جاذبه های تاریخی فرانسه

01
اسفند

راهنمایی برای بازدید از جاذبه های تاریخی فرانسه

فرانسه مملو از جاذبه های تاریخی فوق العاده برای بازدید است. از عاشقانه های پاریس گرفته تا آفتاب جنوب و دوردون زیبا، چیزی برای هر نوع علاقه مندان به تاریخ وجود دارد که می توانند کشف کنند.

در پس زمینه مناظر شهری شیک فرانسه و حومه روستایی می توان از بسیاری از مکان ها لذت برد. از خرابه‌های رومی خیره‌کننده و قلعه‌های قرون وسطایی گرفته تا میدان‌های جنگ جهانی و فراتر از آن، جاذبه های تاریخی فرانسه از گذشته‌ای مملو از همه چیز از فتوحات خونین گرفته تا سلطنت‌های خودنمایی و عظمت کلیسایی سرچشمه می‌گیرند. ما در اینجا 10 سایت انتخاب کرده ایم که حتما باید آنها را ببینید.

بهترین جاذبه های تاریخی فرانسه کدامند؟

کاخ ورسای

کاخ ورسای در اصل اقامتگاه شکار پادشاه فرانسه لویی سیزدهم بود، اما توسط پسر و جانشین وی، لوئی چهاردهم، به اقامتگاهی باشکوه تبدیل شد.

کاخ ورسای
جاذبه های تاریخی فرانسه – کاخ ورسای

پادشاه خودنما ، آپارتمان بزرگ پادشاه و ملکه را ساخت که شامل تالار باشکوه آینه ها بود، قبل از انتقال دربار خود و دولت فرانسه به ورسای در سال 1682. و به همین ترتیب تا انقلاب فرانسه در سال 1789 باقی ماند. به عنوان نمادی از قدرت و اقتدار سلطنتی، کاخ درست در مرکز انقلاب قرار داشت.

در 5 اکتبر 1789، دسته ای از زنان به همراه چند مرد به ورسای رفتند. در این زمان، پادشاه در Meudon مشغول شکار بود، در حالی که ماری-آنتوانت در املاک Trianon قدم می زد. خبر راهپیمایی به سرعت در شهر پخش شد و دروازه های کاخ بسته شد. ملکه که هشدار داده شده بود، به آپارتمان خود بازگشت و پادشاه به کاخ بازگشت. او هیئتی از زنان را پذیرفت که وعده های زیادی به آنها داد.

به زودی نمایندگان شورشیان به زنان ملحق شدند که امنیت خانواده سلطنتی را به خطر انداخت. در حیاط سلطنتی، مقابل کاخ، جمعیت فریاد می زدند: «به پاریس! به پاریس!” خانواده سلطنتی متحد شده ورسای را در 6 اکتبر 1789 ترک کردند.

در قرن نوزدهم، پادشاه لویی فیلیپ آن را به موزه تاریخ فرانسه تبدیل کرد. باغ های کاخ ورسای که توسط آندره لو نوتر به دستور لویی چهاردهم طراحی شده است، به همان اندازه دیدنی هستند و تکمیل آن چهل سال طول کشید.

نیمس آرنا

یکی دیگر از جاذبه های تاریخی فرانسه آمفی تئاترها نیمس آرنا می باشد. این آمفی تئاتر یکی از بهترین آمفی تئاترهای رومی حفظ شده در جهان است. Nimes Arena که در زمان سلطنت امپراتور آگوستوس در قرن اول پس از میلاد ساخته شد، و یک شاهکار مهندسی رومی است. نیمس آرنا، یک بیضی بزرگ با نمای خیره کننده ای که دارای طاق نماها و تزئینات است، می تواند تا 24000 نفر را در 34 تراس خود جای دهد.

نیمس آرنا
جاذبه های تاریخی فرانسه – نیمس آرنا

در قرن ششم، تحت حکومت ویزیگوت ها، Nimes Arena شروع به ایفای نقش نظامی کرد. این میدان که از یک میدان ورزشی به یک دژ قلعه یا “صحنه کستروم” کامل با یک خندق تبدیل شده بود، نوعی پناهگاه اضطراری مردم شهر در صورت حمله بود. در قرن هجدهم، با ایجاد یک دهکده 700 نفری در داخل دیوارهای آن، این امر حتی فراتر رفت. تنها در سال 1786 بود که Nimes Arena شروع به بازسازی عظمت اولیه خود کرد.

