راهنمای جامع گردشگری تایلند

04
بهمن

کشف جواهرات پنهان راهنمای جامع گردشگری تایلند

راهنمای جامع گردشگری تایلند

تایلند با جزایر محسورکننده، سوال شنی سفید بهشتی یکی از پر جنب‌وجوش‌ترین کشورهای جهان برای مسافرت و گردشگری به شمار می‌آید. این کشور در واقع جواهری مطلق در آسیای جنوب شرقی شناخته می‌شود. مردم این کشور خارق‌العاده هستند، آب و هوای این کشور ایده‌آل بوده و غذاهای این کشور غذاهایی جادویی هستند. گردشگری در تایلند بدون شک می‌تواند تجربه‌ای جدید و بسیار جذاب برای بسیاری از علاقه‌مندان به ماجراجویی باشد.

در این مطلب تحت عنوان راهنمای جامع گردشگری تایلند قصد داریم کمی بیشتر درباره گردشگری در این کشور صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم.

دریافت ویزای کشور تایلند

در اولین قدم برای گردشگری در تایلند شما باید ویزای این کشور را دریافت کنید. توریست‌های حدود 59 کشور می‌توانند تا سی روز با ویزای ورود به تایلند در این کشور اقامت داشته باشند. علاوه بر این یک ویزای توریستی 60 روزه نیز با امکان چندین بار ورود به این کشور وجود دارد که با پرداخت هزینه‌ای قبل از سفر خود می‌توانید آن را دریافت کنید. از طرف دیگر این ویزا را می‌توان برای 30 روز دیگر نیز در تایلند با پرداخت هزینه‌ای تمدید کرد. بازدیدکنندگان از کشورهای خاص تنها می‌توانند برای 15 روز و سایر توریست‌ها برای 90 روز بدون ویزا در این کشور اقامت داشته باشند.

ویزای تایلند

بهترین زمان سال برای سفر به تایلند

برای سفر به کشور تایلند باید دقت داشته باشید که وقتی این کشور را برای سفر و گردشگری انتخاب کنید که آب و هوای آن خنک‌تر باشد. معمولا اوایل نوامبر تا آوریل در کشور تایلند می‌تواند گزینه جذابی برای گردشگری در این کشور باشد. از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که برخی از روزهای سال بین ماه‌های ژوئن تا اکتبر نیز روزهای بسیار بارانی در این کشور به شمار می‌آیند. برخی از گردشگران ترجیح می‌دهند که ماه‌های آرام‌تری را برای گردشگری در تایلند انتخاب کنند.

انتخاب این روزهای سال باعث می‌شود تا قیمت اقامت و سفر شما در این کشور به میزان زیادی کاهش پیدا کند. با این حال در این روزهای سال باید تحمل آفتاب داغ تایلند را نیز داشته باشید. به طور کلی باید دقت داشته باید که آب و هوای کشور تایلند یک آب و هوای استوایی است. آب و هوای این کشور در واقع گرم و مرطوب است که در آن شاهد باران‌های موسمی که از ماه می در پوکت و سپتامبر در ساموئی شروع می‌شوند هستیم.

از طرف دیگر فصل خشک این کشور نیز از ماه نوامبر تا فوریه در پوکت شروع شده و از ماه دسامبر نیز در سامویی شروع می‌شود. فصل گرم سال از ماه مارس آغاز می‌شود و آوریل و ماه می گرم‌ترین ماه‌ها در کشور تایلند هستند. به همین علت نیز در این ماه‌ها کمتر شاهد گردشگری در تایلند خواهیم بود.

بهترین زمان سال برای سفر به تایلند

انواع محل اقامت در کشور تایلند

یکی از مزایای مهم گردشگری در کشور تایلند این است که در این کشور اقامتگاه‌های مختلفی وجود دارند که شما با تمامی انواع بودجه‌ها می‌توانید در آنها اقامت داشته باشید. اقامتگاه‌های این کشور از هتل‌های سطح بالا شروع می‌شوند که مسافران بین‌المللی معروف در آنها اقامت دارند و تا مهمانخانه‌های خانگی نیز پیش می‌رود. اگر علاقه‌مند به اقامت در یک محیط محلی هستید می‌توانید خانه‌های ییلاقی و ویلایی این کشور را برای محل اقامت خود انتخاب کنید.

