جاذبه‌ های طبیعی تایلند

08
بهمن

جاذبه‌ های طبیعی تایلند – طبیعت بکر بهترین پارک‌های ملی و مناطق حفاظت‌شده

کشور تایلند یکی از کشورهایی است که امروزه دارای طبیعت بکر و بسیار زیبایی است. طبیعت جذاب این کشور یکی از مهم‌ترین دلایل جذب توریست‌ها به این کشور شده است. از جمله انواع مختلف جاذبه‌ های طبیعی تایلند می‌توان به سواحل بسیار زیبا، کوهستان‌های جذاب و مسیرهای کوه‌نوردی با مناظر بی‌نظیر، پارک‌های ملی و مناطق حفاظت‌شده مختلف اشاره کرد. در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره پارک‌های ملی و مناطق حفاظت شده تایلند صحبت کرده و برخی از مهم‌ترین آنها را به شما معرفی کنیم.

جاذبه‌ های طبیعی تایلند

پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه‌مند بازدید از جاذبه‌های طبیعی در سفر به تایلند هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید.

پارک ملی خائو یای

پارک ملی خائو یای یکی از جاذبه‌ های طبیعی تایلند به شمار می‌آید که دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است و می‌تواند تجربه خوبی را برای توریست‌ها به همراه داشته باشد. این پارک دارای شهرت جهانی است و حیات وحش متنوع و شگفت‌انگیزی را به شما ارائه می‌دهد. این پارک بیش از 2000 کیلومتر مربع وسعت دارد و سرشار از گیاهان و جانوران عجیب و غریب است که بازدید از آنها بدون شک می‌تواند تجربه‌ای جذاب برای شما باشد. مسیرهای مختلف در این پارک جنگلی به‌خوبی نگهداری می‌شوند و هیجان بسیار زیادی را می‌توانند برای شما به همراه داشته باشند.

در بخش‌هایی از این پارک ملی شما می‌توانید غوغای عجیب و غریب پرندگان را بشنوید و این در حالی است که برگ‌های درختان زیر پای شما خش خش می‌کنند. در بخش‌های دیگری از این پارک می‌توانید به حیوانات مختلفی دسترسی پیدا کنید که از جمله آنها می‌توان به فیل‌های بسیار بزرگ اشاره کر. در بخش دیگری از این پارک یک آبشار بسیار بزرگ و زیبا وجود دارد که بازدید از آن نیز بدون شک تجربه جذابی برای شما است.

پارک ملی خائو یای جاذبه‌ های طبیعی تایلند
پارک ملی خائو یای جاذبه‌ های طبیعی تایلند

این پارک دارای آبشارهای بسیار زیادی است که وقتی از آنها دیدن می‌کنید تقریبا هر طبیعت دیگری برای شما چندان جذاب به نظر نمی‌رسد. در بخش‌هایی از این پارک ملی شما می‌توانید به استخرهای طبیعی نیز دسترسی پیدا کنید که امکان شنا کردن در آنها برای شما وجود دارد. در این استخرها شما می‌توانید خیلی راحت در استخر شیرجه بزنید و لذت یک روز خوب را تکمیل کنید. نکته مهمی که درباره این پارک ملی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین جاذبه‌ های طبیعی تایلند وجود دارد این است که شما می‌توانید با کمک تورهایی که در این زمینه فعالیت دارند به ماجراجویی در این پارک ملی بپردازید.

پارک ملی اراوان از دیگر جاذبه‌های طبیعی تایلند

این پارک ملی در غرب کشور تایلند واقع شده است و یک شگفتی طبیعی بسیار محسورکننده در کشور تایلند به شمار می‌آید. همین عامل نیز آن را به مقصد همیشگی علاقه‌مندان به طبیعت می‌کند که کشور تایلند را برای سفر خود انتخاب کرده‌اند. این پارک ملی دارای جنگل‌های سرسبز، آبشارهای درخشان و بسیار جذاب و البته حیات وحش متنوعی است که تجربه‌ای فراموش نشدنی را برای شما به همراه می‌آورد.

