راهنمای سفر به فرانسه

30
بهمن

راهنمای سفر به فرانسه

فرانسه، بزرگترین کشور اروپای غربی از نظر مساحت و سومین کشور بزرگ از نظر جمعیت، در لبه غربی قاره مانند دروازه ای بین دنیای قدیم و جدید قرار گرفته است. این کشور پربازدیدترین کشور جهان است و سالانه بیش از 80 میلیون گردشگر را به خود جذب می کند.

راهنمای سفر به فرانسه

فرانسه که مدت‌ها مرکز جهانی هنر، علم، فلسفه و پیچیدگی به حساب می‌آمد، تنوع باورنکردنی در پیشنهادات خود به مسافران دارد: از مراکز مدرن و شلوغ شهرهای مانند پاریس، لیون و مارسی، تا دهکده‌های کوچک تقریباً بدون تغییر از زمان انقلاب. از زیبایی های ساحلی اقیانوس اطلس شمالی تا آب و هوای دلپذیر مدیترانه ای در جنوب؛ از غذاهای خوشمزه در شمال و غرب گرفته تا غذاهای سبک تر و رنگارنگ جنوب شرقی.

تاریخچه مختصری از فرانسه

بخش اعظم تاریخ مدرن در فرانسه نوشته شده است و حتی رگه هایی از دوران ماقبل تاریخ به شکل نقاشی ها و نقاشی های غار در بسیاری از غارهای سنگ آهک جنوب فرانسه دیده می شود. در اوایل تاریخ مکتوب، یک قبیله سلتی به نام گول ها که بعداً تحت حاکمیت روم قرار گرفتند، این کشور را اشغال کردند. با سقوط امپراتوری روم، فرانک ها مردم غالب شدند و مسیحیت را از فرهنگ رو به زوال گالو رومی پذیرفتند.

تاریخچه مختصری از فرانسه

پس از سال‌ها به عنوان یک کشور تکه تکه شده از پادشاهی‌های کوچک مختلف، فرانسه تحت فرمان شارلمانی در طول سلطنت او از 800 تا 814 متحد شد. با این حال، اختلافات سیاسی باقی ماند و مسائل مربوط به مشروعیت در اصل و نسب سلطنتی منجر به اصطکاک با انگلستان شد. این امر به ویژه پس از اینکه ویلیام فاتح، دوک نرماندی، پس از نبرد هستینگز در سال 1066 به پادشاهی جزیره رسید، صادق بود.

در سال 1337، تنش ها در نهایت به جنگ صد ساله تبدیل شد، یک درگیری طولانی و خونین که پیوسته مرزهای فرانسه را تغییر داد، اما در نهایت کشور را، کم و بیش، با سرزمینی که امروز اشغال کرده است، ترک کرد.

بین قرن‌های 15 و 17، رنسانس فرانسه پیشرفت‌های عظیمی در هنر، علم و فرهنگ به ارمغان آورد. قدرت سلطنتی به شدت تثبیت شد و فرهنگ فرانسوی شروع به تسلط بر اروپا کرد. با گذشت زمان، افکار عمومی نسبت به خانواده سلطنتی کاهش یافت و سلطنت از مردم جدا شد. انقلاب فرانسه (1789-1799) به سرنگونی آن و ایجاد اولین جمهوری انجامید.

در پایان انقلاب، ناپلئون بناپارت قدرت را به دست گرفت و به دفاع از فرانسه در برابر هجوم های مختلف سلطنت های فرصت طلب اروپایی پرداخت. جاه طلبی نظامی ناپلئون منجر به تسلط فرانسه بر بیشتر اروپای غربی شد – اما همچنین منجر به سقوط نهایی او در سال 1815 شد.

فرانسه یکی از مبارزان اصلی جنگ جهانی اول بود که برای کشور فاجعه بار بود. بن بست چند ساله آن با آلمان، در امتداد یک جبهه عظیم، منجر به تلفات جانی باورنکردنی برای هر دو کشور شد. در حالی که فرانسه در پایان پیروز شد، از جنگ خسته و ناامید رها شد. در سال 1939، زمانی که آلمان دوباره در روزهای اولیه جنگ جهانی دوم حمله کرد، فرانسوی ها به سرعت تسلیم شدند. آلمانی ها شمال و غرب فرانسه را اشغال کردند و یک دولت مشارکتی در ویشی که بخشی از «منطقه آزاد» بود ایجاد شد. مقاومت فرانسه تا پایان جنگ فعال باقی ماند.