از طرف دیگر بسیاری از توریست‌هایی که با هدف گردشگری در تایلند وارد خاک این کشور می‌شوند اغلب ویلاهای لوکسی که در پوکت و کو سامویی دو جزیره بزرگ و محبوب این کشور قرار دارند را برای اقامت خود انتخاب کرده و آنها را اجاره می‌کنند. دقت داشته باشید که بیشتر این ویلاها به‌صورت خصوصی بوده و دارای استخر، سینماهای خصوصی، پیشخدمت شخصی و حتی سرآشپز مخصوص هستند.

از طرف دیگر اغلب جستجوهای محلی می‌توانند مقرون به‌صرفه‌ترین گزینه برای اقامت در کشور تایلند باشند؛ چراکه بیشتر اقامتگاه‌های ارزان این کشور دارای وب‌سایت نیستند که شما در اینترنت بتوانید به آنها دسترسی پیدا کنید.

محل اقامت در کشور تایلند

مقاصد محبوب گردشگری در تایلند

اگر شما هم علاقه‌مند به گردشگری در تایلند هستید بدون شک قصد دارید تا کمی بیشتر با مقاصد گردشگری محبوب در این کشور آشنا شده و اطلاعات بیشتری را در این زمینه به دست بیاورید. بیشتر بازدیدکنندگان کشور تایلند معمولا چند روزی را در بانکوک می‌گذرانند. این شهر پایتخت کشور تایلند بوده و جاذبه‌های فرهنگی شگفت‌انگیز، رستوران‌های بسیار جذاب و همچنین یک زندگی شبانه بی‌وقفه است. از طرف دیگر اگر به دنبال مقصدی هستید که کمتر شلوغ باشد و در عین حال جذابیت‌های زیادی را نیز به شما ارائه دهد شهر چیانگ مای گزینه جذابی برای شما خواهد بود که حتی دارای آب و هوای خنک‌تری نیز هست.

پاتایا نزدیک‌ترین تفرج‌گاه ساحلی بزرگ نزدیک به بانکوک و ساحل شرقی این کشور است که برای بازدیدکنندگان گزینه جذابی خواهد بود. با این حال باید دقت داشته باشید که این جزیره به زیبایی جزایری که در جنوب تایلند قرار گرفته‌اند نیست. پایین‌تر از این خط ساحلی کوه سامت برای استراحت آخر هفته و کوه چانگ نیز برای علاقه‌مندان به طبیعت قرار دارد. همچنین باید توجه داشته باشید که هوآ هین نزدیک به پایتخت کشور تایلند است که برای گردشگری در تایلند بدون شک گزینه جذابی خواهد بود.

راهنمای جامع گردشگری تایلند

بزرگ‌ترین جزیره کشور تایلند جزیره پوکت است که در پای آندامان قرار گرفته و به دلیل ترکیب زیبایی‌های طبیعی، فعالیت‌ها و جاذبه‌های فراوان محبوب شده است. این جزیره یکی از قدیمی‌ترین مقاصد گردشگری در کشور تایلند به شمار می‌آید که هرساله تعداد زیادی از توریست‌های وارد شده به این کشور را به خود جذب می‌کند. این جزیره همچنین یک مقصد غذاخوری بسیار جذاب نیز به شمار می‌آید که محل‌های اقامتی جذابی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

کوه سامویی در خلیج تایلند از دیگر جاذبه‌ها و مقاصد گردشگری در تایلند به شمار می‌آید که حتما باید از آن بازدید کنید. این منطقه کمتر توسعه یافته و به همین علت نیز بافت طبیعی خود را تا حد زیادی حفظ کرده است. با این حال هنوز هم در این کوه می‌توانید به فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و بسیاری از سرگرمی‌های مختلف دسترسی پیدا کنید. همین عامل نیز باعث پر جنب و جوش شدن این منطقه شده است.