پارک ملی اراوان - جاذبه‌ های طبیعی تایلند
پارک ملی اراوان – جاذبه‌ های طبیعی تایلند

این پارک ملی دارای آبشارهای برجسته زیادی است که از جمله آنها می‌توان به آبشار مشهور اراوان اشاره کرد. این آبشار به‌صورت طبقاتی است و همین موضوع نیز به جذابیت‌های آن افزوده است. در قسمت پایینی این آبشارها می‌توانید استخرهای شفافی را پیدا کنید که اجازه شنا کردن در آنها به شما داده می‌شود. پس اگر بعد از یک روز گرم قصد دارید در آب خنک شنا کرده و در این آب شیرجه بزنید بدون شک این استخرها گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهند بود.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه زیادی به آشنایی با گیاهان و جانوران جدید دارید بدون شک بازدید از این مورد از جاذبه‌ های طبیعی تایلند می‌تواند این امکان را به بهترین شکل ممکن برای شما فراهم کند. این پارک جنگلی دارای حیات وحش دست‌نیافتنی است که از جمله حیواناتی که در حال حاضر در آن موجود هستند می‌توان به انواع میمون‌ها، انواع فیل‌ها، گونه‌های مختلف پرندگان و … اشاره کرد.

از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که در این پارک فعالیت‌های تفریحی متعددی نیز به شما پیشنهاد داده می‌شود که بازدید از آنها نیز می‌تواند هیجان زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.

پارک ملی جزایر سیمیلان

یکی دیگر از جاذبه‌های طبیعی تایلند که در سفر به این کشور حتما باید از آن دیدن کنید پارک ملی جزایر سیمیلان است. این پارک ملی در آب‌های نیلگون دریای آندامان قرار گرفته و زیبایی خیره‌کننده‌ای دارد. بسیاری از توریست‌هایی که وارد این پارک ملی می‌شوند آن را به‌عنوان بهشت استوایی می‌شناسند. این پارک لب دریا قرار دارد و تقریبا کل جزیره را نیز پوشش داده است. در اولین قدم شما می‌توانید سوال ماسه‌ای سفید و بکر این جزیره را مشاهده کنید که ترکیب آن با آب‌های فیروزه‌ای دریافت ترکیب بسیار جذابی برای هر توریستی خواهد بود.

پارک ملی جزایر سیمیلان - جاذبه‌ های طبیعی تایلند
پارک ملی جزایر سیمیلان – جاذبه‌ های طبیعی تایلند

اگر علاقه‌مند به غواصی هستید بازدید از این جزیره یک تجربه جدید و بسیار جذاب برای شما خواهد بود. شما در سواحل این جزیره می‌توانید انواع لاک‌پشت‌ها را مشاهده کنید و سپس شروع به پیاده‌روی در مسیری که برای شما مشخص شده است کنید. صخره‌های گرانیتی یکی از دلایل جذابیت این جزیره به شمار می‌آیند که در کنار خلیج‌های پنهان و مناظر زیبا این پارک ملی را به یکی از مهم‌ترین جاذبه‌ های طبیعی تایلند تبدیل کرده‌اند.

پارک ملی دوی اینتانون

این پارک ملی در قسمت‌های شمالی کشور تایلند واقع شده است و یک طبیعت بکر و بسیار شگفت‌انگیز را برای بازدید در اختیار توریست‌ها قرار می‌دهد. این پارک جنگل‌های سرسبز زیادی را به شما ارائه می‌دهد که بدون شک برای عاشقان جنگل‌های استوایی یکی از بهترین گزینه‌ها برای بازدید به شمار می‌آید. یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مهمی که این پارک ملی دارد حیات وحش متنوعی است که شما می‌توانید در آن به انواع حیوانات و پرندگان مختلف دسترسی پیدا کرده و از آنها دیدن کنید.

