ایمنی در تایلند

23
بهمن

راهنمای ایمنی در تایلند در تایلند نکات کلیدی برای گردشگران جهت یک سفر ایمن و لذت‌بخش

کشور تایلند یکی از کشورهایی است که امروزه افراد زیادی تمایل به سفر به آن دارند. این کشور یکی از توریستی‌ترین کشورهای دنیا به شمار می‌آید. به همین علت نیز امروزه ایرانیان زیادی نیز از آن دیدن می‌کنند. برای این‌که بتوانید تجربه یک سفر ایمن و البته جذاب را به کشور تایلند داشته باشید شما باید با نکات ایمنی در تایلند آشنا شوید.

سفر به این کشور شاید سفری لذت بخش باشد؛ ولی بدون شک چالش‌های مخصوص به خود را نیز خواهد داشت. در این مطلب قصد داریم نکاتی را برای شما بیان کنیم که بدون شک به شما کمک خواهد کرد تا تجربه بهتری را از سفر به این کشور به دست بیاورید.

فریب نخورید و یک قانون طلایی را به خاطر بسپارید

اولین نکته‌ای که باید درباره ایمنی در تایلند به آن دقت داشته باشید این است که به هیچ وجه گول نخورید. توجه داشته باشید که تایلند کشوری است که به علت بازارهای محلی و مردم محلی مهربان و خندانی که دارد شهرت پیدا کرده است. با این حال در این کشور افرادی نیز در اطراف وجود دارند که علاقه‌ای به تجربه شما ندارند و تنها تلاش می‌کنند تا سود بیشتری را به دست بیاورند. در واقع شما برای آنها کیف پولی بیش نخواهید بود. با این حال اگر کمی دقت کنید به‌سرعت متوجه تفاوت بین فردی که واقعا به شما کمک می‌کند و شخصی که تنها به پول شما علاقه دارد خواهید شد.

تنها یک قانون ساده در سفر به تایلند وجود دارد که به شما در این زمینه کمک می‌کند و آن این است که اگر یک فرد تایلندی به شما نزدیک شد و به‌صورت کامل به زبان انگلیسی صحبت می‌کرد مطمئن باشید که به دنبال پول شماست و تنها قصد دارد خدمات خود را به شما بفروشد. قبل از این‌که متوجه این موضوع شوید او ترتیب یک سفر جذاب را در شهر بانکوک یا سایر شهرهای کشور تایلند می‌دهد و تلاش می‌کند تا با هزینه‌های گزاف تجربه‌های عادی را به شما در سفر به این کشور منتقل کند.

این در حالی است که یک فرد عادی تایلندی در مورد گردشگران کمی خجالتی برخورد می‌کند و معمولا سریع به شما نزدیک نمی‌شود. پس برای ایمنی در تایلند حتما به این نکته و قانون کلیدی و مهم دقت داشته باشید.

ایمنی ترافیک در کشور تایلند

نکته مهم دیگری که در سفر به کشور تایلند باید به آن دقت داشته باشید این است که ترافیک در این کشور چندان امن نیست. در واقع این موضوع یک واقعیت ثابت شده است. به طور باورنکردنی سبقت گرفتن در این کشور بسیار آشفته است و سبقت از سمت‌های چپ و راحت و حتی از خطوط میانی تقریبا عادی‌ترین چیزی است که شما می‌توانید در این کشور مشاهده کنید. موتور سیکلت‌ها معمولا از کنار ماشین‌ها و اتوبوس‌ها عبور می‌کنند و اغلب آنها حتی کلاه ایمنی نیز ندارند.

ترافیک در کشور تایلند

پس آیا عاقلانه است که یک موتور سیکلت کرایه کرده و با استفاده از آن جابه‌جا شویم؟ نه اصلا این طور نیست. به‌عنوان یک قانون به منظور ایمنی در تایلند باید دقت داشته باشید که موتور سیکلت همیشه گزینه خوبی نیست، به خصوص اگر گواهینامه موتور سیکلت نداشته باشید. موتور سیکلت‌ها در کشور تایلند موتور سیکلت‌های بسیار قوی هستند و اکثر آنها نیز بیمه ندارند. پس سوار آنها شدن رسما می‌تواند خطرات زیادی را برای شما داشته باشد.

ناثباتی سیاسی در کشور تایلند

تایلند کشوری است که در چند سال اخیر به طور منظم در اخبار حضور داشته است. یک کودتای نظامی بزرگ، یک بمب بگذاری در بانکوک و درگذشت پادشاه این کشور از جمله مهم‌ترین اخبار سیاسی بوده‌اند که در سال‌های اخیر در این کشور وجود داشته‌اند. حال ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که چنین شرایطی چه تاثیری می‌تواند روی تجربه ما به‌عنوان یک توریست در این کشور داشته باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بدون شک شرایط سیاسی این کشور می‌تواند برای ایمنی در تایلند از اهمیت زیادی برخوردار باشد.

