جاذبه های گردشگری چین

09
اسفند

15 جاذبه از جاذبه های گردشگری چین که حتما باید ببینید

از زمانی که جهان برای اولین بار چین را از طریق نوشته های مارکوپولو در بیش از 700 سال پیش کشف کرد، این کشور بزرگ آسیایی به عنوان تجسم همه چیزهای اسرارآمیز و عجیب و غریب در نظر گرفته شد. حتی اکنون نیز پس از دهه ها رشد اقتصادی، این کشور پهناور هیچ یک از جذابیت های خود را از دست نداده است. در واقع، تضاد بین آداب و رسوم باستانی چین و دولت جدید فوق مدرنی که در حال توسعه است، تنها شیفتگی به فرهنگی را که قدمت آن به هزاران سال پیش برمی‌گردد، افزایش داده است.

این فرهنگی است که توسط خود چینی‌ها بسیار مورد تجلیل قرار می‌گیرد، و گواه این امر حفظ مکان‌های تاریخی مهمی مانند شهر ممنوعه و کاخ تابستانی در پکن، که هرکدام یادآور روزهای امپراتوران چین هستند، می باشد. و سپس، البته، دیوار بزرگ معروف است که به طول 6700 کیلومتر از دریای زرد تا آسیای مرکزی پیچ در پیچ است، در حالی که زیارتگاه های بی شمار آن روح ادیان قدیمی شرقی را تراوش می کنند.

جاذبه های گردشگری چین

چین به‌عنوان یک مقصد توریستی، با وسعت زیادش ، فضای بی‌شماری برای اکتشاف ارائه می‌کند. فرقی نمی‌کند با یک کشتی تفریحی لوکس از میان دره‌های زیبای یانگ تسه سفر کنید، از یک شهر شلوغ بازدید کنید یا به دنبال آرامش یک معبد باستانی باشید، این کشور مملو از تجربیات باورنکردنی و امکانات دیدنی است.

با فهرست برترین جاذبه‌های گردشگری چین، کارهای جذاب، غیرمعمول و ماجراجویانه را کشف کنید.

دیوار بزرگ چین

ضرب المثل رایج چینی می گوید: «هیچ کس نمی تواند یک قهرمان واقعی باشد مگر اینکه روی دیوار بزرگ بوده باشد»، ضرب المثلی که به وضوح اهمیت این بنای باستانی منحصر به فرد را نشان می دهد.

جاذبه های گردشگری چین - دیوار بزرگ چین
جاذبه های گردشگری چین – دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین که در زبان چینی به نام Changcheng یا دیوار طولانی شناخته می شود، بیش از 6000 کیلومتر است و از قلعه های شانهایگوان در شرق تا جیایوگوان در غرب کشیده شده است. در طول مسیر، از هبی، تینتسین و پکن می‌گذرد، جایی که می‌توان از بهترین بخش‌های حفظ‌شده دیوار و همچنین مغولستان داخلی، نینگشیا و گانسو بازدید کرد.

ارتفاع این دیوار به طور متوسط 6 تا 8 متر است، ولی ارتفاع آن به 16 متر نیز می رسد و در جاهایی که 5 اسب یا 10 مرد می توانند از آن عبور کنند، به اندازه کافی عرض دارد، این دیوار دارای جنگ افزارها و برج های دیده بانی متعدد است. قدمت برخی از قدیمی‌ترین استحکامات دیوار به قرن هفتم قبل از میلاد برمی‌گردد و شناخته‌شده‌ترین مناطق آن در حدود 210 سال قبل از میلاد و زمانی که بخش‌های مختلف آن به هم متصل شدند، اضافه شدند.

امروزه پربازدیدترین بخش دیوار در نزدیکی گذرگاه بادالینگ در شمال غربی پکن است که به راحتی با وسایل حمل و نقل عمومی یا تورهای سازمان یافته قابل دسترسی است. سایر بخش‌های بازسازی‌شده که ارزش بازدید دارند عبارتند از: بخش نزدیک گوبیکو، در 130 کیلومتری پکن. و در Mutianyu، فقط 70 کیلومتری شمال شرق پکن.