کرابی در جنوب غربی کشور تایلند مقصدی نمادین برای گردشگران وارد شده به کشور تایلند است که ساحل ریلی آن یکی از زیباترین سواحل جهان شناخته می‌شود. وجود جنگل‌های حرا در این منطقه امکان ماجراجویی‌های جذابی را برای شما فراهم می‌کند. از طرف دیگر این منطقه به‌عنوان بهشت علاقه‌مندان به غواصی نیز شناخته می‌شود.

اگر علاقه‌مند هستید در حین گردشگری در تایلند از مناطق ساحلی دور شوید منطقه آیسان در شمال شرقی این کشور که تنها چند ساعت با ماشین از بانکوک فاصله دارد نیز می‌تواند تفرج‌گاه روستایی محبوبی برای شما باشد.

تایلند کشوری با جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر

کشور تایلند دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است که در جدول زیر توضیحات کاملی را درباره هریک از این جاذبه‌های گردشگری در اختیار شما قرار داده‌ایم.

جاذبه گردشگریتوضیحات
غذاهای خوشمزهاگر به دنبال تنوع غذایی هستید کشور تایلند یک گزینه مناسب و جذاب برای شما خواهد بود. در این کشور شما می‌توانید به طیف گسترده‌ای از غذاهای محلی بسیار خوشمزه و لذیذ دسترسی داشته باشید.
معابد جذابتایلند کشوری است که الهام‌بخش ذهن‌آگاهی به شمار می‌آید. معبدهایی که در این کشور وجود دارند یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری در تایلند به شمار می‌آیند. برای ورود به معابد این کشور بهتر است که حتما لباس‌های مخصوص را بپوشید و به‌صورت آماده وارد این معابد شوید.
جاذبه‌های تاریخیدر این کشور جاذبه‌های تاریخی بسیار زیادی نیز وجود دارد که اکثر آنها در میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند. وات فوت با بودای خوابیده‌اش یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های این کشور به شمار می‌آید. از طرف دیگر شما می‌توانید از پارک‌های دریایی و پارک ملی کشور تایلند نیز دیدن کنید.
کاوش در سواحل این کشوراگر علاقه‌مند به تعطیلات ساحلی هستید تایلند یک گزینه جذاب برای شما خواهد بود. شما در این کشور می‌توانید تفریحات مختلفی از جمله کایاک سواری، گشت و گذار در جزایر و سواحل مختلف، ورزش‌های آبی در کنار سواحل و البته غواصی را تجربه کرده و تجربیات جذابی را به دست بیاورید.

فستیوال‌های جذاب کشور تایلند

یکی از مهم‌ترین مزایای گردشگری در تایلند این است که شما می‌توانید در فستیوال‌های بسیار جذاب این کشور نیز شرکت کنید. تایلند نه‌تنها در زمینه جاذبه‌های طبیعی فرصت‌های فراوانی را برای گردشگری به شما ارائه می‌دهد؛ بلکه گنجینه‌ای فرهنگی بسیار غنی نیز دارد که تنها راه آشنایی با آنها شرکت در فستیوال‌هایی است که در حال حاضر در این کشور برگزار می‌شوند. یکی از مهم‌ترین رویدادهای این کشور Songkran یا سال نو تایلندی است که هر 13 آوریل در کشور تایلند برگزار می‌شود.

مردم در این روز اعم از مردم محلی تایلند و توریست‌هایی که وارد خاک این کشور شده‌اند و البته اعم از پیر و جوان در این روز با یکدیگر تفریح کرده و کودکانه با آب یکدیگر را خیس می‌کنند. از دیگر فستیوال‌هایی که در این کشور حتما باید آن را تجربه کنید می‌توان به فستیوال Loi Krathong اشاره کرد که با ریختن سبدهای شناور تزئین شده با گل در آب جشن گرفته می‌شود. همزمان با این فستیوال، فستیوال یی پنگ نیز برگزار می‌شود که در آن صدها فانوس روشن به آسمان رها می‌شوند. این دو فستیوال در ماه نوامبر و در آستانه ماه کامل برگزار می‌شوند.

