر دوست دارید بدانید که شرایط سفر به کانادا و دریافت ویزای توریستی کانادا را دارید، با کارشناسان ویزای کانادا در راز مهاجر تماس بگیرید. ما به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید ویزای کانادا را در بهترین شرایط دریافت کنید. اگر دوست دارید درباره شرایط دریافت ویزای کانادا بیشتر بدانید به مقاله ویزای کانادا در سایت راز مهاجر مراجعه کنید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839