میدان‌های نبرد سام

میدان‌های نبرد سام مجموعه‌ای از مکان‌هایی را تشکیل می‌دهند که نبرد سام در طول «جنگ برای پایان دادن به همه جنگ‌ها» – جنگ جهانی اول، در آن انجام شد. آنها از معروف ترین میدان های جنگ در فرانسه هستند.

میدان‌های نبرد سام
جاذبه های تاریخی فرانسه – میدان‌های نبرد سام

امروزه، یک مسیر چهل مایلی که به عنوان مدار خاطره شناخته می‌شود، از شهر آلبرت یا پرون شروع می‌شود و از میان مکان‌های جنگی، بناهای یادبود و موزه‌های متعددی می‌پیچد. کسانی که می‌خواهند در این مسیر از میدان‌های نبرد Somme حرکت کنند، می‌توانند راهنمای صوتی مسیر را به صورت رایگان از منابع مختلف از جمله از وب‌سایت موزه Historial de la Grande Guerre دانلود کنند.

کلیسای نوتردام پاریس

نوتردام یک کلیسای جامع گوتیک در منطقه چهارم پاریس و یک جاذبه توریستی مشهور جهان است. اگرچه اخیراً یک آتش سوزی ویرانگر را تحمل کرده است، اما هنوز چیزهای زیادی برای دیدن در دسترس است. در حالی که هنوز یک کلیسای در حال فعالیت است، بازدیدکنندگان می توانند از ساختمان بازدید کنند و از زیبایی و بزرگی آن لذت ببرند. برخی از نکات برجسته شامل پنجره های شیشه ای رنگی، معماری گوتیک، و مجسمه های بسیاری است که در آن وجود دارد.

تورهای رایگان در طول سال برگزار می‌شود و برج مجاور خارج از کلیسای جامع نیز ارزش بازدید را دارد. کسانی که احساس تناسب اندام خاصی دارند می توانند از 387 پله آن بالا بروند و مناظری باشکوه را تجربه کنند. در نهایت، خزانه نوتردام برخی از آثار مصائب مسیح، از جمله تاج خار معروف را در خود جای داده است.

برج ایفل

برج ایفل نمادی از فرانسه مدرن است. این ساختمان با ارتفاع 324 متر، بلندترین ساختمان پاریس و پنجمین ساختمان بلند در جهان است.

برج ایفل
جاذبه های تاریخی فرانسه – برج ایفل

امروزه، برج ایفل یک کانون توریستی است و بازدیدکنندگان می توانند از آسانسورها بالا بروند یا از آسانسورها برای رسیدن به طبقه اول یا دوم که طبقه دوم 115 متر ارتفاع دارد، استفاده کنند. گسترده ترین مناظر را می توان در سطح سوم برج ایفل با ارتفاع 276 متر یافت که دارای آسانسور مجزا از طبقه دوم است. یک تور پشت صحنه در دسترس است که به جزئیات عملکرد برج ایفل و تاریخچه آن می پردازد.

پونت دو گارد

پونت دو گارد یک پل و قنات نمادین روم باستان است که در قرن اول پس از میلاد در نزدیکی نیم در فرانسه ساخته شده است. این بلندترین پلی بود که رومی ها تا به حال ساخته بودند و 160 فوت ارتفاع داشت. نیمز قبل از سال 45 قبل از میلاد، زمانی که در امپراتوری روم گنجانده شد، یکی از شهرهای بزرگ گول بود. با افزایش جمعیت شهر و بیش از 20000 نفر، نیاز به آب از منابع موجود چشمه نمائوسوس بیشتر شد. بنابراین، از سال 40 بعد از میلاد، بیش از 1000 کارگر در ساخت پونت دو گارد مشغول بودند تا آب را از رودخانه Gard (Eure) به شهر منتقل کنند. پس از اتمام آن، تا قرن ششم مورد استفاده قرار می گیرد، زمانی که در نهایت متروک شد.