شهر ممنوعه و کاخ امپراتوری، پکن

بزرگ‌ترین و مهم‌ترین ساختمان چین که به نام کاخ امپراتوری نیز شناخته می‌شود، در قلب پکن واقع شده است و هنگام بازدید از این کشور باید از آن دیدن کنید. ساخت آن در زمان سلسله یوان بین سال‌های 1271 و 1368 شروع شد، بسیاری از مجموعه‌ای که امروزه دیده می‌شود بین سال‌های 1406 و 1420 ساخته شده است.

جاذبه های گردشگری چین - شهر ممنوعه
جاذبه های گردشگری چین – شهر ممنوعه

کاخ‌های بسیار باشکوه در یک مجموعه – این مجموعه گسترده محل سکونت 24 امپراتور مینگ و چینگ بود که حضور آنها ورود هر کسی غیر از خانواده امپراتوری و اجدادشان را ممنوع می‌کرد. این مجموعه عظیم که حدود 720000 متر مربع را پوشش می دهد و توسط دیواری به ارتفاع 10 متر با برج های دیده بانی و خندقی عریض محافظت می شود، شامل مناطقی است که برای اهداف تشریفاتی و اداری و همچنین یک اقامتگاه خصوصی مورد استفاده امپراتور قرار گرفته است.

در حالی که دیدن همه جای آن ممکن است ساعت‌ها طول بکشد، نقاط برجسته آن شامل پنج پل رودخانه طلایی مرمر سفید است. تالار عالی هارمونی، ساختمانی به ارتفاع 35 متر که تاج و تخت سلطنتی را در خود جای داده است. و سالن ضیافت نفیس امپراطور (تالار حفظ هارمونی).

موزه کاخ با مجموعه بزرگی از آثار هنری و آثار باستانی از سلسله‌های مینگ و چینگ یکی دیگر از مواردی است که باید ببینید.

این موزه چشمگیر با مساحتی بیش از 720000 مترمربع، دارای ساختمان‌های تاریخی است که قدمت آن‌ها به اوایل دهه 1400 بازمی‌گردد. کاوش آن زمان زیادی می برد، پس آماده باشید که حداقل یک روز را در اینجا بگذرانید. اگر می‌توانید، با استفاده از وب‌سایت رسمی انگلیسی‌زبان موزه، کمی تحقیق کنید تا نمایشگاه‌هایی را که بیشتر علاقه‌مند به بازدید از آن هستید، از قبل برنامه‌ریزی کنید.

نکات برجسته شامل نمونه های زیبا از نقاشی و سرامیک است. این موزه همچنین مجموعه وسیعی از آثار هنری مهم کشور را در خود جای داده است که از یشم و برنز ساخته شده اند. تورهای انگلیسی زبان موزه در دسترس هستند.

از دیگر جاذبه های مهم در مجاورت کاخ امپراتوری می توان به میدان معروف تیان آنمن و معبد بهشت اشاره کرد. یکی از مهم ترین مکان های مذهبی کشور است، قدمت این معبد چشمگیر به قرن پانزدهم باز می گردد.

ارتش سفالی، شیان

در حین حفر چاه در حومه شیان در دهه 1970 بود که کشاورزان به طور اتفاقی با چیزی که قرار بود مهمترین یافته باستان شناسی چین باشد، برخورد کردند: ارتش سفالی.

جاذبه های گردشگری چین - ارتش سفالی
جاذبه های گردشگری چین – ارتش سفالی

این کشف که در سه گودال بزرگ زیرزمینی توزیع شده و برای محافظت از مقبره امپراطور اول ساخته شده است، شامل بیش از 8000 جنگجو در اندازه واقعی، حدود 520 اسب و بیش از 100 ارابه، همراه با شخصیت های غیر نظامی متعدد است و مربوط به حدود 280 قبل از میلاد می باشد. اگرچه برخی از آنها به دلیل گذشت زمان به شدت آسیب دیدند، بسیاری از مجسمه‌های کشف‌شده با زحمت دوباره جمع‌آوری شده‌اند و به عنوان گواهی بر اهمیتی که به امپراتور و زندگی پس از مرگ اعطا شده است، ایستاده‌اند.