تجربه شرکت در این فستیوال‌ها همیشه برای توریست‌هایی که وارد خاک کشور تایلند می‌شوند جذاب است که به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما شما هم در آنها شرکت کنید.

چگونه بودجه مالی خود را در سفر به تایلند مدیریت کنیم؟

واحد پول کشور تایلند بات تایلند است که شما می‌توانید از طریق دستگاه‌های خودپرداز زیادی که در سطح شهرهای مختلف این کشور وجود دارند این واحد پولی را تهیه کنید. در مقایسه با سایر کشورها، تاکسی‌ها و سیستم‌های حمل و نقل عمومی در این کشور قیمت بسیار مناسبی دارند. با این حال مانند هر پایتخت دیگری هزینه اقامت، غذا خوردن و سرگرمی در بانکوک پایتخت کشور تایلند ممکن است گران‌تر از سایر مناطق باشد که برای گردشگری در تایلند باید به این نکته دقت کنید.

اگر علاقه‌مند به مدیریت بودجه مالی خود در سفر به کشور تایلند هستید حتما نکات زیر را در این زمینه رعایت کنید:

  • سعی کنید برای غذاخوردن غذاهای خیابانی را امتحان کنید. این غذاها هم خوشمزه‌تر هستند و هم هزینه آنها مناسب‌تر از رستوران‌های کشور تایلند است.
  • سعی کنید در انعام دادن حتما بودجه خود را مدیریت کنید و مبلغ زیادی را به‌عنوان انعام ندهید.
  • کشور تایلند دارای فرصت‌های گردشگری رایگان یا کم‌هزینه بسیار زیادی است.  پس نیازی نیست که حتما از فرصت‌های گردشگری گران‌قیمت در این کشور استفاده کنید تا تجربه خوبی به دست بیاورید.
  • از رانندگان تاکسی‌ها در خصوص رستوران‌ها و محل‌های اقامت ارزان‌قیمت سوال و مشورت بگیرید.

زبان مردم کشور تایلند

در مناطق توریستی شهر بانکوک شما معمولا می‌توانید به تعداد زیادی از افراد انگلیسی زبان برخورد کنید که به زبان انگلیسی مسلط هستند. با این حال نباید انتظار داشته باشید که در حین گردشگری در تایلند و به خصوص در بارها، رستوران‌ها، مغازه‌ها و بانک‌های این کشور نیز تمامی افراد به انگلیسی صحبت کنند. با این وجود باید بدانید که اکثر مردم این کشور تا حد مناسبی به زبان انگلیسی مسلط هستند و امکان صحبت کردن با آنها برای شما وجود خواهد داشت.

تنها مشکل شما احتمالا در حین بازدید از مناطق روستایی و محروم کشور تایلند است که در این زمینه ممکن است اگر به تنهایی به کشور تایلند سفر کرده باشید کمی با مشکل مواجه شوید.

آداب پایه‌ای برخورد در کشور تایلند

آشنایی با آداب فرهنگی این کشور به شما کمک می‌کند تا بتوانید تجربه بهتری را از گردشگری در تایلند به دست بیاورید. اولین نکته‌ای که در این زمینه باید به آن دقت کنید این است که در حین بازدید از معابد این کشور برای احترام به فرهنگ و سنت‌های بودایی حتما لباس مناسب را بپوشید و سکوت را نیز رعایت کنید. مردم این کشور معمولا به شکل خاصی سلام و خداحافظی می‌کنند. برای این کار آنها کف دست‌ها را روی یکدیگر گذاشته و با تکان دادن سر خود این سلام و خداحافظی را انجام می‌دهند.

مردم این کشور به سرزمین لبخند شناخته می‌شوند. به همین علت نیز سعی کنید حتما همیشه لبخند خود را حفظ کنید تا بتوانید تاثیرگذاری بهتری روی مردم این کشور داشته باشید.