پونت دو گارد
جاذبه های تاریخی فرانسه – پونت دو گارد

از آن زمان، پونت دو گارد تحت یک سری پروژه های بازسازی قرار گرفته است و اکنون مکانی دیدنی برای بازدید است. در سال 1985 توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شد. همچنین یک موزه پونت دو گارد در محل وجود دارد که تکنیک های مهندسی مورد استفاده رومی ها برای ساخت پل و همچنین تاریخ منطقه ای که در آن ساخته شده است را بررسی می کند که در واقع به دوران ماقبل تاریخ می رسد. سایر نمایشگاه‌های موجود در موزه نیز بر تاریخ نیمس و اطراف آن در دوران روم تمرکز دارند.

کارکاسون

کارکاسون ، معروف به “La Cite”، یک شهر مستحکم در جنوب فرانسه است که موقعیت استراتژیک مهم آن بین مدیترانه و اقیانوس اطلس باعث شد که از قبل از دوران روم باستان مسکونی شود. در قرن اول قبل از میلاد، کارکاسون و منطقه ای که در آن قرار داشت به امپراتوری روم پیوست و در قرن سوم و چهارم، شهر با ساخت یک دیوار قدرتمند شکل گرفت. این دیوار که اکنون تا حد زیادی ویران شده است، هنوز در کارکاسون قابل مشاهده است.

کارکاسون
جاذبه های تاریخی فرانسه – کارکاسون

پس از یک تاریخ پرتلاطم، از جمله درگیر شدن در جنگ صد ساله، کارکاسون در زمانی که برای مواد مورد بهره‌برداری قرار می‌گرفت، رو به وخامت گذاشت. کارکاسون که امروز دیده می شود توسط Violett-le-Duc بازسازی شد. چیزهای زیادی برای دیدن در کارکاسون وجود دارد، از جمله دیوارهای 3 کیلومتری دوبل و 52 برج. تورهای صوتی با راهنما در ارگ باشکوه وجود دارد و بازدیدکنندگان می‌توانند کلیسای جامع را که هر دو توسط Trencavels حاکم آن زمان ساخته شده بود، کاوش کنند.

هتل ملی انولید

هتل ملی انولید در اصل به دستور لویی چهاردهم به عنوان بیمارستان و خانه سربازان بیمار ساخته شد. هتل ملی انولید در سال 1676 تکمیل شد. پس از ساخت اولیه آن، چندین مورد دیگر به هتل ملی انولید اضافه شد، از جمله یک کلیسای کوچک در سال 1679 و کلیسای خیره کننده Dome یا ‘Église du Dôme’، که شامل کلیسای کوچک سلطنتی است که توسط لویی چهاردهم ساخته شده و در سال 1706 تکمیل شد.

هتل ملی انولید
جاذبه های تاریخی فرانسه – هتل ملی انولید

یکی از مهم ترین تاریخ ها در تاریخ هتل ملی انولید زمانی بود که جسد امپراتور ناپلئون اول (ناپلئون بناپارت) در 15 دسامبر 1840 به آنجا آورده شد. آرامگاه او که در سال 1861 تکمیل شد، امروز در آنجا باقی مانده است و در آنجا نگهداری می شود. کلیسای گنبدی هتل ملی انولید از چندین ساختمان تشکیل شده است و اکنون به عنوان بزرگترین مجموعه بناهای تاریخی در پاریس، از جمله موزه نظامی جامع آن، Musée de l’Armée قرار دارد.

سنت چاپل

سنت چاپل یا “Holy Chapel” یک کلیسای گوتیک است که توسط سنت لوئیس در Ile de la Cité در مرکز پاریس ساخته شده است. ساخت سنت چاپل در سال 1246 به دستور پادشاه لوئیس نهم آغاز شد و با هدف خاص نگهداری آثار مصائب مسیح از جمله تاج خارها و قطعه ای از صلیب واقعی ساخته شد. حتی زمانی که سنت چاپل در سال 1248 با هزینه 40000 لیور ساخته شد ، هزینه آن در مقایسه با 135000 لیور که هنگام خرید از امپراطور بیزانس بالدوین دوم هزینه آن بود، ناچیز بود.

سنت چاپل
جاذبه های تاریخی فرانسه – سنت چاپل

این آثار اکنون در خزانه داری کلیسای نوتردام نگهداری می شود. با این حال، هنوز هم جاذبه های زیادی در سنت چاپل وجود دارد. این کلیسای خیره کننده با دو کلیسای فوقانی و پایینی چشمگیر و معماری باشکوه به سبک گوتیک، یکی از جاذبه های گردشگری برتر فرانسه است.