این کشف قابل توجه بخشی از پارک سایت مقبره امپراتور Qin Shi Huang است و یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری چین است. این تجربه فراموش نشدنی ایستادن در مقابل این مجلس سربازان و اسب‌ها را ارائه می‌دهد که گویی در حال بررسی رژه‌ای چند صد ساله هستید. تورهای راهنمای انگلیسی زبان در دسترس هستند.

کاخ تابستانی، پکن

کاخ تابستانی مجلل امپراتوری (Yíhé Yuán) با یک رفت و آمد آسان ۱۵ کیلومتری از پکن، در میان بیش از ۷۰۰ هکتار پارک زیبا قرار دارد و یکی از پربازدیدترین جاذبه های چین است. در حالی که خود کاخ در سال 1153 ساخته شده است، دریاچه بزرگ آن در قرن چهاردهم برای بهبود باغ های امپراتوری اضافه شد.

جاذبه های گردشگری چین - کاخ تابستانی
جاذبه های گردشگری چین – کاخ تابستانی

نکات برجسته عبارتند از تالار باشکوه خیرخواهی و طول عمر (رنشو دیان)، با تاج و تخت. و تئاتر زیبای بزرگ، یک سازه سه طبقه خصوصی که در سال 1891 ساخته شد تا عشق خانواده امپراتوری به اپرا را برآورده کند. این مکان تاریخی هنوز برای اجرای نمایش‌های سنتی چینی و رویدادهای موسیقی استفاده می‌شود و ارزش دیدن برای اجرا یا نمایش را دارد.

از دیگر نقاط برجسته می‌توان به تالار شادی و طول عمر (تالار Le Shou Tang) با باغ‌ها و حیاط‌های دوست‌داشتنی، و همچنین مسیرهای بسیار زیبا و مسیرهای پیاده‌روی آن اشاره کرد.

اگر زمان اجازه داد، سعی کنید از خرابه‌های کاخ تابستانی قدیمی در پارک یوانمینگیوان نیز دیدن کنید. گفته می‌شود زمانی یکی از پیچیده‌ترین و جذاب‌ترین کاخ‌های این کشور بوده است، این بنا که زمانی چشمگیر بوده در اواسط دهه ۱۸۰۰ توسط نیروهای استعماری ویران شد.

گشت و گذار در رودخانه لی، گویلین

شهر Guilin در گوشه شمال شرقی گوانگشی دارای برخی از زیباترین مناظر حومه چین است. این شهر به خاطر رودخانه لی که در شهر و کوه های کارست اطراف آن می پیچد، معروف است.

جاذبه های گردشگری چین – رودخانه لی، گویلین

در حالی که صدها سال است که این مناظر منحصربه‌فرد شاعران و هنرمندان را به خود جذب کرده و موضوع داستان ها و افسانه‌های بی‌شماری بوده است، این روزها بین گردشگرانی از سراسر جهان که مایل به دیدن این شکوه طبیعی از نزدیک هستند، محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

بهترین راه برای لذت بردن از این منطقه، سفر دریایی در امتداد رودخانه لی است. محبوب‌ترین مسیر از گویلین تا یانگ‌شو است، جایی که رودخانه به‌طور مسالمت‌آمیز از میان حدود 80 کیلومتر صخره‌ها و غارهایی با نام‌های عاشقانه مانند کوه زیبایی منحصربه‌فرد، تپه خرطوم فیل، و غار رید فلوت می‌پیچد.

می‌توانید از کشتی‌های تفریحی توریستی گرفته تا قایق‌های کوچک بامبو را انتخاب کنید، و بسته به نوع قایق مورد استفاده، سفرها می‌تواند از چند ساعت تا چند روز طول بکشد.

پایگاه تحقیقاتی چنگدو برای پرورش پانداهای غول پیکر، سیچوان

هیچ سفری به چین بدون حداقل یک تجربه پاندا کامل نخواهد بود. در حالی که باغ‌وحش‌های برتر کشور نمونه‌های بسیار خوبی از این موجودات شگفت‌انگیز دارند، بهترین مکان برای دیدن آن‌ها با تقریب نزدیک به زیستگاه طبیعی‌شان، پایگاه تحقیقاتی عالی پرورش پانداهای غول‌پیکر در چنگدو در استان سیچوان است.