بهترین سوغاتی‌هایی که می‌توانید از کشور تایلند با خود بیاورید

اکثر افرادی که علاقه‌مند به گردشگری در تایلند هستند معمولا این سوال را دارند که چه چیزی را از این کشور به‌عنوان سوغاتی با خود بیاوریم؟ اگر این سوال برای شما هم به وجود آمده باید بدانید که برای آوردن لباس‌هایی که از این کشور خریداری می‌کنید، سوغاتی‌ها و صنایع دستی این کشور باید سبک بسته‌بندی کنید. بازار آخر هفته چاتو چاک معمولا بهترین گزینه برای خرید سوغاتی در این کشور به شمار می‌آید. این بازار یک خرده‌فروشی بسیار بزرگ است که اکثر محصولات و سوغاتی‌های محلی این کشور را به شما ارائه می‌دهد.

یک گزینه ایده‌آل برای سوغاتی آوردن از این کشور صنایع دستی بسیار زیبا و جذابی است که محلی‌های این کشور به فروش می‌رسانند. از طرف دیگر شما می‌توانید خوراکی‌های این کشور را نیز به‌عنوان سوغاتی با خود به همراه بیاورید.

سوالات متداول

در این بخش به برخی از رایج‌ترین سوالات درباره گردشگری در تایلند پاسخ خواهیم داد.

مردم تایلند به چه زبانی صحبت می‌کنند؟

زبان تایلندی زبان رسمی مردم این کشور است که تسلط بر آن بدون شک بسیار چالش‌برانگیز خواهد بود. خوشبختانه بیشتر تایلندی‌ها امروزه به زبان انگلیسی نیز صحبت می‌کنند و آن را متوجه می‌شوند. این امر به ویژه در خصوص مناطق توریست محور این کشور صدق می‌کند.

واحد پول رسمی کشور تایلند چیست؟

بات تایلند که به اختصار THB نامیده می‌شود واحد پول رسمی این کشور و تنها ارز قانونی آن است. ممکن است کمی زمان ببرد که بتوانید پول رسمی این کشور را بررسی کنید.

آیا گردشگری در تایلند هزینه زیادی خواهد داشت؟

خیر به طور کلی کشور تایلند کشور گرانی برای سفر کردن نیست. تایلند به طور قابل توجهی نسبت به سایر کشورهای دنیا ارزان‌تر است و به همین علت نیز گردشگری در آن یک تجربه شیرین و جذاب برای توریست‌ها خواهد بود. البته باید دقت داشته باشید که هزینه‌ شما در این کشور کاملا به سبک گردشگری و نوع تفریحات شما نیز بستگی دارد.

آیا تایلند کشوری امن برای سفر کردن است؟

تقریبا بیشتر مناطق کشور تایلند مناطقی امن برای سفر کردن و گردشگری هستند و به طور کلی این کشور را می‌توان یکی از امن‌ترین کشورها برای سفر کردن دانست. با این حال سفر در این کشور نیز برای شما بدون خطر نخواهد بود. مسائل رایجی که در اکثر کشورها وجود دارند در تایلند نیز وجود دارند که از جمله آنها می‌توان به سرقت‌های کوچک و کلاهبرداری‌های توریستی اشاره کرد.

سخن پایانی

گردشگری در تایلند بدون شک می‌تواند یک تجربه جدید و بسیار جذاب برای اکثر افرادی باشد که به دنبال یک مقصد مناسب برای سفر کردن هستند. به طور کلی سفر کردن در تایلند نیازمند این است که شما بتوانید با گروهی جذاب به این کشور سفر کنید. اگر شما هم علاقه‌مند به سفر کردن به کشور تایلند هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات ارائه شده توسط آژانس راز مهاجر نیز استفاده کنید. با استفاده از خدمات ما می‌توانید با کمترین هزینه و به بهترین شکل ممکن به کشور تایلند سفر کرده و تجربیات جذابی را در سفر به این کشور به دست بیاورید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839