گورستان پر لاشز

گورستان پر لاشز (Cimetière du Père-Lachaise) توسط ناپلئون اول در سال 1804 تأسیس شد. گورستان پر لاشز که در ابتدا بسیار دور از شهر اصلی در نظر گرفته می شد، در ابتدا تعداد کمی از مراسم تشییع جنازه را به خود جلب کرد، اما به دنبال یک کمپین بازاریابی و انتقال بقایای فرانسویان. فیلسوف Pierre Abélard در سال 1817، محبوبیت آن افزایش یافت و خیلی سریع بیش از 33000 نفر در آن خاکسپاری شد.

گورستان پر لاشز
جاذبه های تاریخی فرانسه – مونت سن میشل

ادیت پیاف خواننده، مارسل پروست رمان‌نویس، کامیل پیسارو، نقاش امپرسیونیست، و اسکار وایلد، نمایشنامه‌نویس، تنها تعداد انگشت شماری از چهره‌های مشهوری هستند که امروزه در آنجا دفن شده‌اند. یکی از محبوب‌ترین قبرهای قبرستان پر لاشیز، قبر جیم موریسون، نقش اول گروه The Doors است.

گورستان پر لاشز همچنین خانه Mur des Fédérés یا «دیوار کمونارد» است که در آن 147 مدافع طبقه کارگر Belleville یا «Communards» در 28 مه 1871 به عنوان بخشی از «هفته خونین» تیرباران شدند. این مکان همچنین توسط بناهای یادبود قربانیان اردوگاه کار اجباری از هولوکاست احاطه شده است.

مونت سن میشل

کلیسای مونت سن میشل در اوایل قرن هشتم ساخته شد، و اگر از افراد مناسب بپرسید به شما خواهند گفت که این به دستور خود فرشته مایکل بوده است. در طول سال‌های پس از ساخت آن، ساختمان‌ها و خیابان‌های دیگری از پله‌های کنار آن بالا رفتند تا اینکه مونت سن میشل در نهایت به یک شهر کوچک تبدیل شد و خیلی بعد به عنوان میراث جهانی یونسکو نامگذاری شد.

مونت سن میشل
جاذبه های تاریخی فرانسه –

امروزه این مکان برای قرن‌ها یک مقصد اصلی زیارتی بوده است، نه اینکه مورد توجه گردشگران قرار گیرد. این دریاچه در خلیجی قرار دارد که در آن بریتانی و نرماندی با هم ادغام می شوند و در روزهای جزر و مد به ظاهر آزادانه شناور هستند. برای صدها سال، گذرگاه بین مونت و سرزمین اصلی تنها در هنگام جزر کشف شد. این روزها یک گذرگاه پل سبک وجود دارد که به اقیانوس اجازه می دهد تا در اطراف آن فروکش کند و جریان داشته باشد، و فقط مسیر را در گاه به گاه “سوپر جزر و مد” پوشش می دهد.

طاق نصرت، پاریس

طاق نصرت هدیه ناپلئون به پاریس است. این بنا در طول 30 سال از 1806 تا 1836 ساخته شده است و در Place de l’Étoile سابق قرار دارد که بعدها به Place Charles de Gaulle تغییر نام داد.

طاق نصرت، پاریس
جاذبه های تاریخی فرانسه – طاق نصرت، پاریس

طاق عظیمی که توسط یک میدان بزرگ ترافیکی احاطه شده است، یاد قهرمانانی است که در خدمت فرانسه درگذشته اند. مقبره سرباز گمنام از جنگ جهانی اول در زیر طاق قرار دارد.

هنگامی که به طاق نصرت رسیدید، می‌توانید با 30 سپر حکاکی‌شده به افتخار نبردهای نظامی گذشته، به‌علاوه مجسمه مجسمه‌ای Le Départ des Volontaires، که به نام La Marseillaise نیز شناخته می‌شود، د

با مجموعه ما سفری ایمن را به فرانسه تجربه کنید

برای ایمنی در فرانسه بهتر است که حتما از یک مجموعه توریستی و گردشگری حرفه‌ای کمک و مشاوره دریافت کنید. استفاده از خدمات ما می‌تواند به میزان زیادی در این زمینه به شما کمک کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهد. پس اگر شما هم علاقه‌مند به سفر به کشور فرانسه هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما از تورهای فرانسه ارائه شده توسط آژانس راز مهاجر بهره‌مند شوید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839