جاذبه های گردشگری چین - پایگاه تحقیقاتی چنگدو
جاذبه های گردشگری چین – پایگاه تحقیقاتی چنگدو

در اینجا، شما این شانس را خواهید داشت که 80 پاندا را در حال انجام کارهای روزمره خود، از جستجوی غذا گرفته تا بازی در محیط بزرگ پارک مانند این مرکز، تماشا کنید. علاوه بر تماشای این حیوانات باشکوه از نزدیک، از بسیاری از نمایشگاه‌ها و نمایشگاه‌های دائمی که جزئیات تلاش‌های مداوم حفاظتی برای محافظت از آینده آنها را نشان می‌دهند، اطلاعات زیادی در مورد آنها خواهید آموخت.

در صورت امکان، سعی کنید زمان ملاقات خود را برای جلسات تغذیه صبحگاهی تعیین کنید. پانداها نه تنها در بیشترین حالت فعال هستند، بلکه زمانی است که شما عکس های خاطره انگیزی دریافت خواهید کرد. بهتر است در یکی از برنامه‌های داوطلبانه تجربی منحصربفرد ثبت‌نام کنید که شما را در تغذیه و مراقبت از این موجودات نوازشگر – و احتمالاً حتی در آغوش گرفتن یک بچه پاندا – مشارکت می‌دهد. تورهای انگلیسی زبان موجود است.

رودخانه یانگ تسه و سه دره

رودخانه قدرتمند یانگ تسه که در چین به نام چانگ جیانگ (“رود طولانی”) شناخته می شود، بیش از 6000 کیلومتر امتداد دارد و آن را طولانی ترین و مهم ترین رودخانه چین می کند. همچنین این تمایز را دارد که بعد از آمازون و نیل سومین رود طولانی در جهان است.

جاذبه های گردشگری چین - رودخانه یانگ تسه
جاذبه های گردشگری چین – رودخانه یانگ تسه

یانگ تسه که از تبت در غرب به شانگهای در شرق از طریق هشت استان جریان دارد، برای بیش از 2000 سال، مسیر اصلی حمل و نقل چین بوده است، زیرا حدود 2700 کیلومتر قابل کشتیرانی است. حوضه آبریز وسیع آن با 700 شاخه فرعی حدود یک پنجم مساحت کل کشور را در بر می گیرد و یک چهارم زمین های کشاورزی کشور را در بر می گیرد.

در حالی که طول بسیار زیاد آن باعث می شود که رودخانه در نقاط متعددی در چین قابل بازدید باشد، اما محبوب ترین آنها برای گردشگران سه دره زیبا است. آنها که Qutang، Wu و Xiling نام دارند، یک امتداد 200 کیلومتری بین شهرهای Fengjie و Yichang را پوشش می دهند. در مکان‌هایی ترکیبی از سیل‌های خروشان و کم‌عمق‌های خطرناک، در اینجا رودخانه راه خود را از میان دره‌ها و صخره‌های ناهموار و قله‌های کوه بلند در مناظری به اندازه گراند کانیون می‌پیچد.

گزینه های متعددی برای گشت و گذار در دسترس است، از سفرهای دریایی مجلل با قایق های رودخانه ای با تمرکز بر بسیاری از جاذبه های تاریخی منطقه و مکان های زیبای دیدنی گرفته تا تورهای ماجراجویی چالش برانگیز در امتداد چشمگیرترین بخش های رودخانه.

باغ های کلاسیک سوژو، جیانگ سو

باغ‌های کلاسیک سوژو که یکی از مهم‌ترین باغ‌های تاریخی جهان محسوب می‌شود و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، باید در برنامه سفر شما به چین رتبه بالایی داشته باشد. این باغ‌های باشکوه که در شهر تاریخی سوژو در استان جیانگ سو واقع شده‌اند، در قرن یازدهم، در زمانی که شهر رشد بی‌سابقه‌ای را تجربه می‌کرد، تأسیس شد و در میان 270 یا بیشتر باغ کاشته شده در اینجا قرار داشت.