پارک ملی دوی اینتانون - جاذبه‌ های طبیعی تایلند
پارک ملی دوی اینتانون – جاذبه‌ های طبیعی تایلند

از طرف دیگر باید بدانید که این پارک ملی دارای آبشارهای زیادی نیز هست که آن را به یکی از مهم‌ترین جاذبه‌ های طبیعی تایلند تبدیل کرده‌اند که حتما باید از آن دیدن کنید. در این پارک شما می‌توانید مشغول به فعالیت‌های مختلف شوید که از جمله آنها می‌‌توان به پیاده‌روی در فضای پر پیچ و خم پارک اشاره کرد. یکی دیگر از جذابیت‌های این پارک ملی شنا کردن در استخرهای باطراوت و بسیار جذاب این پارک است. از طرف دیگر در این پارک ملی امکانات کمپینگ نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید از این امکانات نیز استفاده کنید.

اگر علاقه‌مند هستید تا در یک شب پرستاره به آسمان نگاه کنید بدون شک کمپینگ در این پارک ملی می‌تواند تجربه‌ای جدید و بسیار جذاب برای شما باشد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید پارک ملی دوی اینتانون یکی از پارک‌های ملی کشور تایلند و یکی از جاذبه‌ های طبیعی تایلند به شمار می‌آید که برای آشنایی با میراث فرهنگی این کشور نیز بسیار مناسب است. در این پارک چندین قبیله تپه‌های بومی زندگی می‌کنند که شما می‌توانید با شرایط فرهنگی و زندگی آنها بیشتر آشنا شده و اطلاعاتی را در این زمینه به دست بیاورید.

پارک ملی خائو سوک

پارک ملی خائو سوک جواهری خیره‌کننده در قلب جنوب کشور تایلند است. این پارک ملی دارای وسعتی بالغ بر 739 کیلومتر مربع است که تنوع قابل توجهی از انواع گیاهان و حیوانات را به شما ارائه می‌دهد. به همین علت نیز معمولا علاقه‌مندان به طبیعت که به کشور تایلند سفر می‌کنند این منطقه را حتما برای بازدید انتخاب می‌کنند. این پارک ملی یکی از جاذبه‌های طبیعی تایلند به شمار می‌آید که دارای جنگل‌های بارانی سرسبزی بوده و دریاچه‌های زمردی بسیار زیبایی نیز دارد که بدون شک بازدید از آنها می‌تواند تجربه‌ای جذاب برای هر توریستی باشد.

پارک ملی خائو سوک - جاذبه‌ های طبیعی تایلند
پارک ملی خائو سوک – جاذبه‌ های طبیعی تایلند

اگر شما هم علاقه‌مند به پیاده‌روی در مسیرهای طولانی هستید باید بدانید که این امکان در پارک ملی خائو سوک برای شما فراهم شده است تا بتوانید این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. در میان جنگل‌های انبوهی که در این پارک ملی وجود دارند شما می‌توانید به آبشارهای پنهانی نیز دست پیدا کنید که جذابیت‌های بسیار زیادی دارند و عکاسی در آنها می‌تواند یک گزینه جذاب برای شما باشد. در این جنگل‌ها شما می‌توانید انواع مختلفی از گونه‌های پرندگان عجیب و غریب را مشاهده کنید و با حیات وحش این منطقه نیز به شکل بهتری آشنا شوید.

کایاک سواری یکی از تفریحات بسیار جذابی است که می‌توانید در این پارک ملی انجام دهید. دقت داشته باشید که پارک ملی خائو سوک یکی از جاذبه‌ های طبیعی تایلند به شمار می‌آید که امکان غواصی و شناکردن در آب‌های شفاف دریاچه را نیز برای شما فراهم کرده است و شما هم می‌توانید از این فرصت نهایت بهره را ببرید. اگر علاقه‌مند به ماجراجویی هستید می‌توانید در تورهای این پارک ملی نیز شرکت کرده و تجربه‌های بهتر و جذاب‌تری را از سفر به کشور تایلند به دست بیاورید.

پارک ملی دریایی تاروتائو

اگر شما هم علاقه‌مند به آشنایی بیشتر با جاذبه‌ های طبیعی تایلند هستید باید بدانید که پارک ملی دریایی تاروتائو یکی از بهترین گزینه‌هایی است که در سفر به کشور تایلند می‌توانید از آن دیدن کنید. این پارک ملی در کشور تایلند نسبتا پارک ملی ناشناخته‌ای به شمار می‌آید که در سواحل دریای آندامان قرار گرفته است. این پارک دریایی یک پارک بسیار پر جنب و جوش است که با وسعت بالای 1490 کیلومتر مربع مملو از زیبایی‌های طبیعی خیره‌کننده است که بدون شک بازدید از آنها موردعلاقه هر کسی خواهد بود که به طبیعت علاقه زیادی داشته باشد.