فرانسه از پایان جنگ جهانی دوم به عنوان یک قدرت اروپایی و جهانی باقی مانده است. این کشور عضو اصلی ناتو و اتحادیه اروپا و عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل است. امروزه صنعت گردشگری فرانسه در حال رونق است و از موقعیت خود به عنوان پربازدیدترین کشور جهان (توسط بازدیدکنندگان سالانه) برخوردار است.

فرهنگ فرانسه

فرهنگ فرانسه غنی و نمادین است. تصویر مردی فرانسوی که پیراهن دریایی و کلاه بر تن دارد و دوچرخه سواری به همراه پنیر و نان باگت در سبد خود دارد، شاید یکی از شناخته‌شده‌ترین تصاویر فرهنگی قرن بیستم باشد.

قدردانی زیادی از زیبایی شناسی در میان فرانسوی ها وجود دارد. آنها یک سیستم رتبه بندی برای زیبایی بصری شهرها و روستاها دارند، که آنها را تشویق می کند تا دکوراسیون، محوطه سازی و باغ ها را حفظ کنند، و شما هرگز یک محلی را در خارج از خانه با لباس های غیر رسمی مشاهده نمی کنید.

فرهنگ فرانسه

فوتبال (فوتبال)، راگبی و دوچرخه سواری همگی بسیار محبوب هستند، و شما به احتمال زیاد یکی از این سه بازی را در تلویزیون در یک کافه یا بار در هر کجا که بروید ببینید. Pétanque، نوعی بازی بولز نیز بسیار محبوب است و تقریباً در هر نقطه از کشور، مردم محلی را می‌توان در زمین‌های شن‌ریزی و پارک‌ها مشاهده کرد. این امر به ویژه در جنوب شرقی رایج است.

فرانسوی ها تمایل دارند که مغرور باشند و عمیقاً از پروتکل اجتماعی قدردانی می کنند، اما معمولاً با کسانی که از آن پیروی می کنند بسیار صمیمی هستند. آنها قدردانی زیادی از غذای خوب دارند و زمانی را برای معاشرت اختصاص می دهند. هنرها نیز در فرانسه بسیار مورد احترام هستند و دولت مدتهاست از آنها حمایت می کند.

خوب است بدانید – راهنمای سفر به فرانسه

واحد پول فرانسه
فرانسه از یورو استفاده می کند و سایر اشکال ارز به استثنای هتل های بزرگ بین المللی در شهرهای بزرگ به طور کلی پذیرفته نمی شوند. مبادلات پولی در فرودگاه ها و نقاط توریستی وجود دارد، اما اینها اغلب هزینه های بالایی اعمال می کنند یا از نرخ های مبادله نسبتا نامطلوب استفاده می کنند. بهتر است پول نقد خود را در بانک مبادله کنید یا صرفاً از یک دستگاه خودپرداز برداشت کنید که تعدادشان زیاد است و کارمزدهای آن معقول است.

پول فرانسه

کارت های اعتباری در فرانسه به طور گسترده پذیرفته شده اند، اگرچه نه به اندازه ایالات متحده، و اگر کارت مسافرتی خوبی نداشته باشید، احتمالاً هر بار که از آن استفاده می کنید، هزینه تراکنش بین المللی را پرداخت خواهید کرد. بهترین کار این است که با پول پشتیبان آماده باشید، مخصوصاً زمانی که به خارج از شهرهای بزرگ سفر می کنید.

انعام دادن در فرانسه
در فرانسه انعام دادن برای وعده های غذایی مرسوم نیست، اما اگر می خواهید به خاطر خدمات عالی انعام بدهید، می توانید به ازای هر نفر 1 تا 2 یورو به صورت نقدی اضافه کنید. برای تاکسی ها و آرایشگران، انعام 10 درصد مرسوم است و 10 تا 20 یورو برای نگهبان مفید در پایان اقامت در هتل قدردانی می شود. هزینه باربری معمولاً ثابت است و با قبض هتل قابل پرداخت است و مبالغ کمی (در محدوده 1 تا 5 یورو) برای راهنمایان تور و رانندگان اتوبوس قابل قبول است.