جاذبه های گردشگری چین - باغ های کلاسیک سوژو
جاذبه های گردشگری چین – باغ های کلاسیک سوژو

از میان باغ‌های بازسازی‌شده بازمانده، معروف‌ترین آنها باغ دل‌انگیز Lingering است. این باغ هفت هکتاری در سال 1800 در محل پارکی که در ابتدا در زمان سلسله مینگ ایجاد شده بود ساخته شد. یکی از مشهورترین مجموعه‌های باغ در چین، دارای استخر، چندین ساختمان جذاب، تپه‌ای دست‌ساز، بیشه‌ای از درختان هلو و مسیری زیبا و سرپوشیده است که بر دیوارهای آن بیش از سیصد لوح سنگی حکاکی شده است با حروف چینی قدیمی

همچنین ارزش بازدید از غرفه باغ کانگ لانگ تینگ است. این باغ دو هکتاری بسیاری از ویژگی‌های منحصربه‌فرد را ارائه می‌کند، از جمله یک گذرگاه دوتایی که بخش‌های داخلی و خارجی را به هم متصل می‌کند.

کاخ پوتالا، تبت

یکی دیگر از شناخته شده ترین سازه های تاریخی چین، کاخ باشکوه پوتالا در شهر لهاسا، تبت است. این بنا که به عنوان قلعه و اقامتگاه دالایی لاما ساخته شد، برای قرن ها مرکز قدرت سیاسی و مذهبی بود و بسیاری از مهم ترین گنجینه های دین را در خود جای داده است.

جاذبه های گردشگری چین - کاخ پوتالا
جاذبه های گردشگری چین – کاخ پوتالا

اولین کاخ از دو کاخ پوتالا، کاخ سرخ، در قرن هفدهم ساخته شد و مهم ترین زیارتگاه های مجموعه را در خود جای داده است. اینها در تالار تختی یافت می شوند که دیوارهای آن با نقاشی های دیواری پوشیده شده است که صحنه هایی از زندگی دالایی لاماها و پادشاهان تبت را به تصویر می کشد. از دیگر نقاط برجسته کاخ سرخ، سالن‌های بسیار وسیع آن است که به آموزه‌های دین و مقبره‌های استادانه معروف به «استوپاس» تعدادی از دالایی لاماها اختصاص یافته است.

کاخ سفید به همان اندازه چشمگیر در سال 1648 تکمیل شد و شامل اتاق‌های خواب، مطالعه و اتاق‌های پذیرایی است که از سال 1959، زمانی که دالایی لاما از تبت فرار کرد، دست نخورده‌ترین آنها را شامل می‌شود. زمانی که در لهاسا هستید، حتماً از باغ های جواهر عالی دیدن کنید. این باغ‌های ۹۰ هکتاری، بخشی از اقامتگاه تابستانی دالایی لاما، اولین بار در دهه ۱۸۴۰ شروع به کار کردند و همه چیز را از کاخ‌ها و آلاچیق‌های بزرگ گرفته تا دریاچه‌های دلپذیر را در بر می‌گیرند.

گردشگاه شانگهای: باند

یک اقدام قابل توجه از برنامه ریزی و حفاظت از شهر هوشمند را می توان در تفرجگاه پر زرق و برق کنار رودخانه شانگهای، ژونگشان لو، که شاید بهتر به نام Bund (Wàitan) شناخته شود، مشاهده کرد. همانطور که در این منطقه عریض پیاده در امتداد رودخانه Huangpu Jiang قدم می زنید، تقریباً فراموش خواهید کرد که در وسط بزرگترین شهر چین (جمعیت شانگهای بیش از 24 میلیون نفر) به سر می برید.

جاذبه های گردشگری چین - گردشگاه شانگهای
جاذبه های گردشگری چین – گردشگاه شانگهای

بوند که به خاطر احساس اروپایی‌اش معروف است، واقعیتی که مدیون گذشته منطقه به‌عنوان محل استقرار بین‌المللی شهر است، به‌خاطر 52 ساختمان حفاظت‌شده تحت تأثیر انگلیسی و فرانسوی‌اش، بسیاری از رستوران‌ها، کافه‌ها، فروشگاه‌ها و گالری‌های هنری که در حال حاضر وجود دارد، محبوب است. این معماری که نشان‌دهنده تأثیرات مختلفی از سبک‌های گوتیک تا رنسانس از جمله تعدادی از ساختمان‌های آرت دکو است، شامل موارد برجسته مانند اداره گمرک بندر قدیمی، با برج ناقوس آن، و هتل باشکوه صلح است.