پارک ملی دریایی تاروتائو - جاذبه‌ های طبیعی تایلند
پارک ملی دریایی تاروتائو – جاذبه‌ های طبیعی تایلند

در کنار طبیعت بسیار زیبا باید دقت داشته باشید که این پارک ملی فعالیت‌های هیجان‌انگیز زیادی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر به دنبال آفتاب گرفتن و به دست آوردن کمی آرامش در این پارک ملی هستید می‌توانید در سواحل آن این کار را انجام دهید. از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که در این پارک ملی امکان غواصی نیز در کنار صخره‌های مرجانی برای شما فراهم شده که می‌توانید از این فرصت نیز نهایت بهره را ببرید. از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که این پارک ملی زیستگاه حیات دریایی متنوعی از جمله ماهی‌های رنگارنگ استوایی، لاک‌پشت‌ها و حتی کوسه‌ها است.

به همین علت است که ما به این مورد از جاذبه‌ های طبیعی تایلند بهشت علاقه‌مندان به دنیای زیر آب می‌گوییم. اگر شما هم علاقه زیادی به ماجراجویی دارید باید بدانید که این پارک ملی می‌تواند بهترین گزینه برای بازدید شما در کشور تایلند باشد. در این پارک ملی فرصت‌های زیادی برای قایق سواری و همینطور کایاک سواری در اختیار شما هم قرار می‌گیرد. اگر علاقه‌مند به تاریخ هستید باید بدانید که این پارک دارای بقایای جالبی از گذشته جزیره است که بازدید از آن بدون شک تجربیات جذابی را برای شما به همراه خواهد داشت.

پارک ملی سای یوک در کشور تایلند

پارک ملی سای یوک در منطقه کانچانابوری با مناظر بسیار سرسبز و آبشارهای نفس‌گیر واقع شده است و حیات وحش متنوع و گسترده‌ای را نیز به شما ارائه می‌دهد. این پارک ملی دارای مجموعه‌ای چشمگیر از آبشارهای مختلف است که از جمله آنها می‌توان به آبشار سای یوک یای، آبشار سای یوک نوی و … اشاره کرد. از طرف دیگر مسیرهایی که در این پارک ملی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین جاذبه‌ های طبیعی تایلند وجود دارند می‌توانند گزینه‌ای مناسب برای پیاده‌روی‌های طولانی باشند. شما در حین پیاده‌روی در این مسیرها می‌توانید از مناظر مختلف این منطقه از جمله جنگل‌های  بسیار زیبا و آبشارهای دلنواز دیدن کنید.

پارک ملی سای یوک - جاذبه‌ های طبیعی تایلند
پارک ملی سای یوک – جاذبه‌ های طبیعی تایلند

از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که در این پارک ملی فرصت‌های زیادی برای شنا کردن و پیک نیک نیز در اختیار شما قرار داده می‌شود که می‌توانید در کنار آبشارهای این منطقه این فعالیت‌های جذاب را انجام دهید. نکته بسیار مهم دیگری که باید درباره این پارک ملی بدانید این است که در آن شما می‌توانید به اکوسیستم متنوع و بسیار جذاب این منطقه نیز دسترسی پیدا کنید. از جمله حیواناتی که در حیات وحش این پارک وجود دارند می‌توان به فیل، گوزن، گونه‌های مختلف پرندگان و … اشاره کرد. برای بازدید از این حیوانات تنها کاری که باید انجام دهید این است که در تور گردشگری این پارک ملی ثبت نام کرده و ماجراجویی خود را آغاز کنید.

نکته مهم دیگر درباره این پارک ملی به‌عنوان یکی از جاذبه‌ های طبیعی تایلند این است که شما می‌توانید فعالیت‌های هیجان‌انگیزی را نیز در این پارک انجام دهید. از جمله این فعالیت‌ها که می‌توانند به افزایش آدرنالین خون شما کمک کنند می‌توان به کایاک سواری در امتداد رودخانه کوای نوی اشاره کرد.