رفتار عمومی در فرانسه
رفتار عمومی قابل قبول یک بحث رایج بین گردشگران فرانسوی و خارجی است. در فرانسه، مهم است که تعامل را با یک سلام و احوالپرسی آغاز کنید و قبل از ادامه کار، پاسخ دریافت کنید. این امر چه خریدن نان در نانوایی باشد، چه پرداخت هزینه مواد غذایی یا سفارش غذا در رستوران. در واقع، زمانی که وارد یک بوتیک یا نانوایی می‌شوید، معمول است که از همه کسانی که داخل آن هستند با یک “بنژور” دلچسب استقبال کنید.

آداب غذا خوردن به ویژه در فرانسه مهم است زیرا وعده های غذایی به عنوان زمان شخصی یا اجتماعی تلقی می شود. این آداب درستی است که در ابتدای غذا برای همسفران خود آرزوی “اشتهای خوب” داشته باشید، و صحبت کردن در مورد کار سر میز بی ادبانه است. برای این که شما احساس نکنید باید رستوران را سریع ترک کنید، خدمتکار رستوران هرگز صورتحساب غذای شما را تا زمانی که آن را درخواست نکنید برای شما نمی آورد. پس هر موقع لازم بود از آنها صورتحساب را درخواست کنید یا اگر عجله دارید از قبل درخواست کنید.

فرانسوی ها از تلاش ها برای صحبت کردن به زبان خود بسیار قدردانی می کنند. استفاده از اصول اولیه، مانند bonjour، s’il vous plaît، merci و au revoir بسیار مفید است، حتی اگر همکلام شما بلافاصله به انگلیسی تغییر مسیر دهد.

آنها همچنین به مد اهمیت می‌دهند و با کسانی که با لباس‌های شلخته از خانه بیرون می‌روند، اخم می کنند. وقتی خارج از هتل یا محل اقامت خود هستید، بهتر است که مرتب لباس بپوشید.

برخی از صحبت‌های کوچک که در ایالات متحده رایج است در فرانسه به خوبی پیش نمی روند – به‌ویژه این پرسش که فرد برای امرار معاش چه می‌کند. برای شروع صحبت کمتر به موضوعات شخصی بپردازید.

جریان الکتریسیته در فرانسه
فرانسه از سوکت استاندارد اروپایی بدون زمین (نوع C) و سوکت استاندارد اروپایی (معمولاً نوع E) استفاده می کند، اما به ندرت نوع F را نیز مشاهده خواهید کرد. (آداپتورهای اروپایی غیر زمینی برای هر دو مناسب هستند.) برق در سراسر فرانسه 220 ولت است. اگر یک لپ تاپ ساخت ایالات متحده دارای ولتاژ دوگانه نباشد، یک مبدل ضروری است.

توالت های عمومی در فرانسه
توالت های عمومی در مراکز شهری رایج هستند و معمولاً تمیز هستند. این توالت‌های مستقل یا WCها معمولاً رایگان هستند، اما ممکن است گاهی اوقات یک تولت پولی برای استفاده پیدا کنید. اما قیمت آن هرگز بیش از 1 یورو نیست. حمام های عمومی در شهرهای کوچکتر به سختی پیدا می شوند، از نظر نگهداری ظریف تر هستند و به ندرت همراه با صابون یا دستمال توالت ارائه می شوند، بنابراین آماده باشید که وسایل بهداشتی خود را تجهیز کنید.

توالت های عمومی در فرانسه

معمول است که وارد یک کافه یا بار شوید و مودبانه بخواهید (بعد از احوالپرسی لازم) از توالت استفاده کنید. با این حال، باید آماده باشید تا در صورت اجرای قانون همه جا «فقط مشتریان»، تا 1 یورو بپردازید یا یک اسپرسو بخرید (معمولاً کمتر از 2 یورو). توالت ها در ایستگاه‌های قطار معمولاً پولی هستند. پس آماده باشید که تقریباً 1 یورو به متصدی تحویل دهید و در صورت پرداخت صورتحساب، تمام پول خود را در سکه های کوچک دریافت کنید!