برای دیدن بهترین مناظر از بوند، از برج مروارید شرقی 468 متری در کرانه مقابل رودخانه Huangpu Jiang دیدن کنید. اگر زمان اجازه داد، حتما از باغ یو نیز دیدن کنید. این باغ که باید با محبت به عنوان «باغ شادی» شناخته شود، می تواند ریشه های خود را به سال 1559 بازمی گرداند. بسیاری از سازه های اصلی تا به امروز باقی مانده اند.

دریاچه غربی تاریخی هانگژو

تعداد کمی از شهرهای چین می توانند به اندازه شهر هانگژو (هانگچو) از مکان های تاریخی باشکوه و معابد باستانی برخوردار باشند. مرکز استان ژجیانگ و واقع در جنوبی ترین انتهای کانال بزرگ معروف چین، بیشتر این مجموعه غنی در اطراف دریاچه دوست داشتنی غرب جمع شده است، یک امتداد آب به مساحت شش کیلومتر مربع در قلب شهر قدیمی که توسط تپه های متعدد احاطه شده است. ، بتکده ها و معابد.

جاذبه های گردشگری چین - دریاچه غربی تاریخی هانگژو
جاذبه های گردشگری چین – دریاچه غربی تاریخی هانگژو

این منطقه که توسط گذرگاه‌های دست‌ساز به پنج بخش مجزا تقسیم شده است که قدمت آن به قرن یازدهم باز می‌گردد، منطقه شگفت‌انگیزی برای کاوش با پای پیاده در حین عبور از یک آب به قسمت دیگر است، اما با مجموعه‌ای از ساختمان‌های قدیمی زیبا روبرو می‌شوید. . به ویژه در فصل بهار که درختان هلو شکوفا می شوند بسیار خوشایند است.

بخشی از سرگرمی در بسیاری از پل‌های قدیمی و زیبای دریاچه است، یکی از بهترین‌ها پل شکسته (Duanqiao) است که مسیر Baidi را به ساحل متصل می‌کند، و کاوش جزیره بهشت کوچک با چهار دریاچه کوچکش که توسط پل زیگزاگی به هم متصل شده‌اند.

حتماً سوار یکی از قایق‌های توریستی و کشتی‌های کوچک تفریحی در دسترس باشید تا شما را در اطراف دریاچه بچرخانند. و اگر زمان اجازه می‌دهد، به تماشای نمایش مفرح فواره موزیکال که هر شب برگزار می‌شود، بنشینید.

مقبره نور: مقبره امپراتوری شمالی، شنیانگ

در منطقه کوهستانی شمال شرقی چین، شهر قدیمی شن یانگ قرار دارد. این مرکز مهم تجارت و فرهنگ، مقبره نور (ژائولینگ) است که به آرامگاه امپراتوری شمالی نیز معروف است.

جاذبه های گردشگری چین - مقبره نور
جاذبه های گردشگری چین – مقبره نور

یکی از مهم‌ترین مکان‌های تاریخی شمال شرقی چین، در فهرست میراث جهانی یونسکو از مقبره‌های امپراتوری سلسله‌های مینگ و چینگ گنجانده شده است و به دلیل سبک معماری منحصربه‌فردش مورد توجه قرار گرفته است: ترکیبی از مکان‌های تدفین چینی با چینش سنتی و ساختمان‌های قلعه‌مانند.

امپراتور هوانگ تایجی که بین سال‌های 1626 تا 1635 سلطنت کرد، در اینجا در مکانی وسیع به مساحت بیش از 180000 متر مربع که هشت سال طول کشید، مدفون شده است. این سایت به‌خاطر «مسیر روح‌ها»، مسیری با ستون‌های سنگی و مجسمه‌هایی از اسب‌های مورد علاقه امپراتور، قابل توجه است.