پارک ملی مو کو آنگ تانگ

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید در سفر به کشور تایلند با جاذبه‌ های طبیعی تایلند بیشتر آشنا شده و از آنها دیدن کنید حتما باید پارک ملی مو کو آنگ تانگ را نیز به لیست گزینه‌های خود برای بازدید اضافه کنید. این پارک ملی یک مقصد کاملا فریبنده است که می‌تواند در لیست هر مسافری به کشور تایلند قرار گیرد. این مجمع‌الجزایر نفیس در خلیج تایلند واقع شده است و در واقع شامل 42 جزیره مختلف است که هریک دارای جذابیت‌های مخصوص به خود هستند. در این جزایر شما می‌توانید به سواحل بسیار بکر و جذاب دسترسی داشته باشید، از جنگل‌های سرسبز هریک از آنها دیدن کرده و با شگفتی‌های طبیعی کشور تایلند بیشتر و بیشتر آشنا شوید.

پارک ملی مو کو آنگ تانگ - جاذبه‌ های طبیعی تایلند
پارک ملی مو کو آنگ تانگ – جاذبه‌ های طبیعی تایلند

این پارک تعداد بی‌شماری از فعالیت‌های مختلف را در فضای باز به شما ارائه می‌دهد که برای علاقه‌مندان به ماجراجویی بدون شک یک تجربه جذاب خواهد بود. برای مثال بازدیدکنندگان می‌توانند در طول مسیرهای رودخانه‌ای این پارک ملی کایاک‌سواری کرده و در آب‌های فیروزه‌ای و محسورکننده آن کاوش کنند. از طرف دیگر در آب‌های این منطقه امکان غواصی نیز برای شما فراهم شده که به شما اجازه می‌دهد تا خیلی راحت حیات دریایی خیره‌کننده در زیر امواج دریا را بشناسید و با آنها آشنا شوید.

یکی دیگر از جذابیت‌های اصلی این مورد از جاذبه‌ های طبیعی تایلند این است که شما خیلی ساده و راحت می‌توانید در مسیرهای پیاده‌روی این پارک ملی نیز پیاده‌روی‌های طولانی و بسیار جذابی داشته باشید. مسیرهای پیاده‌روی در این پارک ملی پر از جنگل‌های انبوه حرا هستند و در اطراف آنها نیز صخره‌های مرجانی پر جنب و جوش قرار دارند. شما می‌توانید از دیدن حیات وحش این منطقه نیز نهایت لذت را ببرید که از جمله حیواناتی که در این حیات وحش وجود دارند می‌توان به انواع میمون‌ها، مارمولک‌ها، گونه‌های مختلف پرندگان عجیب و غریب و … اشاره کرد.

این پارک کلی دارای آرامش عجیبی است و همین موضوع نیز باعث می‌شود تا هرساله تعداد زیادی از توریست‌ها از آن دیدن کنند.

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم به برخی از رایج‌ترین سوالات درباره جاذبه‌های طبیعی تایلند و پارک‌های ملی این کشور پاسخ دهیم.

چرا باید از پارک‌های ملی تایلند دیدن کنیم؟

پارک‌های ملی کشور تایلند از جمله محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری در این کشور هستند که بازدید از آنها می‌تواند شما را با طبیعت بکر و البته حیات وحش بی‌نظیر بیشتر آشنا کند.

در پارک‌های ملی کشور تایلند انتظار چه چیزی داشته باشیم؟

در پارک‌های ملی این کشور شما باید انتظار جنگل‌های سرسبز، مسیرهای پیاده‌روی طولانی، آبشارهای زیبا و حیات وحشی متنوع را داشته باشید.

سخن پایانی

آشنایی با جاذبه‌ های طبیعی تایلند به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید تجربه‌های جدید و جذابی را در سفر به این کشور به دست بیاورید که بازدید از پارک‌های ملی تایلند یکی از مهم‌ترین این تجربه‌ها خواهد بود. اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا سفری بهتر و جذاب‌تر را به کشور تایلند داشته باشید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از تورهای تایلند ما دیدن کنید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839