ناثباتی سیاسی در کشور تایلند

یکی از نکات کلیدی که در خصوص شرایط سیاسی این کشور این است که در کشور تایلند توجه و اهمیت زیادی برای نظم قائل هستند. پس برای این‌که مشکلی در این کشور برایتان به وجود نیاید پیشنهاد ما این است که حتما سعی کنید نظم را در آن رعایت کنید. در صورتی که بتوانید نظم و قوانین این کشور را رعایت کنید مطمئن باشید که هیچ مشکلی در سفر به این کشور برایتان به وجود نمی‌آید. فراموش نکنید که کشور تایلند یکی از کشورهایی است که امروزه بسیاری از افراد به‌صورت خانوادگی نیز به آن مسافرت می‌کنند.

به هیچ وجه سمت مواد مخدر نروید

این ایده برای تجربه هیجان در کشور تایلند واقعا ایده بدی خواهد بود. یکی از نکات کلیدی و بسیار مهم برای ایمنی در تایلند که حتما باید به آن دقت داشته باشید این است که سعی کنید به هیچ وجه سمت مواد مخدر نروید. فراموش نکنید که کشور تایلند دارای قوانین سخت‌گیرانه‌ای در زمینه مواد مخدر در کل دنیاست. پس اگر در این زمینه گرفتار شوید قطعا به حبس ابد محکوم خواهید شد که قطعا می‌تواند مشکلات و چالش‌های بسیار جدی را برای شما به همراه داشته باشد.

مواد مخدر

پس اگر شما هم وارد یک مهمانی شده‌اید و به شما مواد مخدر پیشنهاد می‌شود سعی کنید حتما به خود مسلط باشید و به هیچ وجه سمت این‌گونه مواد نروید. فراموش نکنید که درگیر شدن با چنین مواردی می‌تواند بدون شک چالش‌های بسیار جدی را برای شما به همراه داشته باشد.

در مورد پادشاه در این کشور چیزی نگویید

خانواده سلطنتی در این کشور کاملا مقدس بوده و قابل توجه است. پس سعی کنید به هرکجا در کشور تایلند سفر می‌کنید و در حین بازدید از مناطق مختلف در این کشور به هیچ وجه به پادشاه این کشور توهین نکنید. فراموش نکنید که توهین به پادشاه نه‌تنها می‌تواند باعث شود که شما بازداشت شوید بلکه می‌تواند باعث شود تا مردم نیز بازخوردهای بسیار منفی را به شما نشان دهند. پس برای این‌که از هرگونه مشکلی در سفر به این کشور جلوگیری کرده و اقدام به ایمنی در تایلند کنید پیشنهاد می‌کنیم به هیچ وجه به پادشاه این کشور توهین نکنید.

خانواده سلطنتی تایلند

دقت داشته باشید که پادشاه این کشور در میان مردم از محبوبیت زیادی برخوردار است و به طور کلی در این کشور هیچکس پشت سر او بد نمی‌گوید. به همین علت نیز توریست‌هایی که وارد خاک این کشور می‌شوند سعی می‌کنند تا جای ممکن از این کار دوری کنند و در مورد آن با مردم تایلند نیز صحبت نکنند. دقت داشته باشید که بسیاری از توریست‌ها حتی به‌صورت مثبت نیز درباره پادشاه صحبت نمی‌کنند؛ چراکه ممکن است سوتفاهم‌هایی در این زمینه به وجود بیاید. دقت داشته باشید که این موضوع در خصوص نظراتی که شما به‌صورت آنلاین ممکن است در پلتفرم‌هایی نظیر فیسبوک ثبت کنید نیز صدق می‌کند.

جایی غذا بخورید که مردم محلی در آن غذا می‌خورند

کشور تایلند یکی از کشورهایی است که امروزه به غذاهای خوشمزه‌ای که دارد معروف شده است. همین موضوع نیز باعث می‌شود تا افراد زیادی علاقه‌مند به غذا خوردن در این کشور باشند. اگر شما هم قصد غذا خوردن در کشور تایلند و امتحان کردن غذاهای محلی این کشور را دارید باید به یک نکته دقت داشته باشید و آن هم این است که سعی کنید در جاهایی غذا بخورید که مردم محلی این کشور در آن غذا می‌خورند. فراموش نکنید که غذاها در این کشور بسیار خوشمزه هستند و این موضوع به خصوص در غذاهای خیابانی این کشور بیشتر مشاهده می‌شود.