آب آشامیدنی
با وجود عادت فرهنگی نوشیدن آب بطری همراه با غذا، آب لوله کشی در فرانسه به طور یکنواخت برای نوشیدن بی خطر است. در بسیاری از شهرها، آبنماها و شیرآلات عمومی وجود دارد که نوشیدنی آنها نیز بی خطر است. فقط مراقب علامت “eau non potable” (آب غیر قابل شرب) باشید تا به شما هشدار دهد از مواردی که ایمن نیستند دور شوید.

بهترین زمان بازدید از فرانسه

به طور کلی، آب و هوای فرانسه در تمام طول سال نسبتا معتدل است. همانطور که گفته شد، آب و هوا در چنین کشور بزرگ و متنوعی می تواند درجات زیادی متفاوت باشد. اواسط تابستان بهترین فرصت برای هوای آفتابی و گرم در مناطق کوهستانی است، در حالی که بهار و پاییز کمی از گرمای تابستان در سواحل مدیترانه تسکین می یابد. پاییز همچنین زمان لذت بخشی برای بازدید از جنوب فرانسه است زیرا تاکستان ها با رنگ های پاییزی درخشان می شوند. اگر قصد دارید برای یک رویداد خاص بازدید کنید – برای مثال نمایشگاه اتومبیل پاریس که در دو هفته اول اکتبر هر سال زوج برگزار می شود – مطمئن شوید که همه چیز را از قبل رزرو کرده اید. اتاق های هتل قطعا می توانند به سرعت پر شوند!

نکات جالب و شنیدنی در مورد فرانسه

 • در طول سلطنت تجربی فرانسه، حدود 8 درصد از زمین های جهان را تحت کنترل داشت.
 • اگر در محدوده پاریس رانندگی می کنید، تنها با یک تابلوی ایست انفرادی در کل شهر مواجه خواهید شد.
 • فرانسه ازدواج پس از مرگ را مجاز می داند، به این معنی که شما می توانید به طور قانونی با فردی که فوت کرده است ازدواج کنید – اگر بتوانید ثابت کنید که آن شخص قصد ازدواج با شما را در زمان زنده بودن داشته است.
 • یکی از کافی شاپ های فرانسوی بدیهی است که برای اخلاق ارزش قائل است. اگر پس از سفارش به باریستای خود سلام کنید و بگویید “لطفا”، هزینه کمتری نسبت به آمدن به پیشخوان و درخواست “un café” دارد.
 • وقتی در سالن های پر از هنر لوور سرگردان هستید، این را در نظر بگیرید. در واقع در سال 1190 نه به عنوان موزه، بلکه به عنوان نقطه دفاع در برابر حملات وایکینگ ها ساخته شد.

مناطق و شهرها در فرانسه

ایل دو فرانس
مرکز شمال فرانسه، همچنین به عنوان منطقه پاریس شناخته می شود، Île de France شامل پاریس و حومه گسترده آن است. این کوچکترین منطقه اداری کشور است، اما نزدیک به 20 درصد از جمعیت آن را شامل می شود.

پاریس
شهر عشق که توسط رودخانه سن بریده شده است، به لطف بسیاری از مکان های دیدنی نمادین، فوراً قابل تشخیص است. مرکز ملی هنر و فرهنگ، پاریس، دارای برخی از بهترین غذاخوری‌ها و بهترین موزه‌های جهان است، و برای یافتن جواهرات فراوان این شهر تلاش زیادی لازم نیست.

شمال غربی
بریتانی و نرماندی سواحل شمال غربی و مناطق داخلی فرانسه را تشکیل می‌دهند که به‌خاطر گالت‌ها (کرپ‌های خوش طعم)، کره‌ی غنی، سیب آبدار و بقایای اقساط نظامی مربوط به جنگ صد ساله تا جنگ جهانی دوم معروف هستند.

سنت مالو
شهر بندری سنت مالو در بریتانی زیبا و ناهموار، به خاطر تغییرات جزر و مدی شدیدش که مناظر شگفت انگیز ساحلی را ایجاد می کند، شناخته شده است.

گراند است
Grand Est خانه سه منطقه است: شامپاین، و همچنین آلزاس و لورن که هر دو به‌خاطر ترکیبی از فرهنگ‌های فرانسوی و آلمانی شهرت دارند.

استراسبورگ
این شهر مظهر هیبریداسیون فرانسوی-آلمانی منطقه است. استراسبورگ که در ساختمان‌های نمادین با قاب چوبی پوشیده شده است، ترکیبی چشمگیر از مدرن و قرون وسطی است.