مکان مهم دیگر، کاخ سلطنتی باشکوه است که قدمت آن به اوایل دوران چینگ می رسد، دومین مجموعه کاخ کاملاً حفاظت شده در چین پس از کاخ امپراتوری در پکن. این مجموعه به عنوان محل سکونت اولین امپراتوران چینگ عمل می کرد و شامل چندین حیاط باشکوه است که در اطراف آن ساختمان های متعددی از جمله تالار دولت عالی (چونگ ژنگ دیان) که تاج و تخت امپراتوری را در خود جای داده است، قرار گرفته است.

بودای غول پیکر، سیچوان

“کوه یک بودا است و بودا یک کوه.” این ضرب المثل معروف چینی می گوید، ضرب المثلی که به بودای غول پیکر 71 متری لشان نسبت داده می شود. برج های مجسمه بر فراز شما.

جاذبه های گردشگری چین - بودای غول پیکر، سیچوان
جاذبه های گردشگری چین – بودای غول پیکر، سیچوان

این نماد مذهبی مهم که در سال 713 بعد از میلاد توسط یک راهب بودایی شروع شد و 90 سال بعد تکمیل شد، به طور کامل از یک صخره سنگی تراشیده شده است و بزرگترین مجسمه بودا در جهان است. این مجسمه با توجه به موقعیت مکانی خود، به نمایندگی از بودا مایتریا، حتی چشمگیرتر است. مشرف به رودخانه ای که برای دلجویی از آن طراحی شده بود که اغلب برای کشتیرانی خائنانه ثابت شده بود.

بودای غول پیکر که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، همچنان تعداد زیادی زائر از سراسر جهان را به خود جذب می کند و به طور گسترده به عنوان یکی از جاذبه های دیدنی چین در نظر گرفته می شود. بودای غول پیکر لشان که به راحتی از شهر چنگدو قابل دسترسی است، می توانید با یک سفر سرگرم‌کننده با کشتی از اسکله‌های عمومی در لشان. پارک خوش منظره‌ای که بودا در آن قرار دارد نیز ارزش کاوش را دارد، بنابراین حتماً زمان کافی را به برنامه سفر خود اختصاص دهید.

خط افق هنگ کنگ

هنگ کنگ که به طور گسترده به عنوان یکی از چشمگیرترین افق شهرهای جهان در نظر گرفته می شود – به همان اندازه که دارای یکی از بالاترین غلظت آسمان خراش ها است و وجود تپه های بلندی که آنها را در بر می گیرد – هنگ کنگ برای دهه ها پایتخت شلوغ مالی و تجارت در این بخش از اقیانوس آرام است.

جاذبه های گردشگری چین - خط افق هنگ کنگ
جاذبه های گردشگری چین – خط افق هنگ کنگ

یکی از بهترین مناظر از قله ویکتوریا در جزیره هنگ کنگ است، جایی که آسمان خراش ها بندر بزرگ شهر را قاب می کنند، لذتی ویژه بعد از شب. به همان اندازه چشم انداز خیره کننده از خود بندر ویکتوریا است. در اینجا، همچنین می توانید یکی از مکان های معروف هنگ کنگ را تماشا کنید. کشتی‌های که توسط شرکت Star Ferry اداره می‌شود، می‌توانید سوار شوید و به نقاط مختلف برای کاوش بروید، مانند Kowloon. یا می‌توانید به سادگی در کشتی بمانید و از مناظر لذت ببرید.

در صورت امکان، سعی کنید زمان سفر خود را به گونه ای تنظیم کنید که با هجوم لیزری شبانه، یک نمایش خیره کننده نور لیزر 360 درجه که از آسمان خراش های بندر به عنوان پس زمینه جادویی استفاده می کند. برای بهترین مناظر، سعی کنید نمایش را از سمت کولون تماشا کنید.