برای این‌که بتوانید بهترین محل‌ها را برای غذا خوردن در کشور تایلند پیدا کنید سعی کنید جاهایی را امتحان کنید که مردم این کشور از آن غذا می‌خرند. این نکته یکی از نکات ایمنی در تایلند به شمار می‌آید که حتما باید به آن توجه کافی را داشته باشید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید غذاهای خیابانی این کشور که مردم محلی نیز آن را امتحان می‌کنند از غذاهای رستوران‌های کشور تایلند سالم‌تر و ایمن‌تر هستند. دلیل این موضوع نیز این است که مواد اولیه‌ای که توسط فروشندگان غذاهای خیابانی استفاده می‌شوند همیشه تازه هستند.

از طرف دیگر این غذاها معمولا به شکلی تهیه می‌شوند که شما می‌توانید نحوه تهیه شدن آنها را از پشت غرفه مشاهده کنید. نکته پایانی در این خصوص نیز این است که مردم محلی کشور تایلند معمولا همیشه و هر روز از این غرفه‌ها غذا تهیه می‌کنند. به همین علت شما می‌توانید نسبت به سلامت و ایمنی آنها کاملا مطمئن باشید.

مراقب اتوبوس‌های توریستی که به سمت جنوب حرکت می‌کنند باشید

از دیگر نکات مربوط به بقا در تایلند می‌توان به این موضوع اشاره کرد که شما باید مراقب اتوبوس‌های توریستی که به سمت جنوب حرکت می‌کنند باشید. شما می‌توانید از شهر بانکوک به هر کجای تایلند که بخواهید سفر کنید. هیچ محدودیتی از این نظر برای شما وجود نخواهد داشت. اتوبوس‌های جنوب کشور حتی از جاده خائو سان نیز حرکت می‌کنند. این اتوبوس‌ها بسیار ارزان‌قیمت هستند و هزینه یک صندلی معمولا بیشتر از دو بات نخواهد بود.

اتوبوس‌های توریستی

با این حال شما زمانی که سوار این اتوبوس‌ها می‌شوید باید کاملا مراقب باشید. سعی کنید کیف خود را به همراه اشیا قیمتی که دارید در نزدیک خود نگه دارید. متاسفانه اقلام ارزشمند مانند پول یا لوازم گران‌قیمتی که شما به همراه خود دارید به‌صورت کاملا جادویی در این اتوبوس‌ها ناپدید می‌شوند و شما حتی متوجه نمی‌شوید که چه کسی و چگونه آن را از شما دزدیده است. این امر به ویژه در اتوبوس‌های ارزان‌قیمت بسیار رایج‌تر است. با این حال فراموش نکنید که گذاشتن لوازمی مانند لباس و لوازم بهداشتی در یک کوله پوشتی کاملا بی‌خطر خواهد بود و نیازی به نگرانی در این زمینه نخواهید داشت.

یک کیف دائمی برای نگهداری از لوازم ضروری خود به همراه داشته باشید

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید با نکات ایمنی در تایلند آشنا شوید و سفری لذت بخش را به این کشور داشته باشید حتما باید توجه کنید که بسته روزانه خود که شامل یک دوربین، پاسپورت و کیف پول است را همیشه درون یک کیف به همراه خود داشته باشید. در واقع شما در هر ساعتی از شبانه روز باید این بسته را در کنار خود داشته باشید. از دست دادن این کیف به این معنی خواهد بود که شما مشکلات و چالش‌های بسیار زیادی را در کشور تایلند تجربه خواهید کرد. پس برای این‌که تجربه یک سفر جذاب و ایده‌آل را به این کشور داشته باشید حتما باید این کیف را به همراه خود داشته باشید.

 ایمنی در تایلند

زمانی که قصد قدم زدن در یک خیابان شلوغ (مخصوصا در آخر هفته‌ها) را دارید توصیف می‌کنیم این کیف را حتما به پشت خود ببندید تا از شما جدا نشود. با وجود این‌که این نکات احتیاطی و امنیتی را بیان می‌کنیم؛ ولی هنوز هم نباید فراموش کنید که کشور تایلند یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا برای سفر خواهد بود و حتی از بسیاری از کشورهای اروپایی نیز امنیت بیشتری را به توریست‌ها ارائه می‌دهد.

مراقب سفارش دادن نوشیدنی در کشور تایلند باشید

کشور تایلند یکی از کشورهای آسیایی محبوب برای توریست‌ها و گردشگران است که فرصت‌های زیادی را در اختیار توریست‌ها قرار می‌دهد. یکی از فرصت‌های جذابی که در این زمینه در اختیار توریست‌ها قرار می‌گیرد حضور در بارها و کلوپ‌های شبانه است که به شما اجازه می‌دهد تا انواع نوشیدنی‌ها را در آنها تجربه کنید. یکی از نکات کلیدی که برای ایمنی در تایلند باید به آن دقت داشته باشید تا بتوانید سفری جذاب را به این کشور تجربه کنید این است که حتما سعی کنید از حضور در این بارها و کلوپ‌ها خودداری کنید.