مرکز
منطقه مرکز دره لوار را در بر می گیرد که پس از یک دوره طولانی درگیری با انگلیسی ها، قرن ها به عنوان زمین بازی اشراف فرانسوی عمل می کرد. به لطف تاریخ سلطنتی و نظامی آن، کاملاً مملو از قلعه های چشمگیر است.

بورگوندی
بورگوندی یکی از بهترین مناطق فرانسه است بین تاکستان ها، مزارع خردل و دهکده های قرون وسطایی، برخی از زیباترین حومه های فرانسه را در خود جای داده است.

دیژون
پایتخت بورگوندی و خانه خردل معروف و همنام، دیژون همچنین به عنوان مرکز اصلی غذا و غذا شناخته شده است.

Rhône-Alpes
این منطقه شرقی فرانسه با سوئیس و شمال ایتالیا هم مرز است و بزرگ‌ترین و مرتفع‌ترین بخش کوه‌های آلپ فرانسه را در خود جای داده است. این منطقه انحرافات فراوانی را برای دوستداران فضای باز ارائه می دهد.

لیون
لیون که سومین شهر بزرگ فرانسه (پس از پاریس و مارسی) است، مدت‌ها مرکز اصلی تجارت و صنعت بوده است. این شهر همچنین مرکز فرهنگ و غذا شناسی، چیزهای زیادی برای ارائه به مسافران دارد.

شامونی
یکی از قدیمی ترین شهرهای پیست اسکی فرانسه، Chamonix در پایه مون بلان قرار دارد و مملو از مناظر چشمگیر، و همچنین فرصت های اسکی، پیاده روی و کوهنوردی است.

نوول آکیتن
جنوب غربی فرانسه که برای مدت طولانی توسط فرانسوی ها و انگلیسی ها جنگیده بود، منطقه ای با فرهنگ و تاریخ غنی است. این کشور دارای ورزش‌های آبی در سطح جهانی در ساحل، و غذای درجه یک جهانی در دورتر در داخل کشور، به سمت حومه شهر خود است.

بوردو
بوردو بزرگترین منطقه شهری در فهرست میراث جهانی یونسکو است.

پروونس
پروونس که نام خود را از موقعیت خود به عنوان یک استان بزرگ رومی به دست آورده است، منطقه ای با زیبایی های طبیعی خیره کننده است. دهکده‌های دیدنی در بسیاری از تپه‌های فراوان آن پراکنده‌اند، و این منطقه یک مکه دوچرخه‌سواری و همچنین خانه مدیترانه‌ای‌ترین غذاهای فرانسه است.

آوینیون
برای بخش بهتری از یک قرن، آوینیون جایگزین رم به عنوان مرکز جهان کاتولیک رومی شد و بقایای معماری حاصل از آن شهری فوق‌العاده زیبا را ایجاد کرد.

ریویرا فرانسه
ریویرای فرانسوی که از نزدیک با تصاویری از زرق و برق دهه 20 خروشان مرتبط است، از قبل از قرن بیستم مقصد تعطیلات ثروتمندان و مشهوران بوده است. آب و هوای مدیترانه ای و مناظر زیبا تنها چند دلیل است که مردم همچنان به اینجا سرازیر می شوند.

مارسی
قدیمی ترین و دومین شهر بزرگ فرانسه، مارسی، بسیار متنوع است. علیرغم شهرتش به عنوان یکی از پرآب ترین شهرهای کشور، همچنان یکی از پربازدیدترین شهرهای فرانسه است. این شهر به خاطر بندر قدیمی بزرگ و زیبایش شناخته شده است.

خیابان تروپز
مکان اساسی برای دیدن و دیده شدن، سنت تروپز یک دهکده ماهیگیری قدیمی است که تبدیل به نقطه داغ منحط شده است. این یک شهر ساحلی زیبا است که در آن قایق‌های تفریحی و قایق‌های تندرو (مطمئناً تصاویری از جیمز باند را تداعی می‌کنند) بندر معروف قدیمی را پر می‌کنند.

کن
این شهر ریویرا که محل برگزاری جشنواره مشهور فیلم کن است، مرکز تجملاتی است.