با خانواده سفر می کنید؟ اگر چنین است، باید دیزنی لند هنگ کنگ را در برنامه سفر خود قرار دهید. اولین پارک موضوعی دیزنی در چین در سال 2005 افتتاح شد و در حالی که بازدیدکنندگان متوجه بسیاری از سواری های مشابه در سایر املاک این برند می شوند، توجه دقیقی به آن شده است. به میراث فرهنگی چین. یکی از نکات برجسته برای طرفداران فیلم های انیمیشن دیزنی، فیلم جدید World of Frozen در سال 2023 است، در حالی که در سال 2024 نمایشگاه Stark Expo، منطقه ای اختصاص داده شده به شخصیت های دنیای مارول، افتتاح می شود.

ژانگ – پارک جنگلی ملی هونان

وقتی برای اولین بار به پارک جنگلی ملی Zhangjiajie در استان هونان نگاه کردید، مطمئناً سخت نیست که ببینید جیمز کامرون، فیلمساز چگونه توانسته از آن الهام بگیرد.

جاذبه های گردشگری چین - پارک جنگلی ملی هونان
جاذبه های گردشگری چین – پارک جنگلی ملی هونان

باکس آفیس موفقیت آمیز کامرون، آواتار، به خوبی می‌توانست در این منطقه با زیبایی طبیعی خیره‌کننده اتفاق بیفتد، بسیاری از صخره‌های ستون‌مانند منحصربه‌فرد آن شبیه منظره‌های بیگانه باورنکردنی هستند که درست از یک فیلم علمی تخیلی بیرون آمده‌اند. یکی از بلندترین ستون ها که در ارتفاع چشمگیر 1080 متری قرار دارد، به “کوه آواتار هاللویا” تغییر نام داده است.

این یکی از مکان های کمتر شناخته شده برای بازدید در چین است، اما ارزش تلاش برای رسیدن به اینجا را دارد. علاوه بر شگفتی‌های طبیعی بسیاری که می‌توان آن‌ها را به‌عنوان بخشی از یک تور سازمان‌یافته کاوش کرد، این پارک دارای تعدادی جاذبه‌های جدید ساخته دست بشر است. اولین باری که ساخته شد آسانسور بایلونگ، با نام مستعار “بالابر آسمان صد اژدها” بود. این بنا که گروه‌های 50 نفره را تا ارتفاع 326 متری به سمت آسمان در کمتر از دو دقیقه بالا می‌برد، ساختاری چشمگیر است که مناظر شگفت‌انگیزی را در تمام طول مسیر ارائه می‌دهد.

همچنین پل شیشه ای گراند کانیون Zhangjiajie قابل توجه است. این پل در سال 2016 افتتاح شد و به عنوان مرتفع ترین و بلندترین پل عابر پیاده جهان معرفی شده است. ایستادن در ارتفاع 300 متری از سطح زمین و امتداد 430 متری در امتداد یک صخره تماشایی، جاذبه‌ای است که قطعاً برای افراد ضعیف توصیه نمی‌شود، اما یکی از بهترین کارهایی است که می‌خواهید انجام دهید اگر می‌خواهید کمی ماجراجویی به روز خود اضافه کنید.

سوالات متداول

بهترین جاهای دیدنی چین در ژانویه کدامند؟

مسافران می توانند برای دیدن سرزمین عجایب زمستانی پر از برف از دیوار چین دیدن کنند.

مکان های دیدنی در چین در نزدیکی هنگ کنگ کدامند؟

در سفر به هنگ کنگ می توان از شهرهای توریستی پر جنب و جوش مانند ماکائو و گوانگژو بازدید کرد.

در چین چقدر انگلیسی صحبت می شود؟

ارتباطات اغلب می تواند یک مانع بزرگ در چین باشد زیرا اکثریت این کشور انگلیسی صحبت نمی کنند. هنگام بازدید از مکان های گردشگری روستایی یا داخلی برای بازدید در چین، توصیه می شود که تمام رزروها از قبل انجام شود.

سخن پایانی

چین برای هر علاقه ای چیزی برای ارائه دارد، خواه بازدید از مکان های فرهنگی و تاریخی، بررسی بازارهای غذایی محلی، پیاده روی در مناظر طبیعی خیره کننده، یا تجربه شهرهای بزرگ و تفریحات شبانه. اگر شما هم متقاعد شد سفری به چین داشته باشید میتوانید از خدمات تور چین مجموعه ما استفاده کنید

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839