نوشیدنی در کشور تایلند

شما ممکن است برای مدت زمانی طولانی سرگرم سفارش دادن نوشیدنی در این بارها شوید و زمانی که زمان تسویه حساب می‌رسد مشاهده کنید که ارقام بسیار عجیب و غریبی در مقابل شما گذاشته می‌شود. در چنین شرایطی معمولا شما نمی‌توانید هیچ اعتراضی کنید و مجبور خواهید بود که این هزینه را پرداخت کنید. البته در صورتی که مشکلی برای شما در این زمینه به وجود بیاید می‌توانید با پلیس گردشگری در این کشور تماس بگیرید که شماره تماس آن 1155 خواهد بود. با این حال بهتر است که تا حد امکان از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید.

به هیچ وجه پاسپورت خود را به دیگران ندهید

برای بقا در تایلند باید به یک نکته بسیار مهم دیگر نیز دقت داشته باشید و آن این است که سعی کنید به هیچ وجه پاسپورت خود را در اختیار دیگران قرار ندهید. تحویل دادن پاسپورت به یک شخص دیگر ممکن است بدترین کاری باشد که شما می‌توانید برای نابود کردن تجربه سفر خود به کشور تایلند انجام دهید. زمانی که پاسپورت خود را در اختیار شخص دیگری قرار می‌دهید او می‌تواند خیلی ساده و راحت از این موضوع سواستفاده کرده و مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورد. پس حتی اگر به بیرون از خانه نیز می‌روید حتما سعی کنید تا پاسپورتتان را در کنار خود نگه دارید.

پاسپورت

بسیاری از توریست‌هایی که به این کشور سفر می‌کنند معمولا مرتکب این اشتباه می‌شوند که پاسپورت خود را برای حفظ امنیت در اختیار صاحب ملک یا هر شخص دیگری قرار می‌دهند. فراموش نکنید که انجام این کار بدون شک تجربه بدی را برای شما به همراه خواهد داشت و می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورد.

نحوه تشخیص اسکناس‌های جعلی از اصلی را بیاموزید

یکی از نکات کلیدی و بسیار مهمی که برای ایمنی در تایلند باید به آن دقت داشته باشید تشخیص اسکناس‌های جعلی است. اولین نکته‌ای که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که بسیاری از افرادی که در کشور تایلند اسکناس‌های مختلف را به شما ارائه می‌دهند ممکن است اسکناس‌های جعلی ارائه دهند. پس حتما سعی کنید بیاموزید که چگونه اسکناس‌های تقلبی را از اصلی تشخیص دهید. برای این کار باید به چند نکته دقت داشته باشید که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اسکناس‌های جعلی
  • اسکناس‌های اصلی از جنس مواد قوی ساخته شده‌اند و این در حالی است که اسکناس‌های جعلی معمولا خیلی سریع پاره می‌شوند.
  • اسکناس‌های اصلی دارای واترمارک علامت شاه بومیفول تایلند هستند.
  • اسکناس‌های اصلی هولوگرافیک مخصوص را در نوار سمت چپی خود دارند.

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم به برخی از رایج‌ترین سوالات در خصوص ایمنی در تایلند پاسخ دهیم.

ایمنی در تایلند به چه معناست؟

ایمنی در تایلند به این معناست که شما بتوانید در این کشور امنیت کافی را داشته باشید و در سفر به این کشور با مشکل و چالش خاصی مواجه نشوید. در واقع بقا در این کشور به شما کمک می‌کند تا تجربه سفری جذاب را به تایلند داشته باشید.

چه نکاتی را برای ایمنی در تایلند باید رعایت کنیم؟

سعی کنید پول تقلبی دریافت نکنید، به شاه در این کشور توهین نکنید، به هیچ وجه موتور سیکلت کرایه نکنید، به هیچ وجه سمت مواد مخدر نروید و در نهایت در جایی غذا بخورید که مردم محلی این کشور غذا می‌خورند.

با مجموعه ما سفری ایمن را به تایلند تجربه کنید

برای ایمنی در تایلند بهتر است که حتما از یک مجموعه توریستی و گردشگری حرفه‌ای کمک و مشاوره دریافت کنید. استفاده از خدمات ما می‌تواند به میزان زیادی در این زمینه به شما کمک کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهد. پس اگر شما هم علاقه‌مند به سفر به کشور تایلند هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما از تورهای تایلند ارائه شده توسط مجموعه ما نیز بهره‌مند شوید.

ما طیف وسیعی از خدمات را به شما ارائه خواهیم داد.

مجری انواع ویزا و تورهای مسافرتی

نظرات

دیدگاهی ارسال نشده است!
09125397839