مکان های در فرانسه که ارزش یک بازدید را دارد

سواحل نرماندی: حتی اگر اهل تاریخ نباشید، بازدید از سواحل نرماندی می تواند تجربه ای عمیق و قدرتمند باشد. در سایت‌های واقعی فرود D-Day قدم بزنید و از یادبودهای جنگ و موزه‌های مختلف دیدن کنید تا حقایق و ارقام مورد مطالعه در کتاب‌های درسی دبیرستان را بهتر درک کنید.

صخره های Étretat: صخره های گچی و مناظر چشمگیر ساحلی Étretat عجیب و لذت بخش را تشکیل می دهند. در حالی که بسیاری از گردشگران به بازدید از برج ایفل و نوتردام فکر می کنند، این مکان آرام اما چشمگیر نیز ارزش توقف دارد.

صخره های Étretat

مونت سن میشل: با کمک جزر و مدهای دراماتیک، مونت سن میشل یکی از ماندگارترین و نمادین ترین تصاویر فرانسه است. فرقی نمی‌کند به مناره‌ها و باروهایی که از خود آب بیرون می‌آیند نگاه کنید یا بر فراز شن‌های جزر و مدی خودنمایی کنید، این صومعه به ناچار بازدیدکنندگان را به دوران قرون وسطی بازمی‌گرداند.

کاخ ورسای: کاخ ورسای مجلل، خودنمایی و بی‌اندازه زیبا، محل اقامت سابق سلطنت فرانسه و یکی از میراث جهانی یونسکو است. این کاخ با مساحتی بیش از 721000 فوت مربع، دارای تقریباً 700 اتاق و بیش از 2000 پنجره است که از آن‌ها می‌توانید به زمین‌ها و باغ‌های خیره‌کننده خیره شوید.

رفت و آمد – حمل و نقل در فرانسه

فرانسه به داشتن سیستم قطار روان و قابل اعتماد معروف است. قطار پرسرعت معروف آن، TGV، بسیاری از نقاط کشور را به هم متصل می کند، و تقریباً مطمئناً می توانید از قطارهای منطقه ای و یک سیستم اتوبوس یکپارچه برای رسیدن به جایی که نمی رود استفاده کنید. همه این گزینه های حمل و نقل را می توان در www.oui.sncf رزرو کرد.

رفت و آمد - حمل و نقل در فرانسه

تاکسی‌ها نیز فراوان هستند، اما اگر در یک شهر بزرگ یا فرودگاه اصلی نباشید، آسان‌ترین کار این است که زودتر از موعد آن را تعیین کنید. دربان هتل برای این کار بسیار کمک کننده است.

زبان در فرانسه

فرانسوی زبان زیبایی است اما اغلب برای آنگلوفون ها بسیار چالش برانگیز است. تلفظ آن چندان آوایی نیست و از صداها و قواعد دستور زبانی استفاده می کند که در انگلیسی یافت نمی شود. خوشبختانه، یافتن فرانسوی‌های انگلیسی زبان در شهرهای بزرگ و در صنعت گردشگری، مهمان‌نوازی و غذا آسان است.

در زیر برخی از عبارات مفید هنگام عبور از فرانسه آورده شده است:

 • سلام: Bonjour
 • خداحافط: Au revoir
 • بله: Oui
 • خیر: Non
 • لطفا : S’il vous plaît
 • خیلی ممنون : Merci (beaucoup)
 • اوضاع چطوره؟ (وقتی به عنوان سوال استفاده می شود)، یا خوب پیش می رود (وقتی به عنوان یک بیانیه استفاده می شود) : Ça va;
 • از دیدار شما خوشحالم: Enchanté;
 • دستشویی کجاست؟: Où est la toilette?

غذا و نوشیدنی در فرانسه

فرانسه برای برخی از بهترین (و غنی ترین) غذاهای جهان شناخته شده است، و هیچ تجربه سفر به فرانسه بدون بررسی گزینه های مختلف غذا و نوشیدنی آنها کامل نخواهد بود. فرانسوی‌ها زمان صرف غذا را بسیار جدی می‌گیرند و می‌توانید انتظار داشته باشید که وقتی رستوران‌ها برای ناهار در ظهر باز می‌شوند، هر کسب‌وکاری در شهر تعطیل شود. هر بخش از این کشور دارای تخصص های منطقه ای خاص خود است، از جمله پنیرهای محلی و گوشت های پخته شده. در اینجا فقط چند مورد را بیان میکنیم:

غذا و نوشیدنی در فرانسه

کیچه: خاستگاه گراند است، کیش یک تارت باز خوش طعم است که از پوسته شیرینی پخته شده با تخم مرغ، خامه و مواد پرکننده مختلف ساخته شده است. کیش لورن، ساخته شده با ژامبون، یک غذای کلاسیک است.
کرپ ها/گالت ها: کرپ ها پنکیک های آرد گندم معروف فرانسه هستند که معمولا با پر کردن شیرینی درست می شوند، در حالی که گالت ها از گندم سیاه و پرکننده های خوش طعم درست می شوند. هر دو لذیذ هستند و منشا آن شمال غربی است..
فوی گراس: یک خمیر غنی از جگر اردک چاق یا جگر غاز، یک خوراکی لذیذ است که بهتر است در دمای اتاق از آن لذت ببرید و به سادگی روی نان تست گرم بمالید.
Cassoulet: از ناحیه اطراف تولوز، cassoulet نوعی کاسه پخته است که از گوشت (معمولاً سوسیس)، پوست خوک و لوبیا سفید درست می شود.
Poulet Provençale: غذاهای پروونس دارای سبزیجات و گیاهان دارویی سنگین است و Poulet Provensale تفاوتی ندارد. با گیاهان، گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای درست می شود.

نکات ایمنی در سفر به فرانسه

فرانسه، به طور کلی، مکانی امن برای سفر است، اما توصیه‌های ایمنی و امنیت عمومی باید مورد توجه قرار گیرد. این شامل نگهداری پاسپورت، کارت اعتباری و پول نقد نزد شخص یا در گاوصندوق هتل است. با اشیاء قیمتی زیاد خودنمایی نکنید ؛ وسیله نقلیه را هنگام خروج قفل کنید؛ وسایل با ارزش را در داخل وسایل نقلیه قابل مشاهده نگذارید و هر زمان که در میان جمعیت هستید مراقب جیب ها و کیف های خود باشید. نقاط داغ توریستی جیب برها را در هر کجای دنیا جذب می کند و فرانسه هم فرقی ندارد. همین امر در مورد شهرهای ثروتمند مانند پاریس، کن و نیس نیز صدق می کند.

نکات ایمنی در سفر به فرانسه

هر جای پاریس به طور کلی در روز امن است و تنها چند نقطه وجود دارد که مقامات توصیه می کنند گردشگران در شب از آن اجتناب کنند، از جمله Les Halles، سنت دنیس، Bois de Boulogne، Boulevard de Clichy و Barbès-Rochechouart.

پرووانس، به طور کلی، منطقه ای است که در آن باید هوشیار بود. جیب بری در مقاصد گردشگری و دزدی از وسایل نقلیه در آنجا بیشتر دیده می شود.

هر راهنمای مسافرتی فرانسوی باید توجه داشته باشد که مارسی، در حالی که مورد علاقه کسانی است که در آنجا زندگی می کنند و آن را می شناسند، می تواند شهر خشن تری برای گردشگران باشد. هنگام بازدید از اینجا، اقدامات احتیاطی بیشتری را انجام دهید. اشیای قیمتی خود را ایمن و دور از دید نگه دارید، از کوچه های خالی پرهیز کنید و سعی کنید شب ها به تنهایی، در مناطق کمتر پر جمعیت یا اطراف بلوار میشله قدم نزنید. از اقامت در محله های شمالی خودداری کنید و اگر رانندگی می کنید، حتما درها را قفل کنید.

اگر در فرانسه به خدمات اضطراری نیاز دارید، اولین شماره ای که باید امتحان کنید 112 است. اگر به خدمات خاصی نیاز دارید، از شماره زیر استفاده کنید:

آتش سوزی: 18
پلیس: 17
آمبولانس: 15

با مجموعه ما سفری ایمن را به فرانسه تجربه کنید

برای ایمنی در فرانسه بهتر است که حتما از یک مجموعه توریستی و گردشگری حرفه‌ای کمک و مشاوره دریافت کنید. استفاده از خدمات ما می‌تواند به میزان زیادی در این زمینه به شما کمک کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهد. پس اگر شما هم علاقه‌مند به سفر به کشور فرانسه هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما از تورهای فرانسه ارائه شده توسط آژانس راز مهاجر بهره‌مند شوید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839